PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : atiker bayilerinden memnuniyetsizlik

highpower
19-12-2012, 15:46
İşini layıkıyla yapan arkadaşları tenzih ederek başımdan geçen olayı şöyle özetleyim
(aynı konuyu genel bölümüne açtım sonra silemedim yönetici arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim)

olay şöyle subaru legacy marka aracımdaki lpg gösterge ışığı bitmeye yakın kırmızıya dönmemeye başladı herhalde şamandıra takılı kalıyor diye kendi servisimizde söküp baktık sorun görmedik yağlayıp taktık geri sistem garantili olduğu için fazlada kurcalamadan ankara baş bayiine gittim şamandırada sorun olmadığını anlattım ozaman sensör bozuktur dedi fakat çok yoğunuz şuanda takamam dedi parçayı alın kendiniz takın dedi ve bende hiç garanti lafı etmeden parsını ödeyip parçayı aldım yalnız yağmurun altında konuşuyoruz bütün bunları parçayı incelemeden attım cebime geldim servise taktım ve tahmin edebileceğiniz gibi çalışmadı çünkü çıkma parçayı saplamış bize

ikinci aşama bana yakın bir atikerciye gittim garanti kapsamında değişen parçanın yerine çıkma veya revizyonlu parça verebilirim mevzuat böyle dedi lanet olsun ver dedim elimde parça yok dedi

üçüncü aşama başka bir atikerci ifade aynen şu kardeşşş nerde daktırdıysan oraya gitcen okey dedim

dördüncü aşama konyayı aradım atiker fabrikasını çıkan beyfendi kibarca karşıladı ve bayi isimlerini aldı beni başka bir bayiye yönlendirdi

beşinci aşama bu bayiye gittim kapıdan girer girmez ustaları simit tanklı araçlarda bu böyle olur zaten dedi önceden böyle değildi dememe rağmen küfretmemek için orayı derhal terkettim

beşinci aşama herşeyden vazgeçtim bütün parçalarını satın alıp yenilemeye karar verdim kendi sanayi bölgemizde 4 tane atiker bayisi gezdim hiç birisinde yedek parça bulamadım kit halinde gelir ve takarız gider tek parça olmaz dediler

altıncı aşama servis ağı geniş diye çok tercih edilen atikeri en ufak bir vidası bile araçta kalmamak şartı ile söktüm attım ve ithalatçısı bana yakın olan bilindik bir marka taktım

bunu anlatma sebebim ben otomobil sektöründen olmama rağmen bunları yaşıyorsam dışarıdan amatör insanlara ne yapar bu bayiler demek için uyarıyorum mağdur olmayın

Orhan
19-12-2012, 15:58
tercih ettiğiniz diğer firma hangisidir acaba

mmustu
19-12-2012, 16:04
onların ben taaa

yeni sıralı sistem taktırdım benz,nde 60 krş yakan araba gazda 50 krş yakıyor

sabah ilk çalıştırmada kaloriferden içeri bayaaa gaz kokusu geliyor sonra kesiliyor

gaz bitti diyelim 90 liraya full dolan depoya 50 lira gaz koyuyorum bi tane yeşil ışık yanıyo bazen oda yanmıyo

bunlar için dolapdere ve seyrantepe atiker bayilerine gittim bişiler yaptılar ama sonuç yine aynı

hakikatten ucuz etin yahnisi başka bişi değil

Ramiz
19-12-2012, 16:14
Atiker gerçekten çok kalitesiz kitleri ve servisleri var

kelalper
19-12-2012, 16:15
Muştu zengin adamsın vesselam. Ferrariler jeepler lpg de 50 kuruş yakmıo akü.

arkatcaglar
19-12-2012, 16:27
aynı durum benim bi arkadaşımın başına geldi atiker den hiç memnun deil...

devilboy
19-12-2012, 19:05
uzun araştırmalar sonucu akdeniz bölge distbiritörüne gittim 1 saatlik konuşmadan sonra hiçbir sorun çıkarmayacağının garantisi verdiler ve aracıma taktırdım 1 ay hiçbir sorun yok 2, ay araba teklemeye başladı gittim ayar yapıldı 2 gün sonra aynı sorun tekrar gittim tekrar ayar ve ayarı yapan usta bildiğin kasap araba denemeye çıktığında pati çekerek tapa gaz deniyor !!!! 3 gün sonra 1,8 aracım yokuşu 2, viteste çıkmamaya başladı ve bu olay git gel yaklaşık 6 ay sürdü çare bulamadılar gitmelerimi ispat edemeyeceğim için para iadesi de yapmadılar bende nalet olsun dedim söktüm garaja attım SAKIN DİYORUM ATİKER TAKARKEN 2 KERE DEĞİL 220 KERE DÜŞÜNÜN

emrese
19-12-2012, 22:45
Çok ilginç ben hem polomda hemde 206da kullanmıştım çok çok memnundum, sadece 206da buji arızası çıkmıştı oda daha önceden hiç değiştirmemiş olmasından dolayı.

Met
19-12-2012, 22:48
Arkadaşım opelde kullanıyor hiç sorun, sıkıntı yaşamadı. Çok ta memnun.

Nightfish
19-12-2012, 22:48
Ben Atiker'in Lambo'ya LPG taktıkları konuda herkes sorun yaşıyor diyince abartıyorsun, senden başka yaşayan yok diye demediğini bırakmamıştı insanlar.

Bizim de 2005 Suzuki Swift'imizi yalan etti Atiker. Araç 100le giderken falan stop eder olmuştu durduk yere. Aracı satmak zorunda kalmıştık.

GokhanRS
19-12-2012, 22:58
bu yüzden zavolli tercih ediyorum. nazar değmesin inşaallah.

asot
19-12-2012, 23:02
2004 polo ve 206 quiksilver araçlarıma atiker(ucuz olanlarından) taktırmıştım, hiçbir sorun yaşamadım. Hiçbir sorun yaşamadım derken, lpg'de olan klasik problemleri gözardı ederek söylüyorum, sonuçta bu arabalar üretilirken, lpg'ye çevrilecek şekilde dizayn edilmiyor... İnanılmaz kar ettim, yine olsa yine atiker taktırırım..

not: firma ile bağlantım yoktur.. :)

TolgaEsentepe
19-12-2012, 23:07
Atiker'den bende memnun değilim. Lpg göstergesi kafasına göre takılsa da genelde hep kırmızıda durmayı tercih ediyor. Gaz ayarınıda bir türlü tutturamadı ustalar sağolsun.. Şu an hem çok yakıyor hem performans olarak benzinin yanından geçmiyor. Vakit bulup farklı bayiiler deneyemiyorum maalesef.. Aracın üzerinde geldiği için mecbur kullanıyoruz :)

BthnKrkt
19-12-2012, 23:23
Benm eski SI da ve babamin suan kullandigi mk1 focusta mimgas lpg sistemi var. Ikiside cok cok sorunsuzlar ve gercekten yakit konusunda kokluyor. Mimgas in lpg kablosunu aldim ayari kendim yaptim her 5000 de lpg filtresi degisimi haricinde dert tasa yok. (5 tl gibi bi fiyati var) Pajero 3.5 v6 biz taktirmistik taktrdigimiz yerin israri sonucu atiker taktirdik 2 kere enjektor degisimi 3 5 kere ayara ust uste gidip duzen tutturma sorunu harici bisey yasamadik. Bence servisin tutumu onemli. Bizim taktirdigimiz yer hem isinin arkasindaydi hemde sklmadan bunalmadan ust uste defalarca ayar yapmislardi. (Performans icin-yakit icin degil)

cXe
19-12-2012, 23:30
2006 yıllarında burdur da kimsenin sıralı sistemden haberi yokken 2 litre mondeo ya tüp taktırmıştık. ilk aylar sıkıntı yok performans kaybı da tatminkar ama 3. 4. aylarda ayarsızlıklar başlıyor, yolda hızla giderken (80-110 gibi) boşa atıp biraz vakit geçtimi stop etmeler falan. araba bir türlü ayar tutmadı en son araba kendini soğuttu ve satarken pişman olmadık...

sene olmuş 2012 hala daha tüplü arabayla dizeller kıyaslanıyor :) ne diyeyim memnun olan tüp kullanmaya devam etsin

gurcell
19-12-2012, 23:37
Adam gibi takarsan Atiker köpek gibi yürür. Tüpü Tak(a)mayan servisinizi değiştirin. Biz takıyoruz, herhalde bir 200 araç olmuştur en kötüsü , bir tanesi bile geri gelmedi bize.

Atiker genellikle 2. senede enjektör bozar, 200 tl 4 tanesi , 3. sene sonunda da regülatörü bozulur, 200 tl gene.

Onun dışında bir sorunu olmaz.

Fiyatına göre çok güzel mal , tabii takmayı becerene...

:D

dragstar
19-12-2012, 23:55
Adam gibi takarsan Atiker köpek gibi yürür. Tüpü Tak(a)mayan servisinizi değiştirin. Biz takıyoruz, herhalde bir 200 araç olmuştur en kötüsü , bir tanesi bile geri gelmedi bize.

Atiker genellikle 2. senede enjektör bozar, 200 tl 4 tanesi , 3. sene sonunda da regülatörü bozulur, 200 tl gene.

tüpçü master konuştu :D

caglargungor
20-12-2012, 00:04
ostimdeki üstün otogaza mı gittiniz acaba ?

gurcell
20-12-2012, 00:08
tüpçü master konuştu :D

Asıl tüpçü bekir. Ben makine mühendisi değilim , ama bizim gibi STFT - LTFT değerlerine, Avansa bakıp ayar yapan, sıvı lpg takan , hatta Vialleye AFR logu yollayıp yazılım değiştirten , Wideband ve EGT ile yolda ayar yapan yoktur.

Innovate LM-1 ve SSI-4 de aldık , artık yolda EGT,AFT, Devir vs okuyup ayar yapacağız :)

onursumer
20-12-2012, 00:14
Asıl tüpçü bekir. Ben makine mühendisi değilim , ama bizim gibi STFT - LTFT değerlerine, Avansa bakıp ayar yapan, sıvı lpg takan , hatta Vialleye AFR logu yollayıp yazılım değiştirten , Wideband ve EGT ile yolda ayar yapan yoktur.

Innovate LM-1 ve SSI-4 de aldık , artık yolda EGT,AFT, Devir vs okuyup ayar yapacağız :)

abi şu yazdıklarından sonra lpg niyetim olsa istanbuldan ankaraya lpg taktırmaya gelirim :D

lpg de montaj ciddi sıkıntı çok memnun olanda var bela okuyanda :)

TolgaEsentepe
20-12-2012, 00:19
yanına ayara gelsek kabul edermisin abi :D

gurcell
20-12-2012, 08:02
Tabii ki ayara gelebilirsiniz. Sorun cozmek bizim isimiz :D

tarik
20-12-2012, 08:31
onların ben taaa

yeni sıralı sistem taktırdım benz,nde 60 krş yakan araba gazda 50 krş yakıyor

sabah ilk çalıştırmada kaloriferden içeri bayaaa gaz kokusu geliyor sonra kesiliyor

gaz bitti diyelim 90 liraya full dolan depoya 50 lira gaz koyuyorum bi tane yeşil ışık yanıyo bazen oda yanmıyo

bunlar için dolapdere ve seyrantepe atiker bayilerine gittim bişiler yaptılar ama sonuç yine aynı

hakikatten ucuz etin yahnisi başka bişi değil

Abi sen daha yeni takmamış mıydın lpg yi ?

Low-Rider
20-12-2012, 08:47

İstanbul'a da lazım böyle bir yer.

Kullandığım kitten(lovato) ve montajdan inanılmaz memnunum ama montajı yapanların kapasitesi bir yere kadar.

Performans düştü diyorum makinaya bağlayıp bir şey yok diyip gönderiyor.

Tüm bayilere mail attım, bahsettiğin terimlerin hepsini kullandım sadece biri dönüş yaptı buyrun gelin yapabiliriz diye.

Bakalım gidicem dedikleri gibi yapabilecekler mi.

Ya da İstanbul'a geldiğinde bir ayar çak be :D

FatihR.
20-12-2012, 08:50
hondadan önce 2 aracımda opeldi ikisindede atiker vardı kesinlikle tüpden dolayı hiç bir sorun yaşamadım. şimdi ki aracımada atiker taktırdım. 3 aydır bi sıkıntı yok arıza lambası bile yakmadı.

highpower
20-12-2012, 09:52
ostimdeki üstün otogaza mı gittiniz acaba ?

evet ilk ordan başladı macera verdikleri sensör bozuk ve çıkma çıktı

highpower
20-12-2012, 09:54

sizin gibi düşünenleri ayırdım zaten konuya girerken

Anu
20-12-2012, 10:07

Artı olarak 2 senenin hemen sonunda beyin bozulur :) O da 200 TL. Bozuk beyin, kendim temizleyip düzelttiğim enjektörler ile performansta düşme olmadan gayet düşük yakıyor. Ama tüpün ana ünitesinin şehir dışında ve bayramda gaz kaçırmaya başlaması beni benden aldı. Vana ile kapatılamayan bir gaz kaçağı çünkü. Ucuz etin yahnisi durumu var bu kitlerde.

gurcell
20-12-2012, 10:59
Bagajdaki tankta kapatma vanasi mevcut.

emrese
20-12-2012, 11:06
Adam gibi takarsan Atiker köpek gibi yürür. Tüpü Tak(a)mayan servisinizi değiştirin.

:icon_tup: kesinlikle ne marka olursa olsun takamayan servis vardır bence

EM-RE
20-12-2012, 11:14
babamın arabasında atikerle 100.000 km yi devirdik geçen hafta,pek sıkıntı yaşamadık açıkçası,bizimkinin senelerdir olan sıkıntısı gazı fulluyorsun 30 km sonra kırmızı ışık yanıyor artık hiç bakmıyoruz bile o göstergeye,km den takip en güzeli..
8 silindir araçta kullanıyoruz bu arada...

caglargungor
20-12-2012, 11:46
evet ilk ordan başladı macera verdikleri sensör bozuk ve çıkma çıktı

ana bayisi orası servet çınar orda çözemediysen yedek parçayı başka yerde zor

mmustu
20-12-2012, 12:06
Gursel buraya gelirken laptopu getir kanku ayara cikalim :)

highpower
20-12-2012, 16:54
bizim mevzu neysede çözülür bugüne kadar şahit olduklarım montaj esnasında matkapla akü delme,yedek lastiği delme , 2 dakka önce taktığı lpg tankını dolum ağzı takarken delme ,benzin deposu delme, opellerde manifolddaki ikinci portu delme ,aliminyum manifolda araç üzerinde delik açarken motor içine bir avuç çapak kaçırma ve bu çapakların subablara yapışması

hele birgün birtanesi bir müşterimizin aracıydı fiat marea ona takmışlar lpg montajından sonra
aracın orjinal ecu su tamir oldu içindeki bordu çatlatmışlar tabi bunu bulana kadar triger kayışından tutunda debriyaj balatasına buji kablolarına bobinine bujilerine neler değiştirtti lpg ci yok bizimle alakası yok şundan oluyor bundan oluyor araç 50 000 km de idi 1000 tl civarı lpg fiyatı artı masraflara ise 1500 civarı para gitti geçmiş gün net hatırlamıyorum

devilboy
20-12-2012, 21:45

sizin 2 3 senede bozulur dediğiniz parçaları 4 5 ay kadar kullandım hepsi değişti bozuk çıktı bunun ustaylada alakası olduğunu düşünmüyorum

41AF101
20-12-2012, 21:58
İstanbul anadolu yakası atiker bayisi tavsiye edeceğiniz yer varmı ? Sorunları okudum ama opel kullanıcılarında sorun olmamış pek. Bende lpg taktırmayı düsünüyorum ne yazıkkı.

Jön Türk
20-12-2012, 22:24
Aracıma 2009 yılında atiker lpg takılmış.Temmuz 2010 dan beri sahibiyim 1 kere enjektör 1 kerede şamandıra değiştirdim.Hiç yolda bırakmışlığı yolda giderken stop etmişliği yok.Biraz şans birazda montajdan kaynaklı bana kalırsa

C!N
20-12-2012, 22:43

2009 model aracıma henüz 14 aylıkken 11k km'de taktırmıştım Atiker LPG'mi. İlk yıl içinde hatırlamadığım bir sıkıntıdan LPG beyni garantiden değişmişti, onun dışında bir sıkıntı yaşamadım. Aracım şu anda 51k km'de. Desene bahsettiğiniz problemlere çok yakınım ...