PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hepbırlıkte kararsızlıgıma son verelım...!

sweatcaptain
03-01-2013, 10:57
arkadaslar oncelıkle selamlar.

arac alma ıle alakalı cıddı kararsızlık yasıyorum su olsun boyle olsun derken daldan dala zıplamaktan dusunmekten arastırmaktan yoruldum...

uzun olacak ama lutfen okuyup kendı dusuncelerınızı belırtın bunu yapmamdakı amacım ınsanız bırımızın gordugunu dıgerı goremeyebılır sonuc olarakta bende en mantıklı hareketın pesındeyım...

oncelıkle;

denızcıyım yanı gemı kaptanıyım sızde bılırsınız gemıye cıktıgımızda 5 6 ay gelmeyız halıyle alacagım arac ta 5 6 ay yatacak...

butce olarakta 30 bın tl kadar butcem var.

ıcınden cıkamadıgım dusuncelerım su sekılde ;

1- evlıyım esım bır unı. de calsmakta onada arac lazım dıyorumkı soyle 12 -13 bın cıvarı bı otomatık bı arac alayım kendısıne (306-206-cılıo-rover-corsa vb ) gerı kalan ılede kendıme hızlı bı arac alma dusuncem var...(106-306-vtı-rs /e30 yada s13 alıp drıft spec yapmak vb) kendıme alacagım aracın durumu onemlı deıl uzun vadede gerek motor gerek gorunus olarak toplayıp uzunca bınmek...

2-bu aralar 2005-2006 foresterlar cok dıkkatımı cekıyo hem otomatık hem hanı guvenlıklı saglam araba. dıyorum 26 27 her neyse alırım bı tane lpg falan gemıden geldıgım vakıt blow eksoz vs ufak tefek uygulamalarla bınerım karada oldugum vakıt gıderken tekrar orj cevırırım...

3-zaman zaman uzun yola gıttıgımız ıcın kı genelde yazları dıyorum bı fıorıono alayım otomatık dızel..hem yas ıtıbarıyle hem yakıt ıtıbarıyle sıkıntı cıkarmayacagını dusunuyorum...

kusuruma bakmayın uzun oldugu ıcın

fıkırlerını belırten arkadaslara sımdıden tesekkurler...

konu LOW-RIDER dan ızınlıdır...

ygtrn
03-01-2013, 11:01
forester candır pişman olmazsın :)

AEAlmas
03-01-2013, 11:03
1. seçenek daha mantikli emin ol sonra hatun der kendi keyfine araba aldin ben arabasizim diye

BDK
03-01-2013, 11:07
hem ucuz hem otomatik hemde vergisi düşük olarak honda HRV bakabilirsiniz

orhan_guney
03-01-2013, 11:07
aynı sıkıntıyı su an yasıyorum. keısnlıkle hanıma arac farklı olmalı sonra sorun çıkıyor.
1. seçenek daha mantikli emin ol sonra hatun der kendi keyfine araba aldin ben arabasizim diye

sweatcaptain
03-01-2013, 11:09
aynı sıkıntıyı su an yasıyorum. keısnlıkle hanıma arac farklı olmalı sonra sorun çıkıyor.

cok haklısın abı :D

saolun arkadaslar hrv nın pıyasası nedır ne degıldır bılmıyorum ama fıkır ıcın tesekkur ederım aratıracagım...

orhan_guney
03-01-2013, 11:31
sonra gelip diyorki ya kendini düşündün kendine göre araba aldın yok nıye tek kapı yok nıye egsoz var yok nıye yere yakın yok bu ınsanlar nıye bızım arabaya bakıyor vss vss :) al 10 veya 12 lik bişey yengeye bak rahatına bence :)
cok haklısın abı :D

saolun arkadaslar hrv nın pıyasası nedır ne degıldır bılmıyorum ama fıkır ıcın tesekkur ederım aratıracagım...

sweatcaptain
03-01-2013, 11:46
aynen abı :D bakalım ben sımdı bakınıyorum kendıme 306 vtı vs vs gordugu zaman dıyo bende hb ıstıyorum :D haftaya pazara kadar kararımızı verıcez bakalım ona gore pazar gunu bakıcam pazardan olmadı

63owen63
03-01-2013, 11:50
Yenge'yi es geçmemelisin kaptan. Ona uygun bir araç şart.

orhan_guney
03-01-2013, 11:52
kaptan vtec alırsan haberım olsun bır kac arac var.

ruudvan
03-01-2013, 11:57
al bı forester .
bagla tüpü
yap modifkasyonunu ne ıstıyorsan gonlune gore.
koy warexını yenge kullanırken kapat anahtarını verme evc den dusuk basıncla yenge kullansın sen kullanırken açarsın.

sde30
03-01-2013, 11:58
Yenge manuel kullanabiliyosa ikiniz ortak bi arabada karar kılın warex egsoz takarsın ses olayını çözersin sonra bide air süspansiyon taktın mı yenge kullanırken hem sessiz hem yüksek sen kullanırken hem sesli hemde yerlerde gezen bir arabanız olur böylece her 6 ayda bir egsoz sök tak yay sök tak derdinde olmaz nacizane fikrim bu şekilde

Mivec_4G63
03-01-2013, 12:00
6 ay yoksanız iki araba gereksiz gibi, otomatik vites performanslı bi araç bakabilirsiniz. Bütçe biraz daha yukarıda olsaydı Fabia 1.4 tsi 180 hp olabilirdi

pcvirus
03-01-2013, 12:05
ben olsam yengeyi aradan çıkartırdım ucuz bi araç ile
ondan sonra kendimede uzun vadeli projelik bi araç yapardım
işin heyecanı zaten bu
birşeyler yapıp ugraşmak

sweatcaptain
03-01-2013, 12:12

tamam dır abı mutlaka ıletısıme gecerım senınle...

Aykut106
03-01-2013, 12:15
Bence esinize siz yokken en az sorun cikaricak yuksek modelli toyota honda vs alirdim kendimede mk1 golf gibi ugrasicak bisey alirdim.

darkmoon
03-01-2013, 12:18
o kadar çok araba almada yardımcı oldumki gerek ailem gerek arkadaş çevremden bayanlara o yüzden bence hanımın istediği aracı öncelikli al sonra kendine araç al şahsi fikrim.. ama bırak hanımın istediği arabayı imkanlarınız dahilinde kendi seçsin sonra sürmüyorlarda sürerlersede en ufak bir arızada kazada sen seçdin ben bunu istememişdim deyip kapris yada tatsızlık çıkarta bilirler o yüzden imkanlarınız dahilinde seçenekler neyse hiç karışmayın müdahil olmayın bırakın o seçsin.. sonrada kafan kulağın rahat kendine istediğin aracı cebinde kalan parayla al.. benim fikrim tabiki..

sweatcaptain
03-01-2013, 18:43
o kadar çok araba almada yardımcı oldumki gerek ailem gerek arkadaş çevremden bayanlara o yüzden bence hanımın istediği aracı öncelikli al sonra kendine araç al şahsi fikrim.. ama bırak hanımın istediği arabayı imkanlarınız dahilinde kendi seçsin sonra sürmüyorlarda sürerlersede en ufak bir arızada kazada sen seçdin ben bunu istememişdim deyip kapris yada tatsızlık çıkarta bilirler o yüzden imkanlarınız dahilinde seçenekler neyse hiç karışmayın müdahil olmayın bırakın o seçsin.. sonrada kafan kulağın rahat kendine istediğin aracı cebinde kalan parayla al.. benim fikrim tabiki..

Aynen boyle yapicam ...dicem bak bunlari alabiliriz bu boyle su soyle kendin sec aticam pasi ne yapiyosa yapsin :)

sweatcaptain
05-01-2013, 10:49
işin heyecanı zaten bu
birşeyler yapıp ugraşmak

Amacim o zaten uzun vadede projelik bise dusunuyorum kendim icin , pazara bakinicam yarin bakalim uygun otomatik icin...

B.Koçer
05-01-2013, 10:55
Seçenek 1 en mantıklısı abicim .

turkerrr
05-01-2013, 11:17
bence 10-12 ye eski model olacağına 15-20 civarına corsa c vb bir araba alıp ... kalan parayı hobi aracına bağlamak daha mantıklı ...

TigeR
05-01-2013, 11:46
bravo al tjet abi :)

Volkann
05-01-2013, 11:54
kaptan benim düşüncem yengeye onu idarelik bir araç alıp kendine projelik bir araç yapman.. mesela golf mk1 kasaya 1.8t motoru filan ekşınlı olur biraz :)

sweatcaptain
05-01-2013, 15:11
işin heyecanı zaten bu
birşeyler yapıp ugraşmak

Amacim o zaten uzun vadede projelik bise dusunuyorum kendim icin pazara bakinicam yarin bakalim uygun otomatik icin...

ahmetbaha-drs
05-01-2013, 15:16
Bence eşinize eski model bir araba alacağınıza yeni tek bir araba alın Fabia RS,DS3 v.s gibi sonuçta yaşlı arabanın neler yaşatacağı belli olmaz kadın başına uğraşamayabilir. +Tabii bütçeye göre değişebilir.

Durango
05-01-2013, 15:26
Sorunumuz çokta farklı değil :)

2003-2005 forester ilaç gibi gelecek ;)

sweatcaptain
05-01-2013, 16:55
Sorunumuz çokta farklı değil :)

2003-2005 forester ilaç gibi gelecek ;)

Zor durum zor...:) bakalim onumuzdeki hafta ici kararimizi vericez...

sweatcaptain
05-01-2013, 22:15

Abi iletisime gecelim!..

Gimifayf
05-01-2013, 22:29
al bı forester .
bagla tüpü
yap modifkasyonunu ne ıstıyorsan gonlune gore.
koy warexını yenge kullanırken kapat anahtarını verme evc den dusuk basıncla yenge kullansın sen kullanırken açarsın.

Bence en mantıklısı bu geldi abi. Yaşım küçük sizlere göre ne kadar göz önüne alırsın bilemem tabi ama ben bunu mantıklı buldum...

coolvtec
06-01-2013, 12:08
Hanıma illa araç derim. Hayat müsterek. Kendine de adım adım gittiği yere kadar gidersin.

Ben de öle yaptım, bi jazz aldık otomatik gazlı, ondan çok benim işime yaradı. Diğerini fulrace speck yaptım :)

temiz bir Hrv de çok mantıklı. cvt şanzuman, 1,6 ies motor. 4x4. kullananlar vaz geçemiyor..

sweatcaptain
06-01-2013, 13:26
Hanıma illa araç derim. Hayat müsterek. Kendine de adım adım gittiği yere kadar gidersin.

Ben de öle yaptım, bi jazz aldık otomatik gazlı, ondan çok benim işime yaradı. Diğerini fulrace speck yaptım :)

temiz bir Hrv de çok mantıklı. cvt şanzuman, 1,6 ies motor. 4x4. kullananlar vaz geçemiyor..

Abi haklısında bütçe zh kısıtll olduğundan bU sekikde dusunuyorum

inan_hndn
06-01-2013, 15:50
Bende gemi kaptanlığı okuyorum..Hayırlısıyla bu sene bitecek inş..Çok zor bir meslek bizimkisi..Herkesi geride bırakıp gitmek zor ama denize bir cıktın mı denizin kokusunu aldın mı daha geri dönülmüyor demisti calıştığım süvari beyler..
Bende coğu kişi gibi aynı düşünüyorum yengeye bir araba alın kafanız rahat olsun dert tasa olmaz :)

sweatcaptain
10-01-2013, 22:34
forester agır basıyor ...

Emir_b16a
10-01-2013, 22:47
forester sıkıntı 2 kişi için eğer ufak tefek oynarım bna yeter derseniz tavsiye ederim ama

eşiniz binicek yer gelicek araba 1 2 hafta yatıcak tamirhanede (proje için) eşiniz arabasız kalıcak daha sonra arabanın bi yerine bişey olucak eşinizden biliceksiniz

vs vs

o yüzden forester tavsiye etmiyorum

2 araç en mantıklısı eşinize 10 000 civarına bulabilirseniz bi mazda alın sıkıntısız araçlardır yolda bırakmaz vs

kendinize de proje için temiz bi araç bakın 20 000 civarına proje zor ama eski bi araç alıp toplanabilir ama vaktinizde var yeterki ustanız olsun mk1 golf üstüne 1.8t gayet güzel proje olur tavsiye ederim

hem 2 arabanız olur 1 i kalsa dieriyle idare edersiniz hemde arabanızı sadece keyfi kullanır yıpratmazsınız günlük kullanımla

ama forester gerçekten tek araba projelik olucaksa sıkıntı özellikle eşiniz için