PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almanya'dan gelirken uçakta pahalı ve hacimli bir eşya taşımak

Dodoo
04-01-2013, 20:01
Bugün bir konu açmıştım, onu hallettik silinmesi için başvurumu yaptım sayın low-rider a :p

Cihazı almayı gerçekten çok istiyorum, bu ara biraz farklı şeylere para saçınca buna anca para ayırabiliyorum o da ucu ucuna yetiyor, yoksa konu açmam böyle birşey için.

Soruma gelecek olursak, dj controller almak istiyorum bir tane, en ucuz Abd de ama oradan gelen yok, Almanya dan gelen giden çok oluyor ülkemizde.

2 soru/sorunum var, Almanyada 999€ %19 tax ekli fiyatı, tax düşünce sanırım 840€ civarına düşüyor fiyatı, site Almanca olduğu için ben tam anlayamadım.

Bu ürünü uçakta kişinin yanında getirmesi, bagaj hakkını aşmadığı sürece herhangi bir vergi ödeme durumuna yol açar mı?

Ürün aşağıdaki linkte, ben siteye ingilizce mail attım, bana tax iadesi yapıldığını söyledi.

Yaklaşık olarak 664 mm (B) x 70,4 mm (H) x 357 mm (T), Ağırlık: 5,8 kg

Pioneer - DDJ-SX Controller incl. Serato DJ Software : Controller & Software (http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/Pioneer-DDJ-SX-Controller-incl.-Serato-DJ-Software/art-DJE0004564-000)

turbo&quattro
04-01-2013, 20:03
4 gun once bir Turk , dun amerikali bir arkadasim geldi Tr ye . Bu sefer gec kaldin :)

Dodoo
04-01-2013, 20:05
4 gun once bir Turk , dun amerikali bir arkadasim geldi Tr ye . Bu sefer gec kaldin :)

Valla Hasan abiyle tanıştırdın, sonra seni tekrar rahatsız etmek istemedim abi ya :) Ama vergi iadesi ile Almanyada da hemen hemen aynı fiyatı yakalıyoruz :)

Sağolasın yinede :)

RedSun
04-01-2013, 20:50
gelen kişi koltuk satın alabilir yada 30kg geçmiyorsa boş bir koltuğa sebitleyip getirebilir. almanyadaki yer görevlilerinin insiyatifine kalmış birazcık. izin verirlerse uçak içine alabilirler.

Dodoo
04-01-2013, 20:55
gelen kişi koltuk satın alabilir yada 30kg geçmiyorsa boş bir koltuğa sebitleyip getirebilir. almanyadaki yer görevlilerinin insiyatifine kalmış birazcık. izin verirlerse uçak içine alabilirler.

İnanç abi, arkadaş bana gümrük vb. ile ilgili 750€ dan sonra ücret alınıyor gibi birşey söyledi de, o yüzden tereddüte düştüm ben.

Yani valiz hakkı için yeri müsait gelen kişinin, o konuda bir sıkıntı yok :icon_tup:

Dodoo
04-01-2013, 21:54
Yok mudur net bilgisi olan şu liman polisleri ve gümrüğü hakkında ? :)

M_PROJECT
04-01-2013, 22:40
yaninda yada bagajda tasimasinin gumruge girip girmemesi ile bir alakasi yok , bagaj alimindan sonra gumruge sizi sokarlarsa zaten odersiniz veya gecersiniz . havayolu sirketinin kabin bagaj olcu ve agirlik bilgilerini kontrol edin .

Dodoo
04-01-2013, 23:38
Iste o bagaj alimindan sonra bisey odenip odenmemesi neye gore degisiyor onu ogrenmek istiyorum :)

Tuncer M.
04-01-2013, 23:45
Aynen kabiniçi için ölçüler var. Ayrıca ağırlık da sınırı var. 5 kg civarı olduğu için ağırlıktan takılmaz fakat boyutu sıkıntı yaratabilir. 2 şekilde de kontrol edilecek, bagaja elbiselerle sabitlemek daha mantıklı zarar görme ihtimalini göz önünde bulundur bro. Çünkü çok hor davranıyor bazı bagaj taşıyıcılar. :D Benim bagajın bi kısmındaki metal kırılmıştı.:D

Dodoo
04-01-2013, 23:55
Valla nazik cihaz ya, kabin ici icin sansini denesin o zaman getiren kisi.. Ekstra bir ucret cikmiyorsa bi sekilde halledilir kabin valiz kismi :)

ERTAN
05-01-2013, 00:06
Valla nazik cihaz ya, kabin ici icin sansini denesin o zaman getiren kisi.. Ekstra bir ucret cikmiyorsa bi sekilde halledilir kabin valiz kismi :)

Dodoo bagajla valizle gelmez o cihaz nasıl tasındıgını görsen kör olursun :) En temızı yanında getirmek varsın fazla olsun.

Tuncer M.
05-01-2013, 00:08

Ben izci çantasıyla girmiştim bro. Kocaman çanta. :D Çalışanın durumda göstereceği insiyatife bağlı sanırım. Bi havayolu var mesela. Kontrol edip de alıyor kabin bavulunu. Diğeri önemsemiyor vs. :D
Fakat 3-5 cmyi dert eden henüz görmedim. Şimdi baktım iberianın el bagajı ölçüleri 55cm x 40cm x 20cm olarak belirtilmiş. :icon_tup:

Dodoo
05-01-2013, 00:11
Dodoo bagajla valizle gelmez o cihaz nasıl tasındıgını görsen kör olursun :) En temızı yanında getirmek varsın fazla olsun.

Olm yaninda tasicak zaten :)

M_PROJECT
05-01-2013, 00:13
Iste o bagaj alimindan sonra bisey odenip odenmemesi neye gore degisiyor onu ogrenmek istiyorum :)

ogun gumruk kontrolu olup olmadigina ,varsa kontrol girersin mallarina bakarlar gumruge tabi olursa alirlar gumrugunu odersin bunca senedir gider gelirim saga sola , 1 kere thailand donusu durduruldum okadar , bundan 4 ay once 15bindolarlil apple malzeme getirdim , bir arkadasimin sirketine . elimi kolumu sallayarak ciktim .

F.Esen
05-01-2013, 00:18
Birincisi almaknistedigin cihaz 6 kilo tasima kabi olmadan onu tasimak icin ciddi anlamda bi kutu gerekiyor ve onunda agirligi isin icine girince kabine alamiosun ozel kargo yapiosun dogal olarak sonrasinda kilo basi 50€ oduyorsun... Gumruge tabi tutulmasi falan kismida sifir ambalajlari olmadigi surece ben bunlari caliyorum hobim falan diyip giydirilebilir... Bende pazargunu donuyorum almanyadan fazladan 5 kilo yukum var ve hepsi elektronik hassas cihazlar....

OLMECA
05-01-2013, 00:18
ben Almanya'dan gelirken dikiş makinesi getirmiştim anneme, hiç sorun çıkartmadılar kutusu da baya büyüktü.Ama kabine aldırmadım.

Dodoo
05-01-2013, 00:22
Birincisi almaknistedigin cihaz 6 kilo tasima kabi olmadan onu tasimak icin ciddi anlamda bi kutu gerekiyor ve onunda agirligi isin icine girince kabine alamiosun ozel kargo yapiosun dogal olarak sonrasinda kilo basi 50€ oduyorsun... Gumruge tabi tutulmasi falan kismida sifir ambalajlari olmadigi surece ben bunlari caliyorum hobim falan diyip giydirilebilir... Bende pazargunu donuyorum almanyadan fazladan 5 kilo yukum var ve hepsi elektronik hassas cihazlar....

Kendi kutusu var iste bildigimiz karton kutu :)

Anladigim kadariyla biraz şansa kaliyorum ben ne yazikki

F.Esen
05-01-2013, 00:26
Kendi kutusu var iste bildigimiz karton kutu :)

Anladigim kadariyla biraz şansa kaliyorum ben ne yazikki

Yapma allahini seviyosun o karton kutu ile sence ucak kargoya nekadar dayanir ilk yuklemede parcalanir ozel tasa box larindan alman gerek onlarda guzel para bu arada :)

Dodoo
05-01-2013, 00:33
Yapma allahini seviyosun o karton kutu ile sence ucak kargoya nekadar dayanir ilk yuklemede parcalanir ozel tasa box larindan alman gerek onlarda guzel para bu arada :)

O zaman koltuk kapatma fiyatini ogreneyim ben :)

Valla bagajda nasil bir muamele ile gidiyor paketler bilmedigim icin :)

crused
05-01-2013, 01:46
söyle söleyim ddj sx serato yu kabınde getirmek bence cok cok zor. bende numark ns7 var boyutları hemen hemen aynı pioneer birazdaha buyuk sanırsam ve kabinde usteki bagaj dolaplarına girmeyecektir cok buyuk ihtimalle . kesinlikle ve kesinlikle ne olursa olsun bagaj bolumunede verdirme zamanında dvj1000 mk3 sipariş verip bi arkadasımızla getirtirmistik sarıp sarmalarrıtıp katlarca plasitkletirdiğimiz cihazı aldıgımızda haşamat olmustu cok dikattli ol derim. cihazlar cok hassa podları var. dikkat et.

Dodoo
05-01-2013, 02:33
Valla haklisin, cok saglam bir yol bulmam lazim.. soylendigi gibi kabin ici bos bir koltuga sabitlemeye izin verseler cok iyi olur..

Thy ile gelecekmis gelen kisi.. valla bundan baska bir satin alma yolu da yok gibi benim icin..

Koltuk satin alma olayi en banko gibi gozukuyor suan inanc abinin soyledigi.. prosedurunu bi arastirayim onun..

redbaron
05-01-2013, 03:18
boyutlar ve kg kabine sokmak için uygun .Yani el bagajınla kabine sokabilirsin.Fakat xrayden geçerken güvenlik görevlisi ne olduğunu anlamayıp seti sokmayabilir.Alt bagaja sakın verme zaten geri aldığında muhtemelen çalışmıyor olur.

edit : boyutlar uymuyormuş . burda Ayrıntılı tüm bilgiler var :http://www.turkishairlines.com/tr-tr/seyahat-bilgi/bagaj/kabin-bagaji-tasima-kurallari

orcunnn
05-01-2013, 09:17
Hazır konu açılmışken bende sorayım yardımcı olursanız çok sevinirm
subat başında işyerınden 2 arkadaş amerikaya gidecekler ve bagaj hakların tamamen bana kullanacaklar eger olursa
2 tane üst kapak eksantik bide emme monifolt lazım bana en çok kafama takılan tabiki üst kapak yardımcı olurmsunuz

onurgoyunc
05-01-2013, 09:21
Her üründe %19 vergi düşümü olmuyor, bazı firmaların vergi düşümü %8-9 dan gerçekleşiyor

alicancalis
05-01-2013, 09:26
Ben birçok kere yurtdışına modeluçak yarışına koca bir tahta sandıkla gittim. Kısaca benim sana tavsiyem bunu hiç çekinmeden bagaja ver. Ambalajından yana içine sinmezse tahta bir kutu yaptırıp içine koyabilirsin. Bizim model uçak kutuları neredeyse bir tabut büyüklüğünde, yani hacim açısından bu sizin alet büyük sayılmaz. İçin rahat olsun.

Dodoo
05-01-2013, 12:17
@alicancalis

Abi ebat olarak bagaja verilir tamam sikinti yok ama herkes bozuk bi sekilde alirsin indiginde diyor..

Elektronik bir cihaz, kutusu da cok saglam degil sadece köpuk straforlarla duz bi kutunun icinde urun yani..

Dodoo
05-01-2013, 20:16
Şu şekilde bagaja verilse, sıkıntı yaşar mıyım acaba ?

http://images.musicstore.de/images/GALLERY_DJE0004626-000_1_images1600.jpg

F.Esen
05-01-2013, 20:23
Bahsettigim boyle bi kutu almandi...

Dodoo
05-01-2013, 20:24
Bahsettigim boyle bi kutu almandi...

160€ vermek istemedim açıkçası çok kullanmayacağım bir ürüne :D

Bu şekilde getirtmek en garanti yol sanırım, ek masraf oldu ama napalım artık, bu şekilde getirteyim ben ürünü :icon_tup:

alicancalis
05-01-2013, 20:26
Ben çok daha zayıf bir kutunun içine toplam değeri 5000 euro yu aşan karbon fiber planörlerimle defalarca uçağa bindim, bir sıkıntı yaşamadım. İçin rahat olsun. Tabiki aksilikler olabilir ama çok büyük ihtimal birşey olmaz.

Dodoo
05-01-2013, 20:34
Kendi kutusu bu ;

http://i.ebayimg.com/00/s/NzY4WDEwMjQ=/$(KGrHqJHJEsFC,mG4d)yBQ)Hd9MpZQ~~48_79.JPG

Bir de şu şekilde daha zayıf korumalı bir alternatif var;

http://b1301.hizliresim.com/15/5/hpcy3.jpg

Göki,ZD
05-01-2013, 20:48
Bu urunun tr de satısı varmı ve fıyatları nedır ?

Dodoo
05-01-2013, 20:50
Bu urunun tr de satısı varmı ve fıyatları nedır ?

Cihazın bir alt modelinin Tr fiyatı 3000 lira civarı, online satış sitelerinde 2500 civarına bulunabiliyor..

Bu ürün ile ilgili gördüğüm fiyat 3500 yada 4500 lira idi, stok durumu nedir bilmiyorum tabi :)

Almanyadan alınıp vergi iadesi ile birlikte 2000 liraya geliyor yaklaşık olarak.. Benim bütçe de maksimum bu kadar..

alicancalis
05-01-2013, 21:10
Bu kutuyu direk bagaja ver. Sadece ve sadece sıvı geçirmesin diye ince sterç filmtarzı birşeyle kaplamanı öneririm. Altına üstüne fragile yani kırılacak eşya etiketi yapıştırt. Hatta kendin önceden hazırla ve yapıştır. Gümrükde ödeyeceğini zannetmem. Sonuçta taşınabilen müzik seti diye yerlerse bürşey vermen gerekmez. Zamanında cd çalarlar yeni çıktığında babam evdeki sete Technics cd çaları uçakta tanında getirmişti. Çevirmişler ve sormuşlar , abi bu nedir diye? Babamda taşınabilir cd çalar demiş:) Yanlışda değil aslında. Dolayısıyla sende şansını deneyebilirsin.

Sebring
06-01-2013, 00:04
Yurtdisindan cok defa elektronik urun getirdim,buradan da goturdum,birkac tecrube aktarayim.
-Kutusundan asla cikarma,kutulari saglam oluyor.Niye derseniz,kimbilir o aletleri gumruklerde,gemilerde tasiyici hamallar nasil atiyorlardir acaba...
-Sigdirabildiginiz bir bavula/cantaya kiyafetlerden olusan bir takviye yapin.Etrafina,altina-ustune falan.Boylece birisi atar-tutarsa dustugunde yastiklama yapar.Arabistan'dan ps3 aldim,sirf korunsun diye anorak aldim.Etrafina doladim.Problemsiz 4,5 sene devamli kullandim.

I-HANN
06-01-2013, 22:03
haftaya tırımız gelcek ve benimde malzemelerimi getircek berline gönderirsen tırcıya getirtirim ;