PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cüzdanımı dusurdum.

sinanbaysal
01-01-2013, 12:43
Dun gece ceketımın cebınden cuzdanı dusurdum. Altımda aracım vardı, sadece 1 yerde bufeye gırmek ıcın durakladım dıgerınde ise aracımı park ettım. Ceketım bagajdaydı arkadasa almasını soyledım sanırm o ara dustu. bi 10 dk sonra yururken cuzdanımın olmadıgını farkettım heryere bakttıkdan sonra kredı kartlarımı ıptal ettırıyım dedım maxımum kartımın 2 defa nakıt avans ıcın denendıgını ogrendım net olarak saatlerıyle beraber. Cuzdanımın ıcınde ehlıyet kımlık bankamatık kartları ogrencı kartı dedemden kalma manevı eskı paralar ve 250 kadar nakıt param vardı. Kredı kartı takılan bankamatıgı ogrensem kamera kayıtlarına baksak bulunurmu?

dj_batukaan
01-01-2013, 12:48
gecmiş olsun, bulunabilir ama çok meşaketli olur savcılığa falan başvurman gerek

başalp
01-01-2013, 12:49
şifreyi girmeden nakit avansı nasıl denemişler?

h.guroglu
01-01-2013, 12:50
birz zor bir ihtimal bir karakola gidip tututanak tutturun ki adamlar sizin kimliğinizle bir işler karıştırırsa elinizde bir resmi belge olur ben kimliğimi kaybetmiştim diye geçmiş olsun

sinanbaysal
01-01-2013, 12:54
gecmiş olsun, bulunabilir ama çok meşaketli olur savcılığa falan başvurman gerek
Gereken herseyı yaparım. Dun gece karakola gıttıgımde napalım yani olur boyle seyler yenı cuzdan alıverırsın gıbı cvplar aldım cok canımı sıkmıslardı.

şifreyi girmeden nakit avansı nasıl denemişler?

Dun gece aynı soruyu bende musterı temsılcısıne sordum sıfreyı bılmeden nasıl nakıt avans cekmeye kalkmıslar dıye oda bankamatıge sokulmus sıfre denenmıs gıbı bırseyler dedı tam hatırlayamadım.

sinanbaysal
01-01-2013, 12:56
birz zor bir ihtimal bir karakola gidip tututanak tutturun ki adamlar sizin kimliğinizle bir işler karıştırırsa elinizde bir resmi belge olur ben kimliğimi kaybetmiştim diye geçmiş olsun

Dun geceyı karakolda gecırdım zaten ne yazıkki. Gereklı ıfademı verdım . Tesekkurler.

h.guroglu
01-01-2013, 12:59
Dun geceyı karakolda gecırdım zaten ne yazıkki. Gereklı ıfademı verdım . Tesekkurler.

ifadeni verdiysen 1 adet fotokopi al bulunsun bundan 6 sene önce bende cüzdanımı düşürmüştüm adamlar benim üzerimden şirket fln kurmuşlar ben elimdeki şikayet dilekçesi olmasa yanmıştım şimdi

sinanbaysal
01-01-2013, 13:03
ifadeni verdiysen 1 adet fotokopi al bulunsun bundan 6 sene önce bende cüzdanımı düşürmüştüm adamlar benim üzerimden şirket fln kurmuşlar ben elimdeki şikayet dilekçesi olmasa yanmıştım şimdi

Aldım abı . Benım aklımdakı şu, dusurdugum yerler bellı 2 yer var. O cıvarlarda 22:38 ve 22:45 de bankamatıge kart sokanı kameradan testıp ettırebılırmıyım. Aslında bulmaca gibi cok basıt bulunabılır cuzdanı bulan ama polisler bunun ıcın ugrasırmı oda supheli

dj_batukaan
01-01-2013, 13:07
Valla senden başkasının uğraşacağını pek düşünme bizde kapalı okadar çok yol varki :) benimde bir banka konum var.. neler çekiyorum bir bilseniz :)

sinanbaysal
01-01-2013, 13:08
Valla senden başkasının uğraşacağını pek düşünme bizde kapalı okadar çok yol varki :) benimde bir banka konum var.. neler çekiyorum bir bilseniz :)

Bakalım artık tanıdık flan sokabılırsek araya...

Maxiboost
01-01-2013, 13:14
Hemen gerekli belgeler icin gazeteye kayip ilani ver ve yenilerini cikart yoksa basin beladan kurtulmaz.

sinanbaysal
01-01-2013, 13:25
Hemen gerekli belgeler icin gazeteye kayip ilani ver ve yenilerini cikart yoksa basin beladan kurtulmaz.

Karakoldan gerekli belgeleri cıkarttım abi gazeteye vermeme gerek kalmadı.

driftboy
01-01-2013, 13:26
komsum banka müdürü, suan sordum gerekli yazışmaları yapınca kamera görüntülerini emniyete veririz dedi.

sinanbaysal
01-01-2013, 13:49
komsum banka müdürü, suan sordum gerekli yazışmaları yapınca kamera görüntülerini emniyete veririz dedi.

Cok tesekkur ederım. Ne gıbı yazısmalar lazım pekı? Bugun denızlıdekı son gunum aksam ıspartaya gıdıcem 1 hafta fınallerden sonra geldıgımde halletsem geç mi kalmıs olurum bunlarıda sorabılırmısınız ?

Skyhawk34
01-01-2013, 13:55
öncelikle geçmiş olsun geçen ay bnmde başıma geldi

izlediğim yol şu şekilde oldu karakola gidip dilekçe veriyorsun nerede kaybettiysen o civarın karakoluna ve o belgeyi saklıyorusn onu yaptıktan sonra zaten kayıp ihbarı vermene gerek kalmıyormus (banada karakol amiri oyle dedi)

sonra kartları iptal etmek için bankayı aradıgımda kartınız su su kişide numarasıda budur diye gidip almıstım hayrsever bir vatandaş bulmasaydı su anda bende bu çileyi çekerdim tekrar geçmiş olsun cidden kotu bir durum :(

Kadyr
01-01-2013, 14:08
Bankanin atm de kamerasi oluyorya banka bakamiyormu o goruntuye?

sinanbaysal
01-01-2013, 14:12
öncelikle geçmiş olsun geçen ay bnmde başıma geldi

izlediğim yol şu şekilde oldu karakola gidip dilekçe veriyorsun nerede kaybettiysen o civarın karakoluna ve o belgeyi saklıyorusn onu yaptıktan sonra zaten kayıp ihbarı vermene gerek kalmıyormus (banada karakol amiri oyle dedi)

sonra kartları iptal etmek için bankayı aradıgımda kartınız su su kişide numarasıda budur diye gidip almıstım hayrsever bir vatandaş bulmasaydı su anda bende bu çileyi çekerdim tekrar geçmiş olsun cidden kotu bir durum :(Tesekkur ederım inanın cok zor bı durum ınsanın dunyası yıkılıyo :)

Valla bende onu merak edıyorum ıste bgun bankalar kapalı yarın da ıspartada olucam iş bankası yok mecbur 1 hafta beklıcez..

driftboy
01-01-2013, 14:23
Cok tesekkur ederım. Ne gıbı yazısmalar lazım pekı? Bugun denızlıdekı son gunum aksam ıspartaya gıdıcem 1 hafta fınallerden sonra geldıgımde halletsem geç mi kalmıs olurum bunlarıda sorabılırmısınız ?

para çekilmediği için pek üstüne düşmeyebilirler, karakola ifade verdikten sonra o müşteri hizmetlerini arasın onlar yönlendirirler dedi. Bizde direk emniyetten gelen istek doğrultusunda veriyoruz ama bazen müşteriye izletebiliyoruz illegal olarak tanıyomu diye dedi.

dj_batukaan
01-01-2013, 14:35

evet var ama Savcılık yazısı olmadan kimseye vermezlerde göstermezlerde Tabiki o subenin müdürünü tanımıyorsanız

RottingChrist
01-01-2013, 14:35
atm kameralarından bir şey çıkmaz. onlar zaten kamera olduğunu bilip gittikleri için şapka atkı gibi şeylerle tanınmayacak hale gelip yaparlar bu işi. geçmiş olsun.

devil_berk22
01-01-2013, 14:36
gecmiş olsun umarım kimlikle başına iş açmazlar

turbo&quattro
01-01-2013, 15:44

Guvenlik gerekcesiyle gostermiyorlar . Basima gelmisti soyledikleri oydu .

sinanbaysal
01-01-2013, 16:36
Arkadaslar cevaplarınız ıcın tesekkurler . Oncelıkle yaptıgım musterı hızmetlerını aramak oldu. Hangı subeden hangı atmden cektıklerını ogrenemedım ama net olarak saatı ve akb*nkdan cekıldıgını ogrendım. Kartım max*mum. Ordan karakola gectım dun gece ıfade verdıgım memurların olması gerekıyormus . Aldıgım bılgılere gore karakol bankayla yazısma ıcerısınde oluyolarmıs. Ve net saatı bıldıgım ıcın o saatte butun akbank atmlerı kameradan bakılıp tespıt edılcekmıs. Buyuk bi ihtimal bulunur dedi. Ayrıca bankayı aradııgmda 500 lira nakit gırısımınde bulunmus lımıtım olmadıgı ıcın vermemıs. Ama sitresten sormayı unuttum sıfreyı bılmeden nasıl nakıt avans ıstıyo ? Gelısmelerı burdan yazıcam arkadaslar ıyı dıleklerınız ıcın tesekkurler..

sinanbaysal
01-01-2013, 16:37
atm kameralarından bir şey çıkmaz. onlar zaten kamera olduğunu bilip gittikleri için şapka atkı gibi şeylerle tanınmayacak hale gelip yaparlar bu işi. geçmiş olsun.

O hıc aklıma gelmemıstı bak ıcımı karartınız sımdı ıns cuzdanı bulan sereflınınde aklına gelmemıstır.

Orhan
01-01-2013, 17:02
Şifreyi bilmeleri çok ilginç
yanındaki arkadaşlarını bi gözden geçir bence

sinanbaysal
01-01-2013, 17:13
Hepsı kardesım gibi hatta destek bile cıkıcaklarmis kımlık ehlıyet vs cıkartırken .

fatihcakin
01-01-2013, 17:14
Ehliyeti yeniden çıkartmak için 1 kayıp dilekçesi 3 adet vesikalık fotoraf 1 kimlik fotokopisi +80 TL

Dodoo
01-01-2013, 17:21
Gecmis olsun..

Dun ben de alisveristen dondukten sonra fark ettimki cuzdani kaybetmisim.. neyseki nakit yoktu icerisinde, kartlari iptal ettirip yeni bir ehliyet alicam sadece..

sinanbaysal
01-01-2013, 17:24
Gecmis olsun..

Dun ben de alisveristen dondukten sonra fark ettimki cuzdani kaybetmisim.. neyseki nakit yoktu icerisinde, kartlari iptal ettirip yeni bir ehliyet alicam sadece..

Tesekkurler sizede gecmıs olsun. Karakola gıdıp ıfade verdınızmı belkı ıcınde nakıt olmadıgı ıcın cuzdanı bulan karakola getırır.

Dodoo
01-01-2013, 22:48
Tesekkurler sizede gecmıs olsun. Karakola gıdıp ıfade verdınızmı belkı ıcınde nakıt olmadıgı ıcın cuzdanı bulan karakola getırır.

Yok, nasıl bir işlem takip edilmesini bilmediğim için henüz gitmedim, yarın gideceğim zaten yeni ehliyet için..

BDK
02-01-2013, 08:28
geçmiş olsun sinan. kayıp belgelerini sakın unutma başın dertten kurtulmaz sonra biz 12 mahkemeye girdik bu yüzden ;)

sinanbaysal
02-01-2013, 12:11
Saol abi. Kayıp belgem yanımda bugun tekrar karakola ugradım hırsızın hangı bankadan hangı saatte para cekmeye calıstıgını soylereke kameraların ıncelenmesını ıstedım sıkayetcı oldum. Eger bulunursa mahkemeye verebılırmıyım bu herıfı ogece bana cektırdıgıklerını fıtıl fitil getırtmek ıstıyorum :)

63owen63
02-01-2013, 12:16
Nufus cüzdanı için kayıp ilanına gerek yok, hemen gidip yenisini çıkartırsanız otomatik olarak, eski cüzdanınız ve seri numarası sistem dışı kalır, yani hükümsüz olur. Cünkü yeni kimliginizde yeni seri no var.

sinanbaysal
02-01-2013, 12:32
Nufus cüzdanı için kayıp ilanına gerek yok, hemen gidip yenisini çıkartırsanız otomatik olarak, eski cüzdanınız ve seri numarası sistem dışı kalır, yani hükümsüz olur. Cünkü yeni kimliginizde yeni seri no var.

Ama malesef yeni nüfüs cıkartcak şimdilik param yok bızımkılerden de ısteyemıyorum soylemedım cunku onlara artık bakcaz caresıne.. :soru:

emrekuzdere
02-01-2013, 12:54
Sinan başın beladan kurtulmayacak mı oğlum senin :D

sinanbaysal
02-01-2013, 13:10
Sinan başın beladan kurtulmayacak mı oğlum senin :D
Valla sorma kart borcumun asgerısını yatırmak ıcın tutuyodum parayı , hesap kesım tarıhıde gelıyo napcaz bılmıyom :D

63owen63
02-01-2013, 13:13

Ama malesef yeni nüfüs cıkartcak şimdilik param yok bızımkılerden de ısteyemıyorum soylemedım cunku onlara artık bakcaz caresıne.. :soru:

Karakola çaldırdıgına dair tutanak tutturduysan, ceza ödemezsin, 5 tl kimlik bedeli sadece.

PROMINENT
02-01-2013, 13:19
benim geçen sene kayboldu kimliğim. o gün bügündür de kimliğim yok. umarım başıma iş gelmez :)

Emre Ekrem
02-01-2013, 13:25
En güzeli bankanızla görüşüp izlemeniz gereken yolu öğrenmek, hatta geçenlerde benzer bir durumdan bir arkadaşta bahsetmişti ve uzunca bir zaman gelişme olmamıştı diye hatırlıyorum. Umarım size böyle bir durum yaşanmaz.

sinanbaysal
02-01-2013, 13:28
Karakola çaldırdıgına dair tutanak tutturduysan, ceza ödemezsin, 5 tl kimlik bedeli sadece.

Abi az once nufus mudurlugune aradım soyledıklerı suydu. Eger cuzdanının calındıgını soyleseydın olay yerınde ınceleme yapılırmıs boyle oldugunda nufus cuzdanını cıkartırken ucret odemıyomussunuz ama ben cuzdanı dusurdum dedıgım ıcın malesef cezamı yatırcam. Yılbası gecesı karakola gıtmeden once bı polisle karsılasmıstım bir sorayım dedım kendısı bana sakın cuzdanımı dusurdum deme calındı de flan demıstı bende karakola gıttıgımde yallan soylemek ıstemedım dogru olanı soylemıstım polis haklıymıs neden oyle dedıgını sımdı anladım

sinanbaysal
02-01-2013, 13:30
En güzeli bankanızla görüşüp izlemeniz gereken yolu öğrenmek, hatta geçenlerde benzer bir durumdan bir arkadaşta bahsetmişti ve uzunca bir zaman gelişme olmamıştı diye hatırlıyorum. Umarım size böyle bir durum yaşanmaz.

Bankayla bi işim yok artık abi gereklı gorusmelerı yaptım onlarda bana emnıyetten yazı gonderdıklerı taktırde ınceleme baslanır dedı emnıyetten yazıda cıkarttım suan tek yapmam gereken beklemek ah bı bulunsa :)))

BDK
02-01-2013, 15:10
Valla sorma kart borcumun asgerısını yatırmak ıcın tutuyodum parayı , hesap kesım tarıhıde gelıyo napcaz bılmıyom :D

1 ay daha erteleyeceksin gibi ;)

life is life
02-01-2013, 15:24
Geçmiş olsun..

sinanbaysal
02-01-2013, 15:29
Saolun. Oyle yapcaz artık abi :)