PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polo gti amortisör

Bruglione
22-12-2012, 11:57
Aracımla kaza yaptım bikaç gün evvel. 50yle falan kaldırıma vurdum zeminden dolayı . Aks kırıldı büyük ihtimal . Ve amortisör de problem varmış . Türkiyede polo gti için amortisör yokmuş 3 hafta almanyadan gelme süresi dediler. Şuan ben bile yurtdışından sıpariş versem o kadar sürmez . Bu süre normalmi ? ve Ben florya mez e bıraktım aracımı , doğuş otoda falan polo gti için amortisör bulabilirmiyim yani bayilerde farklılık yaparmı bu olay?

Edit : Aks kırıldıysa eğer çevremde yapılıp eskisi gibi olmadığını söyleyen insanlar var . Yetkili servis yapıyor bu aks konusunda sıkıntı yaşarmıyım kullanırken?

Schumi
22-12-2012, 11:58
Ülkeye şu an amortisör sokmak çok ama çok zor. 3 hafta verdikleri süre bence çok iyi gayet normal.

HkN
22-12-2012, 12:03
Bir iki bilgi vereyim.

Genelde Merkezde olmayan parçaları diğer bayilere sorarlar . Yani ülke dışından istemeden araştırırlar.

Yurtdışından sipariş olacak parçalar tahmin edersinizki tek tek getirilmezler. Belli günlerde tek seferde toplanır yola çıkar çünkü bir çok parça siparişi geçiliyor.

Ayrıca şu aralar Yılbaşı ve Almanya'dan parça gelişleri yıl başından sonrasına kalabiliyor bu zamanlarda.

Bruglione
22-12-2012, 12:14
Ülkeye şu an amortisör sokmak çok ama çok zor. 3 hafta verdikleri süre bence çok iyi gayet normal.

Bir iki bilgi vereyim.

Genelde Merkezde olmayan parçaları diğer bayilere sorarlar . Yani ülke dışından istemeden araştırırlar.

Yurtdışından sipariş olacak parçalar tahmin edersinizki tek tek getirilmezler. Belli günlerde tek seferde toplanır yola çıkar çünkü bir çok parça siparişi geçiliyor.

Ayrıca şu aralar Yılbaşı ve Almanya'dan parça gelişleri yıl başından sonrasına kalabiliyor bu zamanlarda.

Teşekkürler bilgi için . Bana süre aşırı geldi ama diğer bayilere soruldugunu bilmiyordum.

cembozbey
22-12-2012, 12:16
ibiza cupra le aynıysa bende oj amortisörleri var coil takmıstım set olarak duruyor bi arastır istersen

Bruglione
22-12-2012, 12:18
Servis yapcagı ıcın 2.el zaten olmaz. Ellerinde olması lazım keske ole bi imkan olsa.

HkN
22-12-2012, 12:24
Teşekkürler bilgi için . Bana süre aşırı geldi ama diğer bayilere soruldugunu bilmiyordum.

Hak verirsinizki bir bayii hiç bir aracın elinde parça beklemesi için aracın kalmasını istemez. 3 hafta bir süre beklemesini ise hiç istemez. Bu nedenle ilk bakılan yer bayi havuzu. hangi bayide parça var görebiliriz. MEsela bizde olmayan bir parçayı araç acilse çevre illerdeki bayiden istiyoruz ve otobüs ile en geç ertesi gün elimizde oluyor

ceyhun737
22-12-2012, 12:25
Bende kelebek camı bekliyorum clk ya 15 gün almanyadan gelme süresi bence sana verilen süre gayet normal bu arada geçmiş olsun kardeşim , aks olayında bir agbimiz de aynı senin gibi kaldırıma çıktı ve aracı yapıldı yetkili serviste ama onda dümdüz giderken aracı sağa çekerdi öyle bir sorun olduğunu söylerdi hep

Bruglione
22-12-2012, 12:27
Hak verirsinizki bir bayii hiç bir aracın elinde parça beklemesi için aracın kalmasını istemez. 3 hafta bir süre beklemesini ise hiç istemez. Bu nedenle ilk bakılan yer bayi havuzu. hangi bayide parça var görebiliriz. MEsela bizde olmayan bir parçayı araç acilse çevre illerdeki bayiden istiyoruz ve otobüs ile en geç ertesi gün elimizde oluyor

3 hafta ciddi bir süre geldi ondan baya bi sıkıntıdayım . Kasko 5 gunluk arac verdi 31 inde sınavlarım baslıyor falan kendi capımda cozum yolları arıyorum ama yalan oldu bu bayilerin iletişimi muhabbetinden :)

Bruglione
22-12-2012, 12:29
Bende kelebek camı bekliyorum clk ya 15 gün almanyadan gelme süresi bence sana verilen süre gayet normal bu arada geçmiş olsun kardeşim , aks olayında bir agbimiz de aynı senin gibi kaldırıma çıktı ve aracı yapıldı yetkili serviste ama onda dümdüz giderken aracı sağa çekerdi öyle bir sorun olduğunu söylerdi hep

Teşekkürler. Bana bu parca bekleme olayı biraz garip geliyor sonucta 2011 model arac eski olsa gene eywallah derim ama bulunması gerekiyor diye düşünüyorum.
Evet korktugum olay bu zaten . Bi arkadasımda yaptırmıştı ama işte yetkili servis değildi şikayetçiydi. Yetkili serviste olmaz gözüyle bakıyordum ama oluyormuş. İnş oyle bi sorunla karsılasmam

ceyhun737
22-12-2012, 12:32
Ya zaten yetkili servis diyoruz mesela ama mercedes için konuşuyorum ; çoğu iyi ustalar kendi yerlerini açtı yetkili servistekiler aslında daha acemi daha tecrübesiz. Bildiğin bir ustaya göstermen çok daha iyi olur aslında

Bruglione
22-12-2012, 12:35
Ya zaten yetkili servis diyoruz mesela ama mercedes için konuşuyorum ; çoğu iyi ustalar kendi yerlerini açtı yetkili servistekiler aslında daha acemi daha tecrübesiz. Bildiğin bir ustaya göstermen çok daha iyi olur aslında

Evet vw içinde bi tanıdığım var öyle adam bazen çözülemeyen sorunlar için gidip bi ilgileniyor. Ama işte garanti muhabbetine falan kimseye dokundurtamıyorum.

ceyhun737
22-12-2012, 12:38
İşte o da kötü olmuş sonuçta parçaları da eminim pahalı olacaktır yani ustanızın serviste tanıdığı varsa belki o şekilde ilgilenebilir diye düşünmüştüm.

Bruglione
22-12-2012, 12:41
İşte o da kötü olmuş sonuçta parçaları da eminim pahalı olacaktır yani ustanızın serviste tanıdığı varsa belki o şekilde ilgilenebilir diye düşünmüştüm.

Mutlaka vardır artık tanıdıgı bi servise çektirip kendisinin bakmasını saglarım en kotu ihtimalde..

CeM öZeR
22-12-2012, 12:58
Aracımla kaza yaptım bikaç gün evvel. 50yle falan kaldırıma vurdum zeminden dolayı . Aks kırıldı büyük ihtimal . Ve amortisör de problem varmış . Türkiyede polo gti için amortisör yokmuş 3 hafta almanyadan gelme süresi dediler. Şuan ben bile yurtdışından sıpariş versem o kadar sürmez . Bu süre normalmi ? ve Ben florya mez e bıraktım aracımı , doğuş otoda falan polo gti için amortisör bulabilirmiyim yani bayilerde farklılık yaparmı bu olay?

Edit : Aks kırıldıysa eğer çevremde yapılıp eskisi gibi olmadığını söyleyen insanlar var . Yetkili servis yapıyor bu aks konusunda sıkıntı yaşarmıyım kullanırken?

Şu an Volkswagen - mercedes veya abc marka hiç farketmez gümrükte askeri malzeme niteliğinde değerlendirip amortisörleri uzun işlemlerden sonra geçiriyorlar. İbiza cupra için ben sipariş verdim tam 35 günde geldi. Malesef durum böyle. Doğuşla veya Almanyayla veya amortisörün üretildiği ülkeyle alakalı değil sıkıntı. Gümrük ile alakalı. Geçmiş olsun. 3 haftada gelmez. Bir ay beklersiniz malesef..

Bruglione
22-12-2012, 13:00
Şu an Volkswagen - mercedes veya abc marka hiç farketmez gümrükte askeri malzeme niteliğinde değerlendirip amortisörleri uzun işlemlerden sonra geçiriyorlar. İbiza cupra için ben sipariş verdim tam 35 günde geldi. Malesef durum böyle. Doğuşla veya Almanyayla veya amortisörün üretildiği ülkeyle alakalı değil sıkıntı. Gümrük ile alakalı. Geçmiş olsun. 3 haftada gelmez. Bir ay beklersiniz malesef..

Çok sağol iyi haberlerin için :)
Teşekkürler beklicem artık yapılcak bişi yok demekki. 3 haftaya cok derken 1 ay oldu hadi hayırlısı :)

VW6R
22-12-2012, 13:17
4 haftadır bekliyorum çarşamba veya cuma geleceğini söylediler.

Bruglione
22-12-2012, 13:19
4 haftadır bekliyorum çarşamba veya cuma geleceğini söylediler.

Bu sıra baya sıkıntılı o zaman . Allah sabır versin..

Schumi
22-12-2012, 21:44
Dediğim gibi diğer parçalar tamam ama içeri amortisör sokmak çok zor. Özellikle içerisinde basınçlı gaz bulunan kapalı kaplar yada tüpler gümrüklerde şu an ciddi sıkıntı çıkarıyor.

Safak
22-12-2012, 21:50
Verdikleri 3 hafta maksimim süredir, 15 günde belki daha erken gelebilir.
Gecmis olsun, servis yok demişse muhtemelen ortak sistemden taratıp yok demistir.
Herhangi bir bayide yada merkezde olan ürünü görüyorlar.

Amortisör ile ilgili gümrük mevzuatında geçen resmi prosedürü bilemiyorum ama...

Tholl-ga
22-12-2012, 21:56
sene sonu oldugundan parca siparisi diger seneye sarkiyor
benimde parca siparisim var 2013 te gelicek
mez iyidir servis danismanlarini ve servis mudurunu iyi tanirim

Bruglione
22-12-2012, 22:05
Gecmis olsun, servis yok demişse muhtemelen ortak sistemden taratıp yok demistir.

Amirtisör ile ilgili gümrük mevzuatında geçen resmi prosedürü bilemiyorum ama...

İnşallah erken gelir arabasızlık kotu..
Bugun tekrar aradım dediginiz gibi ortak sistemden takip edip yok demişler..

Bruglione
22-12-2012, 22:08
sene sonu oldugundan parca siparisi diger seneye sarkiyor
benimde parca siparisim var 2013 te gelicek
mez iyidir servis danismanlarini ve servis mudurunu iyi tanirim

evet 2013 te gelcegi söylendi en erken olarak..
Servis danışmanları gerçekten iyi mez ' in. Ama ustalarına cok guvenmıyorum gogusten gelen bi ses icin 5 kere gittim zar zor buldular.

uTku^
22-12-2012, 23:29
geçmiş olsun.kötü olmuş.

CeM öZeR
23-12-2012, 02:52

Amirtisör ile ilgili gümrük mevzuatında geçen resmi prosedürü bilemiyorum ama...

Malesef bu dediğin eskidendi Şafak abi. Genel olarak, Eskiden 13-17 gün arasında geliyordu hemen hemen hazırda bulunan bir parça. Üretim bekleyen parçalarda extrem durumlar olmadığı süre 18-22 gün aralığında geliyordu. Keşke dediğiniz gibi olsa. Ama o parça minimum 10 gün gümrükte durarak gelecektir..

Safak
23-12-2012, 03:12
***** bizim araçlarında kendine özgü paraçaları ülke stoklarında olmadığı için, sürekli bekleyip doğuştan getirtioz... 15 gün beklemişimdir en fazla, genelde onlar hep uzun süre veriyorlardı zırt pırt gelmesin, taciz etmesin diye müşteri...

Merakım şu...

Daha evvel Şuayip'te geveledi birşeyler ama bu Süspanisyon'un yada gazlı tüplerin olayı nedir??

Sert@ç
23-12-2012, 03:29
Geçen ay 22sinde kaza yapmıştım hala parça yok almanya yıl sonu içi parça sayımı yapıyor + yılbaşı bayramı girince araya böyle gecikiyor...

TarikS
23-12-2012, 03:29
Normalde Dogus'un siparisleri 1 haftada geliyor ancak amortisorlerdeki durumlarin farkli oldugunu burada ogrendim, yapacak birsey yok o zaman maalesef, gecmis olsun

UGR_16
23-12-2012, 09:05
Amortisör olayında kesinlikle gümrükle ilgili bir olay var 207rc aracıma ön amortisör takımını 1.5ay önce istemiştim. Sol ertesi günü geldi ama sağ amortisör ellerinde yokmuş fransadan gelicek dediler. 3.haftasonu sağolsun yakın bir abim ankaradan buldu.Siparişi iptal ettirdim.Umarım en kısa zamanda gelir..

Bruglione
23-12-2012, 11:45
Teşekkürler herkese amortisörlerin farklı oldugunu bende yeni öğrendim. Baya sıkıntılı bi durum oldu..

Geçen ay 22sinde kaza yapmıştım hala parça yok almanya yıl sonu içi parça sayımı yapıyor + yılbaşı bayramı girince araya böyle gecikiyor...

Siz baya bi beklemişsiniz cok ters zamanda parca istiyoruz demekki :)

Thexerox
23-12-2012, 13:00
Benim çalıştığım şirket mez. şuan depolarda sayım yapılıyor bu nedenle yedek parçada aksaklıklar oluyor.Sizin aracını şu kaldırama çıkan araba değilmi kırmızı gti.

ceyhun737
23-12-2012, 13:01
Benim parça daha bu hafta içi gelicek dendi