PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şişli Meslek Lisesi Yıkılıyor mu?

StyleALP
25-12-2012, 17:56
Buldukları her yere otel, avm çömdürme moda oldu. Buna ne diyorsunuz?

http://www.sislirehberi.org/wp-content/uploads/2012/02/%C5%9Ei%C5%9Fli-Teknik-Ve-End%C3%BCstri-Meslek-Lisesi.jpg

Taş Yapı’dan açıklama geldi: “Şişli’ye 7 milyar dolara Türkiye’nin en büyük projesini yapacağız.” Okullarının yıkılacağını öğrenen Şişli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ayağa kalktı: “Okulumuzu yıktırmayız!”

Taş Yapı, aralık ayı içinde yaptığı açıklamada, 15 yıl önce Şişli'de satın aldıkları 100 dönümlük arazi ile Bulgar Vakfı’ndan satın aldıkları arsasının da bulunduğu alana Türkiye'nin en prestijli projesini yapacağını açıkladı.

Cevahir Otel'in olduğu bölgede Türkiye Hastanesi'nin bitişiğinde olan araziye yapılacak rezidans için dünyaca ünlü mimarlarla konuştuklarını anlatan Taş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, "Buraya öyle bir proje yapacağız ki, bu binayı söyleyince akla Türkiye gelecek. Türkiye denilince akla bu bina gelecek" dedi. Turanlı, projenin yatırım tutarının 6-7 milyar dolar olacağını kaydetti.

Bulgar Ortodoks Kilisesi Vakfı arazisinde bulunan Türkiye’nin en iyi meslek lisesi ödülü sahibi Şişli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi bu haberler üzerine protesto eylemi düzenledi. 52 yıllık okulun 2013 yılında yıkılacağı haberleri üzerine öğrenciler ve öğretmenler “Okulumu Yıktırmam İnisiyatifi” oluşturarak basın açıklaması yaptı.

'AVM DEĞİL EĞİTİM İSTİYORUZ'

Bahçede toplanan grup, ‘Okulumuzu yıktırmayacağız, terk etmeyeceğiz’, ‘Şişli Endüstri Meslek Lisesi bizimdir, bizim kalacak’, ‘Eğitim hakkımız engellenemez’, ‘Hani meslek lisesi memleket meselesiydi’ yazılı pankart ve dövizler taşıdı. Öğretmenleriyle okulun dışına çıkan grup, ‘AVM yaptırmam okulu yıktırmam’, ‘Eğitim hakkımız engellenemez’, ‘İstanbul uyuma, okuluna sahip çık’ şeklinde slogan attı. Öğrenciler kısa bir süre yolu trafiğe kapadı.

6 BİN ÖĞRENCİ VAR

Okullarının yıkılmasını istemediklerini ifade eden öğrenciler, eğitim ve öğretim gördükleri yerin evlerine yakın olduğunu ve kaliteli eğitim verildiğini belirtti. Şişli Endüstri Meslek Lisesi’nin Türkiye genelinde en iyi eğitim veren meslek lisesi olduğunu dile getiren Uğur Güven isimli bir öğrenci, “Burada 6 bin öğrenci var. Öğretmenlerimizin de katkısıyla bu okulu yıktırmak istemiyoruz.” dedi.

'NEREYE GİDECEĞİZ?'

Okulun yıkılıp, yerine rezidans ve otel gibi yapıların inşa edileceğinin kendilerine söylendiğini kaydeden İngilizce Öğretmeni Mehmet Kabakçı, “Burası Türkiye’nin en büyük ve en donanımlı okuludur. İş yerlerine eleman sağlayan bir okuldur. Burada öğrencilerin eğitim görmesini istiyoruz. Burada alış-veriş merkezleri, rezidanslar değil, halkın çocuklarının eğitim görmesini istiyoruz. Nereye gideceğimiz konusunda ise herhangi bir açıklama yok. Sadece Bulvar Vakfı’nın yapacağı AVM ve binalar olduğu söyleniyor.” ifadelerini kullandı.

'AVANTAJLAR YİTECEK'

Grup adına açıklama yapan Ercan Bodur ise durumu şöyle özetledi: “Okulumuzun arazisi geçtiğimiz yıl çıkarılan bir yasayla Bulgar Ortadoks Kilisesi Cemaatine verilmiştir. Türkiye’deki mesleki eğitimin en temel sorunu meslek lisesi sayısını arttırmak değil, var olan mesleki liselerin kalitesinin arttırılamamasıdır. Okulumuz yetiştirdiği öğrencilerle Türkiye’deki en önemli liselerdendir. Okulumuzda 6 bin öğrenci eğitim almaktadır. Türkiye’nin en iyi meslek lisesi unvanını almış bulunmaktayız. Okul, taşındığı zaman sahip olduğu bu avantajları yitirecek ve sıradan bir okul haline gelecektir.”

Kaynak: Şişli Meslek ayağa kalktı: Okulumuzu yıktırmayız! (http://www.sisligazetesi.com.tr/guncel/sisli-meslek-ayaga-kalkti-okulumuzu-yiktirmayiz-h20746.html)

Gökhan Bilgin
25-12-2012, 18:11
Ben bizim okula derdim cezaevi bu ne biçim kapı :D

RsErdi
25-12-2012, 18:13
gereksiz konu silinir :)

berkay_aydin
25-12-2012, 18:15
öyle birşey yapmaya kalkmazlar inşallah, o kadar çok avm oldu ki sıkıldık artık

Cimmeria
25-12-2012, 18:19
arkadaş ülkede az buçuk aklı olan şehir planlamacısı yok mudur.

Orası zaten her sabah ve akşam resmen dairesel olarak kitlenen bir trafiğe sahip.

Kuş kadar alanda, cevahir, cevahir otel, trump towers ve dev adliye var. Bunların yarattığı trafik yüzünden 3 adım yol 1 saat sürüyor. Bir de buraya öyle bir işe başlarlarsa ben de ertesi gün şişliden taşınırım bu da böyle biline

Yigit-Y
25-12-2012, 18:25
mal sahibinin arazisi üzerine ise yapacak birşey yok...

devlet işgalci konumda şuan...

Emir_b16a
25-12-2012, 18:33
vakıf malları geri dağıtıldığına göre muhtemelen ermeni vakfına geri vericekler araziyi

eğer vermemenın bi kılıfını buldularsa paslarlar istanbulun abilerinden birine

emrah-ışık
25-12-2012, 19:15
yıkılacak diye bir söylenti vardı zaten ama yıkılıp da oraya otel süper market ne biliyim alışveriş merkezi yapılırsa ki 100d100 öyle olur şişlide artık yaşanmaz lanet olsun trafik üstüne trafik trump ı yaptılar ara sokaklarda trafik oluyor sadece bina dikiyorlar yol mol yok:mad:

AhmetYılmaz
25-12-2012, 19:20
Bugün toplanmıştı öğrenciler falan isyan mod on. :)

Gry
25-12-2012, 19:32
işim gereği o güzergahı çok kullanıyorum trafik şu an bile meslek lisesi önündeki ışıklar yüzünden felç bir durumda..
otel yada başka ne olursa olsun, zaten mevcutu kaldıramayan bir hal var ortada iyice beter etmeyin bari!.. :Deli:

Arenimo
25-12-2012, 19:33
Evet arkadaslar yikiliyor okul maslak sanayinin geceleri acik olan kapisini bilirsiniz su an artfull insaati var o yokusu cikarken farkindaysaniz yolu daralttilar iste o daralan yerin arkasi sisli endusturi meslek lisesi oluyor

HkN
25-12-2012, 20:22
Benim okulum..

Ama bu tarz güzel yerlerin rant kapısı olması çok üzücü

TolgaEsentepe
25-12-2012, 20:26
yer olarak çok ilgi çekici ama bu okulda ha :)

sansar34
25-12-2012, 20:33
aynen bugun bende okuldayken gordum mezun oldugum lısenın yıkılması benıde uzer, 6bın kusur ogrencı ve bır cok ogretmen var.

HkN
26-12-2012, 08:22
yer olarak çok ilgi çekici ama bu okulda ha :)

Aynen... Tam yol ağzı... Ama boyutuda çok büyük. 70 Dönüm gibi bir arazisi olması gerekli :)

hLL
26-12-2012, 10:01
Bende ordan mezunum.eğitim olarak çok yetersiz.öğrenci sayısı çok fazla.yikilip daha düzgün modern bir okul yapılması bence mantikli.yer olarak çok iyi konumu var.ama trafik berbat otesi akşam çekilmez halde.belki bi duzelme olur bu sayede.

anıl turan
26-12-2012, 11:06
okudunuz mu bilmem dun fatih altaylinin haberturk'te yazisi vardi. yanan istanbul milli egitim mudurlugu binasi ile ilgili. akibetinin yandiktan sonra otel olan Gaziosmanpasa Ilkogretim okulu gibi olacagini yazmis.

Konumunu bilmem ama fotograflardan otel yapilmaya musait gibi gorunuyor...

B.Aktepe
26-12-2012, 11:08
Haber sitelerindeki gördüğümz konuları burada paylaşmıyoruz arkadaşlar. Konu ister istemez siyasete kayıyor. Muhakkak gözlemliyorsunuzdur, son 1 aydır forumda ciddi siyaseti azalttık, kavga gürültü de otomatik olarak azaldı. Lütfen forumu teknik bilgi paylaşım formu olarak kullanalım.