PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uykuda Gelen Titreme Nöbeti

saqwert
03-01-2013, 17:15
Arkadaşlarım,abilerim dün gece uyurken birden titremeyle uyandım.Evin içi gayet sıcak olmasına rağmen sanki Sibirya'daymışım gibi bir üşümeyle birlikte yaklaşık 45dk 1 saat titreme nöbeti geçirdim.Daha önce hiç böyle birşeyle karşılaşmadım.Doktordan randevu aldım yarın doktora gidicem.İnternette de biraz araştırdım epilepsi olabilir diyorlar.Sizin başınıza hiç böyle birşey geldimi?

RedSun
03-01-2013, 17:17
sıtma olabilir belki.

GokhanRS
03-01-2013, 17:19
kardeşim burda ne dense anca kafanı bulandırır. doğru olanı doktor. yorumları değil doktoru dinlemen tavsiye olunur.

halilcan9455
03-01-2013, 17:21
Kendi evinizde mi yatıyordunuz.
başka bir yer ,yabancı bir yerde mi ?
Titreme değil ama benimde terleme sorunum var.
Gece uyurken nasıl terliyorsam sabah kalkıyorum her tarafım su sanki kıyafetlerle havuza girmiş gibi(abartmıyorum).
öğrenciyim il dışında geçen hafta memlekete gittim.baktım ki kendi evimde yatağımda böyle bir sorun yok. piskolojik galiba

senna
03-01-2013, 17:22
bilenler olabilir ama epilepside bilinç kapalı oluyor sanırım sen üşütmüşte olabilirsin bir ihtimal yada sıtma gibi bişi olabilir

saqwert
03-01-2013, 17:22
Abi yarın sabah doktora gidicem zaten belki böyle bişey başına gelen vardır forumda diye açtım konuyu.Bütün vücudum o kadar yorgun ki bugün tüm gün yattım.Heryerim ağrıyor sanki üzerimden tır geçmiş gibi.Ve bitmek bilmeyen bir baş ağrım var.Hepsi bu dün geceki olaydan sonra oldu

Edit:Sıtmayı araştırdım belirtilerin çoğu uyuyor fakat Ankara'ya 4 ay önce taşındım daha hiç sivrisinek görmedim :) Fakat inşallah önemli birşey değildir dün geceden beri üç buçuğum

wolrath
03-01-2013, 17:32
epılepsı de 45dk tıtredıgını hatırlayamaz

gecmıs olsun

Bayrampaşalı
03-01-2013, 17:34
Abi yarın sabah doktora gidicem zaten belki böyle bişey başına gelen vardır forumda diye açtım konuyu.Bütün vücudum o kadar yorgun ki bugün tüm gün yattım.Heryerim ağrıyor sanki üzerimden tır geçmiş gibi.Ve bitmek bilmeyen bir baş ağrım var.Hepsi bu dün geceki olaydan sonra oldu

sıtma tutmuş seni ben alıştım artık kışları ayda bikere oluyorum cok siddetli bi titreme geliyo vucuda ve cok yorgun düşüyosun ben alıştım artık :) titreme başladığı gibi kusmaya calış direk geçiyo doktorada gitsen bi iğne yapıyo cıkıyosun dışarı kusuyosun geçiyo cok yaşadım :)

kelalper
03-01-2013, 17:38
sıtma ya da kanda enfeksiyona bağlı yüksek ateşte olabilir. Kan testi isteyecektir doktor. Aç gitmende fayda var.

timucintt
03-01-2013, 17:39
elektromanyetik saldırı altında olabilirsin :)

saqwert
03-01-2013, 17:40
Keşke kussaydım midem bulandı ama kusmadım sonra bulantı geçti.Fakat sivrisinek yok neden oldu acaba :S

Yorum yapan herkese teşekkürler içim rahatladı :)

yasin_oguz
03-01-2013, 17:48
bilenler olabilir ama epilepside bilinç kapalı oluyor sanırım sen üşütmüşte olabilirsin bir ihtimal yada sıtma gibi bişi olabilir

epilepsi değildir büyük ihtimal abi epilepside nöbetten sonra şiddetli kas ağrısı vücudda yorgunluk oluyor.. Epilepsi sürecini hatırlayamaz. Geçmiş olsun

saqwert
03-01-2013, 17:56
Sağol Yasin şiddetli kas ağrısı ve vücudda yorgunluk var ama galiba sıtma oldum.Yarın doktora gidince anlıycaz

Anu
03-01-2013, 18:16
Aynı şey 1 ay önce babama, arkasından bana oldu. Babam ateşlenip sabaha toparladı ama ben 1.5 hafta ölü gibi yattım. Bünyem zayıftı sanırım ondan daha çok etkilendim. Bende olan belirtiler 3 gün 39 dan aşağı düşmeyen ateş, kas ağrıları, sersemlik, üşüme titreme, baş dönmesi, uçuk. 1 hafta boyunca üşüme devam etti sonra toparlamaya başladım. Şükür şimdi iyiyim :)

turbo&quattro
03-01-2013, 18:25
Burada alacagin cevaplari kistas alma kesinlikle. Bilmedigin bir hastaligin olabilir, baska birseylerin tetikleyicisi olabilir hatta belkide onemsiz birseyde olabilir. Ihmal etme kesinlikle en kisa zamanda doktora git. Cok gecmis olsun .

wolrath
03-01-2013, 18:32
Sağol Yasin şiddetli kas ağrısı ve vücudda yorgunluk var ama galiba sıtma oldum.Yarın doktora gidince anlıycaz

epılepsıde dıslerın ozellıkle felaket acır.parmakların keza oyle.cok yakın bır dostum sadece bu sene ıcınde yanımda 3 nobet gecırdı.sen yınede aılene vs ye de bılgı ver yarına kadar.allah korusun epılepsı ıse dılını dısarı cıkarsınlar nobette.

saqwert
03-01-2013, 18:32
Çok sağol abi randevu aldım yarın sabah gidicem

Eğer öyle birşey olursa öyle bi imkanım yok abi tek başıma yaşıyorum :/

teknik
03-01-2013, 18:34
hocam gecmıs olsun.. iyi bir nüroloji uzmanına görünmeni acil tavsiye ederim.. zira 6 ay kadar önce buna benzer şikayetlerimden dolayı cok cok cok cıddı sıkıntılar yaşadım.. burda anlatıp moral bozmaya gerek yok..
insallah bir problemin yoktur

s2k
03-01-2013, 19:20
Epilepsi nöbeti 45dakika sürmez genelde ve bilinç kapalı olur, nörolojik bir sıkıntın olduğunu pek sanmıyorum. Çok önemli bir değer ateşin. Ölçmüş olsaydın sorunun cevabını verebilirdim ama şikayetin sanki yüksek ateşe benziyor. Bulantı gibi şikayetler enfeksiyon hastalıklarında sık rastanır. Dahiliyeden başlaman uygun olur, hiç birşey çıkmama ihtimalide var sonuç olarak basit bir ateş yükselmesi de olabilir, bilmediğin nörolojik bir probleminde olabilir. Geçmiş olsun.

Ferhat_V
03-01-2013, 20:55
ateş yükselmesi halsizlik gripde başlayacak olabilir..

YGZ96
03-01-2013, 20:59
Epilepsi hastası olarak, epilepsi olmadığını söyleyebilirim.

Firat.M3
03-01-2013, 21:13
bu nöbeti geçirdiğinde eğer sol tarafa dönük olarak yatıyorsan, yani kalbin alt tarafta kalıyorsa tam tersi şekilde dönerek yat. yani sağ tarafının üzerine yat. ani sıçramayla kalkmama sebep olan bi durum bu benim. kalktıktan sonra çarpıntı oluyor fakat titreme yok. uzun da sürmüyor. yine de bi dene yani doktora gidene kadar..

AlpEren
03-01-2013, 21:38
Allah korusun karabasan falan olmasın ?

ulasoztas1
03-01-2013, 22:27
bir kere bana olmuştu benzeri. uyuduğumda üşüme kriziyle uyanmıştım ama titreme yoktu ısınmam yarım saati almıştı (sıcak su torbası+kazak+kombi) daha sonrasında iyice terleyip tekrar yatmıştım. hasta olmadım tekrarlamadı da umarım sizinkiside geçici ve önemsiz birşeydir

MuratCan07
04-01-2013, 00:43
bazı vitaminlerin eksikliği böyle şeylere yol açabilir.
kalsiyum eksikliği ani kas kasılmalarına yol açar ama titremeye yol açar mı bilmiyorum.
En temizi doktora git bi kan tahlili yapsınlar herşeye baksınlar

overblack
04-01-2013, 01:14
cenabet yatmayınn..

ACYV
04-01-2013, 01:36
hipoglisemi atağı geçirmiş olabilirisin. doktor kontrolünde net olarak çıkacaktır ne olduğu, geçmiş olsun.

Maxiboost
04-01-2013, 01:54
Allah korusun karabasan falan olmasın ?

Karabasan diye birsey yok, karabasanda titremede olmaz. Bilimsel olarak aciklanmis bir durum karabasan olayi. Kisacasi uyku haline vucuk kendi kendini felcli gibi yapar ki hoplarekn ziplarken ruyanda gercek hayatta agzini burnunu kirma diye. Uykunun evreleri var rem vs sen bir sebeple birden uyandiginda bunye lag a kaliyor sende tribe girip haraket edemiyorum diye panik oluyosun vs. sonra sigortayi kaldirinca vucut haraket etmeye basliyosun.

Insanlar karabasan dedigi icin korkuyo bi cok insan ben bilimsel aciklamasini izledikten sonra 2 defa daha yasadim. Oylece bekledim ne bastiran vardi ne bisi :D

Volkann
04-01-2013, 01:57
Karabasan diye birsey yok, karabasanda titremede olmaz. Bilimsel olarak aciklanmis bir durum karabasan olayi. Kisacasi uyku haline vucuk kendi kendini felcli gibi yapar ki hoplarekn ziplarken ruyanda gercek hayatta agzini burnunu kirma diye. Uykunun evreleri var rem vs sen bir sebeple birden uyandiginda bunye lag a kaliyor sende tribe girip haraket edemiyorum diye panik oluyosun vs. sonra sigortayi kaldirinca vucut haraket etmeye basliyosun.

Insanlar karabasan dedigi icin korkuyo bi cok insan ben bilimsel aciklamasini izledikten sonra 2 defa daha yasadim. Oylece bekledim ne bastiran vardi ne bisi :D

bu durum bana bu aralar pek olmaya basladı..bilincim yerinde fakat göz kapagımı bile acamıyorum bir süre ve hareket etmeye calıstırdıgım yerler acıyor.

Emir_b16a
04-01-2013, 02:17
cenabet yatmayınn..

abi yaa :D

valla bnde sürekli ya uykumda düşerim (bi yerden düşmüş gibi hissederim) ya zıplarım (kendi kendime sıçrayarak uyanırım) ya terlerim ya üşürüm enteresan varmıdır çaresi yada bu problemmidir ? bazen hepsi bi anda peş peşe oluyo :D

bunlar insanlık halimi değilmi ? yeni konu açmiim ddim

FK.Sub
04-01-2013, 02:33

valla bnde sürekli ya uykumda düşerim (bi yerden düşmüş gibi hissederim) ya zıplarım (kendi kendime sıçrayarak uyanırım) ya terlerim ya üşürüm enteresan varmıdır çaresi yada bu problemmidir ? bazen hepsi bi anda peş peşe oluyo :D

aynı durumlar bendede mevcut sıçrayarak uyanıyorum çoğu kez lanet bişey..

sinanbaysal
04-01-2013, 02:34
Geçmiş olsun kardesım umarım onemlı bıseyın yokdur

doush
04-01-2013, 02:35

Bazen de uykuya dalmadan önce yaşarım. Vücut uyumak ve uyumamak arasında kalınca öyle oluyor, çok yaşadım hatta lisede ilk derslerde uyurken zevkine yapıyordum, herşeyin farkında olup hareket edememek :D

Diğer bir yandan, evet herşeyin belirtisi olabilir biz babamın kanser olduğunu öğrendik o yüzden doktora görün kesinlikle..

arifozcelik
04-01-2013, 08:04

uyku konusunda bu tür sıkıntılarınız var ise uyku laboratuarı olan hastanelere başvurmanızı tavsiye ederim daha sonrasında onlar size zaten yol göstereceklerdir, uykudakı bu aşırı değişkenlik kalp krizine dahi neden olabilir.

ama konuyu açan arkadaş kesinlikle epilepsi değil

onurars
04-01-2013, 08:08
bütün yaz klima altında çalıştığım için çok yaşamıştım yazın,için rahat etsin doktora görün ama bence üşütmeye bağlı bir durum,ateş yükselmesi sıtma tarzı.

Agent
04-01-2013, 09:32
Dostum kalp çarpıntısı, nefes darlığıda varsa panik atak olabilir. Herhangi bir ilaç kullanıyorsan hemen bırakmanı ve nööropsikoloji doktoruna gitmeni öneririm. geçmiş olsun

atituti
04-01-2013, 09:44
psikiyatriste git panik atak-anksiyete başlangıcı bu

TünayK
04-01-2013, 10:04
artık nasıl bir rüyaysa haaııımmnııaa....

Anu
04-01-2013, 10:35

Ben de birkç kez yaşadım, hatta kendi horlamamı dinledim 10 sn kadar :D Değişik bir durum.

GokhanRS
04-01-2013, 10:41
karabasana inanan bir arkadaşa bir gece uyurken ben kara basan sana basmaya geldim diye şaka yaptım felç geçiriyordu az daha.

kelalper
04-01-2013, 11:15

sesli güldüm daha bilimsel anlatılamazdı. Hala gülüyorum.

FaruKsvs
04-01-2013, 12:54
bu nöbeti geçirdiğinde eğer sol tarafa dönük olarak yatıyorsan, yani kalbin alt tarafta kalıyorsa tam tersi şekilde dönerek yat. yani sağ tarafının üzerine yat. ani sıçramayla kalkmama sebep olan bi durum bu benim. kalktıktan sonra çarpıntı oluyor fakat titreme yok. uzun da sürmüyor. yine de bi dene yani doktora gidene kadar..
Bende aynı sorunu yaşıyorum. Ben normal zamanlarda da kalbimden göğüsüme doğru şiddetli darbeler alabiliyorum :) Doktora gittim. Bütün testleri yaptırdık buna sebep olacak bir şey görünmüyordu. Doktorda bana "zayıfsın, göğüs kafesin dar, kalbine baskı yapabiliyor bazen" demişti. Zaten sol tarafıma yatınca daha uyuyamadan kendim geri dönmek zorunda kalıyorum.