PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.2 8v Palio Van Gaz Önerisi

valeryzone
20-01-2013, 11:22
ARkadaşlar öncelikle herkeze iyi forumlar

2005 model 1.2 8v palio van sahibiyim 2 3 hafta sonra muaynem var

aracım 134.000 km de hazır muayne varken gazıda arada çıkartayım

diyorum. aracımı iş için kullandığım için gaz taktırmayı düşünüyorum bu konuda ne

düşünürsünüz yada ne marka gaz önerirsiniz

i3r
20-01-2013, 11:31
Aynı motora sahip 2001 model yaklasik 65.000 kmde fiat palio kullanicisiyim. 1.2 full enjektörlü 75 hp.

Benden önceki sahibinin -arac motorunun full enjeksiyon olmasina ragmen- sıralı sistem tabir edilen sistem montaji yaptirmamasindan ötürü ilk satin aldigim dönemde rölanti problemi yaşamıştım. Tavsiyem mutlaka sirali sistem montaji yaptirmanizdir.

Aracımda tomasetto marka lpg sistemi mevcut. 4 yili askin süredir kullaniyorum.

Montaji dogru düzgün yapildigi sürece yeni sıralı sistemlerin problem cıkartacagini düsünmüyorum.

valeryzone
20-01-2013, 11:32
tabiki sıralı taktırıcamda sizde taktir edersiniz ki piyasada çok marka gaz var markada karar veremiyorum atiker sıralı taktırmayı düşünüyorum sizin aracınız ortalama ne kadar yakıyor ?

i3r
20-01-2013, 11:43
tabiki sıralı taktırıcamda sizde taktir edersiniz ki piyasada çok marka gaz var markada karar veremiyorum atiker sıralı taktırmayı düşünüyorum sizin aracınız ortalama ne kadar yakıyor ?

Daha ucuz maliyetle halletme maksatlı firmalar aklınızı celmesinler diye özellikle "sıralı" dedim. Sırali sisteme sahip bir paliom olmadigi icin bendeki sistemin cok verimli oldugunu düsünmüyorum. Sirali ile daha atak bir araca sahip olacakmisim gibi geliyor. Gerci arabamı da gazlamak icin, yarismak icin kullanmiyorum.

Aracim evin ikinci araci. Genel olarak saglikli tüketim hesabi yapabilecegim kadar uzun yollar katetmiyorum.
İşyerim evim ve genelde turladigim gezdigim yerler birbirlerine cok uzak degiller. En azindan tüketim hesaplayacak kadar uzun degil.

Ramiz
20-01-2013, 12:37
Sirali sistem brc öneririm kullanıyorum memnunum