PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Özel plaka alma meselesi

onurdestan
05-01-2013, 00:36
beyler bugün ikinci konum ama e39 un plakası değişicek arabayı pazartesi günü babamın üstüne geçiriyorum şuan plaka 06 noterde değişmesini istiycez 34 olucak şimdi sorum şu babam istediğin bi plaka varsa al dedi ben DES yada DOf plaka almak istiyorum bunun için neler yapmam gerekir daha önce hiç plaka değişikliği yapmadım yol gösterebilicek olan varmı?

Agah
05-01-2013, 00:44
beyler bugün ikinci konum ama e39 un plakası değişicek arabayı pazartesi günü babamın üstüne geçiriyorum şuan plaka 06 noterde değişmesini istiycez 34 olucak şimdi sorum şu babam istediğin bi plaka varsa al dedi ben DES yada DOf plaka almak istiyorum bunun için neler yapmam gerekir daha önce hiç plaka değişikliği yapmadım yol gösterebilicek olan varmı?

ortalama 500-2000 lirayı gözden cıkarman gerekir.

Seven7
05-01-2013, 00:47
Eğer torpil imkanınız yoksa iyi para alırlar.
Ankara plaka olsa sigorta daha ucuza gelmez mi?

onurdestan
05-01-2013, 00:51
sigortada çok bişey farketmiyo malesef 34 e çeviricez fakat benim istediğim mrt mrv can vs gibi plakalar değil yinede okadar para isterlermi DOF yada DES için? bide benim izlemem gereken yol nedir noterden sonra

Draniela
05-01-2013, 00:52
bazı seriler vardır paralı gider tabi çevre sağlam değilse. mesela bende bu zamana kadar RR hastalığı vardı RR aldım. Sıradaki araca 666yı alacağım bir şekilde. hallolur zor iş değil bunlar

ErayCerit
05-01-2013, 00:52
ortalama 500-2000 lirayı gözden cıkarman gerekir.

500-2000 :beuj: Piyasa çooook feciymiş orda ya :( Adana da 150-200 ver adını bile yazarlar :D

hddsheriff
05-01-2013, 00:55
sigortada çok bişey farketmiyo malesef 34 e çeviricez fakat benim istediğim mrt mrv can vs gibi plakalar değil yinede okadar para isterlermi DOF yada DES için? bide benim izlemem gereken yol nedir noterden sonra

sonuçta istediğin plaka özel olmasa bile istiyorsun, affederler mi sence ? 3 yıl önce tanıdık bir memurdan kolay numara olsun diye 4 rakamı aynı olsun dedim, 1000 tl makbuz kesmem gerekir dedi gerisini sen düşün.

erdem325
05-01-2013, 00:56
biz 34 den 06 ya cevirdigimizde, emniyette bosta olan plakalarin listesi vardi, ordan secip aliyorduk..
oyle para mara davalari yok bostaki siradan plakalar icin..
ha siz can emr vs vs tarz birsey alirsaniz orasini bilemem..
ama normal siradan plakalar ucretsiz seciliyor..

edit:
burda is sansa kaliyor yanliz, yani listede varsa istediklerinizden biri bunu aldim diyorsunuz memura ciziyor ustunu..
listede yani (bosta) degilse plaka o zaman yapcak bisey yok..

Agah
05-01-2013, 00:59
biz plaka değiştirirken misal biz hr 9449 aldık, onlar bunu verdi. hr 9450 yi istesek 100 200 istiyorlar. verdikleri plakadan başka bi plaka isterseniz hertürlü bi ücretini alıyorlar. size tavsiyem muameleciye gitmeniz.

Seven7
05-01-2013, 00:59
Sırf 'benim plaka 3 harfli olsun' demene bile para kesen bir göz var, gerisini siz düşünün.

onurdestan
05-01-2013, 01:00
bu dediğiniz için bi site vardı devletin ama bilen varmı 1-2 defa arkadaşım netten seçmişti plakasını 2 sene falan oluyo

onurdestan
05-01-2013, 01:01
vay arkadaş babamla trafikte bunu halledebiliceğime inanıyorumda benim noterden sonra napmam gerekiyo nerden başlamam gerekiyo bunu bilmiyorum

Agah
05-01-2013, 01:11
30 gün süren var yeni plaka için. biraz ugrasman gerekiyor. oraya buraya kosturcan. biz kısaca 100 liraya muameleciyle hallettik ugrasmaya deymez bence.

onurdestan
05-01-2013, 01:13
ben boşum koştururumda nerden nasıl başlıycam onu bilmiyorum nette araştırıcam biraz

peki tanıdık olan normal bi trafik polisiyle bu işi halledebilirmiyim yani istediğim plakayı alma olayını ?

onurars
05-01-2013, 01:13
Öncelikle müşavirlere yaptırtma onu söyliyim çünkü trafiğin söylediği fiyatı direk ikiyle çarpıyorlar.Satış yapmadan önce ikametini plakanın bağlı olduğu ilçedeki bir adrese taşıman gerekli ve sonrasında satıştan sonra trafik şubesine gidip direk şubedeki memurlarla görüşüceksin özel plaka için(ben behzat ç tipli falanlardır diye tırsa tırsa gitmiştim gayet güleryüzlü anlayışlı insanlardı).Zaten elden para alma gibi bir durum yok hesap numarası veriliyor yardımlaşma dayanışma vs diye oraya yatırdıktan sonra dekontla birlikte evraklarını teslim ediyorsun.Ama unutmaki noterde satış yapılırken plaka değişikliği istedğini belirtmeyi.

onurdestan
05-01-2013, 01:25
onu mutlaka belirticem tabiki peki istediğim plakaların nereye bağlı olduğunu nerden öğrenebilirim internette falan böyle bi site varmı resmi olarak

onurars
05-01-2013, 01:31
onu mutlaka belirticem tabiki peki istediğim plakaların nereye bağlı olduğunu nerden öğrenebilirim internette falan böyle bi site varmı resmi olarak

Metal Trafik Mavirlii (http://www.metaltrafik.com.tr/?sayfa=ilceleregoretrafikkodlari)

onurdestan
05-01-2013, 01:40
teşekkür ederim :)

PiscocuK
06-01-2013, 08:41
Emr icin benden 15000 tl istemislerdi 2 sene once :)

Nightfish
06-01-2013, 08:49
Plakadan daha büyük bir sıkıntı var, 1. dereceden akrabalara satış verilemiyor diye biliyorum ben.

KGüneyli
06-01-2013, 09:42

bunun MRV MRT ile vs alakası yok, sen orda ben şu plakayı istiyorum dediğin anda 500 den kapı acacaklardır sana en az.

Seven7
06-01-2013, 09:53
Plakadan daha büyük bir sıkıntı var, 1. dereceden akrabalara satış verilemiyor diye biliyorum ben.

Yanlışınız var, ben benim üzerimden babamın üzerine geçirdik geçtiğimiz yaz.

SekoLive
06-01-2013, 09:55
onur muameleciye isim plakada gitmemeni öneririm ama bu herkes için cok anlamlı olmayan 3 harflerde önce bi muamemelicyle pazarlık etsende olabilir.

hangi ilçedeyse oralardaki muamelecilere bi git görüş cünki sen gittiğinde böyle cok kişi için anlamlı olmayan plakalarda fiyat yükselebiliyo sırf özel istediğinden ötürü.

arkadaşlar gerkeeni yazmslar

hayırlısı olsun simdiden

furkantekfidan
06-01-2013, 17:58

o seriyi bağcılar veriye 2000 den kapı acıyolar 1000 tl ye veriyolar

eyuparsln
06-01-2013, 18:48
satiştan önce adresini istediğin plakanin verildiği ilçeye aldirman lazim
sonrada istedikleri ücreti bankaya yatrip evraklari hazirlayip plakayi alirsin

kendi örneğim 2012 agustos ayinda
bağcilarda vti plaka icin 3000 tl
son 2 rakam icin 500 tl toplamda 3500 tl + evrak masrafı

tavsiyem ikametgahini değistrmeden once istedigin plakanin bagli olduğu şubeye gidip idtedigin plakanin boşta olup olmadigini sorman

ayrica ikametgahini aldirdigin adreste ikamet etmemek suçtur bir ay icindede tekrar değiştiremezsin

bykarakus
06-01-2013, 20:03
Bende bagcilardan LVN aldim adamim var 1.500 tl halletmisti 3 4 ay once...

aron76
06-01-2013, 21:53
istanbul u bilmiyorum ama yılbaşından önce Ankara da biradere sıfır astra aldık. Plaka seçimi için emniyete gittiğimizde camda "plaka seçimi için ücret alınmamaktadır" diye yazıyordu. Pek inanmadık ama listeden plakayı seçerek onaylattığımızda hiç bir ücret almadılar.

Sercan Keklik
13-02-2013, 22:59
Konuyu tekrar hoplatıyorum zıplatıyorum..

Plakayı ayırttırdım. Araç alım satımı yapmadım. İkametgahımı alıcagım ilçeye aldırdım. Asıl soru :)

Satış yaparken noterde plaka degişikligi diyoruz. Plakayı yazdırıyormuyuz? Satışı yaptık sonra nasıl bir yol izliyoruz? Muameleciye vermek istemiyorum. Alıcagım yer cok yakın cünkü. Bir ugraşıda yok emniyet yakınıyız.

SAdece işleyiş hakkında bilgi almak istiyorum. Tam detaylı bilen varsa sevinirim.

onursumer
13-02-2013, 23:31
evraklarını muameleci yerine sen goturursun zaten plakanı ayırtmışsın bi sorun yaşayacağını sanmıyorum

bende plaka ayırttıp satış vs gerekli istedikleri evraklarla adam gondertip ayırttığım plakayı aldırmıştım

Schumi
14-02-2013, 00:48
Noter satışına ayırtığın plakayı yazmıyorsun. Sadece plaka değişikliği diyorsun.

TarikS
14-02-2013, 03:01
Aynen noterde plaka degisecek diyorsun, sonra emniyetten randevunu aliyorsun (veznedekiler tanidiksa ona da gerek yok) 1 hafta sonra falan gidebilirsin belgelerinle, plakani ayirttigini soylersin o plaka olacak diye. Baska birsey yok.

Vakit konusunda cok sikinti yok benim 2 hafta sonra gittigim de oldu

_Emre_
14-02-2013, 03:34
Plaka falan yazılmıyor noterde, sadece plaka değişecek diyorsunuz. Ondan sonra da 30 gün içinde emniyetteki işlemleri bitirmek gerekiyor diye biliyorum.

turbo&quattro
14-02-2013, 03:41
Bu bahsi gecen parayi kim neye gore belirliyor ve ne icin tahsil ediliyor ? Kanunda xx plaka 1000tl xyx plaka 2000tl diye bir maddemi var ?

Umut209
14-02-2013, 06:51
Bu bahsi gecen parayi kim neye gore belirliyor ve ne icin tahsil ediliyor ? Kanunda xx plaka 1000tl xyx plaka 2000tl diye bir maddemi var ?

bu para bağış adı altında toplanmakta yani trafik şubeye bağış yapıyorsun onlarda sana bi nevi kıyak geçiyor:)

Sercan Keklik
14-02-2013, 08:20
bu para bağış adı altında toplanmakta yani trafik şubeye bağış yapıyorsun onlarda sana bi nevi kıyak geçiyor:)

malesef artık böyle bi konuda yok :)

Artık yasal Bagış olmuş,

XXX plakalar min. 3.000 TL den başlıyor, isim soy isim bariz belli ediyor ise 10.000 e kadar gidiyor.

Bu bagısı bankaya ankara hesabına emniyetin hesabına yatırıyorsunuz makbuzla geliyosunuz :)

Sercan Keklik
14-02-2013, 08:22
Aynen noterde plaka degisecek diyorsun, sonra emniyetten randevunu aliyorsun (veznedekiler tanidiksa ona da gerek yok) 1 hafta sonra falan gidebilirsin belgelerinle, plakani ayirttigini soylersin o plaka olacak diye. Baska birsey yok.

Vakit konusunda cok sikinti yok benim 2 hafta sonra gittigim de oldu

eyw tarıkcım o zaman şimdi ilk olarak notere diyorum ki abi plaka degişicek gerekirse üstüne yazdırıyorum. Daha sonra noterden çıkıp direk şubeye gidip plaka işini de bitiririm ben ugraşmak istemem çünkü aynı gün veya ertesi gün bitsin. Bagışını vs yaptık çükü

Sercan Keklik
14-02-2013, 08:24
Bu arada önceki plakaya trafik sigortası falan yaptırıp, yenisine tekrar yaptırmak gibi fanteziler duydum nette ama bu konuda bilgisi olan?

levent--
14-02-2013, 08:50
3. LVT plakam benim :)

Masraf çok şimdiye kadar 0 TL :)

01ASU
14-02-2013, 09:40
Adanada 2 tane asu plakam vardı birini 5000 liraya verdim

PoWDeR!
14-02-2013, 09:56
eylül ayında soyadım YEL plaka arıyordum..

Beşiktaş'ta trafikte görevli Selim Abimiz var telefon açtım hemen aradı YEL plaka bagcılarda var dedi.. oradan bi arkadaşı buldu bana 1.250tl maal oldu.. ikametgah bagcılarda bi arkadaşın evine alındı. plaka aynı gün içinde bana ayrıldı. tek plaka kalmıştı 92 sonu olsun dedim :)

ertesi gün ruhsat falan çıkmıştı ögleden sonra da imzalar atıldı aksam 3.30-4.00 gibi gittim aldım plakamı ve ruhsatımı..

bi tanıdık memurla çooook rahat halledebilirsin emin ol..

free-hifi
14-02-2013, 10:11
34 cvc 75 var isteyene :D

SekoLive
14-02-2013, 10:19
malesef artık böyle bi konuda yok :)

Artık yasal Bagış olmuş,

XXX plakalar min. 3.000 TL den başlıyor, isim soy isim bariz belli ediyor ise 10.000 e kadar gidiyor.

Bu bagısı bankaya ankara hesabına emniyetin hesabına yatırıyorsunuz makbuzla geliyosunuz :)

ciddimisiniz ya:) kanun olarak ılkkez duyuyorum bagıs yaptıgınz makbuzda tam olarak ne yazıyor haturlıyormusunz?

Gürkan
14-02-2013, 10:55
34 DES PLAKA İSTANBULDA Bİ TANIDIGIMDA var satarmı bilmem Q7 nin üstünde takılı

EfeTorunu
14-02-2013, 13:59
sizin oralarda cok pahalı ya benim peder BM 999 aldı 250 TL verdi

bana ait plakam L 1991 dogum tarihim normalde tanıdk yoksa içerde vermiyorlar ama sizin oralarda nasl bilmiyorum...

onurars
14-02-2013, 14:04
ciddimisiniz ya:) kanun olarak ılkkez duyuyorum bagıs yaptıgınz makbuzda tam olarak ne yazıyor haturlıyormusunz?

Sercan Abinin dediği gibi yasal olarak alınıyor elden 1 tl almıyorlar.Vakıfbank hesabında polis hizmetleri destekleme derneğine bağış yapılıyor açıklama kısmına ruhsat sahibinin adı soyadı yazılıyor.

PiscocuK
14-02-2013, 14:22
pazartesi günü direk başvuru yapıcam ilk ağızdan en güncel bilgileri size veririm arkadaşlar :D

onursumer
14-02-2013, 14:26
zaten elden bağış kalkalı çok oldu

gidiyorsunuz bankaya bağış yapıp makbuzu veriyorsunuz okadar :)

ben geçen sene bağcılardan 3000tl istedikleri plakayı eş dost araya sokara 1000tl ye zor aldım :D

SekoLive
14-02-2013, 14:49
Sercan Abinin dediği gibi yasal olarak alınıyor elden 1 tl almıyorlar.Vakıfbank hesabında polis hizmetleri destekleme derneğine bağış yapılıyor açıklama kısmına ruhsat sahibinin adı soyadı yazılıyor.

o sistem zten vardı.

Nightfish
14-02-2013, 14:59
Ankara'da ERC plaka almak istedim. 1500 TL istediler. Tek harf 500, iki harf 1000, üç harf olunca 1500 istiyorlar :)

Peder sağolsun ücretsiz halletti gerçi :D

Ali Burak Şık
14-02-2013, 16:41
arkadaşlar 34 EA xyz için ne kdar isterler ?

onursumer
14-02-2013, 16:49
ea nın cok fazla bı ozellıgı yok bı ucret cıkarmayabılırlerde dıye dusunuyorum :)

Ali Burak Şık
14-02-2013, 16:57
ea nın cok fazla bı ozellıgı yok bı ucret cıkarmayabılırlerde dıye dusunuyorum :)

Ooh iyi iyi masrafsız olsun , 2000 3000leri görünce gözüm korktu :D

Çrtk80
14-02-2013, 17:00
500-2000 :beuj: Piyasa çooook feciymiş orda ya :( Adana da 150-200 ver adını bile yazarlar :D

Yok be kardeşim bi AGA veya ADA alalım dedik 2000 Tl istediler :D

TarikS
14-02-2013, 19:56
eyw tarıkcım o zaman şimdi ilk olarak notere diyorum ki abi plaka degişicek gerekirse üstüne yazdırıyorum. Daha sonra noterden çıkıp direk şubeye gidip plaka işini de bitiririm ben ugraşmak istemem çünkü aynı gün veya ertesi gün bitsin. Bagışını vs yaptık çükü

Randevu almana gerek yok anladigim kadariyla, tanidigin var. Alman gerekirse de aklinda olsun genelde ilk haftaya bulamiyorsun dolu oluyor mevsime/havalara/piyasaya gore :D

Hic tanidik veya randevu ayarlayamazsan da muameleci bulursun orada maksimum 100 liraya yarin gel al der. Ayni gun pek ruhsat alan gormedim :)

Plakayi yazdirmana gerek olmayacak noterde :icon_tup:

Aldigin plaka neyse sigortacini arayip aninda sigortani yaptirirsin nolur nolmaz, sonra yeni ruhsat cikinca tekrar arar bi zeylname gondermesini istersin, plaka-sigorta iliskisi de oyle uygulaniyor.

Bu arada ucretsiz ozel plaka yok, min 100 lira da olsa bir seyler yatiriyorsun Vakifbank'a. Normal vatandas proseduru boyle tabi.

Sercan Keklik
15-02-2013, 04:56
Randevu almana gerek yok anladigim kadariyla, tanidigin var. Alman gerekirse de aklinda olsun genelde ilk haftaya bulamiyorsun dolu oluyor mevsime/havalara/piyasaya gore :D

Hic tanidik veya randevu ayarlayamazsan da muameleci bulursun orada maksimum 100 liraya yarin gel al der. Ayni gun pek ruhsat alan gormedim :)

Plakayi yazdirmana gerek olmayacak noterde :icon_tup:

Aldigin plaka neyse sigortacini arayip aninda sigortani yaptirirsin nolur nolmaz, sonra yeni ruhsat cikinca tekrar arar bi zeylname gondermesini istersin, plaka-sigorta iliskisi de oyle uygulaniyor.

Bu arada ucretsiz ozel plaka yok, min 100 lira da olsa bir seyler yatiriyorsun Vakifbank'a. Normal vatandas proseduru boyle tabi.

abi emniyetede yok :) 8-9 emniyet müdürü arattırdım :) bazı şubeler sıkıntılı bazıları hiiiç lafını yapmıyor..

Mertİ.
15-02-2013, 05:03
mer plaka aldım muameleci halletti herşeyi ikametgah vs 0 arabaya herşey 4000 e mal oldu ruhsat sahibide benim. mrt ye 5000 istediler oda boş yokmuş bi araba sahibi istiyomuş. öyle 10000 gibi rakamları bjk plakaya falan isterler yada can cem olur ama çok zor o paralar.

yaniss
15-02-2013, 09:46
Arkadaslar surekli emniyetle calisan biri olarak yaziyorum surekli ozel plakada aliyorum suan ki plakamda YSN 01 arkadaslar bu isin yasal kanunu falan yok tamamen ordaki mudurun o anki ruh haliyle alakali 500 de olabilir 2000 de olabilir krali gelse vermem diyende var bu isi cogu zamn tanidik polis bile cozemeyebiliyor hatta kendil birebir sahit oldum bir bolgenin muduru diger bir bolgeden kendine plaka istedi ondan bile 2000 tl istediler ;) daha bunun gbi bircok olayla karsilastm cay icip plaka bile aldigimiz oldu polisin dedigini aynen yaziyorum : plaka iste ha burda durmus ha senin arabanda beni ne ilgilendirir istedigini sec dediler dedigim olaylar hepsi istanbul icindir iyi gunler :)

fasterhan
15-02-2013, 11:32
adım ve soyadımın baş harfleri ve memletimin plaka numarasının içinde bulunduğu bir plaka istedim güzellikle ve sevecenlikle anlattım durumu sagolsun emniyetdeki memur tek tek şu olur mu bu nasıl diye yardımcı oldu..... Ki arabam 06 plakaydı sırf adım soyadım olsun diye plaka degişimi yaptım sadece 170 lira noterde plaka değişikligi parası ödedim.... ha birde federasyona 22 lira plaka basım parası ödedim , 30 lirada istanbul applere ödedim :D olay bu kadar yani :D :D

Patisever
15-02-2013, 11:35
range rower evoque alındı yeni bağıs yaptık adı bağış :) 1000 tl

cgnozdmr
15-02-2013, 11:39
şu anda başka şehire ait olan plakayı 06 ya çevirmek için en kolay ve en ucuz izleyebilceğimiz yol nedir? plakayı emniyetteki ücretsiz plakalardan seçeceğiz plakaya para ödemeyi düşünmiyoruz sadece şehir değişikliği?

Sercan Keklik
18-02-2013, 22:16
Bugun cok sükür bitti işler..

Plaka alımı tamamiyle Bölge trafiteki müdürle alakalı bir durum fakat, Müdürün Ogluda olsanız 0 TL ye istanbulda plaka yok bilginiz olsun.. Arabayı almadan gidip plakayı kontrol ettiriyoruz. Plaka boş ise ayırtıp bagısını yapıyoruz.

Ardından alım satım.. Notere plaka degişicek diyoruz.. Ardından Trafik sigortası yaptırıyoruz.. Sonra plaka alıcagımız yere gidip EK-1 Formu doldurup, Plaka degişicek lütfen ruhsat çıkartın plakamı verin diyosunuz. Onlar size Plaka çıkartım belgesi veriyor ve Şöförler cemiyetine gidiyorsunuz, Plaka basılıyor, Şubeye gidip bastırdım abi tamam bak bu diyosun ruhsatını yazıyor, Ardından Trafik sigortanızı Zeyil ettiriyorsunuz..

İşlem tamam.. 1 gün yiyo ama işlemler :)

TarikS
18-02-2013, 22:18
Bugun cok sükür bitti işler..

Plaka alımı tamamiyle Bölge trafiteki müdürle alakalı bir durum fakat, Müdürün Ogluda olsanız 0 TL ye istanbulda plaka yok bilginiz olsun.. Arabayı almadan gidip plakayı kontrol ettiriyoruz. Plaka boş ise ayırtıp bagısını yapıyoruz.

Ardından alım satım.. Notere plaka degişicek diyoruz.. Ardından Trafik sigortası yaptırıyoruz.. Sonra plaka alıcagımız yere gidip EK-1 Formu doldurup, Plaka degişicek lütfen ruhsat çıkartın plakamı verin diyosunuz. Onlar size Plaka çıkartım belgesi veriyor ve Şöförler cemiyetine gidiyorsunuz, Plaka basılıyor, Şubeye gidip bastırdım abi tamam bak bu diyosun ruhsatını yazıyor, Ardından Trafik sigortanızı Zeyil ettiriyorsunuz..

İşlem tamam.. 1 gün yiyo ama işlemler :)

Noterde satisi aldiktan sonra ayni gun mu trafige gittin? Arada acaba zaman gecmesi gerekiyor mudur diye dusunuyordum da :beuj:

Hayirli olsun istedigin sekilde sonuclandi gibi duruyor :)

Sercan Keklik
18-02-2013, 23:17
Noterde satisi aldiktan sonra ayni gun mu trafige gittin? Arada acaba zaman gecmesi gerekiyor mudur diye dusunuyordum da :beuj:

Hayirli olsun istedigin sekilde sonuclandi gibi duruyor :)

evet tarıkcım aynı gün bütün işler bitiyo, tabi plakayı önceden ayırtıp bagısını yatırdıysan :)

denizalpakinci
18-02-2013, 23:34
Ankara dışından araç alırsam bende 06 DNZ XX yada 06 ALP XX almayı planlıyorum.Trafikte tanıdıklar var 1000-1250 arası halledebilirsek almayı düşünüyorum.Sizede hayırlı olsun bu arada.

fasterhan
19-02-2013, 01:11
Ankara dışından araç alırsam bende 06 DNZ XX yada 06 ALP XX almayı planlıyorum.Trafikte tanıdıklar var 1000-1250 arası halledebilirsek almayı düşünüyorum.Sizede hayırlı olsun bu arada.

06 brk li bir plaka için tanıdık vasıtası oldugu halde verilen fiyat 3500 tl :cool:

ece ve efe için 7000 lira istenildigi olmuş ama ne kadar dogru orasını bilemeyecem :D :D

Birkan61
19-02-2013, 01:19
Sıfır araç alırken en güzel taktik şöyle oluyor.

Aracı alıyorsunuz ama şu plakayı istiyorum diyorsunuz. Sizden ücret talep ederlerse veya olmaz derlerse almıyorum o zaman hayırlı günler diyin :D seve seve veriyorlar.

Babamın minibüsüne öyle aldık EUL 61 :)

Normalide insafiyete kalmış birşey çok para isteyebilirlerde 20 lira komik bi rakamda olabilir.

Örneğin kuzene JIY 61 plakayı depoya inerek kendimiz seçtik. Ayrıca JON 61 plakasınıda aldık ordan. O zamanlar tanıdık vardı şimdilerde yok..

Kendi aracım 41 plaka, 34'e çevirip sonu 61 yapiyim diyorum harf başına 200 kağıt para istediler :)

ALPER-VNS
19-02-2013, 01:57

alp boşta yoktu geçen sene şimdi bilmiyorum, dnz için de gölbaşında olması lazım ikametinin yoksa alamazsın..

biz LAZ89 u 3 kilo kuru pastaya almıştık.. araba pert oldu plaka gitti vs. sonra müdür değişti 2000 istedi vermedik VNS aldık beleşe :) listede vardı boşta.. bi tanıdık 500 gibi bişeye almış ismi andıran ama direk anlaşılmayacak plaka için.. mesela ismi tarık plaka tar.. illa trk istenirse fiyat da artıyo tabi..

Hakan Burak
19-02-2013, 03:08
Birde ben sorayım kaç senedir soruyorum cevap veren yok.
34 KCL ile başlayan bir plaka alıcam inşallah Alacağım arabaya ve o Plaka'da Beykoz'da.
Acaba ne kadar isterler o plaka için bağış anlamında?

denizalpakinci
19-02-2013, 07:43
06 brk li bir plaka için tanıdık vasıtası oldugu halde verilen fiyat 3500 tl :cool:

ece ve efe için 7000 lira istenildigi olmuş ama ne kadar dogru orasını bilemeyecem :D :D

06 ALP için 2008 senesinde 2000 lira para istemişlerdi.Pek umudum yok ama bakalım :)

denizalpakinci
19-02-2013, 07:44
alp boşta yoktu geçen sene şimdi bilmiyorum, dnz için de gölbaşında olması lazım ikametinin yoksa alamazsın..

biz LAZ89 u 3 kilo kuru pastaya almıştık.. araba pert oldu plaka gitti vs. sonra müdür değişti 2000 istedi vermedik VNS aldık beleşe :) listede vardı boşta.. bi tanıdık 500 gibi bişeye almış ismi andıran ama direk anlaşılmayacak plaka için.. mesela ismi tarık plaka tar.. illa trk istenirse fiyat da artıyo tabi..

Haklısın abi duymuştum o gölbaşı olayını.Bakalım olmazda eski plakalarım gibi 06 DA dan devam :)

Hakan Burak
19-02-2013, 13:47
34 KCL ile başlayan bir plaka alıcam inşallah Alacağım arabaya ve o Plaka'da Beykoz'da.

Görülmedi galiba güncelleyeyim.

Sercan Keklik
19-02-2013, 18:08

Beykozdan KKK alcaktım. Arattıgım sayısız emniyet müdürüne ragmen, 2.500 TL den aşagıya inmediler. Burda size malesef biri çıkıp 500 TL diyemez tamamiyle ordaki Trafik Bölge müdürünün İnsafiyeti.. Bakın sayısız emniyet müdürü arattım 2.500 TL den asagıya inmedi diyorum :)

Ufuk
19-02-2013, 18:16
Abiler 34 DYG istiyorum ikamet nerede olmalı ? Bağış ne kadar olmalı ?

PiscocuK
19-02-2013, 18:20
bugün işlemlerimi bitirdim..topçulara bağlı olduğum için EC plaka aldım.farklı plaka istedim 1500 isteyen muamelecide oldu 2000 isteyende.RED istedim ümraniyedeymiş önce oraya nakil yapmak gerekiyormuş adresi sonra aracı satıp yeniden almak gerekiyormuş 30 senedir aynı adresteyim bir plaka için uğraşmak istemedim açıkcası.işlemler bittikten sonrada muameleci abi bizim orada elemanlar vardı al sat yapardık dedi onada güvenemedim arabanın devrini verdikten sonra sen kimsin deseler ne ispat edicem..uzun lafın kısası tanıdık polis bulursanız cebinizede bağış parası koyarsanız işiniz hallolur

Hakan Burak
19-02-2013, 19:54
Beykozdan KKK alcaktım. Arattıgım sayısız emniyet müdürüne ragmen, 2.500 TL den aşagıya inmediler. Burda size malesef biri çıkıp 500 TL diyemez tamamiyle ordaki Trafik Bölge müdürünün İnsafiyeti.. Bakın sayısız emniyet müdürü arattım 2.500 TL den asagıya inmedi diyorum :)

Fenaymış desene. Ne gerek var o zaman lüks araç alırsak anca o zaman olur.
2500 TL'ye ben arabama neler yaparım neler. Yaşadığım ilçe 41 B seri plaka veriyor onunla idare edicez artık. :D

TarikS
20-02-2013, 00:42

2011 yazinda Polo'ya bisey alayim dedim Beykoz'dan, S'ye 750, T'ye 500 cektiler, abi param yok ogrenciyim falan filan T'yi 100'e aldim. S'yi vermediler ama :D

2012 yazinda Mercedes'e alacaktim, 500'den 1 kurus inmediler, zaten cepte hazirda 100 lira bile yoktu abi kolay okunan guzel gorunen bisey ver, kalin olmasin 1 olsun icinde dedim ona bisey demediler Allah'tan, EV 1626 geldi, memnunuz :)

ALPER-VNS
20-02-2013, 02:36
Haklısın abi duymuştum o gölbaşı olayını.Bakalım olmazda eski plakalarım gibi 06 DA dan devam :)

bizim yan komşunun plaka dnz eşi için almış.. gölbaşı ikamet bulursan burada rahat plaka işleri:icon_tup:

Fatih_
20-02-2013, 16:17
Küçüklükten beri FTH plaka hayalim var ama bu paralara imkansız :D

hayal olarak kalacak bir istek daha :)

Sercan Keklik
20-02-2013, 19:48
2011 yazinda Polo'ya bisey alayim dedim Beykoz'dan, S'ye 750, T'ye 500 cektiler, abi param yok ogrenciyim falan filan T'yi 100'e aldim. S'yi vermediler ama :D

2012 yazinda Mercedes'e alacaktim, 500'den 1 kurus inmediler, zaten cepte hazirda 100 lira bile yoktu abi kolay okunan guzel gorunen bisey ver, kalin olmasin 1 olsun icinde dedim ona bisey demediler Allah'tan, EV 1626 geldi, memnunuz :)

:)) haha abi EV sahibi yapmış adam seni :p beykoz bela abi KKK ya 2,500 TL 2.400 dedim vermedi...

Aaaaaaaaaa diyip SRC ye verdim o parayı :)

Kouki
20-02-2013, 22:41
İzmirdeki piyasa nedir bilen, alan varmı? :)

FAGE12
20-02-2013, 22:54
Pekı komple adımız soyadımız yazdırdıgımız zaman kı ucret hakkında bılgınız var mı ?

Orn : 23 abuzer kılkuyruk 001 gıbı

onursumer
21-02-2013, 00:27
Pekı komple adımız soyadımız yazdırdıgımız zaman kı ucret hakkında bılgınız var mı ?

onun ayrı bir fiyatlandırması ve proseduru var harf başına ucretlendiriliyor ayrıca yıllık vergisi falan mevcut

Alerim
21-02-2013, 00:48
Ne plakaymış arkadaş :)

Birkan61
21-02-2013, 01:18

Yılda 1000 liraya yakın plakaya ödeme yapacaksınız.

Ad ve/veya Soyad veya Ticari Unvan ihtiva eden Özel Plakalar, kayıt tescil tarihi itibariyle yıllık sürenin sona erdiği tarihte yürürlükte olan, memur maaş katsayısı x 10.000 + KDV (%18) şeklinde hesaplanmaktadır.

HaTToRi
21-02-2013, 07:59
Plakanın harfinide numarasınıda kendim seçtim. Toplam maaliyet 850 civarında oldu, aracı şehir dışına sat, geri al, bağış vs.. Normalde bağış olarak istenen 2000 civarındaydı, hallettik bir şekilde.
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/74266_10151302557161492_888826143_n.jpg

FAGE12
23-02-2013, 16:05
Yılda 1000 liraya yakın plakaya ödeme yapacaksınız.

Ad ve/veya Soyad veya Ticari Unvan ihtiva eden Özel Plakalar, kayıt tescil tarihi itibariyle yıllık sürenin sona erdiği tarihte yürürlükte olan, memur maaş katsayısı x 10.000 + KDV (%18) şeklinde hesaplanmaktadır.

Hocam ne yaptınız oole bı yadınız matematıgım yetedı :) pm ıle bı kac soru sordum ;)

tasooo
23-02-2013, 16:27

Ben eski işyerimde özel plakalı araç kullanıyordum 48 fethiye ......118 di 2 sene önce vergisi bağış filan 650 tl paraya malolmuştu diye hatırlıyorum.

FAGE12
23-02-2013, 16:30
Ben eski işyerimde özel plakalı araç kullanıyordum 48 fethiye ......118 di 2 sene önce vergisi bağış filan 650 tl paraya malolmuştu diye hatırlıyorum.

650 tl sadece yıllık odenen sabıt ucret mıydı ?

tasooo
23-02-2013, 16:39
Yıllık sabit 450 diye hatırlıyorum tabi o zaman için 2011 senesinde öyle 1 rakamdı.Ama hiç tavsiye etmiyorum 6 ay kullandım o aracı her gittiğim yerde soruluyordu kaç para diye. :)

tasooo
23-02-2013, 16:54
Yıllık ücret hesaplaması 2013 yılı için memur maaş katsayısı x 10.000 + kdv diye hesaplanıyor.Oda şu şekilde 0,098664 x 10.000 = 986.64 + 177,59 = 1164,23 tl Birde plaka basım oda 25 tl galiba toplamda 1200 tl gibi 2013 ilk 6 ay için.

FAGE12
23-02-2013, 16:57
Yıllık ücret hesaplaması 2013 yılı için memur maaş katsayısı x 10.000 + kdv diye hesaplanıyor.Oda şu şekilde 0,098664 x 10.000 = 986.64 + 177,59 = 1164,23 tl Birde plaka basım oda 25 tl galiba toplamda 1200 tl gibi 2013 ilk 6 ay için.

Yani yıllık 2400 lıraya mal oluyor . Pekı bı kac arkadas harf sayısı yla alakalı falan dedıler bu soledıgınız ucret dısında ısım ve soy ısımde bulunan harf bası ekstra bı ucret odenıyor mu ?

tasooo
23-02-2013, 17:05
Yani yıllık 2400 lıraya mal oluyor . Pekı bı kac arkadas harf sayısı yla alakalı falan dedıler bu soledıgınız ucret dısında ısım ve soy ısımde bulunan harf bası ekstra bı ucret odenıyor mu ?

6 aylık diye bahsettiğim maaş katsayıları değiştiği için haziran ayından sonra almak istersen farklı olur ama hazirana kadar alırsan senelik 1200 tl.

twin
23-02-2013, 17:22
34 ATA 22 için ne isterler acep :)

rsrc
24-02-2013, 00:16
5000 e ıkametgah felan tasımadan haloluyo

Mertİ.
24-02-2013, 00:24
konuyla alakasız biraz aklımda vardı bayadır mesela şuanki aracı sattım plakayı boşa çıkardık bu plakayı adıma tutmak için ne yapmak lazım boşa düştüğünde sistemde gözükücek tanıdık mı lazım yoksa bir başka bir yolu var mı?

Ufuk
25-02-2013, 20:42

Fethiyenin şu güzelliği var plaka serisi 48 Fx-Gx-Hx şeklinde ilk hane F,g,h olduğu için fb gs plakalar bedelsiz alınabiliyor.Ama 3 harfli plaka bulunmuyor o kötü. :(

tahasav
17-04-2014, 13:17
yeni konu açmadan burdan soralım .
Bende bir araç alıcam plaka mı 34TS istiyorum fakat hangi ilçe dağıtıyo onu bilmiyorum .
İlçeyi nerden öğrenebilirim birde ikamet adresinimi değiştirmek gerekiyor yoksa o ilçedeki noter ve trafikten mi işlem yapmak gerekiyor detaylı bilgi verebilicek yönlendirebilicek arkadaşlar abiler varmıdır ?

free-hifi
17-04-2014, 13:32
yeni konu açmadan burdan soralım .
Bende bir araç alıcam plaka mı 34TS istiyorum fakat hangi ilçe dağıtıyo onu bilmiyorum .
İlçeyi nerden öğrenebilirim birde ikamet adresinimi değiştirmek gerekiyor yoksa o ilçedeki noter ve trafikten mi işlem yapmak gerekiyor detaylı bilgi verebilicek yönlendirebilicek arkadaşlar abiler varmıdır ?

34 TS kadıköye ait bir plaka alman için ikametin ora olmalı

tahasav
17-04-2014, 13:46
34 TS kadıköye ait bir plaka alman için ikametin ora olmalı

abi bilgi için teşekkürler ama yanlış anlamassan kadıköye ait olduğunu nerden biliyorsun yani şöyle söyliyim internette bir sürü liste var mesela birisinde oturduğum semtte zeytinburnunda diyor diyerinde kadıköy diyor bi başka sitede beşiktaş diyor kafam karıştı yani

halili
17-04-2014, 13:50
ts fb gs gibi tutulan plakalar şubeler arasında dağıtılmış olabilir.sadece kadıköy veriyor diyemeyiz.misal fb 0001 den 2500 e kadar üsküdar da iken 2500 5000 arası şişli de olabilir.aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.
Yaşar Trafik Müşavirliği (http://yasartrafik.com/plaka.htm)

free-hifi
17-04-2014, 13:50
abi bilgi için teşekkürler ama yanlış anlamassan kadıköye ait olduğunu nerden biliyorsun yani şöyle söyliyim internette bir sürü liste var mesela birisinde oturduğum semtte zeytinburnunda diyor diyerinde kadıköy diyor bi başka sitede beşiktaş diyor kafam karıştı yani

kARDEŞim emin olmak için edevlete girdim 20-25 sorgulama yaptım karışık hepsi kadıköy verdi bu müşavirlikten alınan liste.

tahasav
17-04-2014, 13:59
kARDEŞim emin olmak için edevlete girdim 20-25 sorgulama yaptım karışık hepsi kadıköy verdi bu müşavirlikten alınan liste.

teşekkür ettim o zaman ilgin alakan için :)

free-hifi
17-04-2014, 14:17
ts fb gs gibi tutulan plakalar şubeler arasında dağıtılmış olabilir.sadece kadıköy veriyor diyemeyiz.misal fb 0001 den 2500 e kadar üsküdar da iken 2500 5000 arası şişli de olabilir.aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.
Yaşar Trafik Müşavirliği (http://yasartrafik.com/plaka.htm)

TS-TI-TU-TV-TY-TZ 0001-9999 KADIKÖY

LİSTEDE bütün seri kadıköy yazıyor

halili
17-04-2014, 14:20
evet o şekilde ama fb gs yide 10 şubeye dağıtılmış. :)