PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aramızda profesyonel Aşcı ya da Şef varmı?

ahmet3425
21-12-2012, 21:19
aramızda şef, aşcı ya da tanıdığı olan var mıdır? yada ne bilim yemek yapmaya duskun amator aşcılar da olabilir :) kaliteye onem veren restaurant işletmecisi de olabilir?

firmamız yeni, sektor de fransa ve belçika dısında tekiz ürünleri gormelerini isterim...

semavi
21-12-2012, 21:22
Ahmet ne iş yapıyorsun sen şuan? Hangi sektör?

ahmet3425
21-12-2012, 21:34
abi imzam da ki linkten inceleyebilirsin... alakasız bi sektor :)

miniks
22-12-2012, 10:05
Ben ve ahmet amatör olarak yemek pişiririz

Ama böyle seflerin yaptıgı gibi şaraplı likörlü seyler degil

altima
22-12-2012, 10:10
aramızda şef, aşcı ya da tanıdığı olan var mıdır? yada ne bilim yemek yapmaya duskun amator aşcılar da olabilir :) kaliteye onem veren restaurant işletmecisi de olabilir?

firmamız yeni, sektor de fransa ve belçika dısında tekiz ürünleri gormelerini isterim...

üstad selam,,, Fatih isminde bi arkadaşımız var profesyonel aşçıdır kendisi... foruma uyedir http://www.techturkey.com/forum/members/24514-conqueror.html

istersen tel nosunuda verebilirim... foruma girerse gorup kendiside yazabilir.

tşk
Rıdvan :icon_tup:

34tb9544
22-12-2012, 10:18
Çok yakın bi arkadasım milli aşçı birincilikleri falan var

baymustang
22-12-2012, 10:23
ahmet restoranım var benim ama tam olarak amaç anlaşılmadı.

sen mutfak eşyalarımı satıcaksın yoksa?

orhan_guney
22-12-2012, 10:26
bende amatör olarak yemek pişiririm. sadece aileme ve sevdiğim arkadaşlarıma tabi.

SekoLive
22-12-2012, 10:26
fiyatlar cok yüksek geldi yaw ben mi yanls gördm

kelalper
22-12-2012, 13:59
profesyonel olarak değil ama italyan yemeklerini şu anda istanbulda yiyebileceğin çoğu yerden çok daha lezzetli yapabiliyorum. Hemen hemen bütün malzemelerim var. Özel şef bıçak takımına kadar.

stlegal
22-12-2012, 15:20
profesyonel olarak değil ama italyan yemeklerini şu anda istanbulda yiyebileceğin çoğu yerden çok daha lezzetli yapabiliyorum. Hemen hemen bütün malzemelerim var. Özel şef bıçak takımına kadar.

Yemeden bir sey diyemiycem........

mmustu
22-12-2012, 15:32
referansım sağlam :D

Dodoo
22-12-2012, 15:46
Amma marifetli üyelerimiz varmış be :D Bende yemek yapmayı severim, mutfakta uğraşmak zevklidir :)

lnd_samet
22-12-2012, 16:38
ben hobby olayını biraz abartmış olarak bayaa bayaa uğraşıyorum.
özel tadlar lezzetler için her hafta pazar günümü mutfakta geçiriyorum.
daha ağırlıklı her Türk erkeği gibi etle haşır neşirim.baharatlara aşığım:)

son 1 yıldır ikeanın tavalarına-voxlarına takıntılı hale geldim memnunum gerçektende sonuçlardan.

fiyatlar bu kalite için normaldir fakat yinede Türkiye için yüksek bencede.

stlegal
22-12-2012, 16:46

Mutfakta asci sokakta yarisci yatakta...... :D

Ufuk
22-12-2012, 17:28

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151013083543796&set=pb.616303795.-2207520000.1356193650&type=3&theater

Kabul ediyorum harbi sağlam :D İnsanın canı çekmiyor değil :)

rodya
22-12-2012, 17:55
Dünürlerimiz Bolu mengenli. Tüm sülale aşçı :) zeyrekhane, sorti vs gibi istanbulun pek çok ünlü yerinin ya başaşçıları ya da ikinci aşçılarını bu aile oluşturuyor ki 25-30 yaşındaki çocuklar bunlar. kız kardeşim de şuan anthill'de aşçı yamagı :)
Sorulcak şeyler neyse söylersen ben sordururum kardeş. internetle ne kadar alakalı var bilmediğimden ezbere linki yönlendiremiyorum.

ahmet3425
22-12-2012, 19:45
ben hobby olayını biraz abartmış olarak bayaa bayaa uğraşıyorum.
özel tadlar lezzetler için her hafta pazar günümü mutfakta geçiriyorum.
daha ağırlıklı her Türk erkeği gibi etle haşır neşirim.baharatlara aşığım:)

son 1 yıldır ikeanın tavalarına-voxlarına takıntılı hale geldim memnunum gerçektende sonuçlardan.

fiyatlar bu kalite için normaldir fakat yinede Türkiye için yüksek bencede.

bu kadar ilgilendiginize gore dunyanin en iyi ascilarinin en lezzetli yemekleri pisirebilmek icin bakir tencereler kullandigini da biliyorsunuzdur.

kaldi ki bizim urunlerimiz %100 el isciligi ve omur boyu garantili.

sektorde ki rakiplerine oranla bi tik daha uygun fiyatlara sahip ancak yinede bilmenizi isterim turkiyedeki musterilerimiz icin fiyatlari biraz daha assagi cekebiliyoruz.

ahmet3425
22-12-2012, 19:52
ahmet restoranım var benim ama tam olarak amaç anlaşılmadı.

sen mutfak eşyalarımı satıcaksın yoksa?

amac tabi ki satmak mustafa ama oncelikle insanlarin dunyada bakir isciligin en iyi oldugu turkiyede bu isin hediyelik den daha ileriye tasindigini gormelerini saglamak. ilk hedef bu.

yoksa simdiden michelin yildizli musterimiz bile var ne anlama geldigini bilen arkadaslarimiz vardir.

BarKing
22-12-2012, 20:19
m9FRSghXhDM
ahanda ben

yM-R7ZY0s7I

wZDv9pgHp8Q

lnd_samet
23-12-2012, 10:27
bu kadar ilgilendiginize gore dunyanin en iyi ascilarinin en lezzetli yemekleri pisirebilmek icin bakir tencereler kullandigini da biliyorsunuzdur.

kaldi ki bizim urunlerimiz %100 el isciligi ve omur boyu garantili.

sektorde ki rakiplerine oranla bi tik daha uygun fiyatlara sahip ancak yinede bilmenizi isterim turkiyedeki musterilerimiz icin fiyatlari biraz daha assagi cekebiliyoruz.

kesinlikle katılıyorum size,
bu sadece yemek pişirme değil hayatımızın her yerinde her anında, eskiye dönüş,eskiden kullanılan herşeyin kıymeti ve gerçekliği anlaşılıyor.
ateşin dagılımını saglaması filan bakır mükemmel birşey ya:)

fiyat olarak dediğim gibi normal fakat Türkiye için yüksek.

zaten bu sektörde olan kimse 3-5 e bakmaz.ama begendim gerçekten ürünleri.

(bakırın her modelini denedim ama şu gümüş kaplamayı merak ediyorum:D)

kelalper
23-12-2012, 11:32
Ben döküm tava kullanıyorum. Normalden ağır ancak ısı kontrolü bakırdan daha kolay. Bakırlarda ısı çok çabuk yükseliyor daha hafif daha iletken ancak ısı kontrolü bence kolay değil. Mühürleme işlemlerinde ısısı çabuk düşüyor. Deniz ürünlerinde elde etmek istediğin karamelizasyonu kolay yakalayamıyorsun bi anda ötesine geçiyor. Benim tarzım değil.

life is life
23-12-2012, 12:01
Seramik kaplı tava ve tencereler mutfakta artık daha fazla vakit geçirmeme sebep oluyor :)

DejaVu
23-12-2012, 20:01
Bakır ürünlerde genellikle fransa ürünleri veya sos tencereleri kullanılmaktadır yada demir tavalar tabikide ürünleriniz incelenir sitenizden.

ahmet3425
24-12-2012, 13:36
Ben döküm tava kullanıyorum. Normalden ağır ancak ısı kontrolü bakırdan daha kolay. Bakırlarda ısı çok çabuk yükseliyor daha hafif daha iletken ancak ısı kontrolü bence kolay değil. Mühürleme işlemlerinde ısısı çabuk düşüyor. Deniz ürünlerinde elde etmek istediğin karamelizasyonu kolay yakalayamıyorsun bi anda ötesine geçiyor. Benim tarzım değil.

fizik kurallarına gore ufak bir yanlısınız var demirin ısı muhafazası iyidir ancak kesinlikle ısı kontrolu konusunda bakırla boy olçusemez.

demirden 37 kat daha iletken bir malzemeden bahsediyoruz sonucta gerektiğinde mum atesinde bile birseyler pisirebilirsiniz :)

bakıra hafif demissiniz ama bakır kutlesel olarak demirden daha agırdır. bizim urunlerimiz de cok kalın bir malzemeye sahip oldugundan ''2'5 mm 3.0 mm arasında'' takriben dokum tavalarla aynı ağırlıktadır. bu yuzden de karamelizasyon dediğiniz "Maillard etkisi" konusunda da üstlerine yoktur buyuk seflerin neredeyse hepsi dokum değil bakır kullanmaktadır bunun da bir sebebi olmalı diye dusunuyorum :)

birgun modaya yolunuz duserse bi ugrayın cayımızı kahvemizi icin tencereleri ellerinizle inceleyin bana hak vereceksiniz...

ahmet3425
24-12-2012, 13:44
Bakır ürünlerde genellikle fransa ürünleri veya sos tencereleri kullanılmaktadır yada demir tavalar tabikide ürünleriniz incelenir sitenizden.

ztn bizim de sıkıntımız o, fransa bir bakır ulkesi değil ama bu sektor o adamların ellerinde turkiye ise tamamen bir bakır ulkesi sırasıyla;

trabzon
erzincan
antep
urfa
maraş

ve asıl istanbul olmak uzere bakır işciliği konusunda bizden cok gerideler ama baktıgımızda turkiyedeki bakır sektoru malesef hediyelik eşya ve dekora donmustur.

turkiye nin profesyonel olarak bu iş ile uğrasan ilk markası Soy'dur. inanıyorum cok gecmeden o fransız ve belcikalıları gececeğiz :)

ahmet3425
25-12-2012, 09:50
üstad selam,,, Fatih isminde bi arkadaşımız var profesyonel aşçıdır kendisi... foruma uyedir http://www.techturkey.com/forum/members/24514-conqueror.html

istersen tel nosunuda verebilirim... foruma girerse gorup kendiside yazabilir.

tşk
Rıdvan :icon_tup:

iletisim no pm alabilir miyim?

Çok yakın bi arkadasım milli aşçı birincilikleri falan var
kendisine nasıl ulasarım?

Dünürlerimiz Bolu mengenli. Tüm sülale aşçı :) zeyrekhane, sorti vs gibi istanbulun pek çok ünlü yerinin ya başaşçıları ya da ikinci aşçılarını bu aile oluşturuyor ki 25-30 yaşındaki çocuklar bunlar. kız kardeşim de şuan anthill'de aşçı yamagı :)
Sorulcak şeyler neyse söylersen ben sordururum kardeş. internetle ne kadar alakalı var bilmediğimden ezbere linki yönlendiremiyorum.

sorulacak şeyler en başında bakır tencere, tava kullanıp kullanmadıkları ?

kullanmıyorlarsa neden gibi bir kac sorum olabilir. Hatta soyle birsey yapabiliriz, kendileriyle telefonla falan gorusmek isterim mumkun olabilirse...

DejaVu
25-12-2012, 19:31
ztn bizim de sıkıntımız o, fransa bir bakır ulkesi değil ama bu sektor o adamların ellerinde turkiye ise tamamen bir bakır ulkesi sırasıyla;

trabzon
erzincan
antep
urfa
maraş

ve asıl istanbul olmak uzere bakır işciliği konusunda bizden cok gerideler ama baktıgımızda turkiyedeki bakır sektoru malesef hediyelik eşya ve dekora donmustur.

turkiye nin profesyonel olarak bu iş ile uğrasan ilk markası Soy'dur. inanıyorum cok gecmeden o fransız ve belcikalıları gececeğiz :)

fransızlar ilk önce bakır tencereler kullanılmış olarak gözüküyor ama yanlış.
atalarımız odun ateşinde bakır tencerelerinde yemek yapılmıştır ama ne yazıkki biz buluruz fikir biz veririz ama geliştirenler tabikide diğer kişiler oluyor malesef. söyledikleriniz doğru ben sadece tatlı için antakyanın yerlisin den ürün almışlığımız ve fransadaki meslektaşlarımıza gönderdik bile :D

herhangi sorunuz yada fikir dayanışmak isterseniz ben yardımcı olabilirim arkadaşım :icon_tup:

Rdm26
25-12-2012, 19:34
bende aşçılık okuyorum,istanbul gastonomi yarışmasından bronz madalyam var,profesyonel olmasamda kendimce iddaalıyım :)

Yigit-Y
25-12-2012, 19:36
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/526021_10151274982413796_1365892139_n.jpg

bunu bakır tencere dışında yap olmuyor mesela :D

efe-E
25-12-2012, 20:48
Mutfak Sanatları ve Yönetimi 4. sınıf öğrencisiyim. Okula 3 senedir bakır sauce pan aldırmaya çalışıyorum. Sitenin linkini verdim bölüm teknikerine. Arayacaklardır sizi.

DejaVu
25-12-2012, 20:53
Mutfak Sanatları ve Yönetimi 4. sınıf öğrencisiyim. Okula 3 senedir bakır sauce pan aldırmaya çalışıyorum. Sitenin linkini verdim bölüm teknikerine. Arayacaklardır sizi.

ekonomi ünv okuyorsun arkadaşım

ahmet3425
25-12-2012, 21:54
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/526021_10151274982413796_1365892139_n.jpg

o tencerenin iyi bi bakıma ihtiyacı var :)

ahmet3425
25-12-2012, 21:58

saolasın kardesim allah razı olsun :)

efe-E
26-12-2012, 00:47
ekonomi ünv okuyorsun arkadaşım

Aynen İEU'deyim.

emirarslan34
26-12-2012, 00:50
konuya girdim karnım acıktı ben mutfa kacar..

ahmet3425
29-12-2012, 15:28

http://img428.yukle.tc/images/1705428896_396266220448380_493872425_n.jpg

aradaki fark :)

mustafaa_akca
29-12-2012, 19:03
İst and otelclık ve A.İ.B.U mengen ascılık okulu mezunyum..

conrad ınternatıonal
swissotel the bosphorus
movenpick otel istanbul
the rıtz-cartlon gıbı olerlerde calsıtım
son ıkı yıldır da www.wineport.com otelın cheflıgını yapıorum..
mutfagımda LAVA nın urunlerını kulalnıorum mumkunse sızdende katalog almak ısterım..

ahmet3425
29-12-2012, 22:15
İst and otelclık ve A.İ.B.U mengen ascılık okulu mezunyum..

conrad ınternatıonal
swissotel the bosphorus
movenpick otel istanbul
the rıtz-cartlon gıbı olerlerde calsıtım
son ıkı yıldır da wineport.com: The Leading Wine Site on the Net (http://www.wineport.com) otelın cheflıgını yapıorum..
mutfagımda LAVA nın urunlerını kulalnıorum mumkunse sızdende katalog almak ısterım..

bana mail adresinizi PM olarak atabilirseniz pazartesi gunu size katalogumuzu gonderebilirim.

Gimifayf
29-12-2012, 23:22

Karamelizasyon ne kadar kompleks bi kelimeidir öyle abi :D
Kelime dağarcığıma ekliyorum hemen :D

ahmet3425
19-03-2013, 22:25
Ýst and otelclýk ve A.Ý.B.U mengen ascýlýk okulu mezunyum..

conrad ýnternatýonal
swissotel the bosphorus
movenpick otel istanbul
the rýtz-cartlon gýbý olerlerde calsýtým
son ýký yýldýr da wineport.com: The Leading Wine Site on the Net (http://www.wineport.com) otelýn cheflýgýný yapýorum..
mutfagýmda LAVA nýn urunlerýný kulalnýorum mumkunse sýzdende katalog almak ýsterým..

Yeni urunlerin ve var olan urunlerin yenidrn studyo cekimleri tamamlandi yeni katalogumuz cok daha detayli olacak. Maik adresinizi bana pm atabilirseniz kataloguzu gondereyim. Bu arada sizin sektorde turizm dunyasi dergisinde de reklamlarimiz yayinlanmaktadir bilginiz olsun.

Zero
19-03-2013, 22:44

Et icin dogru secim dokum tava.Ayrica torunlarinizin torunlarina kalabilecek kadarda saglamdir iyi dokum tavalar.Mangallarin aranan izgaracisiydim yillardir arkadas ve aile cevremde cokta severim izgara yapmayi ustunede Ozgur sefte 2 aydan uzun bir sure mutfakta izgarada calistim ozellikle steak icin dokum tava tavsiye ediyorum.Yalan olmasin steak icin bakir hakkinda bir bilgim yok ama sanmiyorum dokum tava kadar iyi olacagini (steak icin konusuyorum).

ruudvan
19-03-2013, 22:53
mısal yemegın yanık olması hosuma gıder aslında tam benlık alet edevatlar ama ne bekar yasıyorum nede mutfakta eskısı kadar zaman gecırıyorum.
dede meslegı kalaycılık memleket trabzon tencere candır.
umarım ıstedıgınız sektore gırebılırsınız.

ahmet3425
19-03-2013, 23:08
Izgara ve et konusunda haklisiniz ztn biz kendimizde izgaralarimizda dokum tava kullaniyoruz. Soslari ise bakir hatta bununla alakali ocak ustunde bir dokum tava ustunde kuzu incik yaninda bakir tencere icinde hunkar begendi yapmistik cok da guzel olmustu :)

ahmet3425
19-03-2013, 23:11
mısal yemegın yanık olması hosuma gıder aslında tam benlık alet edevatlar ama ne bekar yasıyorum nede mutfakta eskısı kadar zaman gecırıyorum.
dede meslegı kalaycılık memleket trabzon tencere candır.
umarım ıstedıgınız sektore gırebılırsınız.

Tsk ederim ridvancim. Bizde trabzondan usta bakiyoruz isleri dahada buyutucez insallah.

ahmet3425
05-12-2013, 01:17
fransızlar ilk önce bakır tencereler kullanılmış olarak gözüküyor ama yanlış.
atalarımız odun ateşinde bakır tencerelerinde yemek yapılmıştır ama ne yazıkki biz buluruz fikir biz veririz ama geliştirenler tabikide diğer kişiler oluyor malesef. söyledikleriniz doğru ben sadece tatlı için antakyanın yerlisin den ürün almışlığımız ve fransadaki meslektaşlarımıza gönderdik bile :D

herhangi sorunuz yada fikir dayanışmak isterseniz ben yardımcı olabilirim arkadaşım :icon_tup:

Üstünden biraz vakit geçmiş ama :) yinede sorayım siz aşcı mısınız:)