PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 Honda Cıvıc Yay Sorunu ?

RIDVAN
25-12-2012, 11:32
Hayırlı günler herkese..

2011 Honda cıvıcımız var aracımızı basmayı düşünüyoruz. Öyle tadımlık olmucak ama baya baya herşeyi göze aldık kafa yerlerde olucak. arka tarafta ona göre biraz basık gerekirse lastik küçültülür teneke takılır herşeyi sökeriz yeterki yerlen bir olsun :) bu konu hakkında ne önerirsiniz ve sağlıklı birşey olmalı dakka başı sorun çıkartmamalı araç sürekli şehiriçinde ve çok geziyoruz.

Ayrıca elinde yay olan veya yönlendirebiliceğiniz biryervarsa ulaşalım nerden temin edeceğimiz hakkında yardımlarınızı bekliyoruz ve hangi yay hangi marka önerirsiniz ?

Araç ;

http://f1212.hizliresim.com/14/t/h8fru.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Seven7
25-12-2012, 11:49
Yayla olacak iş değil o sizin anlattığınız. Hem sorun olmasın hem dip gezelim olmuyor maalesef.
Sizin çareniz coilover.

ÜSTÜNERC
25-12-2012, 11:57
arkadas belırtmıs yorumundada yayla bu sekılde arac düşmez ve konforlu olmaz en güzeli paraya kıyıp eger butcenız varsa coilower almak

emrcvc
25-12-2012, 12:09
omp 3.5cm yayı 2 cm daha pressletıp koydum one ama yay cok ses yapmaya baslayınca kafayı bozup namıstaınde coıl yaptırdım.suan sorunsuz ıstedıgın kadar basıp kaldırıyorum.yalnız senın dedıgın gıbı basmak dablumbazları ıptal etmen lazım yoksa yada ben ısıtıp ıcerı bukturdum bıraz kurtuldum bu surtme ısınden..coıl tak kafan rahat olsun derım..

sinanbaysal
25-12-2012, 12:10
Hem tadımlık olcak demıssınız hemde yerlen bir nasıl olcak . Seven arkadasın dedıgı gıbı yay ısınızı gormez

RIDVAN
25-12-2012, 12:23
Hem tadımlık olcak demıssınız hemde yerlen bir nasıl olcak . Seven arkadasın dedıgı gıbı yay ısınızı gormez

Tadımlık olcak demedim tadımlık olmucak her türlü herşeyine kabuluz. Araç tek biniyoruz aile filan yok basıklık için garaja Koymamayı göze aldık herkes yorumunu değerlendiriyoruz. teşşekür ederim. yaydan vazgeçiyoruz o zaman bu durumda..

GTCihad
25-12-2012, 12:25
Coil yada yay presleme lazım , presleme olabilir ama presleme ne kadar sağlıklı bilmiyorum açıkçası işlemi nasıl yapıyorlar (ısıtıp v.s. ) araştırmak lazım .

emrekuzdere
25-12-2012, 12:40
Presleme mi kaldı abi bu devirde, bırakalım gözünüzü seveyim yay kesmeyi preslemeyi. Arkadaşım senin dediğin olayda yayla olcak iş değil, herşeyi göze aldık diyorsan elini cebine at, Coil şart

mcolgecen
25-12-2012, 15:55
Aracına göre yapılmış coilover var bende sadece önler 300 tl ye veririm sıkıntısız al tak

therev
25-12-2012, 16:25
presle fln olmaz bu is. piyasada satilan coiloverlar istegin kadar basmiyabilir ama dayaniklilardir. sanayide cail yaptirabilirsin istegine gore yerle bir yapar ama 2 gun sonra delirirsin. araba basmak oyle kolay is degil surekli bir yerini vurucan surtucen onceden gittigin yerlere gidemicen. altakimin gerginden fazla zarar gorucek ve belli parcalari siklikla degistirmen gerekicek. bu isi yapmisken airride ile yapmak lazim evet maliyetli ama kesin cozum!

mur_84
25-12-2012, 16:31
direk air bence çözüm kafana göre bas kaldır indir..