PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grey Market Garanti

EvoX
28-12-2012, 22:17
Arkadaşlar Grey Market diye arattım 1 konu var 2009 açılan en son 2011 de cevap var net cevaplar yok bazıları giremez demiş bazıları girer demiş bu konu hakkında net bilgiye sahip arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim . Grey market Q7 alsak nelere dikkat etmeliyiz,başıma sıkıntı açar mı ? Garanti ne olur ? Satarken vs. sorun olur mu ? O konuda bir arkadaşın arabasına devlet satılamaz yapmış bu nedir ? Mercedes her türlü garantide fakat BMW,PORSCHE,AUDİ değil diyorlar ne kadar doğrudur , hangileri garanti veriyor ?

EvoX
29-12-2012, 19:20
Konu guncel beyler fikri olan yok mu ?

typer46
29-12-2012, 19:44
%85 altındaki faturalı araçları devlet el koyar zaten şuan için çok firma var patlayan piyasada.

mrtysn
29-12-2012, 20:25
Arkadaşlar Grey Market diye arattım 1 konu var 2009 açılan en son 2011 de cevap var net cevaplar yok bazıları giremez demiş bazıları girer demiş bu konu hakkında net bilgiye sahip arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim . Grey market Q7 alsak nelere dikkat etmeliyiz,başıma sıkıntı açar mı ? Garanti ne olur ? Satarken vs. sorun olur mu ? O konuda bir arkadaşın arabasına devlet satılamaz yapmış bu nedir ? Mercedes her türlü garantide fakat BMW,PORSCHE,AUDİ değil diyorlar ne kadar doğrudur , hangileri garanti veriyor ?

Grey market olmasi problem diil, onemli olan kesilen fatura. Duzgun faturali ve vergisi buzdolabi ya da camasir makinasi meblagsinda yatirilmamis, tam yatirilmis bi arac hicbir sorun cikarmaz. Garanti konusuna gelince bayilerin Tr'deki distributorlerine bagli durum net olarak bilmiyorum hangileri grey'e garanti verip vermiyo mesela Land Rover vermiyo bildigim kadariyla. Ama cogu da grey aracta killik yapiyo. Daha cok bilen illa ki yazar konuya :)

onursumer
29-12-2012, 21:36
faturaları tam olduğu surece bence sorunyok

ayrıca grey olsada fabrika garantileri birçok markada var diye biliyorum

en azından yurt dışına yazdığınızda yardımcı olurlar

Levent Y.
29-12-2012, 23:47
faturaları tam olduğu surece bence sorunyok

ayrıca grey olsada fabrika garantileri birçok markada var diye biliyorum

en azından yurt dışına yazdığınızda yardımcı olurlar

Olay size verdikleri fatura değilki ödedikleri ötv nin faturası, sorunda orda oluyo zaten, ötv yi düşük gösterip az ödediklerinden dolayı patlıyolar.

2006 Model RR Sport aracımızı galeriden almıştık, şuan satıyoruz ve ciddi olan insanlarda galeriyi duyunca kaçıyo, anında telefonu kapıyolar, düşünün yani. Sonuçta bayiden alan insanlarda salak değil heralde o kadar fark ödeyip araba alıyor. Bir de arabanızın garantili olmasıda kafa rahatlığı açısından önemli bence. Özetle galeriden uzak durun derim...

HkN
30-12-2012, 13:37
VW'de sorun yok. Ama garanti prosedürü biraz daha detaylı :)

srknzfr
30-12-2012, 14:00
faturaları tam olduğu sürece sıkıntı yok.

audi, mercedes, bmw, porsche bu markalar zaten fabrika garantisi altındalar.

bi tek land rover markası sıkıntılı diye biliyorum.

ama satarken zorlanırsın onu belirteyim