PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : C5 emniyet kemeri ikazi iptali

Oğuzhan K.
18-01-2013, 15:24
Arkadazlar arabayi babamdan aldim emniyet kemeri ikazi yoktu bir kere takip cikardim otmeye basladi iptali var midir veya nerdedir ?

İbrahim33
18-01-2013, 15:39
Yolcu koltuğuyla alakalı olabilir...Bizde sürekli , çıkmacıdan aldığımız takılı bir şekilde kemer ucu var ötmemesi için...yolcu koltuğuna birisi oturup kemerini takmasa bile ötmüyor...ama şoför koltuğundakini çekip tekrar taktığınız anda yolcu koltuğu ötmeye başlıyor...

aslan
18-01-2013, 15:42
Seyir halindeyken ötüyorsa çıkardıgında belirli bir süre sonra duruyor
Ama arabayı istop edip çalıştırdıgında yinede ötüyorsa en yakın bir yetkili servise gitmelisin

Quantum
18-01-2013, 15:44
Yolcu koltuğuyla alakalı olabilir...Bizde sürekli , çıkmacıdan aldığımız takılı bir şekilde kemer ucu var ötmemesi için...yolcu koltuğuna birisi oturup kemerini takmasa bile ötmüyor...ama şoför koltuğundakini çekip tekrar taktığınız anda yolcu koltuğu ötmeye başlıyor...

süpermiş bu taktik.. nasıl oldu da düşünemedim ki..

Sweet Vagabond
18-01-2013, 15:45
Bence iptaliyle uğraşmayın. Kemerinizi takın.

Ufuk
18-01-2013, 15:56
Takmak çok mu zor ?

5500
18-01-2013, 15:56
Emniyet kemeri olmadığı için ölmek yada sakat kalmak mı, yoksa takmak mı? Hangisi daha cazip?

DarkSky
18-01-2013, 17:22
yıl 2013, hala emniyet kemerini iptal edecem diyen adam var.

c20let
18-01-2013, 17:26
Tavsiyeler ile birlikte sorulan soruya da cevap verilse ne güzel olmaz mı :D hep bi sosyal mesaj. Takan da kendine takmayan da.

driftboy
18-01-2013, 17:26
Uzunca bişey yazdımda vazgeçtim sildim, o ikaz başka şeylerle susturman için değil, o emniyet kemerini tak diye...

5500
18-01-2013, 17:30
Tavsiyeler ile birlikte sorulan soruya da cevap verilse ne güzel olmaz mı :D hep bi sosyal mesaj. Takan da kendine takmayan da.

sende sosyal mesaj versen, bir insanın hayatını kurtmaya yönelik bir hareket etsen hoş olmaz mı :)

Quantum
18-01-2013, 17:36

saçma sapan bir soruya cevap verecek boş adam çok azınlıkta burada..

siz zaten bizden daha iyi biliyorsunuz bu dalavere işleri

c20let
18-01-2013, 17:41

Zaten hep akıllı mantıklı işler yapılıyor, akıllı mantıklı sorulara cevap veriliyor. Bu forumda sayfalarca bi arkadaşın aşk acısını tartıştık ne den bahsediyorsunuz şimdi ?

Benim de emniyet kemeri takma alışkanlığım yoktu ta ki ikaz veren bi araç alana kadar. Şimdi tüm aile kemer takıyor biner binmez. Ama bu kemerin sadece takana faydası ve zararı var başkasını ilgilendiren bi durum değil.

Anlatmak istediğim sosyal mesajı verirken sorusuna da çözüm bulunsa. Plastik emniyet kemeri tokaları satılıyor 5 liraya onlardan alabilirsin ama emniyet kemeri hayat kurtarır bence takmalısın 2 saniyelik iş hayatından önemli değil gibi.

Umut209
18-01-2013, 17:45
bende emniyet kemerini koltuğun arkadan takanlardandım hiç alışkın değildim ta ki arkadaşımın başına üzücü bir kaza gelene kadar çocuk ömür boyu yüzünde o kazanın izini taşıycak burnu biçimsiz bir hal almış durumda dışardan bakanlar cocuğa korku dolu gözlerle bakıyor sosyal mesaj vermeye niyetim yok ancak hiçbirimiz bu duruma düşelim istemeyiz bırakın kemerin ikaz lambasını iptal ettirmeyi de takın kemerinizi

S.Özeren
18-01-2013, 17:48
toka al 5 lira, hızlı gitmediğim sürece bende takmıyorum ancak takmak gerek 20 km bile kaza yapsanız üstünüzdeki etkisi fazla oluyor videolardan anladığım kadarı ile..

Bu göbek ve göğüs kısmından insanı sıkıp ,daratlmaması için bi zımbırtı vardı hatırlayan varmı onu ?

Quantum
18-01-2013, 18:00
Zaten hep akıllı mantıklı işler yapılıyor, akıllı mantıklı sorulara cevap veriliyor. Bu forumda sayfalarca bi arkadaşın aşk acısını tartıştık ne den bahsediyorsunuz şimdi ?

Benim de emniyet kemeri takma alışkanlığım yoktu ta ki ikaz veren bi araç alana kadar. Şimdi tüm aile kemer takıyor biner binmez. Ama bu kemerin sadece takana faydası ve zararı var başkasını ilgilendiren bi durum değil.

Anlatmak istediğim sosyal mesajı verirken sorusuna da çözüm bulunsa. Plastik emniyet kemeri tokaları satılıyor 5 liraya onlardan alabilirsin ama emniyet kemeri hayat kurtarır bence takmalısın 2 saniyelik iş hayatından önemli değil gibi.

Akıllı ve mantıklı işler yapılmadığını görüyorsan akıllı ve mantıklı olmaya çalış sen de birazcık.. Hep dalavere hep dalavere.. Bir şeyin yanlış olduğunu bile bile nasıl hala düzene ayak uydurursun? Bu nasıl bir düşünce yapısıdır..

Takana yararı var başkasına yok diyorsun ya.. Hah.. İşte orada yanılıyorsun.. Birazcık çalıştır kafanı anlayacaksın ne demek istediğimi..

Sosyal mesaj verilmiyor burada.. Doğrusu gösteriliyor.. Emniyet kemeri takın demek sosyal mesaj değildir. Doğrusunu göstermektir. Kamu spotu ile karıştırmayın şu emniyet kemeri mevzusunu..

Ağzınıza sakız olmuş sosyal mesaj aşağı sosyal mesaj yukarı..

devil_berk22
18-01-2013, 18:03
engin abi boşuna yorma kendini takma akıldan akıl olmaz :) takmak inatla istemiyorsan arkandan kemerini bağla olsun bitsin.
http://4.bp.blogspot.com/-LM0UMB_qkUw/TjXDo86xC_I/AAAAAAAABAU/Q4Ak5Vd2PHI/s320/beyin-bedava.jpg

HondatugraL
18-01-2013, 18:08
Arkadazlar arabayi babamdan aldim emniyet kemeri ikazi yoktu bir kere takip cikardim otmeye basladi iptali var midir veya nerdedir ?

Araba sizden akıllı kusura bakma ama ikazı iptal edeceğinize taksanız şu kemeri ?

EgemeN.
18-01-2013, 18:14

İşin doğrusu bu mu yani.Sizce de bu cümlede bir yanlışlık bir tutarsızlık yok mu ?

c20let
18-01-2013, 18:28
İşin doğrusu bu mu yani.Sizce de bu cümlede bir yanlışlık bir tutarsızlık yok mu ?

Yahu asıl siz anlamıyorsunuz. Doğruyu söyle eyvallah ona bir şey diyen yok ama adamın sorusuna da cevap verseniz?

Takana yararı var başkasına yok diyorsun ya.. Hah.. İşte orada yanılıyorsun.. Birazcık çalıştır kafanı anlayacaksın ne demek istediğimi..

Abi samimiyetle soruyorum eğer biri trafikte emniyet kemeri takmazsa sana nasıl zararı dokunur. Ukalaca değil saksıyı çalıştırdım nedenini bulamadım ondan soruyorum.

John
18-01-2013, 18:32

mesela emniyet kemeri takmadığı için allah korusun başına olası bir durum gelse, anasına babasına zarar vermez mi sence? kendine olan zararı değerlendirmiyorum bak. beni ilgilendirir mesela bir kardeşimin hayatı.

emp:)
18-01-2013, 18:34
Kemeri mutlaka takın, ama illaki ötmesin diyorsanız servisler cihazlarıyla uyarıyı kapatabiliyorlar.

c20let
18-01-2013, 18:37
mesela emniyet kemeri takmadığı için allah korusun başına olası bir durum gelse, anasına babasına zarar vermez mi sence? kendine olan zararı değerlendirmiyorum bak. beni ilgilendirir mesela bir kardeşimin hayatı.

Seni ilgilendirmez işte o durum! Kişi kararını vermiştir. Sen kardeşine çocuğuna babana vs uyarını yapar takmaları için elinden geleni yaparsın ki bende yapıyorum aracıma binenleri de takması için teşvik ediyorum.

Soruyu soran arkadaşa emniyet kemeri takılması gerekli yazanlara yine bir şey dediğim yok ama bunu yazarken yanında arkadaşın sorusunun cevabını da vermek lazım sırf emniyet kemeri takmalısın demek için mesaj atmak doğru değil diyorum.

Kemeri mutlaka takın, ama illaki ötmesin diyorsanız servisler cihazlarıyla uyarıyı kapatabiliyorlar.

Bu mesajda ki gibi.

John
18-01-2013, 18:44
Seni ilgilendirmez işte o durum! Kişi kararını vermiştir. Sen kardeşine çocuğuna babana vs uyarını yapar takmaları için elinden geleni yaparsın ki bende yapıyorum aracıma binenleri de takması için teşvik ediyorum.

Soruyu soran arkadaşa emniyet kemeri takılması gerekli yazanlara yine bir şey dediğim yok ama bunu yazarken yanında arkadaşın sorusunun cevabını da vermek lazım sırf emniyet kemeri takmalısın demek için mesaj atmak doğru değil diyorum.

Bu mesajda ki gibi.

bu şey gibi mesela, yolda çukur var, o yoldan birisi giderse tehlikeli olacağını biliyorsun, fakat o yoldan gitmemesi için ısrar etmiyorsun. neden? çünkü onun tercihi. iyi ama araba onun değil?

ben yapamıyorum bunu, ister toplumsal borç de, ister kendi gönlünü ferah tutmak, ister de hümanistlik.

yoksa sanayiden 2 liraya plastik al deyip geri çekilmek çok kolay. ama aklında yer edebilsek, o plastiği oraya takarken aklına gelip "dur şu kemeri takayım" dese. ne mutlu bize.

c20let
18-01-2013, 18:50
O zaman o plastiği almasını söylerken bunun alıp takmasının yanlış olduğunu da belirtirsen üzerine düşeni yapmış olursun bu sadece benim görüşüm. Senin yaptığın sadece yanlış olduğunu söylemek. O adamın sorusuna cevap vermiyorsun, kişiye saygı göstermiyorsun. Sadece kendi düşünceni söylüyorsun benim karşı çıktığım nokta bu ama anlatamıyorum.

John
18-01-2013, 18:54
O zaman o plastiği almasını söylerken bunun alıp takmasının yanlış olduğunu da belirtirsen üzerine düşeni yapmış olursun bu sadece benim görüşüm. Senin yaptığın sadece yanlış olduğunu söylemek. O adamın sorusuna cevap vermiyorsun, kişiye saygı göstermiyorsun. Sadece kendi düşünceni söylüyorsun benim karşı çıktığım nokta bu ama anlatamıyorum.

yok gayet iyi anlıyorum seni, fakat saygı duymamamla alakası yok. sadece 19 yaşındaki bir arkadaşımızın hata yapmasını engellemeye çalışıyorum.

bunu 35 yaşında bir adam sorsa, "o yaşa gelmiş kafaya bak" deyip, "git plastiğini al tak abi" der geçerdim. ama sorun burada bir şeyler katabilmek. yoksa sen haklısın, aynı noktalardayız hemen hemen, farklı görüyoruz sadece :icon_tup:

Quantum
18-01-2013, 19:33

Burada insanlara bu işin dalaveresi nasıl, bunu anlatma, yapıyorsan bir üçkağıt yaptığın şeyi de savunma..

Sen emniyet kemerinin hala takan kişinin can güvenliğini sağlar diye düşünüyorsun ancak şunu söyleyeyim sana, yanlış yoldasın..

Burada birisi konu açsa dese ki ben nasıl intihar ederim ya da nasıl banka soyarım ya da ben şu kişinin aracına nasıl zarar veririm, falan filan..

Sen bunun yollarını sıralayacak mısın.. Yoksa saçma sapan konuşuyorsun vs mi diyeceksin? Onlar da kişinin kendisine zarar veriyor seni bağlayan ne ki.. Soruya niye cevap vermiyorsun?

Ha kel hasan, ha hasan kel.. Ne farkı var?

Sen emniyet kemeri takma bence.. Gayet yerinde bir karar..

c20let
18-01-2013, 19:47
Burada insanlara bu işin dalaveresi nasıl, bunu anlatma, yapıyorsan bir üçkağıt yaptığın şeyi de savunma..

Sen emniyet kemerinin hala takan kişinin can güvenliğini sağlar diye düşünüyorsun ancak şunu söyleyeyim sana, yanlış yoldasın..

Burada birisi konu açsa dese ki ben nasıl intihar ederim ya da nasıl banka soyarım ya da ben şu kişinin aracına nasıl zarar veririm, falan filan..

Sen bunun yollarını sıralayacak mısın.. Yoksa saçma sapan konuşuyorsun vs mi diyeceksin? Onlar da kişinin kendisine zarar veriyor seni bağlayan ne ki.. Soruya niye cevap vermiyorsun?

Ha kel hasan, ha hasan kel.. Ne farkı var?

Sen emniyet kemeri takma bence.. Gayet yerinde bir karar..

Abi yine soruma cevap vermedin hala yanlış yoldasın diyorsun ama takmazsa seni nasıl tehlikeye atar bunun cevabını vermedin. Ben takıyorum emniyet kemeri kısa mesafe dahi olsa. Aracım kısımında ef civic görünüyor ama ailemin astrasını da kullanıyorum sık sık ve uyarı sistemi mevcut olduğundan alışkanlık haline geldi. Senin dediklerinde doğru ama bu kadar uç örnek vermeye gerek yoktu. Yaşına olan saygım sonsuz bu konuda da kendimi gayet iyi ifade ettiğimi düşünüyorum. Genelde bu tarz konular uzadıkça tartışma çıkıyor tadına bırakayım. :D

Kadyr
18-01-2013, 20:00
takmak lazım takmak lazım camdan fırlamamak lazım! amma bende şehir içinde takmıyorum :S

kadirsa
18-01-2013, 20:05

Şimdi bu senin kalın şekilde işaretlediğim yerde yazdığın ne demek oluyor biliyor musun?

Yapma arkadaş ölürsün dediğimiz şeye, bunu diyorsak bunu söylediğimiz adamın canını önemsiyoruz demektir, canını yoka sayarak (senin canın çokta s.mizde der gibi) "böyle böyle yapabilirsin ama" yapmamız demek oluyor. Nasıl olacak bu iş?

CaNeR44
18-01-2013, 20:13
sokak arası hariç nereye gidersem takıyorum zahmetli olsa da tavsiyem kardeşim sende tak

soruna cevap:serviste sildirip susturada biliyorsun :)

Oğuzhan K.
18-01-2013, 21:39

Sacma sapan soruysa cevap vermeden kapatabilirsin silah zoruyla cevap yazdirmiyoruz. Klipsi varmis sorun ondaymis beyler tesekkurler.

Oğuzhan K.
18-01-2013, 21:43
Bu arada sosyal mesaj veren arkadaslar bu bozulma emniyet kemeri takildigi icin yapildi bilginize ;)
Edit: Duzgum uslupla yazan kisiler alinmasin bunu uzerine..

Quantum
18-01-2013, 21:44
Sacma sapan soruysa cevap vermeden kapatabilirsin silah zoruyla cevap yazdirmiyoruz. Klipsi varmis sorun ondaymis beyler tesekkurler.

bu tip sorular bu forum için zaman kaybı tamamen..
Haklısın.. Ne yaparsanız yapın.. Hatta takmayın kemer falan çok iyi seçim olur..

Oğuzhan K.
18-01-2013, 21:45
bu tip sorular bu forum için zaman kaybı tamamen..
Haklısın.. Ne yaparsanız yapın.. Hatta takmayın kemer falan çok iyi seçim olur..

Tamam baskan sen bilgi platformunda dolu zama geciricegimiz seyler paylas onlardan da bilgileniriz ;). Ne tur sorular sorucagimizida soyle bir dahaki sefere o hatalari sorarim ;). Bu bozulma kemer takildigi icin oldu dikkatini cekerim.

MehmetCanA.
18-01-2013, 21:57
Bildiğim kadarıyla yeni araçlarda emniyet kemeri takılı olduğunda hava yastıkları devreye giriyor. Sen araca emniyet kemerin takılı olmadığı halde takılıymış gibi gösterdiğinde(plastik çart çurt takınca yani) hava yastığı yine devreye giriyor. Ki emniyet kemeri takılı olmadığında hava yastıkları büyük tehlike yaratıyor. Şehir içinde yavaş giderken falan takmıyoruz diyen abilerim, arkadaki aracın ufak bi tıklamasında hava yastığı açılırsa ? Kemerlerinizi takın abilerim.