PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yalıtım öneri ?

kkursat01
28-12-2012, 23:04
Aracımın vites topuzunun bulunduğu ve aşağıdan yukarıya çubuğun geçtiği yerlerin çevresi zayıf malzemeden yapılmış yolda yağmur veya kalın asfalt olduğu zaman biraz ses alıyor özellikle körüğün dibinden ve bunun için bir yalıtım yapmak istiyorum önerileriniz ne olur ? Babam keçe önerdi kimiside kalin çelik halılardan kestirmemi önerdi kimiside halı üzeri kalın aluminyum madde ile beslememi söyledi tabi bunların üzerine birde orta konsol gelecek yani yapılacak işlemler konsola mani olmayacak :)

alihan_27
28-12-2012, 23:12
Poliüretan köpükle dolgu öneririm. Uyguluma basit ve boşluk bırakma ihtimali çok az.

kkursat01
28-12-2012, 23:17
Şu inşaatlarda da kullanılan ve kapıların kasalarının yanındaki yerlerden soğuk geçmemesi için kullanılan sarı sert süngerimsi bir madde mi ?

alihan_27
28-12-2012, 23:20
Şu inşaatlarda da kullanılan ve kapıların kasalarının yanındaki yerlerden soğuk geçmemesi için kullanılan sarı sert süngerimsi bir madde mi ?

Evet. onkraktr

kkursat01
28-12-2012, 23:23
Evet. onkraktr

Aklıma gelmedi değil hani eyvallah ancak o yeterli olurmuki acaba işte bence halı üstü yada halı altına uygulamak daha mantıklı gibi üzerine de konsolu yerleştirmek..

alihan_27
28-12-2012, 23:36
Yada dediğin bölüme yalıtım yapmaktansa orayı tam kapalı alan haline getirsen, şöyle ki konsolun kenarlarını ve vites körüğü çevresini tamamen conta, fitil gibi malzemelerle kapatsan yine işe yarayabilir.

kkursat01
28-12-2012, 23:44
Mantıklı aslında en başta yaptığım hata alt körüğün ve vites çubuğunun kenarını daikınla yapıştırdım ama orası gaza basınca ve gazdan ayak çekince hafiften esneyen bölüm işte esneyince çekomastiği yırtıyor ama üst körüğün altı bali yada çekomastikle yapıştırılırsa olabilir denemek lazım :)