PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : corsa gsi yardım

freedige
19-01-2013, 00:49
merhaba arkadaşlar.
1.7 dti corsa kullanıyorum. ***** gidişi pek tatmin edici değil. şimdi yanına birde corsa gsi almak istiyorum. fakat ***** sitede iki araç buldum. yalnız aklıma birşey takıldı.
araçların ikiside 98 model corsa gsi. Araçlardan birinin motoru kapağında opel yazıyor. diğerinin motor kapağında ecotec yazıyor. bu araçlar farklı motorlaramı sahip? alacak olsam hangisini almalıyım? birde bu araçları alırken en çok neye dikkat etmek gerekir?
şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
ilan linklerini istersniz paylaşabilirim.

asot
19-01-2013, 07:49
şunu söyliyim corsa gsi alacağıma, 1.7 dti'i yüklerdim çok daha iyi... ama 106 gti alıcam dersen konu değişir. Corsa gsi kullandım, hiçbir heyecan, aksiyon alamadım..

typermelih
19-01-2013, 08:16
merhaba arkadaşlar.
1.7 dti corsa kullanıyorum. ***** gidişi pek tatmin edici değil. şimdi yanına birde corsa gsi almak istiyorum. fakat ***** sitede iki araç buldum. yalnız aklıma birşey takıldı.
araçların ikiside 98 model corsa gsi. Araçlardan birinin motoru kapağında opel yazıyor. diğerinin motor kapağında ecotec yazıyor. bu araçlar farklı motorlaramı sahip? alacak olsam hangisini almalıyım? birde bu araçları alırken en çok neye dikkat etmek gerekir?
şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
ilan linklerini istersniz paylaşabilirim.

corsanı bana sat :) 1.7 tdci arıyorum da :)
ayrıca gsi tatmin edici değil çok keyifsiz bir araç bilgin olsun

Mst
19-01-2013, 08:51
C kasa GSI bul al, 1.8 :)

Chn53
19-01-2013, 08:55
1.7 dti gitmiyormu :) yazılım , komple egzoz , filtre ile bile çok fena giden bi araç :)

adilhcl
19-01-2013, 09:01
Corsa GSİ mantzel manıfolt hava filtresi eksoz ve yazılım ile cok seker olur bılgın olsun bende vardı 97 corsa GSİ yay mantzel manıfolt HKS mantar ve eksoz ile orjınalıne nazaran cook keyıflı olmustu allahtan bı arkadasıma gıttı aracta uzulmedım :D ben tavsıye ederım parasına gore super bence bı kere ses yalıtımı bıle cok ıyı kapıyı kapattıgında nerdeyse dısarısı ıle ılıskın kesılıyo alıcaksanda bıraz sabırla temız ve duzgununu al derım on koltum yan desteklerı yıpranmıs oluyor genelde bırde kapı ıc dosemelerı onlarda cok buyuk masraflı olacagını sanmıyorum bırde kesınlıkle hararetıne dıkkat ederek kullan cunku 98. derecede acıyor fanı :D

oğuzk
19-01-2013, 09:05
Güzel bir yazılımla gayet tatmin edici olur aracınız ayrıca corsa b ve c kasanın gsi ındanda çok çook mantıklı performans-yakıt açısından :)

muratburunce
19-01-2013, 09:39
corsa gsi alacak olursan eğer 94 model almanı tavsiye ederim... 95 ve üstü ecotec motor olarak üretildi ama sadece 94 modeller doch motor... ne farkı var dersen eğer ses ve performans olarak daha tatmin edici... eco motora yapacağın yüklemeyi doch motora yaparsan daha çok verim alırsın... ve ses olarak hava filtresi sesine hep bayılmışımdır 94 corsa gsi'ın...

John
19-01-2013, 09:50
arkadaşım 1.7 dti'da kat iptali, düz boru, sona dandik bir spor son susturucu, egr iptali, kutu içi k&n ve güzel bir yazılımla çok güzel güçler alırsın, 0-100'de gsi'ı her türlü tokatlarsın.

ben zamanında 1.7 dti kullanmıştım, gayet te güzel yürüyordu bu yazdığım özelliklerle.

ali elbasan
19-01-2013, 10:16
corsa alıcaksan 96 kadar olanını al sonrası ecotec onlar cok verimli degil biraz oynarsan cok güzel şaka makınası olur yafa koy üstüne c20xe motoru bakneler yapıyor orneklerivar gören arkadaşlar yazar

CRX
19-01-2013, 10:23
Bi sure corsa gsi kullandim 94 model dohc motordu, 106 gti dan inip ona binmistim, gti gibi degildl ama zevkli bir arabaydi, ecotec hic tavsiye etmem sadece adi gsi olur.

Mst
19-01-2013, 10:29
***** sitede 2002 model GSI var 16bin liraya, araba pek düzgün değil gibi ama rakam iyi sanki? :)

freedige
19-01-2013, 18:35
şunu söyliyim corsa gsi alacağıma, 1.7 dti'i yüklerdim çok daha iyi... ama 106 gti alıcam dersen konu değişir. Corsa gsi kullandım, hiçbir heyecan, aksiyon alamadım..
106 gti almak isterim tabiki ama hem temizini bulmak zor hemde benim bütçeme (temizleri) göre çok para. bakıyorum gti ** dediğim gibi düzgün masrafsız bulamadım.

corsanı bana sat :) 1.7 tdci arıyorum da :)
ayrıca gsi tatmin edici değil çok keyifsiz bir araç bilgin olsun

corsamı da yeni aldım aslında. çok hoşuma gidiyor. satmak gibi bir niyetim yok ama işte gitmiyor.

1.7 dti gitmiyormu :) yazılım , komple egzoz , filtre ile bile çok fena giden bi araç :)

biliyorum ama pek kara dumanı sevmiyorum.

freedige
19-01-2013, 18:41
Corsa GSİ mantzel manıfolt hava filtresi eksoz ve yazılım ile cok seker olur bılgın olsun bende vardı 97 corsa GSİ yay mantzel manıfolt HKS mantar ve eksoz ile orjınalıne nazaran cook keyıflı olmustu allahtan bı arkadasıma gıttı aracta uzulmedım :D ben tavsıye ederım parasına gore super bence bı kere ses yalıtımı bıle cok ıyı kapıyı kapattıgında nerdeyse dısarısı ıle ılıskın kesılıyo alıcaksanda bıraz sabırla temız ve duzgununu al derım on koltum yan desteklerı yıpranmıs oluyor genelde bırde kapı ıc dosemelerı onlarda cok buyuk masraflı olacagını sanmıyorum bırde kesınlıkle hararetıne dıkkat ederek kullan cunku 98. derecede acıyor fanı :D
evet birtaz araştırma yaptım gsi lar hakkında. genel yorumlar performansa göre hem yakıt hemde fiyatın uygun olduğu yönünde. işte araştırma aşamasındayım düzgün bir araba olsa hemen alırım.

corsa gsi alacak olursan eğer 94 model almanı tavsiye ederim... 95 ve üstü ecotec motor olarak üretildi ama sadece 94 modeller doch motor... ne farkı var dersen eğer ses ve performans olarak daha tatmin edici... eco motora yapacağın yüklemeyi doch motora yaparsan daha çok verim alırsın... ve ses olarak hava filtresi sesine hep bayılmışımdır 94 corsa gsi'ın...

1.7 dti den önce 94 model civic si sahibiydim. dohc motorlar gerçekten diğerlerinden ayrı. ama ben biraz daha temiz olsun diye 98 civarı düşünmüştüm.

freedige
19-01-2013, 18:45
eşte dosta da yokki bu araçlardan alsak yada en azından binip neler yapabilir görsek. yinede aklınızda olsun etrafta temiz gsi veya 106 gti (zor ama ) 14000 e kadar bulursam hemen alabilirim. yardımlarınızı bekliyorum.

Trance-R
19-01-2013, 18:45
Corsa Gsi sahibi oldum.
Gsi alıp, yürüteyim edeyim dersen para/çokomel eğrine bakar durum farkındasındır umarım :)
- Gsi, Filtre sesi ile gaza getiren bir cihazdır. Ama, performans olarak dizelinden iyidir hatta baya iyidir :)
- Mantzel, egzost, filtre, chip ile çok güzel olur... Buda Cadde modifiyesi için gayet yeterli setupdır Corsa Gsi'a..
- bazı arkadaşlar 106 GTI demiş. Amacımız bursa CORSA GSI artı ve eskisisi ile değerlendirmektir.106 GTI'a hiç girmeyelim. konumuz belli.
- 94 alman performans ve potansiyel olarak daha net sonuçlar verir. 95 üstü alman yani Ecotec alman donanım artısı olur. ama performans olarak 1 sn. var .. düşün gerisini.
- 94 vardı bende, halen tadı damağımdadır ... Temiz bir araç olması, yorulmamış olması, yıpranma durumu değerlendirerek almanızda fayda var.
- Alman kalitesini de almış olucaksınız, Sağlam araç hiç değilse :) :D

freedige
19-01-2013, 18:48
- 94 alman performans ve potansiyel olarak daha net sonuçlar verir. 95 üstü alman yani Ecotec alman donanım artısı olur. ama performans olarak 1 sn. var .. düşün gerisini.

yazdıkların için teşekkürler. burda ne demek istediğini anlayamadım. 1 sn derken ne ile 1 sn var.

ouzs
19-01-2013, 19:05
corsa gsi gitmiyor keyifli değil diyeneler sanırım pek opel sevemeyen kişiler.. 106 gti dan daha ağır bi araç olduğunu unutmasınlar.Ki çok gti geçmişliği vardır gsi ların ;) Çok güzel ciğerli corsa gsi lar var.
Örneğin http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-gsi-16v-94-doch-legend-body-102355309/detay

r3dkit
19-01-2013, 19:14
corsa gsi gitmiyor keyifli değil diyeneler sanırım pek opel sevemeyen kişiler.. 106 gti dan daha ağır bi araç olduğunu unutmasınlar.Ki çok gti geçmişliği vardır gsi ların ;) Çok güzel ciğerli corsa gsi lar var.
Örneğin http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-gsi-16v-94-doch-legend-body-102355309/detay

abi yazıcaklarımı yazmışsın zaten. tamamen opel sevememekten ibaret. gsi bikere gti gibi tangır tungur bi araba değildir. ikide birde orasından burasından arıza çıkarmaz YORULMAMIŞ ise. 106 yı kötülemek değil tabiki amaç ama temiz 106 20.000TL temiz corsa 10.000 - 12.000 tl. mantzel powerbox filtre ve güzel bi egzos tadından yenmez corsa;)

ouzs
19-01-2013, 19:20
Corsa ya binen ve stock gsi ın, stock gti ı geçtiğine tanıklık eden bi dostum memedim. adamsın.. :)

Trance-R
19-01-2013, 19:32
yazdıkların için teşekkürler. burda ne demek istediğini anlayamadım. 1 sn derken ne ile 1 sn var.

:) açıklıyorum.

- 94 109 hp'dir. 0-100: 9,5 sndir.
- ecotecler 106 hpdir. 0-100 10,5sn dir ...

donanım, ağırlık filan cart çurt derken 1 sn yavaştırlar :(
106 lık araçlarda, EGR iptali olur ise, 109'a ulaşmak mümkün fakat, 9,5 sn yakalamak zor ecoteclerde, standartlarda.

- eğer mantzel yaptıracak olursanda, chip veya yazılım illaki yaptır, araç fakire düşer, 15-20 beygir getirisi var diye motoru eline alma :(

- filtre, mantzel, eksoz, chip-yazılım,"birde sensörleri baştan aşağıya değiştir."
arabanın kaderinin değiştiğini anlarsın :)

r3dkit
19-01-2013, 20:45
Corsa ya binen ve stock gsi ın, stock gti ı geçtiğine tanıklık eden bi dostum memedim. adamsın.. :)

o konuya hiç girmedim abi tartışma çıkar diye (:

:) açıklıyorum.

- 94 109 hp'dir. 0-100: 9,5 sndir.
- ecotecler 106 hpdir. 0-100 10,5sn dir ...

donanım, ağırlık filan cart çurt derken 1 sn yavaştırlar :(
106 lık araçlarda, EGR iptali olur ise, 109'a ulaşmak mümkün fakat, 9,5 sn yakalamak zor ecoteclerde, standartlarda.

- eğer mantzel yaptıracak olursanda, chip veya yazılım illaki yaptır, araç fakire düşer, 15-20 beygir getirisi var diye motoru eline alma :(

- filtre, mantzel, eksoz, chip-yazılım,"birde sensörleri baştan aşağıya değiştir."
arabanın kaderinin değiştiğini anlarsın :)

arkadaş GSİ'ı Dökmüş buraya:icon_tup:

freedige
19-01-2013, 21:43
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-orjinalopel-corsa-gsi-1.6-16-valf-yakit-cimrisi-klimali-111626389/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-this-is-my-life-i-lowe-gsi-111981976/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-askerlik-nedeniyle-acil-satilik-opel-corsa-1,6-gsi-spor-araba-95278053/detay/

şu üç araç hakkında bilgisi olan varmı acaba?

muratburunce
19-01-2013, 21:43
94 gsi candır :))

Trance-R
19-01-2013, 21:52
o konuya hiç girmedim abi tartışma çıkar diye (:

arkadaş GSİ'ı Dökmüş buraya:icon_tup:

rica ederim, Opel iyidir de Gsi'ın kondisyonu yerinde bulmak sanata benziyor TR'de :(

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-orjinalopel-corsa-gsi-1.6-16-valf-yakit-cimrisi-klimali-111626389/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-this-is-my-life-i-lowe-gsi-111981976/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-askerlik-nedeniyle-acil-satilik-opel-corsa-1,6-gsi-spor-araba-95278053/detay/

-98 model Ankarada olan iyi duruyor, hali ile 14-15 yaşında araç.
-Fakat ben, ya 94 alırdım yada 98.neden dersen, 94 alıp performansa yönelik yürütürüm.ama 98 alırsam da, keyfi için alırım.
-yani 95-96-97 almam şahsen :)
-98'lerde; çift hava yastığı, sunroof ekstra olarak vardır. Belki birkaç donanım artısı da vardır.
ondan sebep, 95-96-97 kesinlikle bakmam... benim tercihim bu yönde olurdu.

(+), çok düzgünse yine 97-96-95 bakılır... " Legend Body " olarak 94 bence başka bir duruşu var. Efsane tamponlu bulman da zordur, çoğu önden kazalıdır. Ecoteclerin ön Tamponu değişiktir. Opel Combo tamponlu olanlardan UZAK DUR :D

EREN34
19-01-2013, 21:56

Kırmızıların ön tamponlar gsi değil swing tamponu.

Gri güzel gibi ama o para etmez

freedige
19-01-2013, 22:04
rica ederim, Opel iyidir de Gsi'ın kondisyonu yerinde bulmak sanata benziyor TR'de :(

-Fakat ben, ya 94 alırdım yada 98.neden dersen, 94 alıp performansa yönelik yürütürüm.ama 98 alırsam da, keyfi için alırım.
-98'lerde; çift hava yastığı, sunroof ekstra olarak vardır. Belki birkaç donanım artısı da vardır.

(+), çok düzgünse yine 97-96-95 bakılır... " Legend Body " olarak 94 bence başka bir duruşu var. Efsane tamponlu bulman da zordur, çoğu önden kazalıdır. Ecoteclerin ön Tamponu değişiktir. Opel Combo tamponlu olanlardan UZAK DUR :D

zaten 98 lere bakıyorum sunroof olduğu için. ama şu 94 de ne var. o kadar keyifli bir arabamı. 10 kişiden 7 si 94 al diyor.

freedige
19-01-2013, 22:09
Kırmızıların ön tamponlar gsi değil swing tamponu.

Gri güzel gibi ama o para etmez

işte o kadar anlamıyorum bu arabalardan civic olsa herşeyini az çok bilirim. onun için yardım bekliyorum sizlerden.

bu gri arabayı alcak olsak kaç para eder kaça alalım.

bildiğiniz tanıdığınız arkadaşlarda varsa satan 94 yada 98 model önerebileceğiniz arabalar varsa bakmak isterim.

41AF101
19-01-2013, 22:30
Onur beyin yazdığı her yoruma Dikkate alın,gerekli tüm bilgileri vermiş Tabiiki anlayana. ;)

freedige
19-01-2013, 22:41

yani şimdi ouzs arkadaşımın paylaşmış olduğu linkteki araç alınırmı bu fiyata?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-gsi-16v-94-doch-legend-body-102355309/detay

Germanian
19-01-2013, 22:42
***** sitede izmirden mavi var bitane cok cok iyi duruyo tavsiye ederim hatta niyet ederseniz aranizi bulurum sahibiyle

Trance-R
19-01-2013, 22:43
zaten 98 lere bakıyorum sunroof olduğu için. ama şu 94 de ne var. o kadar keyifli bir arabamı. 10 kişiden 7 si 94 al diyor.

keyfi, performansı karakteri duruşı vs.
donanım yoktur. h.direksiyon yok en basitinden.
elektrikli camlar,ABS var :)

işte o kadar anlamıyorum bu arabalardan civic olsa herşeyini az çok bilirim. onun için yardım bekliyorum sizlerden.

bu gri arabayı alcak olsak kaç para eder kaça alalım.

bildiğiniz tanıdığınız arkadaşlarda varsa satan 94 yada 98 model önerebileceğiniz arabalar varsa bakmak isterim.

gri araç için o fiyatları vermezdim. hani öldürmek vs. ama 12-13 neler var ;)

Onur beyin yazdığı her yoruma Dikkate alın,gerekli tüm bilgileri vermiş Tabiiki anlayana. ;)

Sağolasın, anlayacakları şekilde yazıyorum. İnşallah güzel bişey alırsın tadınla binersin :)
ben halen almak isterim. kısmet :)

freedige
19-01-2013, 22:44
birde bu "legend body" nedir? az önce paylaştığım aracın üzerindeki tampon ve marşbiyel (umarım yazılışı bu şekildedir) eklerimi?

EREN34
19-01-2013, 22:45
"Adam" gibi 94 gsi'a o paralar verilebilir. Hele hastası iseniz direk alırsınız.

Benim nazarımda ecotec'in edeceği para

97 model=9500-10000 TL
98 model=11000 TL

41AF101
19-01-2013, 22:45
Aynen öyle Abi detaylıca yazmışsın :)
Ben şu kadar söylim 1.4 corsaya bahsettiğin işlemleri yaptım.Şuan komple düz borulu egzostlu filtreli gsilara 6 7 boy atıyorum.İnanmayan varsa deneyebiliriz :)

freedige
19-01-2013, 22:46
***** sitede izmirden mavi var bitane cok cok iyi duruyo tavsiye ederim hatta niyet ederseniz aranizi bulurum sahibiyle
ilanlarda izmirde mavi yok. linkini paylaşırmısınız.

freedige
19-01-2013, 22:49
keyfi, performansı karakteri duruşı vs.
donanım yoktur. h.direksiyon yok en basitinden.
elektrikli camlar,ABS var :)

gri araç için o fiyatları vermezdim. hani öldürmek vs. ama 12-13 neler var ;)

işte bulsak ya o 12 13 lüklerden. şimdi bulamıyorum iki gün sonra gider bir araba alırım ardımdan çıkarlar ortaya hepsi. bendede böyle bir şans var.

Trance-R
19-01-2013, 22:56
birde bu "legend body" nedir? az önce paylaştığım aracın üzerindeki tampon ve marşbiyel (umarım yazılışı bu şekildedir) eklerimi?

"Legend body" çok değişik bir mevzu :) kısaca;
93-94lerde kaza yapan GSI'lar yüzünden sigorta firmalarının ve OPEL'İn kararı sonucu, maliyetlerinden ötürü araç kaporta etrafındaki eklerin ve tamponların artık ÜRETİLMEMEsi kararı alınan EFSANE body kit olarak bilinen "kit"

"Adam" gibi 94 gsi'a o paralar verilebilir. Hele hastası iseniz direk alırsınız.

Benim nazarımda ecotec'in edeceği para

97 model=9500-10000 TL
98 model=11000 TL

gibi gibi :)

Ben şu kadar söylim 1.4 corsaya bahsettiğin işlemleri yaptım.Şuan komple düz borulu egzostlu filtreli gsilara 6 7 boy atıyorum.İnanmayan varsa deneyebiliriz :)

Sİteden Karanlık'ın, 1.4 GLS'ler için yaptığı liste vardı acaba onu mu uyguladın naptın :)?

işte bulsak ya o 12 13 lüklerden. şimdi bulamıyorum iki gün sonra gider bir araba alırım ardımdan çıkarlar ortaya hepsi. bendede böyle bir şans var.

araştırmak iyidir. :)

Redfish16V
20-01-2013, 01:13

Ankaradaki griden şüphelenmeye başladım :D 2 tane farklı ilan.resimler,satan galeri,fiyat.bunların hepsi farklı 2 ilan :D Param olsa ilk alacağım araba burak abinin corsa gsi'ı :)

freedige
20-01-2013, 01:53
Ankaradaki griden şüphelenmeye başladım :D 2 tane farklı ilan.resimler,satan galeri,fiyat.bunların hepsi farklı 2 ilan :D Param olsa ilk alacağım araba burak abinin corsa gsi'ı :)
dediğiniz gsi satılıkmı? satılıksa ilanı yada resmi varmı acaba?

R.I.P
20-01-2013, 02:24
sahibinden.com/search.php?b[s]=5270476
verdiğim linkteki satıcıyı takip et istersen ilanın süresi bitmiş ama yeniler yakında .bu arkadaşa ben satmıştım yaklaşık 4 yıl önce 1997 model ben sattığımda 135-140bin civarı olması lazım..kmsi orjinal. dynoya çıkarmıştık stock halde swing egzosu+yaklaşık 5-6 litre motor yağı+yan sanayi bobin ve buji kabloları+manifold contasında sıkıntı vardı 97 hp çıkmıştı. sol kapı sacı değişikti başka değişeni yoktu şase kule işlemsizdi. bazı yerlerinde macunları vardı elbetteki.iç döşemeside oldukça iddialı.koltuklar döşemeler deriydi.içi öyle temiz ve güzel başka gsi yoktur denebilir. tek ihtiyacı güzelce bir komple boya. motoru düzgün sağlıklıydı. içini görsen başka bişeyi gözün görmez :)
http://i48.tinypic.com/2d1mvxu.jpg
http://img389.imageshack.us/img389/6844/gucu022ho0.jpg

murat86
20-01-2013, 08:51

Merak ettim aracını deniyelim istersen ? :cool: :icon_tup:

murat86
20-01-2013, 08:54
Ben 98 kullanıyorum Çokta memnunum aslında keyifli bi araba su an 133.8 hp veriyo dynoda mantzell düz boru mantar verileri yayınlamıstım burda.

41AF101
20-01-2013, 10:11
Merak ettim aracını deniyelim istersen ? :cool: :icon_tup:

Ben 98 kullanıyorum Çokta memnunum aslında keyifli bi araba su an 133.8 hp veriyo dynoda mantzell düz boru mantar verileri yayınlamıstım burda.

Deneyelim tabiiki sorun yok :) Fakat yukarıda yazdığıma dikkat ettiyseniz Sadece Düz borulu egzostlu ve filtrelileri 6 7 boy geçtim ;)
Siz mantzel uygalamışsınız benim gibi , düz mantık düşündüğünüzde 106 hp lik gsi mantzel ile rahat 125 130 hp olur.Benim aracım 1.4 ve mantzel yazılım vs vs ile 117 hp.
Sizin geçeceğiniz zaten belli,ama deneyelim sorun yok Cumartesi günleri Rahmanlar Mc te 3 4 gsi oluyoruz Cuma günü p.m atarım. Görüşmek üzere :)

murat86
20-01-2013, 10:19
Deneyelim tabiiki sorun yok :) Fakat yukarıda yazdığıma dikkat ettiyseniz Sadece Düz borulu egzostlu ve filtrelileri 6 7 boy geçtim ;)
Siz mantzel uygalamışsınız benim gibi , düz mantık düşündüğünüzde 106 hp lik gsi mantzel ile rahat 125 130 hp olur.Benim aracım 1.4 ve mantzel yazılım vs vs ile 117 hp.
Sizin geçeceğiniz zaten belli,ama deneyelim sorun yok Cumartesi günleri Rahmanlar Mc te 3 4 gsi oluyoruz Cuma günü p.m atarım. Görüşmek üzere :)

Zevkle gelirim :) Tanışmış oluruz.

41AF101
20-01-2013, 10:20
Zevkle gelirim :) Tanışmış oluruz.

Tabiiki Memnun olurum :)

Mre85
20-01-2013, 12:57
bir inceleyin isterseniz;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-3-sahibinden-cok-temiz-corsa-gsi-103426087/detay/

hoşunuza gider içinize sinerse hayırlı olsun diyelim :)

telefondan veya ö.m ulaşabilirsiniz.

ofli
20-01-2013, 14:09
yine yazılmış çizilmiş :D

arkadaşlar son yazım gsi lar hakkında 94 doch nedir yaa..
gsi lar 93-94-95-96-97-98 olarak hepsi dohc tur.

93-94 ler 109 hp evet dogru farkı beyin tesisat sensorler emme manifoldu plastik. yani debimetreli tip c16xe motor kodlu.

95-96-97-98 ecotech dedikleriniz 106 hp iat sensorlu x16xe motor kodlu. beyin tesisat farkı olan modeller her iki motorda tamamen birbiriyle aynı.

sıkıntı şuradan kaynaklanıyor astra gsi larda aynı donem c20xe sfi uretilen 150 hp lik makinalar 136 hp ecotech lere dondu corsa da bu durum sanıldıgı gibi değil gonul rahatlığıyla 98 corsa gsi alabilirsiniz. kolay gelsin

ofli
20-01-2013, 14:21
buarada şunlarıda ekleyeyim şimdi çıkıp benim 94 cok fena giderdi boyle geçerdi diyen arkadaşlar olur 94 daha hafif dogrudur bağzılarında hidrolik direksiyon bile yok :D

94 alacak arkadaş 500+ rakamlara debimetre almayı kenara yazsın + emme manifoldu plastik oldugundan dolayı çogununkinde vakum kaçağı var mantzel yaparken 96 ustu modellerin emme alt parçasınıda alacak extradan bitek body avantajı var 94 lerin onun içinde alınmaz kanaatimce 4 yaş daha buyuk bir araç.

alın 98 elektrikli sunroof yapın mis gibi binin mantzel+yazılım keyfinize bakın kolay gelsin

benim eski aracım şuan olsun gsi almak yerine 1.4 gls alırdım :D motor aynı detaylarını vermiştim zaten
http://img820.imageshack.us/img820/3353/gggpx.jpg

freedige
20-01-2013, 20:25
yine yazılmış çizilmiş :D

arkadaşlar son yazım gsi lar hakkında 94 doch nedir yaa..
gsi lar 93-94-95-96-97-98 olarak hepsi dohc tur.

93-94 ler 109 hp evet dogru farkı beyin tesisat sensorler emme manifoldu plastik. yani debimetreli tip c16xe motor kodlu.

95-96-97-98 ecotech dedikleriniz 106 hp iat sensorlu x16xe motor kodlu. beyin tesisat farkı olan modeller her iki motorda tamamen birbiriyle aynı.

sıkıntı şuradan kaynaklanıyor astra gsi larda aynı donem c20xe sfi uretilen 150 hp lik makinalar 136 hp ecotech lere dondu corsa da bu durum sanıldıgı gibi değil gonul rahatlığıyla 98 corsa gsi alabilirsiniz. kolay gelsin

buarada şunlarıda ekleyeyim şimdi çıkıp benim 94 cok fena giderdi boyle geçerdi diyen arkadaşlar olur 94 daha hafif dogrudur bağzılarında hidrolik direksiyon bile yok :D

94 alacak arkadaş 500+ rakamlara debimetre almayı kenara yazsın + emme manifoldu plastik oldugundan dolayı çogununkinde vakum kaçağı var mantzel yaparken 96 ustu modellerin emme alt parçasınıda alacak extradan bitek body avantajı var 94 lerin onun içinde alınmaz kanaatimce 4 yaş daha buyuk bir araç.

alın 98 elektrikli sunroof yapın mis gibi binin mantzel+yazılım keyfinize bakın kolay gelsin

benim eski aracım şuan olsun gsi almak yerine 1.4 gls alırdım :D motor aynı detaylarını vermiştim zaten
http://img820.imageshack.us/img820/3353/gggpx.jpg

genelde alınacaksa 94 yada 98 model gsi alınmasını öneriyor herkes. 98 almayı istiyorum aslında. ama işte temiz bir araba bulmakta sıkıntı. ilk post ta yazdığım soruya cevabı siz vermişsiniz teşekkür ederim. mantzel takılınca fakire düşüyor yazıyor genelde forumlarda. yazılım yada chip uygulanmadığında. ne kadar doğrudur? chip yada yazılım olmayan mantzel filtre olan bir araç ne kadara alınmalıdır. durduk yerde fazladan para vermeyelim. bunu sormamın nedeni bu özelliklerde 8-9 araç var ve aralarındaki fiyat farkı çok fazla.

freedige
20-01-2013, 20:27
bu arada mavi corsa çok iyiymiş :D :icon_tup:

ofli
20-01-2013, 21:05
Dostum mantzel dedigin sey işcilikle birlikte 500 e biter sen aracın temiz olanına bak 98 al temiz olsun