PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google mülakat soruları

twstr
18-01-2013, 14:37
İnternette karsıma cıktı google işe alacaklarına yaptıgı mülakatta bu soruları soruyormus..

Bizde forum uyeleri olarak beyin fırtınası yaratalım bakalm..ilginc cevaplarla karsılasıyorsun...

Bir otobüse kaç golf topu sığar?

- Bozuk para boyutuna ininceye kadar sıkıştırıldınız ve kütleniz orantısal yoğunluğunuzu koruyacağınız kadar ufaldı. Ardından bir kıyıcı (blender) içine atıldınız ve 60 saniye içinde çalışmaya başlayacak. Ne yapardınız?

- Veritabanının ne anlama geldiğini sekiz yaşındaki kuzeninizin anlayacağı bir şekilde açıklayın.

- Saatin akrep ve yelkovanı günde kaç kere üst üste gelir?

- A noktasından B noktasına ulaşman gerek ama başaracağın kesin değil. Ne yaparsın?

- Dolabında o kadar çok tişört var ki seçmekte zorlanıyorsun. Daha kolay seçim yapmak için ne yaparsın?

- Bir köyde her 100 evli çiftin birinde koca, karıyı aldatıyor. Her kadın kendi kocası dışında hangi erkeğin aldattığını biliyor. Köyde zina yasak ve kadına kocasının aldattığını ispatladığı anda öldürme yetkisi veriyor. Hiçbir kadın bu kurala karşı koyamıyor. Bir gün kraliçe köyü ziyaret ediyor ve en azından bir erkeğin zina yaptığını söylüyor. Ne olur?

- Hep erkek çocuk istenen bir köyde aileler erkek çocuk doğuncaya kadar doğurmaya devam ediyor. Erkek doğarsa da artık çocuk yapmıyor. Bu köyde kızların erkeklere oranı ne olabilir?

- Bir otoyolda 30 dakika içinde bir araca rastlama oranı yüzde 0,95 ise 10 dakikada rastlama oranı nedir?

- Kolundaki saat 03:15. Akrep ve yelkovanın açısı kaçtır? (Sıfır değil!)

- Dört kişi gece karanlığında bir ip köprüden geçmek zorunda. Ancak sadece bir el fenerleri var ve içindeki pil 17 dakika yetecek. Köprü aynı anda iki kişiden fazla taşıyacak kadar sağlam değil ve el feneri olmadan geçmek için çok tehlikeli. Her kampçının geçiş hızı da farklı. Bir 1 dakikada, diğeri 2 dakikada, diğeri 5 ve en yavaşı 10 dakikada geçebiliyor. Nasıl olur?

- Bir partidesin. Sen ve arkadaşınla birlikte 10 kişi var. Arkadaşın seninle aynı gün doğmuş her kişi için 1 dolar vermek üzere bahse giriyor. Ama bulamadıkların için de 2 dolar alacağını söylüyor. Bu bahse girer miydin?

- Dünyada kaç piyano akortçusu var?

- Aynı boyda sekiz topun var. Hepsi aynı ağırlıkta ancak bir tanesi biraz daha ağır. Bir terazide sadece iki defa tartarak hangi topun daha ağır olduğunu nasıl bulabilirsin?

- 5′ten 1′e doğru azalan rütbelerle beş korsanın var. En rütbeli korsan toplam 100 altının nasıl bölüşüleceğine karar verme hakkına sahip. Ancak diğerleri de onun kararına oy veriyor ve yarısından azından oy alırsa öldürülüyor. Kendi payını en fazla tutup hayatta kalması için nasıl bir paylaşım yapmalı? (İpucu: Korsanlardan biri altının yüzde 98′ini alır)

SGTI
18-01-2013, 14:43
işi yokmu bunların ya :D

şaka bir yana bazı soruların cevapları cidden insanın karakterini belli edicek cinsten.

driftboy
18-01-2013, 14:44

bunun cevabı 22

- Kolundaki saat 03:15. Akrep ve yelkovanın açısı kaçtır?

bu 7,5 derece

_FrKn_
18-01-2013, 14:50
-9356
-zevk almaya bakardım.
-verilerin taban kısmı.
-12.
-ulaşmaya çalışırım.
-o piti piti yapar çıkanı giyerim.
-erkek ölür.
-3/1
-%0,86
-0 dır.
-10 dk da geçen karşıya geçer feneri arkadaşına atar,5 dk da geçen de geçer feneri 2 dk da geçene atar,1 dk da geçende aşırı hızdan ölür.
-Girmezdim
-19
-ilk önce elimde tartar sonra teraziyi kullanırım.
-Kardeş payı yapmalı.

bilalMW
gerçekten bunlarımı soruyorlar?

twstr

bunun cevabı 22

- Kolundaki saat 03:15. Akrep ve yelkovanın açısı kaçtır?

bu 7,5 derece

Bunları bende buldum googledan yine :D

Bide su erkek dogana kadar cocuk yapma olayında oran 1 gibi gelıyor bana..

powERS
18-01-2013, 14:55
-%0,86

hoca bunu nasıl cıkarttın ?

opamp
18-01-2013, 14:56
Cevapları nette bulunabiliyorsa bunları soruyor olmaları saçma değil mi ? :D

sasuuke
18-01-2013, 14:56
- Aynı boyda sekiz topun var. Hepsi aynı ağırlıkta ancak bir tanesi biraz daha ağır. Bir terazide sadece iki defa tartarak hangi topun daha ağır olduğunu nasıl bulabilirsin?

bu soru çok güzel.

John
18-01-2013, 14:58
tabii ki gerçek değildir bunlar. ama bunları sorduktan sonra yanıt aldıkları adamı düşünmeden ceo yapabilirler bence.

driftboy
18-01-2013, 15:00
Bunları bende buldum googledan yine :D

Bide su erkek dogana kadar cocuk yapma olayında oran 1 gibi gelıyor bana..

İlk soruyu benim lisede hocam sormuştu ordan hatırladım. 2. soruyuda üniversitede çözdük :D

Seven7
18-01-2013, 15:03
-Aldatma mevzusunda, bütün köy ölür.
-Fener mevzusunda, 2 dakikada bitiren kişi önde 5 dakikada geçen kişi ile geçer, 5 dakikada. Sonra 2 dakikada tekrar geri gelir, etti 7. Sonra 10 dakikada bitiren ile birlikte gider. Toplam 17.
-Parti konusunda, kendini ve arkadaşını çıkardın 8 kişi kaldı. Haftanın 7 günü var, iki kişi bilip bir kişi bilemese zaten eşitleniyor, ihtimalim düşük, girerdim.
-Doğum konusunda da, 1/2 gibi geldi bana.
-30 dakika konusunda da, %0.28 olabilir.

c.sar
18-01-2013, 15:07

bu soru çok güzel.

Önce ilk tarttığımda 3 er li şekilde teraziye koyarım eğer dengedeyse kalan 2 top u da teraziye koyar hangisi ağırsa onu görmüş olurum.

Eğer terazide 3 topu koyduğumda bir taraf ağır basıyorsa o tarafı seçerim yine tekrardan ikinci denemede birerli şekilde teraziye koyduğumda tekrar eşitse kenardaki daha ağırdır.

Yani ben olsam böyle sallardım :)

powERS
18-01-2013, 15:08
otoyoldakı araba yuzdesıne baktım ben sadece

onuda %31,6 diyorum.

S.Özeren
18-01-2013, 15:12
bu sorulara kafam bassaydı şuan evde pc başında foruma bakıyor olmazdım :D

imprezaWRC
18-01-2013, 15:12
O zaman google'da bizden gelsin, elinde asgari ücret var, evde 1 bebek var, doğal gaz, elektrik, su, kira ve aidatı ödedikten sonra bebeğin altı günde kaç defa değişir, ayda kaç kez bez alınabilir.

RCkid
18-01-2013, 15:14
Ben girdim mulakata bunlardan hicbirini sormadilar

sasuuke
18-01-2013, 15:16
Önce ilk tarttığımda 3 er li şekilde teraziye koyarım eğer dengedeyse kalan 2 top u da teraziye koyar hangisi ağırsa onu görmüş olurum.

Eğer terazide 3 topu koyduğumda bir taraf ağır basıyorsa o tarafı seçerim yine tekrardan ikinci denemede birerli şekilde teraziye koyduğumda tekrar eşitse kenardaki daha ağırdır.

Yani ben olsam böyle sallardım :)

Aynı boyda sekiz topun var. Hepsi aynı ağırlıkta ancak bir tanesi biraz daha ağır. Bir terazide sadece iki defa tartarak hangi topun daha ağır olduğunu nasıl bulabilirsin?
dediğin yöntemle bulabiliyoruz ama soruda bi sıkıntı var hepsi aynı ağırlıktaysa diyor orada bi aldatmaca olabilir.

HaKo
18-01-2013, 15:17
türkçeye kim çevirmişse batırmış hiçbir şey anlaşılmıyor bazı soruları okuyunca. Orjinalerinde kesin kelime oyunları vardır tabi.

powERS
18-01-2013, 15:18
O zaman google'da bizden gelsin, elinde asgari ücret var, evde 1 bebek var, doğal gaz, elektrik, su, kira ve aidatı ödedikten sonra bebeğin altı günde kaç defa değişir, ayda kaç kez bez alınabilir.

google da calısanların 773 lira net maas aldıgını sanmıyorum.

ama diğer yandan yazdıklarınıza ne diyeceğimi bilemedim. eminim google da bilemez. :(

burkaykalyon
18-01-2013, 15:21
bu sorulara kafam bassaydı şuan evde pc başında foruma bakıyor olmazdım :D

moruk ben soruların bile çoğunu anlamadım ne cevaplaması :D

S.Özeren
18-01-2013, 15:22
moruk ben soruların bile çoğunu anlamadım ne cevaplaması :D

ozaman yer değiştirmemiz lazım , ben o kadarını anladım :D:D

c.sar
18-01-2013, 15:22
Aynı boyda sekiz topun var. Hepsi aynı ağırlıkta ancak bir tanesi biraz daha ağır. Bir terazide sadece iki defa tartarak hangi topun daha ağır olduğunu nasıl bulabilirsin?
dediğin yöntemle bulabiliyoruz ama soruda bi sıkıntı var hepsi aynı ağırlıktaysa diyor orada bi aldatmaca olabilir.

Girmiyorum google benden bu kadar :) Gerçekten baya bir kafa karıştırıyor herşey olabilir.

burkaykalyon
18-01-2013, 15:33
ozaman yer değiştirmemiz lazım , ben o kadarını anladım :D:D

şirkette şansa çalışıyorum zaten :D torpilli çaktırma :cool:

powERS
18-01-2013, 15:38

bi biz bulamadık şirketlerde torpil hımmnaaa...:D

mechanic
18-01-2013, 15:42
yine sorular çalınmış arkadaş yaaa

Burak E.
18-01-2013, 15:43

sizin şirkette adam alınıyormu pampa :D en cok sevdigim pampamsın ;):hahaha: yap bi kıyak pampa :D

burkaykalyon
18-01-2013, 15:44
bi biz bulamadık şirketlerde torpil hımmnaaa...:D

İstanbul'da olaydın ayarlardık hımmmnaaa :D Gerçi İzmir'e de elimiz kolumuz uzar elbet.. :D

chatlaxs
18-01-2013, 15:48
http://galeri4.uludagsozluk.com/109/oldu-o-zaman-biz-kalkal%C4%B1m_175865.gif

twstr
18-01-2013, 16:03
Toplardaki agırlık sorusunun cozumu:

6 topu alırım 3 bir kola 3 bir kola koyarım..
esıt gelmezse hangı taraf agır basarsa o 3 ten 2 tanesını alır 1 bır tarafa 1 dıger tarafa koyarım..esıt gelırse koymadıgım top agırdır esıt olmazsa agır gelen taraf agırdır..

Bu 6 top esıt gelırse kalan 2 topu koyar olcerm ;)

sasuuke
18-01-2013, 16:10
önceki postlarda çözüm vardı :)

TayfunS
18-01-2013, 17:01
yine sorular çalınmış arkadaş yaaa

hahah :))

Faruk'S
18-01-2013, 17:22
Amaç doğru cevap vermek değil , juri uyelerini etkileyebilmek.Pratik zeka,hızlı cevap vs..