PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 0 rh - kan ihtiyaci

senna
31-12-2012, 13:16
İmpreza wrc nickli Hakan arkadsimizin ananesine 3 unite kan lazim anadolu yakasinda camlica hastanesinde telefonu asagida vericem musait olanlar yardimci olursa sevinirim

533315 3 2 4 9

Hakan

rapier
31-12-2012, 13:30
Benim kan uyuyor ancak Ankara'dayim malesef. Gecmis olsun.

ruudvan
31-12-2012, 13:58
geçmiş olsun allah şifa versin.

imprezaWRC
01-01-2013, 13:03
En başta konuyu açtığı ve yardımını esirgemediği için Semih'e, daha sonra ilk arayan Ertekin'e, konuya girip mesaj yazanlara çok teşekkür ederim.

Ayrıca konuya girip mesaj yazmayanlara, benim kanım 0 rh - hemde And. yakasındayım bu herifide tanımam banane diye içinden geçirenlere, Ambulansla giderken arıza şeridini işgal edenlere, inatla yol vermeyenlere, cep telefonu ile konuşurken sağır olan ve aynalarına bakmayan ağır kanlı şoförlere, hamile eşimin ümraniye devlet hastanesindeki acil müşehade odasında oturmasına bile izin vermeyen güvenlik görevlisi ve ne olduğunu çözemediğim beyaz önlüklü badem bıyıklıya dahi teşekkür ederim.

Ambulans görünce yol vermeyenlerin, arıza şeridini babasının şeridi sanan angutlarında inşallah en kısa zamanda başlarına ambulansa ihtiyaç duyacakları bir durum gelir de hislerimi belki bir nebze anlarlar.

Ertekin
01-01-2013, 13:07
Tekrar çok geçmiş olsun. Nedir son durum?

imprezaWRC
01-01-2013, 15:04
Tekrar çok geçmiş olsun. Nedir son durum?

Şimdi ameliyattan çıktı, odaya alındı, biraz yaşı itibariylede sorunlar var, doktor durumu iyi dedi, bakalım bir kaç gün hastanede kalacak.
Sonrasında tedavi devam edecek ama önümüzde çok zorlu bir süreç var :(

Tekrar aradığın ve yardımını esirgemediğin için teşekkür ederim.

kelalper
01-01-2013, 16:02
Ayrıca konuya girip mesaj yazmayanlara, benim kanım 0 rh - hemde And. yakasındayım bu herifide tanımam banane diye içinden geçirenlere,

Geçmiş olsun inşallah tez zamanda iyileşir ancak kimse kan vermiyor diye bunu yazmak neden. İnsanlar kanlarını vermek zorunda değiller. Bazıları hastaneye güvenmezler vermezler bazıları iğneden korkarlar vermezler. Benimde acil kan ihtiyacım oldu ki her hangi bir kan oluyordu spesifik gruba ihtiyaç yoktu. Grubada yazdık ama sadece yakın arkadaşlarım cevap verdi. Çıkıpta gruba söver gibi yazmadım

Benim kanım 0 Rh(-) ancak bende verebilecek durumda değilim. Mesajı bugün öğlen gördüm. Görseydim de veremezdim Pazar akşamı evde aile içi kutlamada yüksek oranda alkol aldığım için. Aynı şekilde bugün de veremezdim.
Diğer kısımlara aynen katılıyorum. Ama dediğim gibi bişey olduğunda şu forumdaki insanlara sövmeyi bırakın yardım alamıyorsunuz diye.

Skyhawk34
01-01-2013, 16:04
geçmiş olsun üstad Allah acil şifalar verir inşallah :(

Kadyr
01-01-2013, 16:18
Ya benim kan uyuyor ama rahatsizim ilacta ictim hem almazlar hemde dusup bayilirim herhalde baya ustum donuyor.dun haberimiz olsaydi dun baya iyiydim:(

imprezaWRC
01-01-2013, 21:30
Geçmiş olsun inşallah tez zamanda iyileşir ancak kimse kan vermiyor diye bunu yazmak neden. İnsanlar kanlarını vermek zorunda değiller. Bazıları hastaneye güvenmezler vermezler bazıları iğneden korkarlar vermezler. Benimde acil kan ihtiyacım oldu ki her hangi bir kan oluyordu spesifik gruba ihtiyaç yoktu. Grubada yazdık ama sadece yakın arkadaşlarım cevap verdi. Çıkıpta gruba söver gibi yazmadım

Benim kanım 0 Rh(-) ancak bende verebilecek durumda değilim. Mesajı bugün öğlen gördüm. Görseydim de veremezdim Pazar akşamı evde aile içi kutlamada yüksek oranda alkol aldığım için. Aynı şekilde bugün de veremezdim.
Diğer kısımlara aynen katılıyorum. Ama dediğim gibi bişey olduğunda şu forumdaki insanlara sövmeyi bırakın yardım alamıyorsunuz diye.

Ah be Alper, ben neden koskoca TT'yi söveyim, beni de sevmeyen vardır elbet, bende aradan o testiyi kırayım mantığı ile o cümleyi yazdım.

geçmiş olsun üstad Allah acil şifalar verir inşallah :(
Teşekkür ederim, şimdilik durum fena değil.

Ya benim kan uyuyor ama rahatsizim ilacta ictim hem almazlar hemde dusup bayilirim herhalde baya ustum donuyor.dun haberimiz olsaydi dun baya iyiydim:(
Sağolasın, kendi çabalarımızla gereken 3 üniteyi bulduk. Hatta şu an lazım olabilir diye 1 tane de yediğimiz var.

Bugün öğlen ameliyatı oldu, bu üniteler ameliyat esnasında ve ameliyat öncesinde lazımdı. Ameliyat öncesi lazımdı çünkü kan değerleri çok düşüktü, ameliyat esnasında lazımdı çünkü kan kaybında kalbin yetersiz kanı pompalamaya çalışıp aşırı çalışmasını engellemek lazım, aksi halde yorgun olan kalp durabilir ve kötü sonla karşılaşılabilirdi.

Şimdilik durum fena değil, ancak bu saatten sonra kemiklerin peynire dönmesi neticesinde yürümesi halinde diğer sağlam kemiğin kırılma olasılığıda var ki ameliyat esnasında protez takılacak yani kırık olan kemiğin dokunulduğunda elde kalmış olması (doktorun söylediği) beni çok endişelendiriyor.
Karşımda camdan bir kadın var gibi görüyorum. Doktor bir kaç gün sonra osteoporoz tedavisine başlayacakmış, yürümesi için walker diye bir alet alacağız, tuvalet yükseltilecek yoksa alçak klozete oturması esnasında yine kemik kırılabilirmiş.

Bunları neden anlatıyorum; şu ülkede paran yoksa, sağlığın bitmişse sende bitmişsindir. Devlet hastanesine kimse düşmesin, (şu an zaten anneannem özel hastanede) .oktan bir akciğer filmi çıktısı almak için o kapıdan o kapıya gezdiriliyorsun ve üstelik bu sadece ödenecek 10TL için...
Üstünde güvenlik görevlisi yazan bir kazak taşıyan bir akıllı utanmasa hastaları dövecek. Koşullar hijyenik değil, deli gibi ortalıkta o kapıdan o kapıya bilardo topu gibi gezdiriliyorsun. Sağlam girsen hasta ve hatta deli çıkarsın.

Ailenizde bir yaşlı varsa, mümkünse onu hergün görün; kendine bakabilecek durumdaysada önce onun haline sonrada ona sürekli bakmadığınız için kendi halinize şükredin. Çünkü o yaşlı bakıma muhtaç ve hatta yatalak durumdaysa, hayat önce ona sonrada size zindan olur. Çaresizce bakar durursunuz, çünkü çaresiz ama sevdiğiniz belkide sizi büyüten biri karşınızda bebek gibi durmaktadır, sizden yardım istemektedir.

Öfekeleyim, sağlık sistemi çökmüş, ucundan tutan yok, biz anneannemi özel hastaneye götürmeseydik; ümraniye devlet hastanesinde minimum 10 gün beklememiz gerekecekti; ama ameliyatı değil; takılacak protez için ihale açılıp birinin ihale vermesini bekleyecektik. Biz protezi dışarıdan getirelim dedik, yok yassah kardeşim dediler. Yani, özel hastane masraflarını karşılayacak durumumuz olmasa (ki ameliyat ücretinin yarısı anneannemin sigortası tarafından karşılanıyor), anneannemin gözlerimizin önünde bozuk sağlık sistemi yüzünden ölmesine müsade edecektik.

Ver vergileri, öde zorunlu sigortaları sonra başına birşey geldiğinde de otur o köşede ölmeyi bekle, vallahi bıktım bu ülkeden.

SekoLive
01-01-2013, 21:35
abi cok geçmiş olsun :(

umarım ananne tez zamanda düzelir

freelife
01-01-2013, 21:35
geçmiş olsun ,acil şifalar dilerim...

imprezaWRC
01-01-2013, 21:40
abi cok geçmiş olsun :(

umarım ananne tez zamanda düzelir
Serkan'ım yaş 91, toparlarsa da uzun vadede toparlar. Çok zorlu bir süreç bekliyor bizi, kısmet artık ne diyeyim ki :(

geçmiş olsun ,acil şifalar dilerim...

Çok teşekkür ederim.

onur_S
01-01-2013, 21:51
geçmiş olsun

Blackbird
01-01-2013, 22:10
Tekrar geçmiş olsun abi, yaşlılık çok zor ona bakmak daha zor, başına gelenbilir Allah şifa versin sizinde yardımcınız olsun.

inan_hndn
01-01-2013, 22:19
Abi çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin..Bizde herkes 0 Rh(+) keske tutsaydı da verebildiğimiz kadar verebilseydik..Ama yine de arkadaşlara soracağım eğer tutan olursa ulaşıcağım size..

S.Özeren
01-01-2013, 22:25
çok geçmiş olsun

imprezaWRC
01-01-2013, 22:33
geçmiş olsun
Teşekkür ederim

Tekrar geçmiş olsun abi, yaşlılık çok zor ona bakmak daha zor, başına gelenbilir Allah şifa versin sizinde yardımcınız olsun.
Sağolasın Gökhan'ım, aradığın içinde ayrıca ve tekrar çok teşekkür ederim

Abi çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin..Bizde herkes 0 Rh(+) keske tutsaydı da verebildiğimiz kadar verebilseydik..Ama yine de arkadaşlara soracağım eğer tutan olursa ulaşıcağım size..

Teşekkür ederim şimdilik ihtiyaç kalmadı.

çok geçmiş olsun
Teşekkür ederim.

kelalper
01-01-2013, 23:25
Geçmiş olsun. Abi bu işin özeli de kötü. Ben yengemi kaybediodum işte o bahsettiğim kan ihtiyacı olduğu zaman. Ben Bursada eğitimdeydim. Abimler tüp bebek macerasına girdiler İstanbul Cerrahi hastanesinde. Abimin eşi Çin Cumhuriyeti vatandaşı. Biz bebek beklerken doktorlar tutmadı dediler. İyi yapacak bişey yok yeniden deneriz dedi bizimkiler. Abim Muskatta bu arada. Abimin eşi annemle kalıyor. Annem ve o ikiside yarım ingilizce ile anlaşıyorlar. Şu ilaçları kullanın iki tane ufak cenin var düşmesi için ama ağrı olacak demişler Salı günü ultrasonda. Cuma günü annem bunun çok ağrısı var dedi. Hastaneye götür dedim. Doktor ağrılı olacak zaten biliyoruz dedi. İyi dedim. Gece 10 da dönerken annem aradı biz hastaneye gidiyoruz dedi. İyi yanımdaki yabancı misafiri otele bırakır gelirim dedim. Saat 12 gibi yanımdakini bıraktım oteline elimi telefona attım annem biz Cerrahpaşaya ameliyata gidiyoruz hafif kanama varmış dedi. Ben hastaneye uçtum onlar yoldayken. Doktor moktor herşeyi ayarladım. Annemler geldi 4 saat ameliyat kan arama macerası falan filan. Ertesi sabah doktoru geldi. Adamın dediği o sizi daha ucuz diye buraya yollayan doktorun diplomasını yırtmak gerek cenin yumurtalıkta büyümüş kanamaya neden olmuş. Araba ile buraya değil yollamak kapının önüne sedye ile çıkarmaması gerekirdi. Cenin patlasaydı zehirlenip ölmüştü. Bu arada annem kasisten uçarak girdi hastaneye volvo ile. Doktor anneme önemli bişeyi yok ameliyat olması gerek hafif kanaması var siz bunu Cerrahpaşada aldırın burası çok pahalı demiş. Annemde parası önemli değil burada yapın demiş. Doktorda yok yok gerek yok çok aceleside yok burada 10bin tutar orada 2bine yaparlar demiş. Çıkarkende anneme bir sürü kağıt imzalatmışlar. Annemde aceleyle bakmadan imzalamış atmış çantasına kopyasını. Vücutta toplam 13 ünite kan var. Bizimkine toplamda 7 ünite kan verildi. Çıkardıkları cenin 4 santim ve ilk ultrasonda görmemişler dış gebeliği. İmzalatttıkları kağıdın birinde ameliyatı masrafları yüzünden istemediğimiz için hastayı çıkartıyoruz gibilerinden bir ibare var koca 1 paragraflık kağıtta. Okunmasın diye uzun hikaye arasına gizlemişler. Tamam Cerrahpaşada oradan oraya koşturuyorsun kan testi cartı curtu ama özelde de bu problemler var.
Benim ayağımdaki çivileri ameliyat etmeden çıkardılar ben ayıkken ameliyathanede. Aaa çıkıo dediler çıkardılar bayıltmadan Florance Nigtingale de. Ameliyata çivileri takan adam girmedi. Sadece kapıda konuştuk geliyorum dedi. Oda ayırdılar yarım gün beklettiler 5 dakikalık iş için. Benden doktorun parasını ameliyathane parasını ve ameliyat haneye girmeyen doktorun parasını istediler.4000 tl. Sırf özel sigortam %80 ini karşılıyor diye. Doktor odaya gelip balmadı bile iyileşmişmi iyileşmemiş mi diye. Odaya çıktım dedim doktor ayağıma gelmeden ödemem. Herif gelmedi asistanını yolladı. O da niye ödemiyomuşum diye. Hastane başhekimi çok yakın tanıdık teyzemin doktoru rahmetli eniştemin doktoru ben elinde büyüdüm. Abim öğrencisi. Şansa ben odada bağrınırken odanın önünden geçiyormuş seslere bakmaya girmiş. Beni görünce şaşırdı neden sinirliyim diye. Olayı anlattım faturaya baktı destur çekti dur sinirlenme dedi. Gitti yarım saat sonra geldi. Git muhasebeye ben hallettim dedi. Muhasebeye indim sadece 50 TL aldılar ve çıktım. Bunlarda oluyor özellerde.

Shekil
01-01-2013, 23:59
geçmiş olsun Allah acil şifalar versin

imprezaWRC
02-01-2013, 08:59
Alper, bu işin özeti Türkiye'deysen, hem paran olmalı hemde heryerde tanıdık olmalı. Yoksa bitmişsin demektir.
Tekrar teşekkür ederim.