PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil!!! Atama için haritadan yer beğeniyoruz...

metinmb407
20-12-2012, 16:37
Selam arkadaşlar en geç yarın sabah 6 da eşimin Sağlık Bakanlığı atamaları için haritadan yer beğenip sisteme gireceğiz. Eşim ebe ve aşağıda yazdığım yerlerde sağlık evi veya toplum sağlığı merkezi tercihlerimiz var. 1200 adet yerden 150 tane yer seçebildik ama daha işimiz bitmedi. Tercih sayısı 30. Seçilen yerlerin çoğu köyde. Bazıları kasaba. Bazılarıda il veya ilçe merkezi. Aşağıda yazdığımız köylerin veya ilçelerin merkeze, il veya ilçe merkezine yakınlık, uzaklık, vasıta durumu, özel araçla gidilebilir mi veya servis araçlarının veya dolmuş otobüs minibüs gibi vasıtalarla geliş gidiş yapma durumu mevcut mu, kiralar nasıl, doğalgaz vs var mı, sosyal ve ekonomik hayat ne durumda, daha sonra eş tayini isteyeceğim için bana göre yer okul var mı falan (Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenim). Bu konudaki bilgilerinizi rica ediyorum. Yazacağımız illerden bir kısmını buraya ekleyeceğim. Litfen konuyu makaraya bağlamazsak çok sevinirim bizim için önemli bir durum. Anlayışınız ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Giresun Alucra
Giresun Çanakçı
Giresun Dereli

Karabük Eflani Pınarözü Köyü
Karabük Ovacık Pelitçik Köyü
Karabük Safranbolu Konarı Köyü
Karabük Safranbolu Ovacuma Köyü
Karabük Yenice Yeniköy

Ordu Akkuş
Ordu Çatalpınar
Ordu Gürgentepe
Ordu Kabataş
Ordu Korgan
Ordu Ulubey

Rize Ardeşen
Rize Ardeşen Pirinçlik Köyü
Rize Çamlıhemşin
Rize Çayeli
Rize Fındıklı
Rize Güneysu
Rize Güneysu Gürgen Köyü
Rize Güneysu Kıbledağı Köyü
Rize İkizdere Dereköy
Rize İyidere Yapraklar Köyü
Rize Bıldırcın Köyü
Rize Elmalı Köyü
Rize Pazar
Rize Pazar Aktepe Köyü

Sakarya Akyazı Haydarlar Köyü
Sakarya Ferizli Bakırlı Köyü
Sakarya Karasu Hürriyet Köyü
Sakarya Kaynarca Kızılcaali Köyü
Sakarya Kocaali Kestanepınarı Köyü
Sakarya Taraklı

Samsun Asarcık
Samsun Çarşamba Akçatarla Köyü
Samsun Vezirköprü İncesu Köyü

Sinop Erfelek Kazmasökü Köyü
Sinop Saraydüzü Uluköy
Sinop Türkeli

Sivas Divriği
Sivas Suşehri
Sivas Şarkışla
Sivas Yıldızeli

Trabzon Araklı Pervane Köyü
Trabzon Araklı
Trabzon Arsin Harmanlı Köyü
Trabzon Maçka Sındıran Köyü
Trabzon Sürmene Armutlu Köyü
Trabzon Sürmene Ormanseven Köyü
Trabzon Şalpazarı Düzköy
Trabzon Vakfıkebir Çavuşlu Köyü
Trabzon Yomra Sayvan Köyü

Yozgat Sorgun Aşağıcumafakılı Köyü

Zonguldak Alaplı
Zonguldak Çaycuma
Zonguldak Devrek
Zonguldak Ereğli
Zonguldak Gökçebey

turkerrr
20-12-2012, 16:40
orduda yazdığınız yerlerden merkeze en yakın olan ulubey 25-30 km mesafede ...

orduyla ilgili merak ettiğiniz başka konular varsa pm atabilirsiniz ...

yazdığınız yerler içinde en çok ulubeyde rahat edersiniz gibi geliyor tabi ilçeler konusunda çok detaylı bilgi sahibi değilim

mmustu
20-12-2012, 16:44
zonguldak devrek hakkında yorum yapabilirim 3 sene kardeşim kaldı bir çok arkadaşımızda var kesinlikle güzel bir yerdir sakin rahat ve yüksekokul olduğundan yaz kış kalabalık sayılabilen ve lokantası cafesi gezme yerleri olan bi yer

çaycumayı düşünmeyin

gökberk
20-12-2012, 16:45
Sakarya en ideali gibi duruyor..
Merkeze en yakını Ferizli ve Akyazı
Ferizli daha iyi gibi Akyazı'dan.

http://img109.imageshack.us/img109/442/sakaryaharitasi.png

LAST_ZZ
20-12-2012, 16:46
zonguldak ereğli olabilir,sessiz sakin bir yerdir,güzel bir sahil şeridi var,yeşili bol nezih bir yerdir.

onurars
20-12-2012, 16:47
Bence sakarya en ideali,taraklı ya gitmiştim turizme açılmış bir köy yanlış hatırlamıyorsam tt reklamlarındaki mümkünlü köyü,onun dışında karasu veya akyazı düşünülebilir.

aga81
20-12-2012, 16:47
Bende karabuk eflaniliyim ama safranbolu daha iyi hem tarihi mekanlar cok yazlari iyo gecer

aga81
20-12-2012, 16:48
Uuu ereglide varmis dusunmeden eregli derim

gökberk
20-12-2012, 16:49
Karabük ölü yer... Safranbolu'da bir yere kadar.. Çok sıkılırsınız bence.

Trance-R
20-12-2012, 16:50
Kardeşim hayırlısı olsun , en makulu Sakarya yada Giresun Dereli gibi gözüktü .
Giresun'luyum biliyorum Dereli fazla uzak değil Merkeze.Ama Sakarya daha yaşanabilir gibi gözüktü bana ondan dedim...

LAST_ZZ
20-12-2012, 16:50
ereğli zonguldaktan daha güzel ve daha düzenlidir hatta,alaplı ile arasında 10 dakikalık mesafe var.

ereğli sahil şehridir,şehir keşmekeşinden uzak, trafik çilesi olmayan bir yer,halkıda gayet moderndir,çileği meşhurdur :)güzel tarihi yerleri vardır

edit:Ereğli: Ankara'ya 300 km. Ve İstanbul'a 280 km. uzaklıktadır.

cihan
20-12-2012, 16:55
Rize Ardeşen

bu ikisi için yazayım.

Rize Ardeşen, ilçe merkezi. Kıyıda bir merkez. http://www.ardesen.bel.tr/tr/'de mobese dahi var, buradan inceleyebilirsiniz. rize merkeze kısa aralıklarla minibüsler kalkar, sahil yolundan yardırılarak da kısa sürede gider. ilçe yakın zamanda gelişmeye başlamış bir ilçe. yeni hastaneler ve okullar var. ilçe merkezinde yanlış hatırlamıyorsam kira 250 tl gibi bir meblağ. ayrıca toki çalışması da vardı. eş durumundan tayin isteyeceğiniz okullar var. doğalgaz ilçeye gelmedi. rizeye geldi ama. sanırım 3 5 seneye gelir.

Rize Ardeşen Pirinçlik Köyü, Ardeşen'den 5-6 km iç tarafta, yeşilliğin içinde bir köy, mahalle. özel araçla vs gidilebilir, kilitli taş döşeme yolları var. kiraları bilmiyorum. buraya da ilçeden servisler var ama sık değil. köy hayatı var.

Ardeşen genel olarak gelişmekte olan bir ilçe. Sosyoekonomik olarak çok gelişmiş bir yer değil. Küçük bir ilçe, hareketli bir yaşamınız varsa canınız sıkılabilir. ama sarp'a geçme, trabzon'a gitme vs yapılabilir etkinlikler. turizm için oldukça iyi. yağmur çok yağar. temmuzun ortasında 15 günlüğe giderken bile umarım yağmurlu zamana gelmem diye dua ediyorum.

ha bu koşullarda orada yaşama ayak uydururum diyorsanız para biriktirmek çok kolay. batum'a pasaportsuz geçiş var. akaryakıt vs oradan alınıyor. oto parça konusunda da çok iyi fiyatlar var batumda. diğer ihtiyaçlar için de keza öyle.
sorunuz olursa cevaplayabilirim.

FRTDI
20-12-2012, 16:56
Sivasi dusunurseniz eger yildizeli merkeze 45km sarkisla 80km yildizeli olursa eger sizde merkezde bi okula tercih yapabilirsiniz

devil_berk22
20-12-2012, 17:09
sivas suşehir derim ben

Le10ur
20-12-2012, 17:23
amasya/merzıfon olabılır gayet guzel yer olur

gökan
20-12-2012, 17:27
Zonguldk alapli guzel yer

metinmb407
20-12-2012, 17:30
Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim. Alkol alışkanlığı, gece hayatı vs olmayan bir aileyiz. O yüzden önceliğimiz sıkılmayacağımız yerler değil sadece köyden merkeze ulaşım rahatlığı. En önemli mevzu atanma, ikinci önemli mevzu ulaşım :) Sıkılmak şu an üçüncü planda arkadaşlar.

Yukarıda bahsettiğim yerler hakkında yorumdan ziyade bahsettiğim kriterlerde bilgileriniz varsa daha yararlı olacaktır. Umarım yazdıklarımı yanlış anlamazsınız :)

ismailozkan_01
20-12-2012, 17:33
sivas ili değerlendirmesi bütün ilçelerini gördüm

sivas-divriği=174 km kangaldan sonra divriğiye kadar yol çok kötü şu an divriği-arapgir yolu kapalı
sivas-suşehri=132 km zara dan sonra geminbeli geçidi var 2010 m genelde sıkıntılıdır
sivas-şarkışla=81 km kayseri yolu üzeri ulaşım sorunu yoktur
sivas-yıldızeli=46 km yozgat yolu üzeri 15 dakikada bir araç var bir çok memur geliş gidiş yapıyor

sivası düşünürseniz yıldızeli derim merkezde oturup rahatlıkla geliş gidiş yapalırsiniz

Le10ur
20-12-2012, 17:36
amasya/merzıfon un bırcok koyu vardır en uzagı 15 km dır ılcenın genelı asker ve polıs cogunlugundadır o sebebdendır kı cok gelısmısdır dıger ılcelere gore gece hayatı sıfır denebılır:) Hayat pahalı degıldır kıralar 350-550 arasında degısır hafta sonu gezmek ıstersenız amasya merkez 45 km samsun 110 km corum 60 km uzaklıgındadır.4 sene gorev yaptım burada pısman olmayacagınız bır yer yardımcı olabılmısımdır inş.

RESERVE
20-12-2012, 17:41
safranbolu güzel yer bence tercıh edebılırsınız..ama köylerını bılmıyorum..

luca55
20-12-2012, 17:45
samsundakı yerlerle ilgili; atamayla ılgılı bişey dıyemem ama en mantıklı yer asarcık.orayı da oyuzden tercıh eden cok olur sanırsam.kucuk kendı halınde bır ilçedir.eğer asarcık merkezde olursa iş yeri ulaşım sorunuda olmaz.köyde olursa bırsey dıyemem.

gökan
20-12-2012, 17:46
atama yaparken sehrın goruntusune aldanma fızıkı ozellerıden sogukluga bak saglıkcı dıyorsun bazı yerler kısın kar altında kalıyor zor olabılır hem hastalar hem onun ıcın alaplıyı gormustum guzel bır yer tavsıye ederım hayrlısı olsun

darkmoon
20-12-2012, 17:55
bence gerek insan kafası olarak gerekse altyapı üst yapı olarak medeniyet seviyesi yüksek bir yeri tercih edin.

Yigit-Y
20-12-2012, 17:57
Rize Çayeli hemen seç lale de kuru fasülüs partileri olsun

Rize Çamlıhemşin
Rize Çayeli
Rize Fındıklı
Rize Güneysu

RİZE güzeldir be :D

yağmurdan hoşlanıyorsan sıkıntı yok :D

sivas da sadece şarkışla seçeneğini önerebilirim ama sivas buz soğuk gerek yok :D

inan_hndn
20-12-2012, 18:01
Doğma büyüme Giresunluyum..Verdiğiniz ilçelerden Giresun merkeze en yakın yer Dereli..20-30 dk sürüyor..Küçük ve soğuk biryerdir doğalgazda yok ama kiralar uygundur diye düşünüyorum ama kira konusunda pek fikrim yok :) Giresun hakkında sormak isteğiniz birsey olursa pm atabilirsiniz :)

bilalMW
20-12-2012, 18:07
Akyazı iyidir. :)

CaNeR54
20-12-2012, 18:14
Sakarya Akyazı Haydarlar Köyü
Sakarya Ferizli Bakırlı Köyü
Sakarya Karasu Hürriyet Köyü
Sakarya Kaynarca Kızılcaali Köyü
Sakarya Kocaali Kestanepınarı Köyü
Sakarya Taraklı

Şimdi genel olarak bakarsak Akyazı nın merkezi olsa en iyi tercih olabilirdi bence ama Haydarlar baya yukarıda dağlık bi köymüş , Akyazıdan uzak dikkat edin ilçeler demiyor köyler diyor ona göre adama bilgi verin de yakmayalım başını yengenin :)

Diğerleri hakkında pek bilgim yok ama Taraklı ilçe oldugu için bence köyden bi + katıyor bence.

h.savas
20-12-2012, 18:20
'sinop saraydüzü uluköy' benim köyüme çok yakın sinop taki en iyi köy diyebilirim ama sıkıntıdan patlarsınız bilginiz olsun..

metinmb407
20-12-2012, 18:29
Rize Ardeşen

bu ikisi için yazayım.

Rize Ardeşen, ilçe merkezi. Kıyıda bir merkez. http://www.ardesen.bel.tr/tr/'de mobese dahi var, buradan inceleyebilirsiniz. rize merkeze kısa aralıklarla minibüsler kalkar, sahil yolundan yardırılarak da kısa sürede gider. ilçe yakın zamanda gelişmeye başlamış bir ilçe. yeni hastaneler ve okullar var. ilçe merkezinde yanlış hatırlamıyorsam kira 250 tl gibi bir meblağ. ayrıca toki çalışması da vardı. eş durumundan tayin isteyeceğiniz okullar var. doğalgaz ilçeye gelmedi. rizeye geldi ama. sanırım 3 5 seneye gelir.

Rize Ardeşen Pirinçlik Köyü, Ardeşen'den 5-6 km iç tarafta, yeşilliğin içinde bir köy, mahalle. özel araçla vs gidilebilir, kilitli taş döşeme yolları var. kiraları bilmiyorum. buraya da ilçeden servisler var ama sık değil. köy hayatı var.

Ardeşen genel olarak gelişmekte olan bir ilçe. Sosyoekonomik olarak çok gelişmiş bir yer değil. Küçük bir ilçe, hareketli bir yaşamınız varsa canınız sıkılabilir. ama sarp'a geçme, trabzon'a gitme vs yapılabilir etkinlikler. turizm için oldukça iyi. yağmur çok yağar. temmuzun ortasında 15 günlüğe giderken bile umarım yağmurlu zamana gelmem diye dua ediyorum.

ha bu koşullarda orada yaşama ayak uydururum diyorsanız para biriktirmek çok kolay. batum'a pasaportsuz geçiş var. akaryakıt vs oradan alınıyor. oto parça konusunda da çok iyi fiyatlar var batumda. diğer ihtiyaçlar için de keza öyle.
sorunuz olursa cevaplayabilirim.

sivas ili değerlendirmesi bütün ilçelerini gördüm

sivas-divriği=174 km kangaldan sonra divriğiye kadar yol çok kötü şu an divriği-arapgir yolu kapalı
sivas-suşehri=132 km zara dan sonra geminbeli geçidi var 2010 m genelde sıkıntılıdır
sivas-şarkışla=81 km kayseri yolu üzeri ulaşım sorunu yoktur
sivas-yıldızeli=46 km yozgat yolu üzeri 15 dakikada bir araç var bir çok memur geliş gidiş yapıyor

sivası düşünürseniz yıldızeli derim merkezde oturup rahatlıkla geliş gidiş yapalırsiniz

amasya/merzıfon un bırcok koyu vardır en uzagı 15 km dır ılcenın genelı asker ve polıs cogunlugundadır o sebebdendır kı cok gelısmısdır dıger ılcelere gore gece hayatı sıfır denebılır:) Hayat pahalı degıldır kıralar 350-550 arasında degısır hafta sonu gezmek ıstersenız amasya merkez 45 km samsun 110 km corum 60 km uzaklıgındadır.4 sene gorev yaptım burada pısman olmayacagınız bır yer yardımcı olabılmısımdır inş.

Gibi yorumlar bahsedilen yerler hakkında bilgi sahibi olmamı sağlıyor :) Ulaşımdan kastım şudur kışın nasıl olur, minibüs vs şartları gibi. Köy olan yerlerin de ilçe merkezine olan ulaşım şartları önemli.

Şimdi genel olarak bakarsak Akyazı nın merkezi olsa en iyi tercih olabilirdi bence ama Haydarlar baya yukarıda dağlık bi köymüş , Akyazıdan uzak dikkat edin ilçeler demiyor köyler diyor ona göre adama bilgi verin de yakmayalım başını yengenin :)
Diğerleri hakkında pek bilgim yok ama Taraklı ilçe oldugu için bence köyden bi + katıyor bence.

Arkadaş beni gayet iyi anlamış :) Belirttiğim liste de ilçeler de var ama ilçeler olmazsa mecburen köylerden seçmemiz gerekecek. İlk atama olduğu için riskli tayin olsa sorun yok. Puana göre alım olacağı için acaip bir içsel çatışma yaşıyoruz :D

Diğer arkadaşlara da cevapları için teşekkür ederim. Bazı arkadaşlardan pm ile bilgi alacağım.

bora1311
20-12-2012, 18:47
sakarya karasu hürriyet koyunu tercih edebilirsiniz. son yıllarda karasu cok fazla gelişti. hurriyet koyu karasuya 14km uzaklikta, karasuda oturup rahatlikla gidip gelinebilir. karasunun da adapazarina uzakligi 50km dir. kış aylarinda sakin bi ilçedir, yaz aylarinda ise turizm sebebiyle nufus patlamasi yaşar :) aslen karasuluyum, her turlu sorunuza cevap veririm...

metinmb407
20-12-2012, 19:16
Teşekkürler arkadaşlar sağolun bazı arkadaşlara pm attım :)

Berkayy
20-12-2012, 19:19
Rize'yi düşünmeyin bence. Annem ardeşenli her sene bir iki kez giderim. Çok gelişmiş bir yer değil ancak gelişmekte olan bir yer. Rize'ye 40 45 km uzaklıkta olması lazım. En ideali ordu gibi geldi bana. Rizeyi yazıcaksanız Rize merkeze yakın olduğu için Pazar'ı öneririm. Yanlız şunuda söyliyim Ardeşende kiralar baya ucuz iyi para biriktirebilirsiniz. Hayırlı olsun şimdiden :)

AşkınS.
20-12-2012, 19:25
Zonguldak ereğli olabilir deniz görmek tercihinizse eğer ki ben deniz olmadan yapamam diyenlerdenim :)
devrek olabilir muştu abinin de dedigi gibi sessiz sakin.doğalgaz henüz zonguldağa gelmedi ama kömür cenneti :) kömürün tonu 220 lira falandı 250 falandır şimdide.

akarags1905
20-12-2012, 19:30
Abim hakkınızda hayırlısı neyse o olsun:) kütahya yada trakya yok mu şıklarda:p Öyle birşey olursa ara konuşalım..

Senin istediğin bilgileri veremem ama kabaca sakarya-samsun-trabzon üçlüsü daha mantıklı geldi bana, özellikle de sakarya:)

fastchild
20-12-2012, 19:31
ereğliye giderdim ben olsam istediğiniz herşeyle gidebilirsiniz yolları oldukça düzgündür insanları insan gibidir çok bi karmaşası yoktur güzel bir sahil şeridi vardır cafe-park vs. boldur insanın canı sıkılmaz

metinmb407
20-12-2012, 19:39
Abim hakkınızda hayırlısı neyse o olsun:) kütahya yada trakya yok mu şıklarda:p Öyle birşey olursa ara konuşalım..

Senin istediğin bilgileri veremem ama kabaca sakarya-samsun-trabzon üçlüsü daha mantıklı geldi bana, özellikle de sakarya:)

Kütahya var paşam :) Ararım şimdi.

metinmb407
20-12-2012, 19:59
İlginiz için sağolun arkadaşlar sayenizde bayağı darattık :)

rapstar
20-12-2012, 20:32
Giresun seçeneklerinden merkeze en yakın olanı Dereli'dir. Özel araçla 20-25 dk minibüs-otobüs le 45-60 dk sürebilir. Merkezde doğalgaz var diye biliyorum kira durumlarını Giresunlu arkadaşlar daha iyi bilir. Alucra'nın merkezle bir alakası yok, zira Sivas Suşehri bile daha yakındır Giresun'a göre :D Bitki örtüsü ve iklimi yeşil karadeniz dedikleri memleketten çokça alakasız :D Çanakçı da aynı şekilde merkeze uzaktır. Zonguldak Ereğli değerlendirilebilir.

yucelebeci
20-12-2012, 20:43
zonguldak'ta askerlik yaptım ereğli çok gelişmiş bir yer tavsiye ederim

OBAN
20-12-2012, 20:44
Şarkışla Sivas'a 100 kayseriye ise 90 km die biliyorum. 20 bin nüfusu var çok kucukte degil büyükte degil orta sekilde idare eder. Ancak bana kalırsada en mantiklisi Sakarya gibi duruyor. Hayırlısı olsun insallah.

metinmb407
20-12-2012, 20:54
Sağolun arkadaşlar yok anam bitmiyo sıkıntı yav. Bekar olsan kafana estiği gibi gidersin ama evli olunca bir sürü kriter devreye giriyor.

corrado
20-12-2012, 21:01
eğer köyleri değil , zonguldak -ereğli merkez ise bence hiç düşünmeden orası seçilmeli.

metinmb407
20-12-2012, 21:07
Seçimler bana kalsa istediğimi seçerim. Devlet atama yapınca bana seçme şansı değil sen tercih et ben sana yerleştireyim şansı veriyor :)

LAST_ZZ
20-12-2012, 21:20
Ereğlinin köyleride çok uzak değildir merkeze,ulaşım konusunda çok sıkıntı olmaz.

HkN
20-12-2012, 21:28
Kardeşim hayırlı olsun ilk olarak.

Safranbolu Ovacuma merkeze uzak ve yolu düzgün olmasna rağmen çok rampa ve dar yol olduğu için merkeze gidip gelmek çok zor olur hergün :)

Alaplı ve Ereğli cidden iyi yerlerdir ama merkeze biraz uzak . Keza Çaycumada Bartın Zonguldak arasında :)

Afyon yokmu arada :)

Kadyr
20-12-2012, 21:36
rize için sadece merkezi ve çayeli tavsiye edebilirim. diğerleri baya köy çünkü

GTCihad
20-12-2012, 21:38
zonguldak ereğli olabilir,sessiz sakin bir yerdir,güzel bir sahil şeridi var,yeşili bol nezih bir yerdir.

Katiliyorum 20 sene yasadim listedeki en farkli ve nezih yerdir

naci
Ata toprağım Divriği, Sivas'a 3 saat uzaklıkta, gidiş gelişler çok sorunlu olur kış aylarında, doğalgaz felan yok, paso soba yakarsınız ve kışları soğuktur. Gerçi ata toprağımın da Doktor'a Hemşire'ye Öğretmen'e ihtiyacı var ama forumdaş olarak dikkat edin derim, insanı iyidir, sıcakkanlıdır, ama sosyal hayatı 0 dır bana göre.

metinmb407
Kardeşim hayırlı olsun ilk olarak.

Safranbolu Ovacuma merkeze uzak ve yolu düzgün olmasna rağmen çok rampa ve dar yol olduğu için merkeze gidip gelmek çok zor olur hergün :)

Alaplı ve Ereğli cidden iyi yerlerdir ama merkeze biraz uzak . Keza Çaycumada Bartın Zonguldak arasında :)

Afyon yokmu arada :)

Afyon var da onlar da merkeze çok uzak bea :D Hem de Afyon un kış şartları ***** gidiş geliş yapmak zor olur. Öyle karman çorman birşey ki işin içinden çıkmak zor. Google Haritalardan baktım. Kısaca buraya da yazayım.

Başmakçı Yaka Köyü
Bayat Aşağıçaybelen Köyü, İmrallı köyü
Bolvadin Büyükkarabağ köyü, Kurucaova köyü
Çay Bulanık köyü, Koçbeyli köyü
Dazkırı Y.Yenice köyü
Dinar Doğanlı köyü
Emirdağ Yeniköy
Hocalar Örencik
İhsaniye Ayazin köyü
İscehisar Karaağaç köyü
Sandıklı Menteş Köyü
Sinanpaşa Balmahmut Köyü
Şuhut Kavaklı köyü.

Afyona gelmişken senle de tanışırdım ama işte oraları Egeden çok tercih eden olur bize gelmez gibi geliyor.

metinmb407
20-12-2012, 21:41
Arkadaşlar cidden sağolun karmaşamız azaldı çok şükür... Belirttiklerinizi dikkate alıyorum ama sorun şu ki aldığımız puan tam yığılmanın olduğu arada. Puan 69 yığılma 65-75 arasında.

Dragger
20-12-2012, 23:04
Zonguldak Ereğli en güzel yer görünüyor.

Kesinlikle yaşanabilecek, özellikle yazları çok güzel bir ilçe.

Ereğli olmazsa Devrek de fena değil.

Fazıl T.
20-12-2012, 23:14
kocaali veya karasu iyidir

alper_pug
20-12-2012, 23:22
Ereğli gerçekten modern ve yaşanacak bir yer. Çokta severim :)

darkmoon
20-12-2012, 23:45
fikirlerini hiç etkilemesin ama sivasa bir kere arkadaşım askerdeydi onu ziyarete gitmişdim aylardanda nisandı öyle kışda falan değildik.. resmen buz kesmişdim çok soğukdu.. ama güzel memleket.

yorumlardan ereğli epey güzel görünüyor listeme ekledim gidicem gezmeye..

C!N
21-12-2012, 00:39
Zonguldak için konuşmak istiyorum;

Eğer merkez ilçe olsaydı direkt merkez yaz derdim öncelikle, çünkü ***** kurumların müdürlükleri hep merkezde olur. Ben olsam öncelikli olarak Ereğli'yi seçerdim tercihlerimde, sonrasında ise Çaycuma, Devrek, Gökçebey, Alaplı diye devam ederdim tercihlerime.

Ereğli'yi sorgulamaya gerek yok zaten, memleketin en güzide ilçelerinden biridir. Çaycuma ise diğer Zonguldak ilçelerine göre daha çok gelişmekte olan bir yer, havaalanımız bu ilçede örneğin. Devrek ***** bastonuyla ünlü fakat yıllardır gelişemeyen bir yapıya sahip, iktidar partisi milletvekillerinden birinin bu ilçeli olması biraz hareket getirmiştir fakar somut bir ilerleme görülememektedir. Alaplının avantajı Ereğliye yakın olmasından kaynaklanmaktadır, fakat kamu kurumları için durgun bir ilçe diyebilirim.

Aynı Bakanlığa bağlı Zonguldak'ta çalışıp Zonguldak'lı olan birinin gözüyle yorum yapmaya çalıştım. Ama bildiğim kadarıyla bu atamalar sözleşmeli şekilde yapılacak, eş durumu nakillerine izin verilip verilmediğine ne kadar eminsiniz, şartları çok iyi okudunuz mu, sonradan madur olmanızı istemem çünkü sözleşmeli 4b'li alımlarda becayiş dışında tayinlerin önü kapalı diye biliyorum fakat tam anlamıyla konuya hakim değilim.

HkN
21-12-2012, 10:45
Afyon var da onlar da merkeze çok uzak bea :D Hem de Afyon un kış şartları ***** gidiş geliş yapmak zor olur. Öyle karman çorman birşey ki işin içinden çıkmak zor. Google Haritalardan baktım. Kısaca buraya da yazayım.

Başmakçı Yaka Köyü
Bayat Aşağıçaybelen Köyü, İmrallı köyü
Bolvadin Büyükkarabağ köyü, Kurucaova köyü
Çay Bulanık köyü, Koçbeyli köyü
Dazkırı Y.Yenice köyü
Dinar Doğanlı köyü
Emirdağ Yeniköy
Hocalar Örencik
İhsaniye Ayazin köyü
İscehisar Karaağaç köyü
Sandıklı Menteş Köyü
Sinanpaşa Balmahmut Köyü
Şuhut Kavaklı köyü.

Afyona gelmişken senle de tanışırdım ama işte oraları Egeden çok tercih eden olur bize gelmez gibi geliyor.

Ohooo. Onlarda kötü be kardeşim.. Başmakçı ile Dazkırı zaten Denizli ile Ispartaya yakın :) Bunlardan merkeze yakın olanları- Şuhut- sinanpaşa ve iscehisar :) gerisi çok dışarda :)

metinmb407
21-12-2012, 11:56
Ohooo. Onlarda kötü be kardeşim.. Başmakçı ile Dazkırı zaten Denizli ile Ispartaya yakın :) Bunlardan merkeze yakın olanları- Şuhut- sinanpaşa ve iscehisar :) gerisi çok dışarda :)

Hepsi il veya ilçe merkezinin köyü ve uzak :) Hadi Şuhut u biliyorum ama köy olunca duraksıyor insan :)

İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim zorda olsa gece bitirdik bu işi. Allah hayır etsin.

emoro
21-12-2012, 12:02
sakarya akyazı güzel yerdir

erdi52
21-12-2012, 13:36
tam ben yazıcaktımki arkadaş cevaplamış.bende orduluyum.istanbuldan ordu merkez 910 km ve benm köyüm dahada iç kısımda gürgenpetepeden 30 km daha ilerde. istanbuldan ordu merkeze kadar yorulmuyorum fakat merkezden köye 2,5 saatte gidiyorum ve o yola her defasında lanet okuyorum berbat bi yol. kısacası orduyu düşünüyüyosanız ulubey'i geçmeyin üstelik eniştem orda memur halinden memnun güzel biyer. ordu merkezede bütün araçlar ordan geçiyor ulaşım konusunda sıkıntı yaşamazsınız lakin kışın biraz soğuk olabilir.

erhanarici18
21-12-2012, 20:57
bencede sakarya coğrafi açıdan en ideal bölgedir memleketimdir sakarya taraklı
ttnet reklamkarındaki mümkünlü kasabası :D
reklamlardan sonra gelişmeye başladı evler çok eskidir tarihi eser durumunda olduğu için devlet desteği ile restore ediliyor
ama sakarya'ya en uzak ilçelerden biridir bolu sınırında
ayrıca sakarya olacaksa karasuyu tavsiye ederim

metinmb407
22-12-2012, 18:30
Çok teşekkürler arkadaşlar artık sonuç bekliyoruz :)

TayfunS
22-12-2012, 22:23
Konuyu çok geç gördüm bileydim yazardım ben de . Tercih yaptım bakalım kısmet, olursa nere olacak :)

metinmb407
23-12-2012, 16:54
Hayırlı olsun size de :)

TayfunS
23-12-2012, 23:39
tesekkur ederım . bugun bellı olur ınsallah sonuclar

metinmb407
24-12-2012, 10:44
Ayın 27 si diye okudum az önce :)

TayfunS
24-12-2012, 12:24
Abo çok geç . Nerde okudunuz acaba. Önceki atamada 2 günde açıklamışlardı da

TayfunS
24-12-2012, 17:39
ATANDIMMMMM :)))))) kütahya hisarcık'a atandım abilerim arkadaşarım

brs_odbs
24-12-2012, 17:44
bence sakaryadan ferizliyi düşünebilirsiniz

Volkann
24-12-2012, 17:52
sakarya karasu akyazı iyidir.

GTCihad
24-12-2012, 19:02
ATANDIMMMMM :)))))) kütahya hisarcık'a atandım abilerim arkadaşarım

Hayirli olsun

kelalper
24-12-2012, 19:02
konuya bak. Konu başlığını okuyunca ahanda dedim ergenin biri polise kızdı tanıdıkları vasıtasıyla polis amcayı sürdürüyor bi yerlere. Olay farklıymış yaw.

mrh77
24-12-2012, 20:00
geç oldu ama umarım ereğli seçimlerinizde vardır hiç pişman olmayacagınıza garanti verebilirim doğma büyüme ereğliliyim istanbuldan da güzel bir yer birde aile durumunuza uyucak biryer hayırlısı olsun tekrar..

metinmb407
24-12-2012, 22:15
Arkadaşlar teşekkür ederim bizdeki sonuç Rize Ardeşen :) Atanan arkadaşlara hayırlı olsun darısı atama bekleyenlerin başına :)

Onurkk06
24-12-2012, 22:18
hayırlı uğurlu olsun kaç puanla atandınız acaba

metinmb407
24-12-2012, 22:38
69,88 puan ebelik bölümü.

LAST_ZZ
24-12-2012, 22:39
Arkadaşlar teşekkür ederim bizdeki sonuç Rize Ardeşen :) Atanan arkadaşlara hayırlı olsun darısı atama bekleyenlerin başına :)

Hayırlı olsun.

metinmb407
24-12-2012, 22:44
Çok teşekkürler...

Ramiz
24-12-2012, 23:14
Hayırlı olsun sizin için benimde eşim hemşire sözleşmeli ASM'de biz artık tercih yapmıyoruz çıkmadığı için :)

Berkayy
24-12-2012, 23:24

Hayırlı olsun abi annemin memleketi bir sıkıntın olursa yardımcı oluruz :)

ALPER-VNS
25-12-2012, 02:31
ben de rize çamlıhemşinliyim.. ardeşen hakkında bildiğim şey sakat yer biraz :) pazarcılar bile haftanın her günü başka yerdeler, ardeşen günü geldiğinde hadi hayırlısı diyip gidiyomuş o kadar diyim :o karadeniz insanı zaten fevri asabi vs ama biraz daha dikkatli olmak lazım.. onun dışında ben severim memleketimi ya çok sıkılıcaksınız ya da çok seviceksiniz.. hayırlısı olsun..

mustafaucgun
25-12-2012, 02:53
kardeşim bnm slm ordu akkuş u tercihlerin arasından çıkar derim 1800 rakımlı sürekli sis ve şiddetli yağmur kar ve nufusun 10.bin olduğu ulaşımında yolundan dolayı zor olduğu bir yer karabük derim daha mütavazi diğer giresun ve rize deki yerler sanırım yanlış hatırlamıyorsam biraz rakım olarak yüksek nufüs olarakda düşük yerler insanları mert dir lakin genelde rakım olarak yüksek ve yayla dır yani yaşam alışık deil iseniz zordur bol şans dilerim

mustafaucgun
25-12-2012, 02:55
ayrıca burası da merkeze yakın sayılır e daha sosyaldir en azından double yolları varSamsun Çarşamba Akçatarla Köyü

metinmb407
25-12-2012, 11:22
Hayırlı olsun sizin için benimde eşim hemşire sözleşmeli ASM'de biz artık tercih yapmıyoruz çıkmadığı için :)

ASM olsa idi bulunduğum yerde zaten yer değiştirmeyi çok düşünmüyorduk yeni evliyiz ve düzenimizi yeni oturtmuştuk. Hayırlısı olsun sizede :)

Hayırlı olsun abi annemin memleketi bir sıkıntın olursa yardımcı oluruz :)

Teşekkür ederim :)

ben de rize çamlıhemşinliyim.. ardeşen hakkında bildiğim şey sakat yer biraz :) pazarcılar bile haftanın her günü başka yerdeler, ardeşen günü geldiğinde hadi hayırlısı diyip gidiyomuş o kadar diyim :o karadeniz insanı zaten fevri asabi vs ama biraz daha dikkatli olmak lazım.. onun dışında ben severim memleketimi ya çok sıkılıcaksınız ya da çok seviceksiniz.. hayırlısı olsun..

Artık gidince göreceğiz :) Çok bir beklentim yok Şırnak ta asteğmenlik yaptığım için uç ve sınırlarda yaşayan bir insanım devlet beni hep sınırlarda yaşattı sağolsun :D Ortalama biryer olsun yeterli. Hiç olmazsa memleketimize gidip gelirken yol sıkıntısı yaşamayız. Edirnede iken bayramlarda memlekete gidişte gelişte büyük sorun :D İstanbul en büyük sorun bu süreçte. Daha önce yakın zamanda Rize ye gittiğim için az çok biliyorum kültürünü. Atandı ya olsun gerisi çok önemli değil :) Teşekkür ederim.

metinmb407
25-12-2012, 11:24
kardeşim bnm slm ordu akkuş u tercihlerin arasından çıkar derim 1800 rakımlı sürekli sis ve şiddetli yağmur kar ve nufusun 10.bin olduğu ulaşımında yolundan dolayı zor olduğu bir yer karabük derim daha mütavazi diğer giresun ve rize deki yerler sanırım yanlış hatırlamıyorsam biraz rakım olarak yüksek nufüs olarakda düşük yerler insanları mert dir lakin genelde rakım olarak yüksek ve yayla dır yani yaşam alışık deil iseniz zordur bol şans dilerim

ayrıca burası da merkeze yakın sayılır e daha sosyaldir en azından double yolları varSamsun Çarşamba Akçatarla Köyü

Hocam teşekkürler cevap için Rize Ardeşen çıktı :) Ordu yu silmiştik ama bizim için orası güzel burası kötü diye bir lüks yoktu ortalama ulaşımı sıkıntı olmayan bir yer olması yeterli idi. Aldığımız puana göre en iyi yerlerden birisi geldi diyebilirim.

akarags1905
25-12-2012, 19:14

Abicim hayırlı olsun, Edirne'ye geldik Rize'ye de geliriz haberin olsun:D

metinmb407
26-12-2012, 09:20
Abicim hayırlı olsun, Edirne'ye geldik Rize'ye de geliriz haberin olsun:D

Gelmeyen :D Her zaman beklerim...

akarags1905
26-12-2012, 17:09
Senin gibi:soru: ....

:D:D

Sende bir git bakalım da gerisi kolay:)

metinmb407
27-12-2012, 08:37
Senin gibi:soru: ....

:D:D

Sende bir git bakalım da gerisi kolay:)

Yeşil araç sahibi olsun mu :D

akarags1905
27-12-2012, 11:48
Yeşil araç sahibi olsun mu :D

Hemde yeşilin en sevdiğin tonu olan ''türbe'' yeşili:D

metinmb407
04-01-2013, 18:45
:D ula Anıl.
herkese tekrar teşekkürler işlemler yapıldı şu an ben Edirne de hanım Rizede. Ben sevdim şu ana kadar olumsuz durumla karşılaşmadım insanlar gayet sıcak :) gitmişken Batum a geçtik depoları doldurduk uzun süre sonra benzin ibresi full çizgisinden taştı :D