PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2004 corsa 1.3 essentıa alınırmı kronik sorunu varmıdır?

imparatoR
21-12-2012, 11:22
arkadaşlar dizel arabadan anlamam ..

kullanan ,sahip olan bilen arkadaşlardan yorumlamalarını rica ediyorum.

kronik sorunu varmıdır alırken öncelikle nelere dikkat edilmeli..

2004-130.000 km de bi araç.

forumu arattım direk bu araçla ilgili konu veya yorum bulamadım..

şimdiden teşekkürler.

imparatoR
21-12-2012, 12:31
fikir sahibi arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

-HAKTAN-
21-12-2012, 12:32
- Direksiyon kutusu
- Debriyaj volant

Bu ikisine dikkat etmen yeterli olucaktır :icon_tup:

imparatoR
21-12-2012, 12:34
- Direksiyon kutusu
- Debriyaj volant

Bu ikisine dikkat etmen yeterli olucaktır :icon_tup:

teşekkürler ..bu arada baskı balata orta halli olduğu söylendi...
bitik saysak ne kadara malolur acaba.

-HAKTAN-
21-12-2012, 12:40
teşekkürler ..bu arada baskı balata orta halli olduğu söylendi...
bitik saysak ne kadara malolur acaba.

Baskı balata volant işçilik dahil 500TL
Bilye çıkarsa oda 160 TL civarında
Yani komple 660TL

imparatoR
21-12-2012, 12:54
anladım teşekkürler varmıdır başka fikri olan arkadaşlar.

imparatoR
21-12-2012, 14:41
evet arkadaşlar haktanın bahsettiği dışında dikkat edilecek ne var dır bu arabalarda?
yokmu başka fikri olan

m. ali öz
22-12-2012, 02:52
direksiyon kutusu o model combo ve corsa larda duymuştum. biz 2004 de 40bin km corsa kullandık sıfır almıştık sorun yoktu.
ama 2008 de alacağımız 90bin km deki combo da sorun vardı.
kronik dediler serviste.

gökberk
22-12-2012, 03:02
Biz de bir abimize aldık geçenlerde.. Kırmızı 1.3 Cdti. Gayet güzel araç. Yakıtı da güzel.

Volan sorunu vardı yaptırdı. Eşşeğe biner gibi biniyor ama gözü gibi de bakıyor.

Satılıktı en son. Bir sorayım kendisine...Sana dönerim Hakan abi eğer ilgilenirsen.

ACTPK
22-12-2012, 09:51
Mazot pompası o-ringleri mazot kaçırır bi zaman sonra pompa altına elinizi attığınızda eliniz siyahlamışsa 300tl fiyattan kırın. Direksiyon kutusu ve volant söylenmiş. Şarj dinamo kasnağıda ses yapabilir.

Km düşürebilirler rahatça bu arada. Direksiyon henüz çok aşınmamış olmalı

m. ali öz
22-12-2012, 10:34

:icon_tup: c lerde en çok anlaşılan yer olan korna düğmelerini ve vites körüğünüde değiştiriyorlar artık km. ile birlikte :)

grkm
22-12-2012, 10:57
Mazot pompası o-ringleri mazot kaçırır bi zaman sonra pompa altına elinizi attığınızda eliniz siyahlamışsa 300tl fiyattan kırın. Direksiyon kutusu ve volant söylenmiş. Şarj dinamo kasnağıda ses yapabilir.

Buna ek olarak turbo dan emmeye giden hortumlarının yüzeye bakan yüzünde yag terlemesi olabiliyor. Basit bir temizlik ve filtre degisim islemi var ama turbo arızalı diyip fiyat kırabilirsiniz :)

baymustang
22-12-2012, 11:17
direksiyon kutusu tamiri basit ama sonuçta maaliyet olabilir. sert bir şekilde direksiyon ses yapıyorsa tamir takımı değişir

volan için ise sağlam stajım oldu google corsa volan dersen ben çıkarım zaten 2004te kesinlike volan çıkartır fakat şöyle bişey var şanzımanı veya baskı balatayı değiştiren iyi toplamışsa volandan sesten başka hiçbişey olmaz. ses sistemini iyi olsun o sesi bile duymaz masraf yapmazsın. sabit volan bayadır yapılıyor ve ar-ge si baya bi yapıldı ama ben yinede tavsiye etmiyorum okuyucuda problem çıkartabiliyor.

direksiyon düğmesi ve direksiyon aşımı çok hızlı yıpranıyor

sarj dinamo kasnağını eski tipse yüzde yüz değiştir yolda bırakıyor.

kızdırma bujileri kış aylarında motor arızası verebiliyor ama çok uygun fiyatı

bence çok mantıklı bir araç bu arızalar ise bence gayet normal çünkü fiyatları çok uygun...