PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E-5 Üzerine radar

Sayfa : [1] 2

S.Özeren
27-12-2012, 22:41
Geçen seneden beri gündemde olan 70 hız sınırı ve radar konusunu bilmeyen yoktur sanırım

1 seneden beri oh sadece kural geldi radar yok derken son 10 gündür radar direkleri koyulmaya başladı (incirli , yenibosna ve yerini tam hatırlamadığım bitane daha var ) toplam 3 tane

Napıcaz ? :D bunlar arkadan çekiyormu ,sadece önden mi veya ortalamamı alıcak , ne şekilde olucak çünkü cevizlibağ tarafında 1 tane diğer tarafta 2 tane var şuan tabi sayısı artıcak gibi duruyor

mert_leon
27-12-2012, 22:43
avcılarada koydular

elpadre
27-12-2012, 22:43
plakasız gec sıkıntı olmaz :D

S.Özeren
27-12-2012, 22:44
plakasız gec sıkıntı olmaz :D

aynı şey aklımda işte , arkadan çekmiyorsa önü sökücem :D

Seven7
27-12-2012, 22:45
Zeytinburnu'nda da bir tane var. Üzerinde de kodaman kodaman EDS yazıyor.
Geçmiş olsun.

GokhanRS
27-12-2012, 22:45
hız kuralına uymayı denemek plaka sökmekten kolay değilmi ki?

mert_leon
27-12-2012, 22:47
hız kuralı eyvallahta 70 nedır ya beylıkduzunede koyuolar sanırım yol mu bıter ?

S.Özeren
hız kuralına uymayı denemek plaka sökmekten kolay değilmi ki?

sen uy kurallara gökhanım ne diyimki şimdi , benim işime gelmiyor 70 ile gitmek 5. vitese bile takılmıyor dizel araba 70 deyken

freelife
anadolu yakasına b.içi köprü gişelerden çıktıktan sonrada koyuldu ...bilmeyenlerin bilgisine.

GokhanRS
27-12-2012, 22:49
mecbur uyucaz. bencede yavaş ama yapcak bişi yok. plaka sökük 3-5 geçersin en sonunda mimlenir her yerde çevrilirsin.

RedSun
27-12-2012, 22:49
ohh be ya çok sevindim şu işe. orta şeritten 65 e kitleyip gidiyorum e5 de arkadan selektör yapıyolar nasıl uyuz oluyorum.

imprezaWRC
27-12-2012, 22:50
İyide kimse 70km/h ile gitmiyor ki, ve herkesin aracında cruise control yok. Paranoyak gibi sürekli göz kadranda da gidilmez ki. Ya birde 70km/h nedir yap bari şunu 90km/h paranoyak gibi araç sürmeyelim.

S.Özeren
27-12-2012, 22:51
mecbur uyucaz. bencede yavaş ama yapcak bişi yok. plaka sökük 3-5 geçersin en sonunda mimlenir her yerde çevrilirsin.

haftada 2-3 kere çıkıyorum zaten :D 70 çok talihsiz bir rakam 90 olsa hadi 97 98 e kitler gideriz :D

GokhanRS
27-12-2012, 22:52
samet görende e5de trafik yok sanıcak yav :D hele bahçelievler civarı hep trafik hep trafik :D gece yarısımı cıkıyorsunki ?

SekoLive
27-12-2012, 22:52
çok hızlı geçmiyorum ama orda bi trafiğe neden olacağı kesin.

biyandanda merterdeki metrobus durağının orada cok pis kazalar oluyor belkide onu kesmek amaçlı kaza oranı yüksek olan yerlere takmıs olabilirler.

saçma bi uygulama umarım düşmeyiz radara

fore
27-12-2012, 22:53
70 çok büyük saçmalık...

imprezaWRC
27-12-2012, 22:54
çok hızlı geçmiyorum ama orda bi trafiğe neden olacağı kesin.

biyandanda merterdeki metrobus durağının orada cok pis kazalar oluyor belkide onu kesmek amaçlı kaza oranı yüksek olan yerlere takmıs olabilirler.

saçma bi uygulama umarım düşmeyiz radara

Her yere kamera, paranoyak edecekler insanları.

CaNeR44
oh be rahat rahat ekonomik gidicez arkadan sıkıştıran selektör yapan olmayacak

S.Özeren
samet görende e5de trafik yok sanıcak yav :D hele bahçelievler civarı hep trafik hep trafik :D gece yarısımı cıkıyorsunki ?

sabah ve akşam trafiğine takılmayanlardanım mecbur bi yere gitmek zorunda olmadığım için , hergün bi yere giden adam zaten takmazki ulan zaten gidemiyoruz der ama benim durum biraz farklı top speed yapılabilcek saatlerde dışarda oluyorum ben hep :D

imprezaWRC
27-12-2012, 22:55
70 çok büyük saçmalık...

Ankara'daki gibi suni trafik yaratırlar; hepten kilit olur trafik.

S.Özeren
27-12-2012, 22:57
hayır yani yaptılarsada inşallah ortalama ölçer , ortalama ölçmezse o radar onun altından geçerken herkes frene asılır buyrun cenaze namazına olur durum :D herkes birbirinin üstüne çıkar bide böyle bi durum var

işi yaptılar madem mecbur uyucazda inşallah düzgün yaparlar kazaya sebebiyet vermezler

sahilyolu ve temi rahat bıraksalar bare arabalar sağır olcak bu gidişle

mert_leon
27-12-2012, 22:57
Nerden ne kitliceklerini şaşırdılar. En basit örneği çekiciler dün ara sokakta turistin arabasını çekti beşiktaşta. Adam sıkışmış wc bulamamış tarif ettik gitti. Gelene kadar çektiler ne dediysek dinletemdik memur abilere. Fena hırs yapmışlar.

fore
27-12-2012, 23:01
Ankara'daki gibi suni trafik yaratırlar; hepten kilit olur trafik.

Anlamıyorum ki, sorun üstüne sorun ekliyoruz.
Trafik düzeni hız düşürmekle sağlanmazki.
E-5 vasfı gereği mümkün olduğunca hızlı(güvenli olduğu sürece) akması gereken bir yol. 90 üst limit olsa, amenna.. Ama 70 çok az..
Ben olacağı söliyim, biz 70'le cebelleşicez, arkadan gelen TIR, kamyon selektör yaparak gelecek ezecekmiş gibi.

onursumer
benide geriyor o direkler kaçtır basıp geçiyorum ama inş çalışmıyordur

çoğu zaman trafik var zaten 70 le gitsek keşke diyebiliceğimiz zamanlar çoğunlukta

ama akşamları falanda 70 le çekilmezki yol zten orta şerit dahil 110 falan akıyor :)

freelife
o değilde bisikletle radara yakalanmak lazım bakalım ne olacak :D

SekoLive
ya aklıma geldi okmeydanına bile koymuslar hadi e5 olsa neyse :D darülacezenin caddesinde mevcut ilginc ya acaba takp amaçlımı takıyorlar.

okmeydanından fsm'ye bağlanan yolada takmslardı şuan gözümün onune geldi :D

S.Özeren
27-12-2012, 23:02
benide geriyor o direkler kaçtır basıp geçiyorum ama inş çalışmıyordur

çoğu zaman trafik var zaten 70 le gitsek keşke diyebiliceğimiz zamanlar çoğunlukta

ama akşamları falanda 70 le çekilmezki yol zten orta şerit dahil 110 falan akıyor :)

yok onur bu ara rahat olabilirsin çekmiyor , ben takipteyim elektrikleri yok henüz :D kırmızı bi ışık görürsen onlarda aha o anda frene asıl :D

onursumer
27-12-2012, 23:06
iki direk arasını olcuyordur inş yoksa o tabelaların olduğu yerler sıkıntı yaw insan dalıp gidiyor

onurars
27-12-2012, 23:14
Onların radar olduğuna eminmisiniz vatan caddesine falanda koydular.Senelerdir birebir aynısı otobandan çıkıp adapazarı merkezine giden yoldada var ki sanmıyorum radar olsun.Alanyada bağlandımda askeriyenin önünde vardı plaka sorgulaması yapıyor bu kameralar demişti.Bu takılanlar adapazarı ve alanyada gördüklerimle aynı kaldı ki radar olsa ataköy deki gibi daha afilli ve uyarılı olmaz mıydı?

ErenErdem
27-12-2012, 23:17
yok onur bu ara rahat olabilirsin çekmiyor , ben takipteyim elektrikleri yok henüz :D kırmızı bi ışık görürsen onlarda aha o anda frene asıl :D

Aynen boğazköprüsüne giderken ki direkte de kırmızı ışık falan yoktu (anadolu yakası) :) ama çoğu kişi önünde frene basıyor :)

freelife
27-12-2012, 23:18
Aynen boğazköprüsüne giderken ki direkte de kırmızı ışık falan yoktu (anadolu yakası) :) ama çoğu kişi önünde frene basıyor :)

aslında bende öyle olduğunu düşünüyorum ama ankarada aynı sistemden ceza geldi bana :) ...

Kutluhan
27-12-2012, 23:22
Ankara'daki gibi olacak galiba direklerin arasında kocaman (70) yazıyorsa ceza geliyor kırmızı sinyal gibi olanlar şu ana kadar hiç yemedim. (70) görünce dip fren + cruise control tabelayı geçtikten sonra ister 50'le git istersen 300'le.. Bizim burda(Ankara) zaten araba kullanmayı bilmiyor çoğu insanımız (70) altından 30'la 40'la falan geçiyorlar bir anda curcuna,trafik vb. sinir krizleri... Allah sabır versin hepimize sınır min. 120 olsa bile bizim millet max 50'le gidip sol şeridi tıkar !

canisgen
28-12-2012, 08:15
Ben de geçenlerde E5'te Gebze - İzmit istikametinde 125'le EDS'ye yakalanmışım, 154TL ceza geldi. Bu aslında tuzaktan başka birşey değil. Çünkü İstanbul istikametinden gelişte Çayırova'ya yani İstanbul il sınırı bitimine kadar klasik 3 şeritli eski E5 yolu üzerinde gidiyorsun, burada herhangi bir radar vs yok, 300km ile de gitsen ceza kesilmiyor. İzmit yönünde Çayırova Mc Donalds'ı geçtikten sonra yeni yapılan adeta otoban tadındaki yola çıkıyorsun, 4 şerit, dümdüz ve bomboş. Adamalar Kartal, Pendik vs. civarında yolun dar, tehlikeli, virajlı kalabalık olduğu yerlere koymayıp bu dümdüz, bomboş, otoban gibi yola EDS koyuyorlar. Bu durum da bana koyuyor işte, iyi niyetli bir uygulama değil çünkü.
Şehirlerarası yollarda da radarlar hep tuzak mantığıyla konuyor. Nerede dümdüz, rampa aşağı, görüş açısı yüksek bir yer var, radarlar hep oralarda. Asıl tehlikeli olan virajlı, dar, kavşaklı noktalara ise radar konmuyor.

Şimdi bu her zaman tıkalı olan, insanların zaten isteselerde yoğunluktan 70km'yi geçemedikleri Merter, Cevizlibağ vs. noktalarda bu uygulama yapıldığında, kırk yılın başı yolu boş yakalayıp insanlar başka yerlerde kaybettikleri zamanı 90-95km ile bir nebze burada telafi edip psikolojik olarak da küçük de olsa bir rahatlama yasşayacakları yerde, boş olduğunda bu defa da EDS korkusuyla yavaş gidip hem streslerine stres ekleyecekler, hem de boş yolda yavaşlamalardan dolayı suni trafiğe neden olacaklar.

Bu tip uygulamalarla insanları toplu taşımaya mı özendirmeye ya da yönlendirmeye çalışıyorlar desem, sanki süper gelişmiş bir toplu taşıma sistemimiz var, her yer metro, metrobüler vs. de bomboş da biz durduk yere araba kullanıyoruz sanki. İstanbul gitgide yaşanmaz, çekilmez bir hale geliyor :mad:

Low-Rider
28-12-2012, 08:25
İncirli'ye kurulan kameralar her 2 tarafıda görüyor.

Ciddi ciddi uygulamaya başlıyacaklar.

Yenibosna,incirli,merter,topkapı,çağlayvan vs vs her yere kamera koyup devamlı ortalam ölçücekler bence ve mecburen 70 ile gideceğiiz

burkaykalyon
28-12-2012, 08:27
Sırf Cumartesi akşamları Merter'de millete egzozlarını dinletmek için iki yönlü olarak deli gibi basanlardan zengin olurlar...

free-hifi
28-12-2012, 08:36
askeriyede yarbay şöförüydüm arkada gazete okurdu sözde 65 de hızlı olum 75 de yavaş oğlum her gün mithatpaşadan karşıyakaya ne eziyet olurdu bana :D

ENGean
28-12-2012, 08:38
b.evler metroportun hemen gerısıne gold pc nın onunede yenı kamera koydular.sanırım hız lımıtıde gostercek ordakıler.

fatihtemizer
28-12-2012, 08:44
e-5 için limit çok düşük bakalım göreceğiz neler olacagını..

YavuzNaz
28-12-2012, 08:47
okmeydanı darülaceze cd. girişine koydukları yere istesenizde 70 le giremezsiniz, trafik takip sistemi olabilir düşüncesindeyim.

darkmoon
28-12-2012, 08:50
güzel olmuş adam akıllı yolunda giden 90 la da gitse ceza kesmesler o kameraların kimler için koyulduğu belli..

Low-Rider
28-12-2012, 08:51
güzel olmuş adam akıllı yolunda giden 90 la da gitse ceza kesmesler o kameraların kimler için koyulduğu belli..

ya böyle bir mantık varmı yazmak için yazma

hız sınrıı 70se adam napıcak bütün gün kamera izleyip aa bu adam akıllı gidiyor yazmamı dicek

darkmoon
28-12-2012, 08:55
ya böyle bir mantık varmı yazmak için yazma

hız sınrıı 70se adam napıcak bütün gün kamera izleyip aa bu adam akıllı gidiyor yazmamı dicek

yazmak için yazmıyorum daha geçen gün süratli gelip servis aracına çarpıp servis aracını metrobüs yoluna fırlatan sonrada aracı terkedip kaçan sürücü vardı o servis aracında ufak çocuklar olsa katliam olmuşdu.. ondan önceki gün yaya ya çarpıp durmadan ardına bile bakmadan kaçan araç vardı.. bu radarlar benim fikrim bu tip olaylarda öncelikli kullanılıcak e-5 de binlerce araç gidiyor emin olki çoğu 70 den yüksek gidiyor hepsine ceza kesicek halleri yokdur 10-20 km yüksek hızda gitsin efendi yolunda gitsin ben ceza kesiceklerini düşünmüyorum dediğim gündüz normal trafikde..

M.A.D
28-12-2012, 08:55
gece 2 de hafta içi olmasına rağmen avcılar beylikdüzü arası trafiğe tanık olan sakinler hiç sakin durmayacak bence :)

mcy
28-12-2012, 08:56
aracımla yavaş gitmekten keyif alan biri olarak E5'de sağ şeritten 70'le gidenlerden biride benim.
klasik makascıların gelip tamponuma yapışıp sellektör bombardımanı tuttukları benim bir dörtlü yakıp söndürmemden sonra pes edip orta şeritten devir bitirerek ilerlerler.
sonuç olarak E5 gibi bir patates tarlasında saatte 70km sürat çok bile! neyin sellektörünü yapıyorsun bana.. sonra itfaiye geliyor seni araçtan çıkarmaya be pez...venk.

HaKo
28-12-2012, 08:57
70 hız sınırı resmen soygun, bunun ne trafikle ne can güvenliğiyle ilgisi var.

Zaten istanbul trafiği ömrümüzü azaltıyor , yaşam sevincimizi alıyor , trafiğe takılmayalım gideceğimiz yere çabuk ulaşalım diye akşam 9dan sonra çıkıyoruz, artık o lüksümüzüde elimizden aldılar. Allah islah etsin bunları ne diyim ki. Bence olması gereken mantıklı yasal sınır E-5 de 90 limit 95 toleranstır.

Bunlara sebep gidip motor alıcam en sonunda rahat rahat git gel plaka yok bişey yok.

GokhanRS
28-12-2012, 09:04
bence alın zaten. özellikle yazları motor kullanmaya çalışın derim. tabiki kıyafetlerini önlemlerini alarak. istanbulda motosiklet dışında hiç biyere zamanında varılmıyor. geçen evden 2 saat erken çıktım yarım saatlik yol ne olur ne olmaz 2 saat önce çıkayım dedim.

tam 7 saat trafikte takıldım 30 dklık yol için.

Skyhawk34
28-12-2012, 09:16
sorun yok e-5 e ne zaman arabanın kafasını çıkarsak ya gündüz trafiği yada akşam

o bu değilde iyi para kazanıcaklar :)

63owen63
28-12-2012, 09:24
Şuna hic dikkat edilmiyor .. Hız maksimum 70... 71'le hediye paketini alabiliriz yani...

dert tasa olmasın diye 60 la mı gitcek millet ? sabahlar olmasın Züleyham...

PiscocuK
28-12-2012, 09:26
beyler

radarı geçtim 70le şimdi yapıştırim 100km yi ikinci direkte yine 70le girerim derseniz fena faka basarsınız :)

iki direk arası geçtiğiniz süreyi hesaplıyor ve diyorki

sen 70le devam etsen o direkten bu direğe 3,5 dk da gelecektin sen 2,5 dk gelmişsin demekki ortalaman 85 km yani bu bir ceza :)

gurkanerkan
28-12-2012, 09:28
En güzel çözüm. Ne trafik var ne hız sınırı..
http://img140.imageshack.us/img140/2748/grnt006jj4.jpg

Low-Rider
28-12-2012, 09:44
yazmak için yazmıyorum daha geçen gün süratli gelip servis aracına çarpıp servis aracını metrobüs yoluna fırlatan sonrada aracı terkedip kaçan sürücü vardı o servis aracında ufak çocuklar olsa katliam olmuşdu.. ondan önceki gün yaya ya çarpıp durmadan ardına bile bakmadan kaçan araç vardı.. bu radarlar benim fikrim bu tip olaylarda öncelikli kullanılıcak e-5 de binlerce araç gidiyor emin olki çoğu 70 den yüksek gidiyor hepsine ceza kesicek halleri yokdur 10-20 km yüksek hızda gitsin efendi yolunda gitsin ben ceza kesiceklerini düşünmüyorum dediğim gündüz normal trafikde..

belli bir aşma sınırı vardır atıyorum %10

onun üstünde 1km geçersen yazması lazım herkese öyle bir dünya yok yani

kuralsa kuraldır bu

fatihtemizer
28-12-2012, 09:44
bence alın zaten. özellikle yazları motor kullanmaya çalışın derim. tabiki kıyafetlerini önlemlerini alarak. istanbulda motosiklet dışında hiç biyere zamanında varılmıyor. geçen evden 2 saat erken çıktım yarım saatlik yol ne olur ne olmaz 2 saat önce çıkayım dedim.

tam 7 saat trafikte takıldım 30 dklık yol için.

valla Gökhan bu yuzden motora gectım tekrar..istanbul trafıgını cekemıyorum artık..bu sabah ve her sabah oldugu gibi bahcesehır mahmutbey gıselerı arası fena trafıktı tabi benim için değil:)motosıklete tesfık etmek lazım insanları ama ülkemizde o bilinç daha hakım olamadı...valla istanbul içinde çok rahatım boyle ..bozmayıda düşünmüyorum..

SErhat.
28-12-2012, 09:52
.................................................. ...............

darkmoon
28-12-2012, 09:56
belli bir aşma sınırı vardır atıyorum %10

Evet dediğin aynı şey uzun yol radarlarındada var.. Bende ondan bahsediyorum zaten.

Ranthor
28-12-2012, 09:57
yahu ne 110 nu ne 120 si ne 70 mi

26 km/h diyor ben giderken ibb trafik, hep trafik var. keske imkan olsa da 70 le gitsek.

Bu arada herkes sabit hizla (mesela 70) yolun taisma katsayisi artar, daha cok araba gecer, daha az trafik olur.
Homojen trafik her zaman daha iyidir.

Saro-Ş
28-12-2012, 10:11
O direklerin ön kısımları boş arkalarındamı acaba 2 gün önce biraz süratli geçtim:(

tarik
28-12-2012, 12:19
Şuna hic dikkat edilmiyor .. Hız maksimum 70... 71'le hediye paketini alabiliriz yani...

dert tasa olmasın diye 60 la mı gitcek millet ? sabahlar olmasın Züleyham...

70 olsa bile %10 tolerans 77 olur maximumu

Mr.K
28-12-2012, 12:57
Yahu bi benmi gidebiliyorum 70 gayet 5.vites benzin dizel alayinda yiyo.. Kopruyu ciktiktan sonrada 90sabit gidiyorum.. Hem az yakiyorum hem dertsiz tasasiz gidiyorum.. Orta seridi kullaniyorum.. Sollamk isteyen buyursun,bulusanada bulasiyorum oluyo bitiyo.. Bu kdr dert etmeyin yahu radarlari.. Ztn gunun %60 yogun saatlerinde trafik var.. E trafik yokkende 70 yerine 170gitmek 5-10dk frkettiriyo..

crazydog
28-12-2012, 13:12
Sabit yoktu diyorsunuzda bi ara seyyar radarlar vardı topkapı tarafında falan yolun kenarında çok rastladım ters şekilde bekleyen corolla ve dobloya :)

Melih-Ö
28-12-2012, 13:17
La 90 yapın bari 70 nedir ya :) Ben 70-80 aası gidiyorum E5de orta şeritten :)

huseyinturk
28-12-2012, 13:21
Trafikle , vatandaşın rahatıyla kimsenin ilgilendiği yok. Mis gibi gelir kaynağı o radarlar. Bütçede açık çıkıyor vatandaşın parasıyla kapatılıyor. Trafikle dertleri olsa, gerçekten çözmek isteseler metrobüse ayırmazlardı koca iki şeridi. Yer altı yaparlardı adam gibi. Akaryakıt kullanımı azalsın diye o kadar vergi koyacaklarına, oturup trafiğe çözüm ararlardı. Dur kalkta fazladan yakılan yakıtı hesaplarlardı, kaçmaya çalışırlardı... Vatandaşı kimsenin düşündüğü yok , herkes öpmenin derdinde..

TUGCA
28-12-2012, 13:23
sökücez plakaları artık :D :D

darkmoon
28-12-2012, 13:29
motor alın en güzeli... :) alın bir 250 lik naked yada chopper yada maxi scooter.. mis gibi :)

onurdestan
28-12-2012, 13:39
TT varken gece 2 de cevizlibağdan mertere 240la indim ogünden beri baba bi ceza gelicek diye bekliyorum ben radarlar çalışıyo sanıyodum şuan içim rahatladı belirtmeliyimki o sürati keyiften yapmadım tamamen sinirden tasvip edilicek bişey değil yani

S.Özeren
28-12-2012, 14:24
İncirli'ye kurulan kameralar her 2 tarafıda görüyor.

Ciddi ciddi uygulamaya başlıyacaklar.

Yenibosna,incirli,merter,topkapı,çağlayvan vs vs her yere kamera koyup devamlı ortalam ölçücekler bence ve mecburen 70 ile gideceğiiz

2 tarafıda derken nasıl yani :D yokuş aşşağa olan kısmada mı bakıyor , arkasındada kamera var yani ?

Sezgin
28-12-2012, 14:56

26 km/h diyor ben giderken ibb trafik, hep trafik var. keske imkan olsa da 70 le gitsek.

Bu arada herkes sabit hizla (mesela 70) yolun taisma katsayisi artar, daha cok araba gecer, daha az trafik olur.

Abi dediğin sistem avrupadakiyle birebir. Ben bunu Hollanda'ya gittigimde de, Avusturya'ya gittiğimde gördüm. Ancak adamlardaki araç sayısı bizim 1/10 ' umuz kadar ve müthiş bir mühendislik ile alt yapı hazırlanmış. Oyüzden istanbul yolları henuz 70km/h limitine hazır değil :)

Jehuty
28-12-2012, 22:01
70 km değil de 90 mantıklı istanbulda mesafeler uzun. Çekilmez çile..
İzmirde sabah saatleri ile akşam iş çıkış saatleri radarlar iptal o bakımdan sıkıntı yok :)

dj_batukaan
28-12-2012, 22:35
Valla kimse kural falan demesin bunu söyleyenin tarafiğe çıktığından şüphe ederim
70 KM hız sınırı nedir yav.. bari 100 km ile sabitleseler iyiydi :)
zaten yollar her yerde kapalı ara, ara boşluklar oluyor onuda 70 km ile gitmeye çalışarak mı kapatıcaz :(

brs852
28-12-2012, 22:55
onların şuan için çalıştıklarını düşünmüyorum ama hepside radar anlamına gelmiyor bazılarıda aranan araçların takılıp takılmadığını tespit etmekte iyice öğrenmek lazım ama 70 işkence olur iyice işin aslını öğrenmek lazım...

Low-Rider
28-12-2012, 23:20
2 tarafıda derken nasıl yani :D yokuş aşşağa olan kısmada mı bakıyor , arkasındada kamera var yani ?

Yanlış görmediysem eğer vardı, bakıcam yarın.

onursumer
28-12-2012, 23:49
Yahu bi benmi gidebiliyorum 70 gayet 5.vites benzin dizel alayinda yiyo.. Kopruyu ciktiktan sonrada 90sabit gidiyorum.. Hem az yakiyorum hem dertsiz tasasiz gidiyorum.. Orta seridi kullaniyorum.. Sollamk isteyen buyursun,bulusanada bulasiyorum oluyo bitiyo.. Bu kdr dert etmeyin yahu radarlari.. Ztn gunun %60 yogun saatlerinde trafik var.. E trafik yokkende 70 yerine 170gitmek 5-10dk frkettiriyo..

olm 90 tamamda 70le gitmiyo ya vites oranı tutmuyo aliminyum :D

deeperblack
28-12-2012, 23:53
Buarada köprüden Beşiktaş çıkışındaki yolun sonunda yani Barbaros bulvarına bağlanan yoldaki ufak tünelin orda bir çalışma vardı bugün. Tabelada ARAÇ PLAKA OKUMA SİSTEMİ yazıyordu. Acaba onu ne amaçla kullanacaklar çok merak ediyorum...

emirhan sph
29-12-2012, 00:00
80 li senelerde de 70 km ydi ozaman hadi iyi oluyodu zaten 5 ileri yeni cikmis piyasya :D 2013 senesindeyiz 2000 model ve ustu araba da 70 km hiz nedir aga ya :D 5. viteste gidemiorm 70 km le hizla surekli gozum kadranda kafayi siyiricam yolami bakiim kadranami anlamadim gitti.

eyuparsln
29-12-2012, 00:18
boğaz içi köprüsü avrupadan anadlolu yakasına geçtikten sonra altunizade metrobüs durağının oraya kamera koydular bugn çok dikkatli baktım kameranın altında ir. sensöre benzer birşey daha
var bu radarmıdır?

aynı kamerealardan ayışığı hondanın önünde de var:.
ama herhangibir eds yada radar tabelasıda yok
biligisi olan arkadaş varmı aramızda

brs852
29-12-2012, 09:21
Buarada köprüden Beşiktaş çıkışındaki yolun sonunda yani Barbaros bulvarına bağlanan yoldaki ufak tünelin orda bir çalışma vardı bugün. Tabelada ARAÇ PLAKA OKUMA SİSTEMİ yazıyordu. Acaba onu ne amaçla kullanacaklar çok merak ediyorum...

aranan araçları tespit ediyorlar diye tahmin ediyorum

painkller
29-12-2012, 10:09
konuyla az çok alakalıyken aklıma geldi söyleyeyeyim. Yalova'dada yavaş yavaş başladı. Bursa-Yalova yolu arasında, otogarı geçtikten sonra kamera direkleri dikkatimi çekti. daha üstünde kameralar yoktu fakat geliceğe benziyor yakında. aman dikkat,
ayrıca çınarcık tarafınada hız,ışık tam çözemedim ama kamera mevcut aman dikkat.

mmged_jan
29-12-2012, 10:18
90 geçmediğim için bir sıkıntı yok ***** benzin zammı sarayı birbirine katıyor hünkarım :D

kadir jdm civic
29-12-2012, 10:22
acılıp kapanabilen plakalıklar var tavsiye ederim güzel olur bence

rodya
29-12-2012, 10:30
Günün her saati 70'le geçebilmemizi saglasınlar. başka bişey istemem. 70 o yolda çogu zaman hayal

Seven7
29-12-2012, 10:59

Polis araç takipleri bu kameraları kullanarak da yapıyor, Bayrampaşa'da da var bunlardan.

dj_batukaan
29-12-2012, 13:07
son nokta birilri bizi gözetliyor. :) olarak hayata devam edicez her adım izlenecek böyle devam ederse hem çok iyi hemde kötü :(

otomania
29-12-2012, 14:24
önde plaka olmadğı için skıntı olmaz diye düşünyrm ama bu gidişle arkayıda çkarttıracaklar heralde :D

S.Özeren
30-12-2012, 00:21
Günün her saati 70'le geçebilmemizi saglasınlar. başka bişey istemem. 70 o yolda çogu zaman hayal

ben dün gece eve dönerken (gece 4 ) inatla 70 ile gittim şuan kameraların çekmediğini bildiğim halde acaba nasıl olcak diye

ızdıraptan başka bişey vermedi , tamam gündüz ve akşam trafiğinde zaten 70 e çıktığımızda(gerçi hiç çıkamıyoruz :D ) ulan hep böyle gitsin diyoruz ama her dakka trafik olmuyor yani

dragstar
30-12-2012, 03:15
ön plakayı sökmek lazım :D

Emre Ünan
30-12-2012, 04:26
90 a çıkacaktır diye umuyorum. Aslında en güzeli protesto etmek, hep birlikte 50 yapın bari diye, o hızda 1 hafta gitsek, bakın bakalım trafik ne oluyor. Bu 70 rakamı nereden çıkıyor? Biz ehliyet alırken 50 vardı 90 vardı. Arasını kim ne zaman buldu? 50 olması lazım da kıyak mı yapıyorlar? Trafiğin daha akıcı olacağını düşünen arkadaşa karşın bence daha çok tıkanacaktır, süreler uzayacaktır.

umutcan
30-12-2012, 05:30
70 km/h mi ?
Güzel sınır açıkcası. Dünyanın hiçbiryerinde şehir içi trafiğinin heryerde 70km/h olduğunu görmedim. Maks. izin verilen hız sınırı 50km/h, çoğu merkezlerde 40km/h.

Ayrıca her yerde kamera var diyorsunuz :) Umarım bir gün yolunuz Seoul ya da Shanghai'a düşer o zaman kamera sayısından yakınmazsınız, her köşe başında her sokak arasında kamera var ve sürekli çekim halinde hatta öyle ki araba içinde dişinizi karıştırsanız çekiyor.

Diğer bir konu 70 km/h ile gitmek için neden kadrana bakma ihtiyacı hissediyorsunuz ? Arabasını tanıyan bir şöför arabanın sesinden hangi viteste kaçta gittiğini anlar bence :)

Not: %10 gibi bir tolerans yok buna aldanmayın 71 km ile ceza yersiniz. Çorlu merkezde 50km/h hız sınızı olan ışıklı kavşakta 52 ile ceza yedim ;) Artık radar uygulamalarında tolerans diye birşey yok kameradaki okunan değer ne ise o 1 km bile geçseniz alt limitten ceze uygularlar bu durumda hız saatinizin kalibrasyonuna bakmanızda fayda var.

Anu
30-12-2012, 11:26
O tolerans denilen şey aslında fabrikasyon kadran hatasıdır. Yani tolerans diye birşey yok. Misal 75 km ile gittiğimizi sanarken aslında 68-69 km hızla gidiyoruz. Arabaya göre de değişiyor bu. Bende de %7 civarı vardı, sonra kendim düzelttim. Çoğu arabada % 5 civarı oluyor. Gps ile kadranı karşılaştırıp ona göre hesabınızı yapın :)

srt
30-12-2012, 14:43
kameraların borçları bitip cepler bi güzel dolduktan sonra 70 limitini yükseltirler.
tabi ceplerin ne zaman dolacağı aşikar:beuj:

S.Özeren
01-01-2013, 18:43
şimdi kanal d gösterdi , hepsi radar direkleri şuan test aşamasındaymış ondan sonra aktif hale gelecek ve ortalama ölçücek , altından yavaş geçmekte fayda etmiyor

hepimiz geçmiş olsun ,sevinenlerinde gözü aydın

onursumer
01-01-2013, 18:51
ortalama olması iyi olmuş aslında direkleirn altından hızlı geçsekte o bolgede yavaşlayıp dengeleriz :D

dalgınlıkla ceza yemekten kurtulmuş olurz :)

Low-Rider
01-01-2013, 19:04
bugün 70ile gidiyim dedimde araba duruyor sanki ya, 90 yapsalar bari

Aborasi
01-01-2013, 19:11
hem medyanın marifeti bunlar,deneme videolarını saçma sapan yorumlayıp milleti,polisi gaza getriyorlar..emniyette tedbir almak için bu yollara bas vuruyor..

Sezgin
01-01-2013, 19:22
az evel haberlerde vardı sistemi deneme aşamasındaymıs incirli merter topkapı arasına koridor seklınde kurulmus

turbo&quattro
01-01-2013, 19:28
Alisirsiniz :)

mirafiori
01-01-2013, 19:53
ohh be ya çok sevindim şu işe. orta şeritten 65 e kitleyip gidiyorum e5 de arkadan selektör yapıyolar nasıl uyuz oluyorum.
Aynen katılıyorum.

Bir yerde dinlemiştim bir araç 90-100 km ile e5 giderken bir sapağa-çıkışa geldiğinde oraya girmek için ortalama 70 kmye düşmesi gerekiyormuş, bu sebeple frene bastıktan sonra zincirleme olarak arkada gelen diğer araçlara etki yapıp yavaşlamalarına vetrafik yoğunluna sebebiyet veriyormuş. 70 km giderse frene dokunmadan sapağa gireceği için ana yola bir etkisi olmayacağı şeklinde bir analiz olduğunu dinledim. Nekadar yalan ne kadar doğru herkez radar vesilesi ile uymaya başlayınca görecez.

S.Özeren
01-01-2013, 19:58
Aynen katılıyorum.

Bir yerde dinlemiştim bir araç 90-100 km ile e5 giderken bir sapağa-çıkışa geldiğinde oraya girmek için ortalama 70 kmye düşmesi gerekiyormuş, bu sebeple frene bastıktan sonra zincirleme olarak arkada gelen diğer araçlara etki yapıp yavaşlamalarına vetrafik yoğunluna sebebiyet veriyormuş. 70 km giderse frene dokunmadan sapağa gireceği için ana yola bir etkisi olmayacağı şeklinde bir analiz olduğunu dinledim. Nekadar yalan ne kadar doğru herkez radar vesilesi ile uymaya başlayınca görecez.

merak etme bizim vatandaşımız 70 ile giderkende o frene basıp öyle girer sapağa

onursumer
01-01-2013, 20:00
Aynen katılıyorum.

doğrudur aslında 60-70 le donulemeyecek viraj vs yok araç çok rahat hareket ediyor ama

bizim insanımız 70 le giderkende frene basarlar trafik 20-30 la akar :D

mirafiori
01-01-2013, 20:17
Kesinlikle katılıyorum :D

S.Özeren
01-01-2013, 20:19
bide incirli , merter ve cevizlibağda varmış sanırım , başka yerlerde yoksa hiç olmadı ordan yırtarız :D

mirafiori
01-01-2013, 20:24
bide incirli , merter ve cevizlibağda varmış sanırım , başka yerlerde yoksa hiç olmadı ordan yırtarız :D
Olcakmış malesef. Ortalama alıp yerleştircekler. bakırköy sahil pilot uygulamaymış bugüne kadar.
Bu arada kullananlar vardır Hadımköy beylikdüzü yolunda radar var 78le 154 tl yedim geçenlerde.

Low-Rider
01-01-2013, 20:24

Mecidiyeköy istikametinde, haliçi geçip rampayı tırmanırken görüyorum her gün. Betonlarını döktüler, oralarada dikecekler.

Dr.Rs
01-01-2013, 20:26
Bayağadır denemesini yapıyorlardı ortalama hız radarlarının artık uygulamaya başladılar çok kişinin canı yancak =(

Schumi
01-01-2013, 20:41
Çok uzun zamandan beri E6'yı kullanıyordum istemeden de olsa. Sanırım kullanmaya devam edicem.

Mert Safa
01-01-2013, 20:57
Olcakmış malesef. Ortalama alıp yerleştircekler. bakırköy sahil pilot uygulamaymış bugüne kadar.
Bu arada kullananlar vardır Hadımköy beylikdüzü yolunda radar var 78le 154 tl yedim geçenlerde.

Nasıl ya :) hangi yolda nerede tam olarak ? devamlı 90 100 gidiyorum orda :o

Low-Rider
01-01-2013, 21:02
E-5'i kullananlar dikkat! | GAZETE VATAN (http://haber.gazetevatan.com/Haber/503271/1/Gundem)

mirafiori
01-01-2013, 21:05
@ mert Gelen ceza bu hadımkoy yolu bağlantı yolu diyor tam neresi bilmiyorum. o günü net hatırlayamıyorum.
http://img841.imageshack.us/img841/4690/gp612312.jpg

Kadyr
01-01-2013, 21:08
Kamera iyide 70 az o yola

Low-Rider
01-01-2013, 21:11
kamera direkleri yanyol'a taşıyormu dikkat etmedim, eğer taşmıyorsa giderim yanyoldan..

Kadyr
01-01-2013, 21:17
Bugun tv gosterdi ama bende yanyola dikkat etmedim tasmiyor gibiydi.bence tasmiyordur yan yol adi ustunde dur kalkli yol:)

M3CSL
01-01-2013, 21:18
Trafik yogunlugundan baska birsey yaratmaz, yani alt hiz limitide koyarsin yurtdisindaki gibi herkes belli tempoda gider sikinti yok 50 70 arasi yol akar
bizim gibi serit degistirirken bile frene basan milletten hiz dusururken zincirleme arkaya dogru yavaslar ve tikaniklik olur yada komple kamera koy herkes gitsin 70le bi 100 bi 70 yapmasin amac trafigin homojen akmasi olmali,

Jackie
01-01-2013, 21:20
kamera direkleri yanyol'a taşıyormu dikkat etmedim, eğer taşmıyorsa giderim yanyoldan..

Taşıyo malesef :)

Kadyr
01-01-2013, 21:21
Aynen bizde okuz cok onu bos adam frene basiyor

Low-Rider
01-01-2013, 21:21
Çalışmaya başlıyacağı tarihi duyursalar bari gol yemiyelim ya durduk yere

Mert Safa
01-01-2013, 21:32
@ mert Gelen ceza bu hadımkoy yolu bağlantı yolu diyor tam neresi bilmiyorum. o günü net hatırlayamıyorum.

çok geçmiş olsun valla, umarım e5 üstünde avcılardan B.cekmeceye kadar yoktur :o

SekoLive
01-01-2013, 21:45

ben duyurduklarını hatırlamıyorm illa birilerine ceza gelicek sonra haberimz olacak...

bide sizin istikamet genelde trafik ben tam terse gittiğimden hep önüm açık oluyor saçma sapan bi iş oldu benim için ...

cok hızlı gitmesemde yani 70n orayı kitleyeceğini tahmin ediyorum

onurdestan
01-01-2013, 23:01
yapılan açıklama mantıklı aslında bizim millete müstahak ama 70 gerçekten az amerikada bu rakam 90 km 5 şeritli tek bir viraj bile olmayan uçak pisti gibi bir yolda 45 dakika gittik bütün arabalar eşit gidiyo pc oyunu gibi ama trafik sıfır gerçekten frene basanda hızlananda yok bizim bomonti feriköy tünellerindede ilk başta hız 50 ydi baktılar saçma oldu 70 yaptılar eminim buda 90 a çıkacaktır

orhansah
02-01-2013, 07:10

Şimdi radyoda incirlideki hız koridoru uygulamasının başladığını söyledi.

SHOCKİNG
02-01-2013, 07:45
31 aralık gecesi trafik bomboştu bende yapıştıra yapıştıra geçtim İncirlideki kameraları son anda fark ettim kırmızı ışıkları yanıyordu.. Fark etsemde yavaşlamadım İnşallah ceza yememişimdir.

Safak
02-01-2013, 07:49
Süper olmuş valla...

freelife
02-01-2013, 08:29
şu andada haberlerde hız koridoru uygulaması deniyor hepsi uygulamaya geçmiş ...yani radar değil onu görünce ayağınızı gazdan çekmek yetmiyor aklınızda olsun ..

Kadir54
02-01-2013, 08:57
aynen gördüğünüz zaman yavaşlamanız yetmiyor. bi kameradan diğer kameraya ne kadar sürede gittiğinizi de ölçüyorlar.

darkmoon
02-01-2013, 09:02
bende izledim şimdi haberlerde hız kolidoru diyor yani belli noktalarda radar yok uzun bir mevzi radar kolidoru.. sanırım kameradan kameraya radar ortalama hesap gibi bir şey yapıyor..

imprezaWRC
02-01-2013, 09:10
Umarım 70km/h'ın toleransı vardır. Herkesin aracında cruise control yok, 70km/h'ı tutturamayanlar arada 80km/h'a çıkanlar hatta korkup 50-60km/h ile gidenler olacak, sende cruise control varsa güvenip 70km/h'a kilitleyceksin, öndekiler senden düşük hızda giderse frene basacaksın, sonra o şok dalgası ile taa bilmem neredeki adamın da frene basmasını dolayısıyla yine trafik olmasını sağlayacak.
70km/h çok düşük bir hız, 90km/h olması lazım, aksi halde suni trafik olacak, zaten bir yerden bir yere gitmek bir problem, süreler hepten uzayacak, sürekli aynı hızda gittiğin için uyuşukluk başlayacak. Düşünsene Kozyatağı'ndan Avcılar'a kadar 70km/h ile gidiyorsun, yolda uyursun artık.

Yigit-Y
02-01-2013, 09:13
kazaların yoğun oldugu e-5 deki yerlere koymuşlar.ciddi para kaldırırlar 2013 sonu :)

ErenErdem
02-01-2013, 09:17
e5 de paralı yol oldu :)

direklere ogs ve hgs alıcıları da koyulmalı

Yigit-Y
02-01-2013, 10:01
E-5'te hız-HABERTÜRK (http://www.haberturk.com/yasam/haber/808126-her-an-ceza-yiyebilirsiniz)

detayları burada :)

Ahmet_28
02-01-2013, 10:04
gece sıkıntı olur ama gündüz problem yok zaten 70 i göremiyoz :)

kaiser_soze
02-01-2013, 10:37
sanki 80-90km daha mantıklı olurdu gibi..

M.A.D
02-01-2013, 11:15
başımızdakiler sağ olsun çok düşünceli insanlar 70le yol mu biter aluminyum

SOMEONESPECIAL
02-01-2013, 11:15
Ya bi de şu sahil yolundaki sarı çizgili "toplu taşıma şeridi" ile
bilgisi olan var mı ? En sağ şerit sapsarı ve eds+otobüs fotosu var ?
Yasak mı o şeride girmek ?

onursumer
02-01-2013, 11:57
Ya bi de şu sahil yolundaki sarı çizgili "toplu taşıma şeridi" ile
bilgisi olan var mı ? En sağ şerit sapsarı ve eds+otobüs fotosu var ?
Yasak mı o şeride girmek ?

yasakmış abi belli saatler arasında girersek ceza yicekmişiz :D :hahaha:

ben okula giderken sürekli ordan gidiyorum bakalım kısmet :D

SOMEONESPECIAL
02-01-2013, 12:44
yasakmış abi belli saatler arasında girersek ceza yicekmişiz :D :hahaha:

ben okula giderken sürekli ordan gidiyorum bakalım kısmet :D

Sağdan yol ayrımına giremeyeceğiz o zaman... Çünkü çizgilerin hepsi düz.
Kesik çizgi yok sapaklarda. O zaman arabayı zıplatarak geçeriz sağa :)

SekoLive
02-01-2013, 12:56
kerem abi sahildebakırköy-sirkeci arası, merter ayrımında kesik cizgi mevcut:) diğerlerine belki koymayı unutmslardır

haberlerde sölediler başladıgını, 70in az oldugunu v.s.

Berkan
02-01-2013, 14:13
Umarım 70km/h'ın toleransı vardır. Herkesin aracında cruise control yok, 70km/h'ı tutturamayanlar arada 80km/h'a çıkanlar hatta korkup 50-60km/h ile gidenler olacak, sende cruise control varsa güvenip 70km/h'a kilitleyceksin, öndekiler senden düşük hızda giderse frene basacaksın, sonra o şok dalgası ile taa bilmem neredeki adamın da frene basmasını dolayısıyla yine trafik olmasını sağlayacak.
70km/h çok düşük bir hız, 90km/h olması lazım, aksi halde suni trafik olacak, zaten bir yerden bir yere gitmek bir problem, süreler hepten uzayacak, sürekli aynı hızda gittiğin için uyuşukluk başlayacak. Düşünsene Kozyatağı'ndan Avcılar'a kadar 70km/h ile gidiyorsun, yolda uyursun artık.

70km nin ilk çıktığı zamanlarda sabaha karsı 3-4 gibi +yagmur+sisd bahçeşehirden kurtkoye 70-80 aralığında gittin uyumak ne kelime bayılıyodm :D

B.Battal
02-01-2013, 14:24
Dalıp yanlışlıkla ceza yiyeceğiz gibi geliyor özellikle gece. Gündüz 70'i geçmek ne mümkün zaten saat 10'dan sonra anca 90-100.

Tiki memolar'da artık çapraz poz verir eds'lere :)))

life is life
02-01-2013, 15:30
Hız limiti tekrardan düzenlenecektir diye düşünüyorum 70 km sıkıntı yaratacaktır..

S.Özeren
02-01-2013, 15:37
arkadan çekmiyorsa sıkıntı yok bana, sökerim ön plakayı bağlarım sabit 90 a giderim. 70 nedir mk

Low-Rider
02-01-2013, 15:38
İncirli'de ki kamera direklerinde arka tarafa bakan 1 kamera var tam ortada

berk34
02-01-2013, 15:38
Yaklasik 1 ay once florya hiz koridorunda 78 le girmisim , 154 lira ceza geldi. Bunlar da ayni mantik oldugu icin dikkatli olmak lazim , 1 kmyi bile affetmiyorlar.

Time-R
02-01-2013, 15:41
Dun radar kameralarina elektrik verildigini kirmizi isiklarindan gordum.

S.Özeren
02-01-2013, 15:42
İncirli'de ki kamera direklerinde arka tarafa bakan 1 kamera var tam ortada

tek onda varsa yine iyi zaten ordan yavaş bağlanıyoruz :D

MeMo
02-01-2013, 15:49
70 e laf etmeyın ya adapazarında e5 te var 1 tane hız sınırı 50 eger 51 olursanız gecenız senlenıyor yıyorsunuz flası gozunuzun ıcıne :)

burkaykalyon
02-01-2013, 15:51
arkadan çekmiyorsa sıkıntı yok bana, sökerim ön plakayı bağlarım sabit 90 a giderim. 70 nedir mk

aynştayn was hiyır...adamın dibisin! :D

S.Özeren
02-01-2013, 15:52
aynştayn was hiyır...adamın dibisin! :D

çok ince hesap yaptım :o
:hahaha:

Time-R
02-01-2013, 15:55
Yanyollarda hiz siniri 50, yani 51 olursa ceza mi gelecek?

MeMo
02-01-2013, 15:58
Yanyollarda hiz siniri 50, yani 51 olursa ceza mi gelecek?

Bızım burda ortalama alınmıyor dırek sınırı gectıgın gıbı aracının yakısıklı bı fotosunu gorursun

aslan
02-01-2013, 16:00
70 km/s hız sınırı 2 kamera arasınımı ölçecek yoksa çeken kameranın önünden 70 geçip ilerde 100 km/s çıkmak mı gerekli

S.Özeren
02-01-2013, 16:02
70 km/s hız sınırı 2 kamera arasınımı ölçecek yoksa çeken kameranın önünden 70 geçip ilerde 100 km/s çıkmak mı gerekli

2 kamera arası ortalamanı alıcak , altından geçerken yavaşlaman bişey anlam ifade etmicek malesef

emresener
02-01-2013, 16:09
Şubat ayında halkalı - sirkeci hattı boylu boyuna 2 seneliğine kapatılıyor diye bir söylenti mevcut. Marmaray'ı komple halkalıya bağlayacaklarından dolayı ray iyileştirme çalışması yenı istasyonlar gibi çalışmalar yapılcakmış.

O yuzden Sahil yolunda boydan boya EDS (busline) varmış yoksa o yol üzerinden giden 2 hat var 96T ve 81 hatları. ama tren'i kaldıracakları için muhtemelen artık sahil yolu otobüs sıkışıklığı ile de biraz daha sıkılaşacak.

Şuan da bile akşam 6da unkapanı-bakırköy durkalk geliyoruz o zaman neler olcak bakalım bakalım :D

darkmoon
02-01-2013, 16:56
esas boğaz içi bakıma alınıcak ve onun bakımı fsm gibide olmıycak bütün halatlar falan değişicekmiş yani köprü komple kapatılıcak.. düşünün fsm de 2 şerit kapandı istanbul felç olmuşdu boğaz içi kapanırsa fsm o yükü tek başına katiyen kaldıramaz..

Mert Safa
02-01-2013, 17:27
Bu sabah saat 7:45 de Kasımpaşadan yola cıktım okula doğru (B.Çekmece)..
Resmen işkence :D 70 le orta seride bile gecemedim bir tek şirinevlerde tıkandı ama nerdeyse tıkansın diye dua edicektim dalıp gidiyosun cünkü :D:D. Arkadan gelen servis ve kamyonların yokuşlardaki sellektörlerini saymıyorum bile :D

S.Özeren
02-01-2013, 17:34
esas boğaz içi bakıma alınıcak ve onun bakımı fsm gibide olmıycak bütün halatlar falan değişicekmiş yani köprü komple kapatılıcak.. düşünün fsm de 2 şerit kapandı istanbul felç olmuşdu boğaz içi kapanırsa fsm o yükü tek başına katiyen kaldıramaz..

ne zaman kapanıcak ? yazın olur heralde yine ama boğaz içi , fsm 'e benzemez 2 şeridi kapasalar bile istanbul felcin felci olur.

Mr.K
02-01-2013, 17:35
kameralar hangi noktalar arasında ?

incirli başlangıç -- x ??

bitiş neresi o koridor kaç km'yi kapsıyo ? :) hemen bi dk hesabı oldu da bitti maşallah :D

Low-Rider
02-01-2013, 18:12
Şu an incirli'de gördüm ben bir tek ama diğerlerinin de altyapısını hazırlıyorlar dikerler direkleri yakında.

Zincirlikuyu'ya kdar gider..

turbo&quattro
02-01-2013, 18:16
Bin takla atmayin yahu 70 ile gidin biryerleriniz eksilmez :)

Schumi
02-01-2013, 23:20
Hız tünelinde ortalama hız eğer 91 km ise 319 TL ceza gelicek. Darphanenin asfalt versiyonu oluyor E5.

Bin takla atmayin yahu 70 ile gidin biryerleriniz eksilmez :)

Sürekli ve ısrarla aynı mesajı yazarak insanlara yardımcı olmaya çalışmandan ötürü şahsım adına teşekkür ediyorum. Bir yerim eksilir sanıyordum ben. Madem eksilmiyor yaşasın 70 km diyorum.

Cem.B
02-01-2013, 23:25
Hız tünelinde ortalama hız eğer 91 km ise 319 TL ceza gelicek. Darphanenin asfalt versiyonu oluyor E5.

Sürekli ve ısrarla aynı mesajı yazarak insanlara yardımcı olmaya çalışmandan ötürü şahsım adına teşekkür ediyorum. Bir yerim eksilir sanıyordum ben. Madem eksilmiyor yaşasın 70 km diyorum.

bu akşam bir denedim 70 km çok keko işi olmuş sonuçta sıkıntı 90 olması lazım 90 ideal

turbo&quattro
02-01-2013, 23:26

Dalga amaclimi yazdin anlayamadim ama kim kacla gidiyor beni ilgilendirmiyor :) sadece tum dunyada hiz limitinin asagi yukari bu civarda oldugunu dusunerek bu kadar takilmayin sadece Tr ye mahsus birsey degil diyorum olaya farkli yaklasiyorum :)

Cem.B
02-01-2013, 23:28
Dalga amaclimi yazdin anlayamadim ama kim kacla gidiyor beni ilgilendirmiyor :) sadece tum dunyada hiz limitinin asagi yukari bu civarda oldugunu dusunerek bu kadar takilmayin sadece Tr ye mahsus birsey degil diyorum olaya farkli yaklasiyorum :)

türkiyede dünya ile birebir hangi standartla uygunalıyorki ? varsın buda olmasın itiraz etsek olmazmı

SekoLive
02-01-2013, 23:29
köprü özelleşince onlarda şehir içine daldılar artık bence bu sistem her yerde olur maliyeti ne ki 2 kamera 100 ceza yazsa cıktı maliyet. gerisi kar :)

bu zihniyetle yaklasıyorlardır eminim

S.Özeren
02-01-2013, 23:42
aslında ibneliğine 50 100 vatandaş toplanıp direkleri sökmek lazım yerinden :D

brs852
02-01-2013, 23:44
bugün denedimde 70 harbiden çok kötü incirliyi geçince arabayı aşağı saldım 80le gidiyor :)

onursumer
02-01-2013, 23:52
yaw sinir oluyorum benim araba gücsüz 4 ileri otomatik

son viteste 70 le çıkmıyor merteri :D fazla yakıyorum totoşlar yüzünden

e-5 dumduz yol olsa sesimi çıkarmıcam 90 falan yapsalar yokuşun sonuna 70 e geliyorum ben zaten :D

Schumi
03-01-2013, 00:10

Benide Dünya limitleri ve burada yaşamıyorken vermiş olduğun tavsiye/nasihat ilgilendirmiyor açıkçası. Bende sana farklı bir yaklaşımda bulundum.

arm
03-01-2013, 00:13
şuan yürürlüğe giren varmı ?

turbo&quattro
03-01-2013, 00:15
Benide Dünya limitleri ve burada yaşamıyorken vermiş olduğun tavsiye/nasihat ilgilendirmiyor açıkçası. Bende sana farklı bir yaklaşımda bulundum.

Okumak ve benim mesajima alinti yaparak yorum yapmak zorunda degilsin . Herkes gibi bende fikir ve dusuncelerimi paylasiyorum .

Schumi
03-01-2013, 00:18
Okumak ve benim mesajima alinti yaparak yorum yapmak zorunda degilsin .

Israrlı bilgilendirme çalışmana kayıtsız kalamadım bir kaç mesajından sonra. Bende insanım hak ver.

turbo&quattro
03-01-2013, 00:20
Israrlı bilgilendirme çalışmana kayıtsız kalamadım bir kaç mesajından sonra. Bende insanım hak ver.

Tamam haklisin :)

SErhat.
03-01-2013, 12:36
kameralar hangi noktalar arasında ?

incirli başlangıç -- x ??

bitiş neresi o koridor kaç km'yi kapsıyo ? :) hemen bi dk hesabı oldu da bitti maşallah :D

İncirli'den sonra dün gece giderken iyice dikkat ettim. 2. kamera Halıcıoğlu rampasında. Ama muhtemelen Z.kuyu'ya kadar kamera koyacaklardır.

SekoLive
03-01-2013, 12:44
İncirli'den sonra dün gece giderken iyice dikkat ettim. 2. kamera Halıcıoğlu rampasında. Ama muhtemelen Z.kuyu'ya kadar kamera koyacaklardır.

incirliden mertere merterden incirliye idi kameralar halıcıoğluna kadarsa harbi yandıK

SErhat.
03-01-2013, 12:52
incirliden mertere merterden incirliye idi kameralar halıcıoğluna kadarsa harbi yandıK

O zaman kaçırdım kameranın birini.:D Ama Halıcıoğlu'na sararken de dikkat ettim vardı aynı direklerden.:confused:

Şaka bir yana, 70'le gittim akşam. İncirli'yi sallanırken bile gazı kestim, araba yine 85'i buldu. Yol akıyor ama benim gibi 70'le gidenler en sağ şeritte bildiğin konvoy gibiydik abi.

70 işi suni trafik resmen..

Tuncer M.
03-01-2013, 12:54
İyide kimse 70km/h ile gitmiyor ki, ve herkesin aracında cruise control yok. Paranoyak gibi sürekli göz kadranda da gidilmez ki. Ya birde 70km/h nedir yap bari şunu 90km/h paranoyak gibi araç sürmeyelim.

Otomobil şirketleri bile ilgi dağılmasın ve göz takılmasın diye sade ışıklar/renkler seçerken bi hızda sabit kalabilemk için sürekli kadrana bakma çok ilgi dağıtıyor kesinlikle. Umarım bu dalgınlıklal kazalar çoğalmaz.

Ayrıca, her yeri kamerayla döşeyerek, korkuyla kurallara uydurtmak yerine kurallara uyamnın öneminin kavranılması sağlansa daha başarılı olur. Zira İspanyada 5 farklı ilde araba kullandım sadece 1 ilde ışıkların üzerinde kamera gördüm. Bunlar insan da bizimkiler kuralları çiğnemek için üretilmiş robot mu? İlla ki bir şekilde bu bilinç kazanılır. FAkat korkuyla yaratılan düzenle olmaz bence bu. :heyoo:

Şuan baktım bu kadar az "güvenlik" denetimi olmasına rağmen ispanyada sadece 1.5bin kişi trafikte hayatını kaybetmiş. En son Türkiye'ye gelmeden bunları da azalmak için kaza sebeplerini araştırıyorlardı. :)

Emir-Sb3R
03-01-2013, 13:01
bende önde plaka yok sıkıntı olur mu acaba

Low-Rider
03-01-2013, 13:04
Bu kamera muhabbetine önde plakası olmayan araçlara sarabilirler, bu seferde plakan yok diye ceza yersin

ceyhun737
03-01-2013, 13:07
Ne yapsak kaçamıyoruz yani . Şimdi sormak istediğim şu ne taraftarlarda bu uygulama var ne ne taraflara da gelicek yani ben bir tek incirlide gördüm baka nerelerde var

Emir-Sb3R
03-01-2013, 13:11
Bu kamera muhabbetine önde plakası olmayan araçlara sarabilirler, bu seferde plakan yok diye ceza yersin

her hafta torpidoya yeni bitane atmasyon kaza tutanağı koysam polis çevirdiğinde yeni kaza yaptım düştü derim ama yer mi bilmiyorum :D

gerçi 3 yıl oldu 2 arabamda da onde yoktu plaka çeviren oldu ama hiç ceza yemedim daha

Yigit-Y
03-01-2013, 13:13
bu lanet yönetime oy vermeyeceksin o zaman direkler kaçar bir yerlerine en büyük tepkiyi sandıkda vericeksin.istanbul harbiden yaşanacak yerden çıkıyor trafik yok 70 yüzünden trafik oluyor saçmalığa bak

aslan
03-01-2013, 13:19
Varmi hiç ceza gelen yada yiyen şimdiye kadar?

Low-Rider
03-01-2013, 13:24
her hafta torpidoya yeni bitane atmasyon kaza tutanağı koysam polis çevirdiğinde yeni kaza yaptım düştü derim ama yer mi bilmiyorum :D

gerçi 3 yıl oldu 2 arabamda da onde yoktu plaka çeviren oldu ama hiç ceza yemedim daha

plaka yok diye bende çevrildim 2 kere ama yazmadılar.

Şu an durum farklılaşıcak tabi ki, önde plakan yoksa kamera takip edemez doğal olarak polis takman için kitler cezayı bu sefer.

darkmoon
03-01-2013, 13:27
Bende hükümeti tutan taraftar biri değilim ama her şeyide dönüp dolaştırıp şu hükümete dayamayın.. bu medeniyet stadartıyla teknoloji ile ilgili bir şey bunların olması güzel avrupada var amerikada varki bizimkilerde görmüşlerdir almışdır bizde teknolojiyi alma kısmı iyi uygulama kısmı vasat sen e-5 gibi yolda 70km sabit hız yaparsan bu kadar laf olur yapıcaksın 90 km zaten gün içi iş vakdi o hızlara e-5 de çıkmana olanak yok her yer trafik akşamda insanlar biraz normal hızlarda gider..

SErhat.
03-01-2013, 13:35
sen e-5 gibi yolda 70km sabit hız yaparsan bu kadar laf olur yapıcaksın 90 km zaten gün içi iş vakdi o hızlara e-5 de çıkmana olanak yok her yer trafik akşamda insanlar biraz normal hızlarda gider..

Dün akşam işte aynısını yaşadım. Yol açık. Trafik akıyor. Ama benim gibi 70'e dikkat etmek isyenler olarak bildiğiniz sağ şeritte konvoy hâlindeydik. Hani hızım 77-78 filan olunca önümdeki araçla aramdaki takip mesafesi iyice azaldı.

70 km/h tamamen suni trafik yapıyor.

85 bile olsa yol zaten akıp gidecek..

berk34
03-01-2013, 14:12
bende bugun büyükçekmece - kayışdağ , kayışdağ - büyükçekmece yaptım . Fakat radar kameralarının girişini gördüm de çıkışını göremedim , zaten yol kilit gibiydi ondan da hızıma diikat etmedim . Şuan aktif olarak çalışan incirli- merter , merter - incirli mi var ?

aslan
03-01-2013, 14:21
Bu hız sınırına metrobüsde dahilmi acaba?

imprezaWRC
03-01-2013, 14:25
bu lanet yönetime oy vermeyeceksin o zaman direkler kaçar bir yerlerine en büyük tepkiyi sandıkda vericeksin.istanbul harbiden yaşanacak yerden çıkıyor trafik yok 70 yüzünden trafik oluyor saçmalığa bak

Cezalıyım siyasete girmek istemiyorum ama bende çok sıkıldım İstanbul'dan ve birşey daha öğrendim; Haziran ayında 1.köprüyü komple kapatacaklarmış. Eğer harbiden kapatırlarsa, o dönemde eşimin doğum yapmasına çok az süre kalacağından en büyük küfürü benden yiyecekler.

imprezaWRC
03-01-2013, 14:26
Bu hız sınırına metrobüsde dahilmi acaba?
Metrobüs'ün kış lastikleri var mı diye sorsam.

aslan
03-01-2013, 14:40
Metrobüs'ün kış lastikleri var mı diye sorsam.

Dört mevsim Hakan abi

sagi
03-01-2013, 14:56
sayfaları tek tek okudum fakat 70'i uygun görenleri cidden anlamış değilim yada uygun gören sadece kendisi bakımındanmı uygun görüyor anlamadım bende merter-çağlayan arası o 70 yuzunden kac defa 3-4 3-4 yaptıgımı hatırlamıyorum 70i gecmiyim rolanti düşmesin yokus cıkamıyorum falaaan falan

S.Özeren
03-01-2013, 15:11
90 yapsalar valla kimsenin sesi bu kadar çıkmaz inşallah 90 ' a çıkarırlarda , trafik olmayan saatlerdede trafikle boğuşmayız

Schumi
03-01-2013, 15:24
Bakın limit 70. Yani en yüksek hız 70. Şimdi sen her yere kamera koyarsan aman sakın ha 70'i geçmeyin dersen yurdumun kıt kanaat geçinen insanı lanet galsin birde ceza çıkmasın başıma diye 60 ile gider. Trafik katmerli üstüne katmerli olur. Hatta ben kazaların artacağına inanıyorum.

SErhat.
03-01-2013, 15:37
Sistemin adı..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber.aspx?NewsID=20875)

Ortalama hızları 78 ile 91 kilometre arasında olan araçların sürücülerine 166, 91 kilometreyi aşanlara da 344 lira ceza kesilecek. Hız sınırının yüzde 10 oranında aşımı halinde cezai işlem uygulanmadığı için ceza sınırı 78 kilometreden başlayacak.

aslan
03-01-2013, 15:39
Peki alt sınır ne kadar yani ben en düşük kaç km ile gidebilecegim?

imprezaWRC
03-01-2013, 15:59
Şu 70km/h oh çok iyi oldu diyenler umarım birgün işleri düşerde taa Gebze'den Beylikdüzü'ne kadar aynı hızda ve e-5'ten giderlerde sevinçleri kursaklarında kalır.

Ben geçen gün Kozyatağı'ndan Bayrampaşa'ya ve tabiki dönüştede aynı şekilde Bayrampaşa'dan Kozyatağı'na 70km/h hızla gittim; tüm ticariler sağımdan solumdan jet gibi geçti, bir ara ben durdum da Dünya dönüyor o hızla bende gidiyorum sanıyorum dedim. Bu kadar düşük ve saçma sapan, insanın dikkatini bozabilecek hatta paranoyak yapabilecek bir hız skalası olamaz, olmamalı. Orası e-5 ve bu hız limitinin 90km/h olması lazım.
Aksi halde hem suni trafik olacak, hem radar var diye bilmeyenlerin haşırt diye yapacağı ani frenler ve hatta konsantrasyonunu yitirenler yüzünden daha fazla kaza olacak.

S.Özeren
03-01-2013, 16:02
Şu 70km/h oh çok iyi oldu diyenler umarım birgün işleri düşerde taa Gebze'den Beylikdüzü'ne kadar aynı hızda ve e-5'ten giderlerde sevinçleri kursaklarında kalır.

Ben geçen gün Kozyatağı'ndan Bayrampaşa'ya ve tabiki dönüştede aynı şekilde Bayrampaşa'dan Kozyatağı'na 70km/h hızla gittim; tüm ticariler sağımdan solumdan jet gibi geçti, bir ara ben durdum da Dünya dönüyor o hızla bende gidiyorum sanıyorum dedim. Bu kadar düşük ve saçma sapan, insanın dikkatini bozabilecek hatta paranoyak yapabilecek bir hız skalası olamaz, olmamalı. Orası e-5 ve bu hız limitinin 90km/h olması lazım.
Aksi halde hem suni trafik olacak, hem radar var diye bilmeyenlerin haşırt diye yapacağı ani frenler ve hatta konsantrasyonunu yitirenler yüzünden daha fazla kaza olacak.

aynen öyle , mail atabilceğimiz , şikayet edebilceğimiz kurum neresi acaba? ben mail atmak istiyorum

B.Battal
03-01-2013, 16:17
Gzeteye yazıcam ben de :D

ENGean
03-01-2013, 17:28
yaw simdi aklıma geldı, merter den cevızlıbag iskametinde de warmı kamera?
ben 1 0cak'ta baya bi yardırdımda :confused:

Jackie
03-01-2013, 18:34
Bugün Mecidiyeköy e5 üzerine Radar için direkler dikiyolardı. Ulan dur dedim az makara yapiyim şunlarla. Aldığım cevap karşısında aptal oldum,ilk defa bişeye cevap veremedim

-Usta radar mı o?
+Heeee
-Ya dikmeyin şunları be
+ YAŞAMAK LAZIM .

çözemedim .

Cem.B
03-01-2013, 18:38
Bugün Mecidiyeköy e5 üzerine Radar için direkler dikiyolardı. Ulan dur dedim az makara yapiyim şunlarla. Aldığım cevap karşısında aptal oldum,ilk defa bişeye cevap veremedim

-Usta radar mı o?
+Heeee
-Ya dikmeyin şunları be
+ YAŞAMAK LAZIM .

çözemedim .

emre mesaj atmıştım sana yokmu gelişme ?

Emre.E
03-01-2013, 18:45
Dün Ataşehir - Avcılar , Avcılar - Ataşehir yaptım, giderken bilerek 2.köprüden gittim acelem vardı dönerken de 1. köprüden döneyim bir deneyim nasıl oluyormuş dedim.
70 km/h a sabitledim başladım seyretmeye ancak 10 dakika sonra milleti arayıp halini hatırını sormaya başladım can sıkıntısından :D
Bu hız sınırını oldukça çok zorda kalmazsam e-5 i kullanmam.

imprezaWRC
03-01-2013, 19:13
Dün Ataşehir - Avcılar , Avcılar - Ataşehir yaptım, giderken bilerek 2.köprüden gittim acelem vardı dönerken de 1. köprüden döneyim bir deneyim nasıl oluyormuş dedim.
70 km/h a sabitledim başladım seyretmeye ancak 10 dakika sonra milleti arayıp halini hatırını sormaya başladım can sıkıntısından :D
Bu hız sınırını oldukça çok zorda kalmazsam e-5 i kullanmam.

Ben uyumamak için camı açtım düşün halimi. Benim yazdıklarımı okuyanda beni Ari Vatanen falan sanar; hayır birader gayet normal sürerim, süre kastırmam, rekor kıracak halim yok; genel olarak trafiğe ayak uydururum, yani trafik 90km/h ile akıyorsa bende öyle sürerim, daha hızlı gidene yol veririm. Ama 70km/h gerçekten çok düşük.

Suleyman
03-01-2013, 19:18
Bugün ibreye mi bakayım yola mı bakayım çözemedim bana göre değil arkadaş 70-80 gitmek yol bitmek bilmedi bir türlü.Millet yardırarak geçti yanımdan o da ayrı konu :D

Shadow_Dancer
03-01-2013, 19:20
Sahil yolunda manzara güzel olmasına ragmen dayanamıyorum ben o hız sınırına, e5'te Allah yardımcımız olsun..

Jackie
03-01-2013, 19:21
emre mesaj atmıştım sana yokmu gelişme ?

Mesaj atıyorum sana :)

Emre.E
03-01-2013, 19:21
Ben uyumamak için camı açtım düşün halimi. Benim yazdıklarımı okuyanda beni Ari Vatanen falan sanar; hayır birader gayet normal sürerim, süre kastırmam, rekor kıracak halim yok; genel olarak trafiğe ayak uydururum, yani trafik 90km/h ile akıyorsa bende öyle sürerim, daha hızlı gidene yol veririm. Ama 70km/h gerçekten çok düşük.

Aynen öyle abi bende max 90 a sabitler öyle giderim zaten ekonomi olsun diye :D Ama 70 km/h da ne ekonomi oluyor nede o yol çekiliyor birde CC olmayan araçlara çok büyük sıkıntı olur.

imprezaWRC
03-01-2013, 19:30
Aynen öyle abi bende max 90 a sabitler öyle giderim zaten ekonomi olsun diye :D Ama 70 km/h da ne ekonomi oluyor nede o yol çekiliyor birde CC olmayan araçlara çok büyük sıkıntı olur.

Diğer unsurda, yolların 70km/h hız sınırına elverişsiz olması, birader her yerde bir rampa var bir iniş var, yılan gibi virajlar var. Hollanda'da yaşamıyoruz ki. Duster'da cruise control yok, hadi benim ayağım hassas düz yolda ayarladım 70km/h ile gidiyorum, iyide her yokuş aşağı olan yerde ne halt edeceğim, araç ataleti ile 90km/h'a geliyor işin yoksa bas frene gözün göstergede indir hızını 70km/h'a, çüş ya.
Tam tersini düşün, rampa çıkıyorsun zırt pırt vitesle oynuyorsun, 70km/h'ı tutturunca gazı kesiyorsun, aga bu nedir ya, zannedersin koşu bandında efor sarf ediyorsun.
Bana yazık, aracın mekaniğine yazık, cebime yazık, yakıt tüketimine yazık, böyle mi kazalar engellenecekmiş.

Dikkatinizi çekerim metrobüs geldi geleli, kazaların çoğu metrobüsler ve metrboüslerin yoldan çıkıp başka araçlara çarpması yüzünden oluyor. Ben 70km/h ile giderken adamlar metrobüsle kökleyip beni geçecek sonra bir yoldan çıkma durumunda bende mala bağlayıp 70km/h'la sürdüğümden herif bana gelip yazılacak, ben gerekli kaçış hızını tutturamayacağım. Al sana mis gibi senaryo, daha ötesi var mı.

SErhat.
03-01-2013, 19:32
Halıcıoğlu rampasında kamera var dedim de; bugün akşam gelirken bir daha baktım, yanılmışım. Kamera filan yok. Hatta İncirli'den sonra kamera filan görmedim. Halıcıoğlu rampasında sadece İncirli'deki kamera direklerine benzer tabela var o ışıklı yazı yazan levhadan önce ama onda da kamera yok.

Merter'de var diyenler kamera nerede Merter'de?

ceyhun737
03-01-2013, 19:33
sabah ataköyden erken çıktım 6.40 gibi o saatlerde trafik biraz daha açık oluyor koltuk ısıtmasını da açtım 70 e sabitledim allahım resmen uyukluyorum camı açtım da kendime geldim biraz :D

Sezgin
03-01-2013, 19:35
Bu Radarlar Benzine Zam Gelecegine İşarettir !!

Hükümet cozdu heralde mevzuyu 70 Km/h 4-5 vites aralıgında yakıt tuketımının azaldıgını on hazırlık yapıyorlar :D

Emre.E
03-01-2013, 19:38
Diğer unsurda, yolların 70km/h hız sınırına elverişsiz olması, birader her yerde bir rampa var bir iniş var, yılan gibi virajlar var. Hollanda'da yaşamıyoruz ki. Duster'da cruise control yok, hadi benim ayağım hassas düz yolda ayarladım 70km/h ile gidiyorum, iyide her yokuş aşağı olan yerde ne halt edeceğim, araç ataleti ile 90km/h'a geliyor işin yoksa bas frene gözün göstergede indir hızını 70km/h'a, çüş ya.
Tam tersini düşün, rampa çıkıyorsun zırt pırt vitesle oynuyorsun, 70km/h'ı tutturunca gazı kesiyorsun, aga bu nedir ya, zannedersin koşu bandında efor sarf ediyorsun.
Bana yazık, aracın mekaniğine yazık, cebime yazık, yakıt tüketimine yazık, böyle mi kazalar engellenecekmiş.

Dikkatinizi çekerim metrobüs geldi geleli, kazaların çoğu metrobüsler ve metrboüslerin yoldan çıkıp başka araçlara çarpması yüzünden oluyor. Ben 70km/h ile giderken adamlar metrobüsle kökleyip beni geçecek sonra bir yoldan çıkma durumunda bende mala bağlayıp 70km/h'la sürdüğümden herif bana gelip yazılacak, ben gerekli kaçış hızını tutturamayacağım. Al sana mis gibi senaryo, daha ötesi var mı.

İnş. bir değişikliğe giderler yoksa böyle olacak gibi değil ambarlının oradaki yokuşu aşağıdan hızını almadan 70 km/h la çıkmaya çalışan güçsüz - ağır araçlar yokuş sonuna doğru 50 km/h ın altına düşer ister istemez arkasındada yığılma olur. Eski aracım güç fakiri 3.16 i di ordan biliyorum o yokuş o zamanlar çileydi bana :D :D

onursumer
03-01-2013, 20:17

benim gibi güçsüz arabası olanlar sıçtı işte 4 ileri otomatik birde duşunun halimi

70 le yokuş çıkmak için yaktırıyorumda yaktırıyorum arabaya

yazık günah valla

bide yol boş olunca uyku bastırmasıda cabası zaten hava soğuk açıyorum kaloriferi sıcak sıcak giderken uyku bastırıyor :D

a.ozkan
03-01-2013, 22:07
Ali G Race - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=zbPvF7LqUjo) yakında rollarda bu durumda olur heralde :D

brs852
05-02-2013, 11:31
şirinevlerden mecidiyeköy istikametine giderken incirlide başlayan radar haliç bitiminden okmeydanına çıkan yokuşla birlikte tamamlanmış dönüş içinde aynı rampayı inerken başlayıp kadirhas bahçelievler arası olarak yapılmıştır. 1.şubatta yürürlüğe gireceği söyleniyordu ve 2 radar arası zamanlamayı ölçerekte ceza yazabilmektedir...

PiscocuK
05-02-2013, 11:35
1-31 ocak arası 8886 araca 143-343 TL arası ceza kesildi bile :) ben basmıyorum millet yanımdan yardıra yardıra geçerken ulan fake mi bu radar işi dedim..ay sonu cezalar düşmeye başlayınca iyiki basmamışım diyorum :D

brs852
05-02-2013, 11:38
1-31 ocak arası 8886 araca 143-343 TL arası ceza kesildi bile :) ben basmıyorum millet yanımdan yardıra yardıra geçerken ulan fake mi bu radar işi dedim..ay sonu cezalar düşmeye başlayınca iyiki basmamışım diyorum :D

fragman bitti film şimdi başlıyor o zaman :) aynen bende diyorum bu kadar adama ceza yazmazlar heralde :D
birde eve gelen ceza yok geçen ötv yatırmayı gittiğimdede ceza var demediler gidim tekrar bakim borcum harcım var mı ?

fthdrn
05-02-2013, 11:53
Hic 70 altina inmedim ama ceza da gelmedi daha kendisine ceza gelen var mi ?

SErhat.
05-02-2013, 11:57
şirinevlerden mecidiyeköy istikametine giderken incirlide başlayan radar haliç bitiminden okmeydanına çıkan yokuşla birlikte tamamlanmış dönüş içinde aynı rampayı inerken başlayıp kadirhas bahçelievler arası olarak yapılmıştır. 1.şubatta yürürlüğe gireceği söyleniyordu ve 2 radar arası zamanlamayı ölçerekte ceza yazabilmektedir...

Demek ki önceki sayfalarda yazdığım Haliç çıkışı olayı varmış.

@PiscocuK
Bu arada ceza kesildiğine dair kaynak var mı acaba? Ön plakayı söküp ben de hızlı gittim bir müddet taa ki aracın arkasını gören kamera da olduğunu öğrenene kadar. Sonraları hep limitte gittim ama az önce de e-devlet'ten baktım, ceza görünmüyor. Zaten MTV ödemesinde çıkardı çıksa. O yüzden soruyorum.

He, 1 Şubat itibariyla aktifleşmiştir, o ayrı.

brs852
05-02-2013, 11:59
aynı sahil yolu gibi giriş çıkış iki radar arası süreyi baz alarakta ceza yazabilecek tam halıcıoğlunun orada vardı kameralar aynı incirlideki gibi yan yol falan hepsi dahil... 1 şubat olayınıda bizim taksinin şoförü söylüyordu kesin mi bilmiyorum

Suleyman
05-02-2013, 12:02

Kaynak mevcut mu?Bakabileceğimiz bir yer var mıdır merak ettim doğrusu :eek:

brs852
05-02-2013, 12:03
Kaynak mevcut mu?Bakabileceğimiz bir yer var mıdır merak ettim doğrusu :eek:

ben geçen vergiyi öderken bende birşey çıkmadı valla

Suleyman
05-02-2013, 12:09
ben geçen vergiyi öderken bende birşey çıkmadı valla

Ben çok dikkat ediyorum 70 ile gide gide bi hal oldum zaten :D ama yanıman hızlıca geçenler bol

berk34
05-02-2013, 12:15
Benim bildigim cezalar hemen kayda gecmiyor. Benim evime ceza geldi florya da yemisim ayni sistemle , 78 le hatta . 2 hafta sonra vergi dairesine gittim odemeye , adam bakti cezaniz yok gorunmuyor dedi. Eve gelen kagidi gosterince , ilk basta sisteme kaydetti daha sonra indirimli sekilde cezami odedim. Cezayi yedigim tarihle eve ulasmasi arasindaki zaman farki da yaklasik 2 ay falandi.

brs852
05-02-2013, 12:39
bu radarlar benim işime yarayacak ya rx8 aldığımda hiç yakıt sorunu yaşamicam bu gidişle ne olsa heryerde 70 miş :D

Melih-Ö
05-02-2013, 12:41
70le yol bitmiyorki rampa aşağı araba kendiliğinden 120-140 oluyor. en azından bir 90 falan yapaydılar. Trafik oluyır bu yüzden genelde zaten. Devletimiz sağolsun çok düşünclidir hız felaket sloganı altından haşırttı bilekport:)

Low-Rider
05-02-2013, 12:58
Valalhi bir kaç kere 70 ile gitmeye çalıştım ama ızdırap oldu, birde insanlar hızlı gidince o tempoda gidebilmek çok zor

emresener
05-02-2013, 13:02
Bakırköy sahil yolundaki radarlar, 2-3 gundur yok. Geceleri Yat taşıyorlar ;)

Luc
05-02-2013, 13:13
Memlekette 20 milyon ehliyetlinin 19,5 milyonu zaten araba kullanmayı bilmiyor. Harika oldu bu 70kph sınır, radarlar falan.

Tuncer M.
05-02-2013, 13:19
Yahu kimi zaman en sağ 2ye düşüyor diye ortadan 70le gittim birgün Atatürk havaalanına kadar. Sağ ve sol seritim hep otoban gibi akıcıydı. :D Ya insanlar artık radarların yerini çözmüş ya da cezayı umursayan yok. :D

Aranel Ciryatan
05-02-2013, 13:33
anadolu yakasında bağdat caddesi dışında radar olan yer varmı? e5 koztayağı 2. köprü yolu girişine bi kamera falan birşeyler koydular ama radar falan tabelası yok

B.Battal
05-02-2013, 13:34
En sağ şeritte bile sello atıyorlar 70'le gidince nasıl olacak bilmiyorum :)

AhmetYılmaz
05-02-2013, 13:36
Ceza falan geleceği yok ama insan bekliyor işte. :) geçenlerde bi ekşın oldu o yolda ama ceza gelmedi hala.

poseidon
05-02-2013, 13:41
Altunizadeden Şile yoluna girince yanlış olmasın ya 1. ya 2. tuneldi.
kameraları tunel çıkışlarına döşemişler. Dikkat.

crazydog
05-02-2013, 13:57
şimdi bunlar hız koridorumu altından geçincemi okuyor ne yapıyorlar arada unutup basıp gıttıgım oldu da gelen bişey olmadı daha :D

brs852
05-02-2013, 13:58
şimdi bunlar hız koridorumu altından geçincemi okuyor ne yapıyorlar arada unutup basıp gıttıgım oldu da gelen bişey olmadı daha :D

2 radar arasında ki 70le gittiğinde süre belli bu süreden önce geçersende geliyor ceza tabi ki gelmeye başladıysa

BARR
05-02-2013, 13:59
Ben bilmeden yabancı olduğum için kamera yerleri vs ve E5 i hiç kullanamdığımdan geçenlerde 90km hızla geçtim sanırım kameraların altından. İnşallah boşuna ceza yemeyiz, hız yapsam içim yanmıcak 90 l gidiyordum zaten.

M.A.D
05-02-2013, 14:23
avcılarda ve incirlide var aktif gibi görünüyor ama herkes hızlı geçiyor bi tane 70le geçen görmedim daha :D

Janus
05-02-2013, 14:25
ben de merak ediyorum bu konuyu şimdiye kadar hiç 70'e dikkat etmedim diyebilirim ve merter'e inen yokuşta mesela her tarafta kamera var daha gelen giden bi ceza yok. bence o kadar çok insan aşıyor ki trafik olmadığında o hız sınırını yetişemiyorlar ceza kesmeye :) zor gibi geliyor bana o radarları aktif etmeleri :)

Low-Rider
05-02-2013, 14:26
En sağ şeritte bile sello atıyorlar 70'le gidince nasıl olacak bilmiyorum :)

Dene ve gör :D

Uykum geldi vallahi, birde darlayanlar cabası..

Tunç
05-02-2013, 14:27
ön plaka iptali kesin çözüm olabilir arkadan cekmıyorlar

mert_leon
05-02-2013, 14:28

en mantıklısı bu gibi.

SErhat.
05-02-2013, 14:44

Emin misin arkadan çekmediğine?

Arkayı gören kamera İncirli'de de B.evler'de de var.

Ben de ön plaka sökük tınlamıyordum ama o kameraları gördükten sonra usul usul gitmeye başladım.:D

-----------------

Çekmiyorsa o kameraları neden koydular acaba?

crazydog
05-02-2013, 14:54
2 radar arasında ki 70le gittiğinde süre belli bu süreden önce geçersende geliyor ceza tabi ki gelmeye başladıysa

klasik bakırköy sahil yolundaki gibi hız koridoru yaptılar yani yandık o zaman :D

darkmoon
05-02-2013, 14:55
Böyle bir sistemi kurmadan sistemdeki açıklar kaçaklar göcekler hesaplanmışdır diye düşünüyorum.. sanırım adamlar sürücülerin çok basit bir ön plaka sökme işlemini düşünmüşlerdir.. neticede kameralı sistem bir kaçarsın iki kaçarsın plakanı söküp üçde kameradan eşgalinide arabanıda belirlerler bir yerde illa yakalarlar.. yakalarlarsada davranışları pek hoş olmaz tahminimce.

Tunç
05-02-2013, 15:02
Emin misin arkadan çekmediğine?

Arkayı gören kamera İncirli'de de B.evler'de de var.

Ben de ön plaka sökük tınlamıyordum ama o kameraları gördükten sonra usul usul gitmeye başladım.:D

-----------------

Çekmiyorsa o kameraları neden koydular acaba?

Ataköy bakırköy arasında yoktu ama incirliyi bilmiyorum

oda olmadı ebayda spreyler var kamera okuyamıyor plakayı oda olabılır :)

Dragger
05-02-2013, 15:13
Yeni kurulan kameralarda arkada da tek kamera var malesef her türlü yakalar :D

Hız koridoru olayı çok sakat, o yol hayatta bitmez 70le falan.

Ben de çok geçtim 140 150 inşallah gelmez ceza...

Şerefsiz bunlar daha ötesi yok, zaten normalde trafikten ikinci vites üstüne atamıyoruz, tamamen yol boşken de 70le gidelim diye bekliyor p.zevenkler.

darkmoon
05-02-2013, 15:18
Ataköy bakırköy arasında yoktu ama incirliyi bilmiyorum

oda olmadı ebayda spreyler var kamera okuyamıyor plakayı oda olabılır :)

o ürünlerin hepsini a dan z ye piyasada ne kadar ürün varsa o tip discovery'de myht busters programında denediler hepsi palavra çıkdı :) aracın plakası kameraya yakalandı.

gokayy
05-02-2013, 15:19
trafiğe trafik katıcak bir uygulama bence

Mr.K
05-02-2013, 15:19
gidin olum niye gitmiyonuz :D ben n guzel gidiyorum ayak zaten aliskin otomatikman sabitliyo 70e :D :hehe:

bu kdr zor degil yahu 70le gitmek : )

herkes ztn 70le gitse inanin trafik vs hicbise olmaz istanbulda :)

sapaklardan millet bi cikiyo hoop en sola..lan gec iste baglan sag seride devam et..zaten 70surekli gidilse bi duzen olcagi icin sikinti yok.
ama en basinda sollama seridi olan sol seridi bosaltmalari lazim istanbulda o ayri dava:D

nitrO_Oxide
05-02-2013, 15:34
Ya sinir oldum geçen sabah karşıya geçiyorum millet sellekör yapıo.En sonunda adamın birine dedim radar var 70 i geçme ya salla bosver dedi :D

bom boş yolda 70 inanılmaz sacma.

brs852
05-02-2013, 16:48
klasik bakırköy sahil yolundaki gibi hız koridoru yaptılar yani yandık o zaman :D

aynen :icon_tup:

brs852
05-02-2013, 16:50
arka tarafındada camera var yakında beylikdüzünden gebzeye 70le gidecez :D

imprezaWRC
05-02-2013, 17:17
Ne var 70km/h'da diyenler pek yakında Beylikdüzü'nden Gebze'ye kadar 70km/h'la gitme mecburiyetinde kaldıklarında oflayıp puflamasınlar.