PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2013 ÖSYS YGS Kayıtları Başladı

StyleALP
03-01-2013, 15:43
Kendinizin, kardeşinizin, abinizin haberi olması ve yoğunluğa denk gelmemeniz için başlığı açmak istedim. Son günlere acayip yığılmalar oluyor biran önce kayıtı yapmaya bakın.

2013-ÖSYS
Başvuru Tarihleri: 02 - 15 Ocak 2013

Başvuru Bilgileri:

http://www.osym.gov.tr/belge/1-14899/2013-osys-ogrenci-secme-ve-yerlestirme-sistemi-kilavuzu-.html

Burak-Akın
03-01-2013, 16:04
bugün evdeydim, yarın yapılacak ilk işim

Umut_Akkuş
03-01-2013, 17:31
Bilgilendirme için teşekkürler.

mstfcn28
03-01-2013, 17:36
Teşekkürler konu için ben klavuzu önceden indirdim okudum ama tam anlayamadım diploma fotokobisi falan yazıyor.
Şu an Anadolu Üniversitesi 2.sınıfta okuyorum ilk senemde kazandım birdaha başvuru yapmadım, birdaha girecem bu sene sınava ne yapmam gerekiyor bilen anlayan birisi varsa yönlendirebilirmi. İntten olmuyor sanırım başvurular değişmiş baya sistem en kötü başvuru merkezinden birine gidip başvurcam.Garanti olsun diye.

StyleALP
04-01-2013, 15:14
Teşekkürler konu için ben klavuzu önceden indirdim okudum ama tam anlayamadım diploma fotokobisi falan yazıyor.
Şu an Anadolu Üniversitesi 2.sınıfta okuyorum ilk senemde kazandım birdaha başvuru yapmadım, birdaha girecem bu sene sınava ne yapmam gerekiyor bilen anlayan birisi varsa yönlendirebilirmi. İntten olmuyor sanırım başvurular değişmiş baya sistem en kötü başvuru merkezinden birine gidip başvurcam.Garanti olsun diye.

Şuan okuyan öğrencilerle beraber aynı formu dolduracağız. Sadece dolduracağımız alanlar farklı.

TigeR
04-01-2013, 15:54
ben şimdi üni okuyorum bida girmek istiyorum şimdi hangi bankalara ne kadar ödeyeceğiz başvuruda hangi belgeler isteniyor ne yapmamız lazım bilen varsa bi yardımcı olsun

Ferhat_V
04-01-2013, 16:30
2 sene myo bitirdim..aöf vs. hiç bişey okumuyorum boştayım..diplomamı 4 senelik gibiyapmak için neye başvuru yapıcam bilen aydınlatabilirmi ?

mezuniyet alanım bilgisayar tekn. ve programlama

.::EmrE::.
04-01-2013, 16:34
Yüksek lisans yaparken başka bir Lisans programına kayıt olabilir miyiz?

StyleALP
04-01-2013, 16:40
ben şimdi üni okuyorum bida girmek istiyorum şimdi hangi bankalara ne kadar ödeyeceğiz başvuruda hangi belgeler isteniyor ne yapmamız lazım bilen varsa bi yardımcı olsun

T.C. Ziraat Bankası, Vakıfbank, T. Halk Bankası, Akbank, Denizbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, TEB, Tüm PTT İş Yerleri.

Vakıfbank 'ın atm 'sinde de yatırma işlemi yapılabiliyor.

Harcı yatırdıktan sonra ister internetten ister okullardan başvurunuzu yapabilirsiniz. Lise mezun grubundan diploma bilgileri vs. isteniyor ekstradan birşey yok.

2 sene myo bitirdim..aöf vs. hiç bişey okumuyorum boştayım..diplomamı 4 senelik gibiyapmak için neye başvuru yapıcam bilen aydınlatabilirmi ?

mezuniyet alanım bilgisayar tekn. ve programlama

Aynı işlemi yapacaksanız. YGS başvurusuyla tekrar tercih yapacaksanız diye biliyorum.

StyleALP
04-01-2013, 16:41
Yüksek lisans yaparken başka bir Lisans programına kayıt olabilir miyiz?

Şöyle bir sayfaya rastladım

Yüksek Lisans Yaparken Sınava Girip İkinci Üniversite Okumak - Memurlar.Net - Forum (http://forum.memurlar.net/konu/912799/)

.::EmrE::.
04-01-2013, 16:44
Şöyle bir sayfaya rastladım

Yüksek Lisans Yaparken Sınava Girip İkinci Üniversite Okumak - Memurlar.Net - Forum (http://forum.memurlar.net/konu/912799/)

Tarihi çok eski güncel durum ne acaba :S

TigeR
04-01-2013, 19:02
T.C. Ziraat Bankası, Vakıfbank, T. Halk Bankası, Akbank, Denizbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, TEB, Tüm PTT İş Yerleri.

Vakıfbank 'ın atm 'sinde de yatırma işlemi yapılabiliyor.

Harcı yatırdıktan sonra ister internetten ister okullardan başvurunuzu yapabilirsiniz. Lise mezun grubundan diploma bilgileri vs. isteniyor ekstradan birşey yok.
.

teşekkürler alp.
peki şimdi ben coğrafya okuyorum başka yerin coğrafyasını kazansam yatay geçiş gibi bi şans olabilir mi 2.sınıftan devam edebilir miyim?
bir diğer soru ise ben bu sene üni kazandım okuyorum şimdi yine girsem puan düşer mi? Bilenler varsa çok makbule geçer benide bi aydınlatsın

_FrKn_
04-01-2013, 23:25
tiger sorduğu her soruya +1 :)

senna
05-01-2013, 07:42
2009da mezun oldum uniden ben şimdi buna mı kayıt olup giricem? okumadan soruyorum:)

TigeR
05-01-2013, 09:25
2009da mezun oldum uniden ben şimdi buna mı kayıt olup giricem? okumadan soruyorum:)

aynen abi ygs'ye başvurup girmen gerek :)

_FrKn_
07-01-2013, 13:56
bişey sorucam.

Mezun durumdaki adaylardan
♦2011-ÖSYS ve 2012-ÖSYS'nin her ikisine de başvurmamış olanlar ile 2011-ÖSYS veya 2012-ÖSYS
başvurularından en az birini bir başvuru merkezi aracılığıyla yapmamış olan adaylar,
♦ 2011-ÖSYS veya 2012-ÖSYS'ye başvurmuş olanlardan son başvurusuna göre öğrenim bilgilerinde
(Aday Başvuru Formunun 12-18. alanlarında) değişiklik olanlar
başvurularını istedikleri başvuru merkezine yapabilirler.
Mezun durumdaki adaylardan 2011-ÖSYS veya 2012-ÖSYS'ye bir Başvuru Merkezi aracılığıyla
başvurmuş olan ve öğrenim bilgilerinde (12-18. alanlarda) değişiklik olmayan adaylar, başvurularını;
♦ bireysel olarak internet aracılığıyla veya
♦diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla
yapabilirler
kılavuzda böyle yazıyor.şimdi ben myo 1. sınıfta okuyorum öğrenim bilgilerimde değişiklik olmuşmu demektir?
yoksa öğrenim bilgilerindeki değişiklikten kasıt mezun olunan okulun hala aynı olması mıdır?sonuçta hala lise mezunuyum.

Sezgin
07-01-2013, 13:59
2. Öğretim cok cacık bolumlerde ozel unilerin %100 Burslu Puanları nedır acaba ortalama oylesıne yazayım gıreyım şayet 350 puanla falan alıyorlarsa YGS ile.

Redfish16V
07-01-2013, 14:32
bişey sorucam.

Mezun durumdaki adaylardan
♦2011-ÖSYS ve 2012-ÖSYS'nin her ikisine de başvurmamış olanlar ile 2011-ÖSYS veya 2012-ÖSYS
başvurularından en az birini bir başvuru merkezi aracılığıyla yapmamış olan adaylar,
♦ 2011-ÖSYS veya 2012-ÖSYS'ye başvurmuş olanlardan son başvurusuna göre öğrenim bilgilerinde
(Aday Başvuru Formunun 12-18. alanlarında) değişiklik olanlar
başvurularını istedikleri başvuru merkezine yapabilirler.
Mezun durumdaki adaylardan 2011-ÖSYS veya 2012-ÖSYS'ye bir Başvuru Merkezi aracılığıyla
başvurmuş olan ve öğrenim bilgilerinde (12-18. alanlarda) değişiklik olmayan adaylar, başvurularını;
♦ bireysel olarak internet aracılığıyla veya
♦diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla
yapabilirler
kılavuzda böyle yazıyor.şimdi ben myo 1. sınıfta okuyorum öğrenim bilgilerimde değişiklik olmuşmu demektir?
yoksa öğrenim bilgilerindeki değişiklikten kasıt mezun olunan okulun hala aynı olması mıdır?sonuçta hala lise mezunuyum.
açıkcası bende aöf 1.sınıftayım bu sene ygsye başvurucam.önemli olan sistem sana ait hesabın olması ki zaten vardır büyük ihtimal.40lira yatır,evden ais'e şifrenle T.C girdikten sonra bireysel başvuru diyip işlemi halledebilirsin.açıkcası ben böyle yapacağım.işimi garantiye alayım diyorsan para yatırdıktan sonra en yakın liseye git kaydını yaptır.orda zaten adamlar seni ais'teki öğrenci kimliğini görüyor :)

_FrKn_
07-01-2013, 14:45
bende böyle düşünüyorumda kılavuz kafa karıştırıyor biraz.değişikliği dilekçe ile bildirin falan.kim uğraşacak liseye gitmeye şimdi ya.neyse yapıcaz bişeyler.
bide 35 tl değilmiydi 40 tl olmuş.

Y.Emre
07-01-2013, 14:52
teşekkürler alp.
peki şimdi ben coğrafya okuyorum başka yerin coğrafyasını kazansam yatay geçiş gibi bi şans olabilir mi 2.sınıftan devam edebilir miyim?
bir diğer soru ise ben bu sene üni kazandım okuyorum şimdi yine girsem puan düşer mi? Bilenler varsa çok makbule geçer benide bi aydınlatsın

tiger sorduğu her soruya +1 :)

tamamen yerleşeceğin okula bağlı. Açıklamak gerekirse, varsayalım yerleşeceğin okuldaki dersler ile senin okulundaki dersler birbirini tutuyor (kredileri konu içerikleri vs.) ve kendi okulunda bu dersleri en az DC ile geçtiysen gideceğin okulda kaldığın yerden devam edersin. tutmayan dersin yada DD veya daha düşük notla geçtiğin dersin olursa sadece onları alırsın diğerlerini 2.sınıftan alırsın.
Burada sorumluluk sende tercih yaparken gelme ihtimali olan okulların ders içeriklerini kontrol etmen gerek yoksa 1.sınıfı yenıden okuman gerekebilir :)

Redfish16V
07-01-2013, 15:32
bende böyle düşünüyorumda kılavuz kafa karıştırıyor biraz.değişikliği dilekçe ile bildirin falan.kim uğraşacak liseye gitmeye şimdi ya.neyse yapıcaz bişeyler.
bide 35 tl değilmiydi 40 tl olmuş.
o kılavuz hep aynı,takma boşver :D bireysel dene baktın gözün yemedi en yakınındaki liseye gideceksin :D bende 35 biliyordum 40 olmuş.yakında 45-50 diye gider nası olsa öyle yada böyle söke söke para alıyor devlet bizden..

_FrKn_
07-01-2013, 15:53
hayırlısıyla yaptım başvurumu.bir sorun daha, daha önceden böylemiydi bilmiyorum ama anadolu teknik lisesi'nden mezunum tercih edemiyormuyum şimdi bunları..
KARA, DENİZ VE HAVA HARP OKULLARINA GİRMEK İSTEYEN ADAYLARIN DİKKATİNE!
GENEL BAŞVURU KOŞULLARI
1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
2. Yapılacak arşiv araştırması ve soruşturma sonucunda şüpheli ve sakıncalı halleri bulunmamak,
3. Herhangi bir nedenle askerî okullardan çıkmamış/çıkarılmamış, sivil okullardan çıkarılmamış olmak,
4. TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde yer alan Askerî Okullara girecek öğrenci adaylarına ilişkin sağlık kriterlerine sahip olmak,
5. 2013 Yılı Yükseköğretime Geçiş (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) katılmış ve tespit edilecek taban puanı almış olmak,
6. Herhangi bir mesleğe yönelik olmayan ve ÖSYS Kılavuzunda yer alan okul türlerinden:
a. 11033 Anadolu Lisesi (Yabancı Dille Öğretim Yapan Resmi Liseler)
b. 11058 Fen Lisesi
c. 11017 Lise (Resmi ve Gündüz Öğretim Yapan Liseler)
ç. 11106 Lise, Özel Lise (Yabancı Dil Ağırlıklı Program Uygulayan Liseler)
d. 11066 Özel Fen Lisesi
e . 11025 Özel Lise
f. 11041 Yabancı Dille Öğretim Yapan Özel Lise
g. 30028 Lise Programı
ğ. 30077 Lise Programı (Yabancı Dil Ağırlıklı)
h. 50027 Anadolu Öğretmen Lisesi
ı . 50019 Öğretmen Lisesi
i . 11122 Sosyal Bilimler Lisesi
mezunu olmak,

blow07
07-01-2013, 19:37
hayırlısı ile bugün kaydımızı yaptırdık =)

Gko
08-01-2013, 19:29
başvuruyu yaptım dün ama fotoda katil gibi çıktım ama biraz boynumda bükük çok degisik bişey oldu :D

univ. kartında bu foto olcak diyolar dogru mu bu ? dogruysa tekrar yapam ben basvuru :D

blow07
08-01-2013, 20:43
başvuruyu yaptım dün ama fotoda katil gibi çıktım ama biraz boynumda bükük çok degisik bişey oldu :D

univ. kartında bu foto olcak diyolar dogru mu bu ? dogruysa tekrar yapam ben basvuru :D

Maalesef doğru :D

Gko
08-01-2013, 21:11
Maalesef doğru :D

shit :Deli:

edit: peki bu fotoyu univdeyken falan degistirebiliyomuyuz ?

blow07
08-01-2013, 21:35
shit :Deli:

edit: peki bu fotoyu univdeyken falan degistirebiliyomuyuz ?

Ben 2 sene okudum değiştiğini görmedim. :D :D

Gko
08-01-2013, 21:55
Ben 2 sene okudum değiştiğini görmedim. :D :D
yav mdur yardımcısıda diyo az geri git kadraja sıgmıyon :D bende dedim sınava girerken falan filan bakmak için :D b.ku yedik desene :D

blow07
08-01-2013, 22:14
yav mdur yardımcısıda diyo az geri git kadraja sıgmıyon :D bende dedim sınava girerken falan filan bakmak için :D b.ku yedik desene :D

190cm lık arkadaşım var aynısını benim hocada dedi :D :D . Benim öğrenci kartını görsen bir daha görmek istemezdin. 2011 ve 2012 pulunu yapıştırdılar.heralde okul bitene kadar buna mecbur kaldım :D :D

Gko
08-01-2013, 22:20
190cm lık arkadaşım var aynısını benim hocada dedi :D :D . Benim öğrenci kartını görsen bir daha görmek istemezdin. 2011 ve 2012 pulunu yapıştırdılar.heralde okul bitene kadar buna mecbur kaldım :D :D

bende 190ım :D neyse ya üstüne siyah bant çekerim lazım olunca açarım :D

blow07
08-01-2013, 22:42
bende 190ım :D neyse ya üstüne siyah bant çekerim lazım olunca açarım :D

:D :D . Bizim üniversitede pek lazım olmuyor ama TR'de mutlaka lazım olur :D :D

Gko
08-01-2013, 23:02
:D :D . Bizim üniversitede pek lazım olmuyor ama TR'de mutlaka lazım olur :D :D

hayırlısı diyelim :D

StyleALP
09-01-2013, 10:32

Panik yapmayın açıköğretim kayıtlarında "ygs kayıtında mevcut olan fotoğrafı kullan" ya da yeni bir vesikalık fotoğraf seç şeklinde seçenek sunmuşlardı ve güncel vesikalık fotoğrafımı vermiştim kimliğimde o resim gözüküyor :)

Gko
09-01-2013, 11:47
Panik yapmayın açıköğretim kayıtlarında "ygs kayıtında mevcut olan fotoğrafı kullan" ya da yeni bir vesikalık fotoğraf seç şeklinde seçenek sunmuşlardı ve güncel vesikalık fotoğrafımı vermiştim kimliğimde o resim gözüküyor :)

açıköğretim degilim ama :beuj:

A.tkn
09-01-2013, 18:41
Şuan üniversitede okuyup ygsye başvuran birisi varmı?Varsa birşey sormak istiyorum.2013 ösys başvuru kayıt bilgilerinde öğrenemim bilgileri yazan yerde öğrenim durumunu bir yüksek öğretim kurumuna kayıtlıyım seçeneğini işaretledim ancak okul türü ve okul adı olan yerde ne yazıyor üni okuyup başvuranlarda mezun olduğunuz lisemi yoksa şuan okudugunuz üni'nin ismimi?

mstfcn28
11-01-2013, 13:25
Şuan üniversitede okuyup ygsye başvuran birisi varmı?Varsa birşey sormak istiyorum.2013 ösys başvuru kayıt bilgilerinde öğrenemim bilgileri yazan yerde öğrenim durumunu bir yüksek öğretim kurumuna kayıtlıyım seçeneğini işaretledim ancak okul türü ve okul adı olan yerde ne yazıyor üni okuyup başvuranlarda mezun olduğunuz lisemi yoksa şuan okudugunuz üni'nin ismimi?

Pm attım...............

StyleALP
11-01-2013, 15:15
Pm attım...............

Bizede bir p.m

A.tkn
14-01-2013, 10:07
Pm attım...............

Hocam çok teşekkür ederim bi sorum daha olacak peki noterden onaylı diploma istedilermi üni okuyanlar için

StyleALP
14-01-2013, 10:21
Şuan bir üniversitede okuyup YGS başvuru formunda "Öğrenim Bilgileri" bölümünü nasıl dolduruyoruz?

Geçen sene liseden mezun oldum ve YGS 'ye başvurmuştum. Benim diploma kopyamı forma eklememe gerek var mı?

A.tkn
14-01-2013, 10:27
Şuan bir üniversitede okuyup YGS başvuru formunda "Öğrenim Bilgileri" bölümünü nasıl dolduruyoruz?

Hocam onlar direk çıkıyo olması lazım ünide okuyorsan bir yüksek öğretim programına kayıtlıyım olanı seçeceksin

StyleALP
14-01-2013, 10:51
Hocam onlar direk çıkıyo olması lazım ünide okuyorsan bir yüksek öğretim programına kayıtlıyım olanı seçeceksin

Ben forma baktım sadece başvuru penceresine geçmedim. Teşekkür ediyorum :)

Sizde mi üniversitede okuyup tekrar başvuruyorsunuz? Bir sıkıntı yok o zaman internetten başvurmamıza

A.tkn
14-01-2013, 11:03
Ben forma baktım sadece başvuru penceresine geçmedim. Teşekkür ediyorum :)

Sizde mi üniversitede okuyup tekrar başvuruyorsunuz? Bir sıkıntı yok o zaman internetten başvurmamıza

Evet hocam benim kafama takılan ben 2011'de liseden mezun oldum,diploma alıncakmıydı benden alınmıcakmıydı basvuru merkezinde yaptım ben istemediler ama bazı arkadaslar diploma alınıyor diyo kafam cok karıstı osym merkezlerini arıyorum tam bilmiyo onlarda

StyleALP
14-01-2013, 11:09
Evet hocam benim kafama takılan ben 2011'de liseden mezun oldum,diploma alıncakmıydı benden alınmıcakmıydı basvuru merkezinde yaptım ben istemediler ama bazı arkadaslar diploma alınıyor diyo kafam cok karıstı osym merkezlerini arıyorum tam bilmiyo onlarda

Formda belirttiğiniz bilgileri karşılaştırmak amacıyla istiyorlarmış diplomayı

A.tkn
14-01-2013, 11:18
Formda belirttiğiniz bilgileri karşılaştırmak amacıyla istiyorlarmış diplomayı

Hocam benim bildigim bi degisiklik varsa istiyorlar cünkü asagı kayıt bilgilerinde yazıyo adaydan diploma alındı/alınmadı diye

erdi52
14-01-2013, 11:37
benimde yana döne öğrenmek istediğim bişey var arkadaşlar AÖF 1. sınıf sağlık kurumları işletmeciliği okuyorum. 2.üniversite olarak 2. öğretim okumak istiyorum. bu mümkünmü birde meslek lisesi mezunu olduğum için sınavsız geçiş yapmıştım. şimdi kayıt yaptırırsam almış olduğum puana göre tercih yapabilcem heralde sınavsız geçiş hakkımı kullanmış olduğum için puana bakılıcak diye tahmin ediyorum.

mertrs
14-01-2013, 16:45
Ygs kayıtı bugun yaptırdım ama yaptıdığım okuldaki müdür yardımcısı kafamı karıştırdı :)

Ben 2 yıllık m.y.o bitirdim bu senede sınavsız dikey geçişle açık öğretim 3. sınıf işletmeye geçtim, Müdür yardımcısı okuduğun okul olduğu için puanın düşer dedi var mı böle bir durum :beuj:

3 kuruşluk çalışma zevki gelmişti onuda müdür yardımcısı kaçırdı :D

dirk
14-01-2013, 18:14
bende şuan ziraat bankasından 2 oturum için 40 lira yatırdım Yanlız bu sadece YGS başvursu değilmi bu oturumlar neyin oturumu anlamadım ki ben 3 oturuma girecem ama bu para ilk sınavdan sonra değilmiydi ? kafam karıştı

Jön Türk
14-01-2013, 18:47
Bu sınava ancak başvuru merkezlerinden başvurabilirsiniz, internet üzerinden başvuramazsınız!
Diyor 2013 ÖSYS başvuru adımında

Edit:
2011 ve 2012 ÖSYS başvurularından en az birini başvuru merkezi aracılığı ile yapan ve öğrenim bilgilerinde (2013-ÖSYS Aday Bilgi Formu 12-18. alanlarda) değişiklik olmayan adaylar kayıt işlemlerini Aday İşlemleri Sistemi'ni kullanarak yapabilirler.

Kpss ye girmemiz birşey ifade etmiyor yani

Burak-Akın
14-01-2013, 19:24
bende şuan ziraat bankasından 2 oturum için 40 lira yatırdım Yanlız bu sadece YGS başvursu değilmi bu oturumlar neyin oturumu anlamadım ki ben 3 oturuma girecem ama bu para ilk sınavdan sonra değilmiydi ? kafam karıştı

o nasıl olmuş yahu :D bende parayı yatırdım ygs için ösym sitesinden kaydımı yaptım diyer oturumlar ygs'nin barajını geçtikten sonra yapılıyor

cliver
14-01-2013, 19:26
Arkadaşlar yarın son gün kayıtlar için herkesin bilgisine..

hüsor
14-01-2013, 21:27
Gecen persembe yaptırdım katiller gibi cıktı resmim ya :D

dt8677
14-01-2013, 22:22

o nasıl olmuş yahu :D bende parayı yatırdım ygs için ösym sitesinden kaydımı yaptım diyer oturumlar ygs'nin barajını geçtikten sonra yapılıyor

Yatirdiginiz para 40 tl ise ygs sinavina girmeniz icin yatirdiniz demektir o parayi bunun adinida 2 oturum die koymuslar eger 10 tl yatirdiysaniz sinavsiz gecisten yararlanmak istiyosunuz demek oluomus bunada oturum 1 denio. Yani ygs ye marttaki sinava girmek istiyorsaniz 40 tl yatirmalisniz dikkat edin bu ufak ayrintiya bu arada yarin son gun unutulmasin!!!

serdar_yuksel06
15-01-2013, 08:22
Ben suan myo okuyorum hmde aöf e gecmek istiyorum bole bisi olur mu? Acilll ona göre para yatirip kayit olcam pm bekliyrm

MK8800
15-01-2013, 08:28
Kaydimizi yaptik . Kismetse Yeditepedeyiz sinavdan sonra