PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : corsa 1.7 dizel ile alakalı sorular

typermelih
24-01-2013, 08:06
arkadaşlar 3 haftadır bu corsa 1.7 dizele kafayı taktım almak istiyorum,yakınlarda kullanan arkadaşlarınız siz daha önce kullandıysanız bana önerirmisiniz...ne sıkıntısı var kronik problemi varmı...tanıdık arkadaşlarınızdan satmak isteyen ama gerçekten temizse km 130.000 geçmemişse benimle iletişime geçebilir,bu arada önce sorunlarını olumsuzluklarını bilmek en doğrusu :)
teşekkürler

berkay_aydin
24-01-2013, 08:10
Direksiyon kutusu problemleri çıkıyor, temizse 150 bine kadar tercih edebilirsiniz, motorlar genelde 500 bin üstü gidebilir, Yalıtım yok, içe ses alır, vites oranları kısa özellikle 5.vites çok kısa, direksiyon ayarsız ve yüksek, bayanlar biraz zorlanıyor gibi geliyor.. Ne amaçla alınacağına bağlı..

baymustang
24-01-2013, 08:13
beyine bazen su kaçabiliyor oda arıza veriyor çok nadir zamanlarda ama benim dahil aklımda.

hatta kazalı veya sorunlu alıp toplamayı düşünüyorum bütün parçaları neredeyse elimde var :)

SerkanKurt
24-01-2013, 08:16
Kronik sıkıntılardan kafayı yiyebilirsin :) Mazot pompa beyni arızalandı bende direk yolda kaldım. Direksiyon kutusu problemi, Beyin problemi aklıma gelmiyecek bir dolu arızası çıkıyor. Ama mazot pompa beyini başlı başına bela birşey.

SkY
24-01-2013, 08:21
ben 140 binde alıp 170 binde sattım..direksiyon kutusu değişmişti kronik sorundur ses yapar arkadaşlarında dediği gibi..alır almaz egr iptali ,manifold temizliği ve bakımını yaptırdım ve sorunsuz kullandım 30bin km boyunca.yaptığım tek masraf ise ön takımdan gelen sesler için ön takımı yenilemek olmuştu.mazot pompası sorunu var deniliyor ama benim başıma gelmedi.yalıtım zayıftır binek corsalara göre ama keyifli arabadır.

typermelih
24-01-2013, 08:25
aracı şehir içi gazlamak için almak istiyorum,burda hüseyin diye bir arkadaş var aracı 130 hp çıktı daynoda şöyle bir mahalle arasında kullanma fırsatı buldum inanamadım...muhteşem bir ivmelenmesi var,hem dizel şebek gibi yakışıklı bir kasa beyaz renk güzel olur diyorum

typermelih
24-01-2013, 08:27
Direksiyon kutusu problemleri çıkıyor, temizse 150 bine kadar tercih edebilirsiniz, motorlar genelde 500 bin üstü gidebilir, Yalıtım yok, içe ses alır, vites oranları kısa özellikle 5.vites çok kısa, direksiyon ayarsız ve yüksek, bayanlar biraz zorlanıyor gibi geliyor.. Ne amaçla alınacağına bağlı..

bu direksiyon kutusunu değiştirsek nekadara mal oluyor ve değiştirsekte yinemi bir müddet sonra ses yapıyor

berkay_aydin
24-01-2013, 08:35
bu direksiyon kutusunu değiştirsek nekadara mal oluyor ve değiştirsekte yinemi bir müddet sonra ses yapıyor

Abi genelde 300-400 civarı birşey çıkıyor, gazlamak içinse o sıkıntı değil zaten, 200 hp civarı bir setup ile aşırı keyifli olur :) Araç temizse oda çıkmayabilir..

uerbas
24-01-2013, 08:41
mazot pompa beyni,direksiyon kutusu, ön takım sıkıntıları bunlarda benim yaşadıklarım

YsnErhn
24-01-2013, 09:24
mazot pompa beyni ve direksiyon kutusu en kronık arızası zaten. Yalıtımdan eser yok zaten araçta. Temizini bulmak cooook zor. Allah yardımcın olsun diyim.

JaSoN
24-01-2013, 10:02
Temizini bulmak çok da zor değil bence. Bende de var 9 aydır kullanıyorum 150 binde aldım 16-17 bin km yol yaptım. Aşırı temiz bi araba değildi aldığımda. 2 kere bakım yaptım, 1 kere mazot pompası beynine mazot kaçma probleminden dolayı bi müşür müydü ne o değişti. 600 küsür liraydı servisinde ben parçacıdan aldım 250 civarına. Katalizatör tıkalıydı onu değiştirdim. Ön takıma 1-2 müdahele yaptım o kadar. Direksiyonla bi sorunum yok ses olarak falan ama çok yumuşak o hoşuma gitmiyor. Bazıları çok sorun yaşıyor bazıları hiç yaşamıyor. Benim yaşadıklarım ve yaptığım masraf bence normal bu yaşta bu KMde arabada. EGR iptali ve yazılım var bende gayet keyifli gidişi. İş için eşşek niyetine kullandığımdanyetiyor bana.

tolga_55
24-01-2013, 10:12
bende 1.7 dti sahibi olarak tekrarlayayım kronik sorunları :) direksyon kutusu sıkıntısı var. 50 liraya tamir kitleri var onunla hallediliyor. Mazot pompa beyni sıkıntısı var... Yeri motor bloğunun arkasında kaldığından orada aşırı ısınıyor.Lehimlerde sorun çıkıyor. Ancak bu sorunun da çözümü var.Beyin kablolarında fazla tadilat olmadan daha güvenli bir yere alırsanız bununda önüne geçmiş olursunuz. Araçta müthiş kurum birikimi oluyor. Kat iptali şart. Egzoz manifoldu temizliği aracı kendine getiriyor. Temizlik yaptırmadan önce aracımı satmaya karar vermiştim gitmiyor diye. Son bi şansımı denedim.Meğer sorun manifoldun dolu olmasındanmış. Şuanda çiçek gibi... o mutlu ben mutlu :) İnş temizini bulursunuz.

ondertopcu
24-01-2013, 11:09
siteden zeipower nickli murat arkadaşımızın arabası çok çok güzel ve temiz bir araç
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-1,7-dti-hususi-kazasiz-orjinal-111870452/detay/#

-CGR-
24-01-2013, 18:00
hocam , 1.7 DTI ve 1.3CDTI kullandım
bana sorucak olursanız kesinlikle 1.3CDTI alın
Çok daha verimli bir motor , fiat destekli parça konusunda rahat olursunuz ayrıca yakıt ve gidiş açısındanda bence 1248cc lik bir motor olarak çok çok başarılı :)

yok illa 1.7 DTI diyorsanız eğer , hususi oto. olarak geçenlerine bakın çünkü Kamyonet olanların vergisi 700 lira civarı olması gerek yanlış hatırlamıyorsam rakamı , yakıtı 1.3CDTI dan yüksek ve çokta verimli değil.. ben kullanırken hiç sorun yaşamadım o ayrı , ancak 1.3CDTI çok daha mantıklı bence..
corsada ise genel olarak alt takım sorunu ile karşılaşırsınız çok zayıf alt takımı , birde 130k da 1.7DTI orjinal km de bulabiliyorsanız helal olsun onu aldığınız kişiye :) teşekkür edin bence :D

3-4 DTI geçti Elimizden en düşük 300 küsür binlerdeydi orjinal olarak piyasadaki 150 yazandanda 3 kat daha diri nasıl oluyorsa artık siz anlayın :) kolay gelsin... hayırlısı olsun :)

Anıl DALGA
24-01-2013, 18:08
Gazlamak için alınabilir orj turbo palleri büyütlerek ve ufak tefek işlemlerle 130 - 140 hp arası 300 veya üstü nm tork güç alınır gayette keyifli olur aracın tüm bakımları yapılınca hiçbir kronik arızası kalmaz sanayi yolunu unutursunuz o kadar diyim ben 1 gün sanayiye gitmedim ve arabayı günlük 180 hp 350 tork Rollerde 250 hp 459 nm tork olarak kullandım 1 kere conta yaktım nos basmaktan haricinde hiçbirşey olmadı ben 30.000 km kullandım araç şuan arkadaşımda 110 hp 260 nm tork gücünde kullanıyor araçta en ufak sorun yok ne yağ yakma nede kronik herhangi bir problem :)

K.O.
24-01-2013, 18:15
7-8 aydir bende kullaniyorum ve çok memnunum.yakın bi sürede satmak zorundayım , bundan dolayida üzgün değilim desem yalan olur.

berkay_aydin
24-01-2013, 18:21
hocam , 1.7 DTI ve 1.3CDTI kullandım
bana sorucak olursanız kesinlikle 1.3CDTI alın
Çok daha verimli bir motor , fiat destekli parça konusunda rahat olursunuz ayrıca yakıt ve gidiş açısındanda bence 1248cc lik bir motor olarak çok çok başarılı :)

yok illa 1.7 DTI diyorsanız eğer , hususi oto. olarak geçenlerine bakın çünkü Kamyonet olanların vergisi 700 lira civarı olması gerek yanlış hatırlamıyorsam rakamı , yakıtı 1.3CDTI dan yüksek ve çokta verimli değil.. ben kullanırken hiç sorun yaşamadım o ayrı , ancak 1.3CDTI çok daha mantıklı bence..
corsada ise genel olarak alt takım sorunu ile karşılaşırsınız çok zayıf alt takımı , birde 130k da 1.7DTI orjinal km de bulabiliyorsanız helal olsun onu aldığınız kişiye :) teşekkür edin bence :D

3-4 DTI geçti Elimizden en düşük 300 küsür binlerdeydi orjinal olarak piyasadaki 150 yazandanda 3 kat daha diri nasıl oluyorsa artık siz anlayın :) kolay gelsin... hayırlısı olsun :)

Gazlamak için alıyor, 1.3 cdti'ın nesi verimli ? varmı 150 üstü 1.3 cdti ? Bizim ailecek kullandığımız 1.3 cdti vardı chip düzboru vs. kurcalamıştım o zamanlar, tamam güzel gidiyordu ama 1.7 dti çok ayrı, yakıt olarakta litre hesabı yapınca daha az yakıyor 1.7dti...

atituti
24-01-2013, 18:26
ben anlamadım 1.7 nin gücü 60-65 hp degilmi ? ufak tefek masraflarla +100 beygirden fazla getirisimi oluyor :S

-CGR-
24-01-2013, 19:31
Gazlamak için alıyor, 1.3 cdti'ın nesi verimli ? varmı 150 üstü 1.3 cdti ? Bizim ailecek kullandığımız 1.3 cdti vardı chip düzboru vs. kurcalamıştım o zamanlar, tamam güzel gidiyordu ama 1.7 dti çok ayrı, yakıt olarakta litre hesabı yapınca daha az yakıyor 1.7dti...

Adamın Gazlamak için otomobil arayışında olduğunu ben bilemem ,hitabetinizde ve kullandığınız cümlelerde seçici olursanız ortamdaki herkes huzurlu olur ve herkes bilgi edinebilir...

nesi verimli dediğiniz araç , fabrikasyon değerlerde ve gündelik kullanımda makul seviyeli bir tercih olucak ise 1.7DTI 5 basar arkadaşım..
Yüklemek roll lemek 150+ güçler istiyorum diye bir ibare görseydim DTI ya CDTI tercih ederdim demezdim
bende çokca mevcuttu her iki araçtanda burada ahkam kesmenin luzumuda yok..
konunun başlangıcındada Gazlamak için DTI arıyorum yazmıyor , bende insanların belirtmediği birşeyin varlığını kavrayamam kain lik yapamıyorum malesef...

berkay_aydin
24-01-2013, 19:37
Ortamdaki herkes huzurlu zaten, yukarıda yazdım ne amaçla kullanacaksınız diye, eşime alıyorum vs. başka bir nedenden dolayı olsaydı tavsiye etmezdim zaten, 1.3cdti uzun süre bindik, 2 yıldır kendi aracım olarak 1.7dti kullanıyorum, temizini bulursanız alın diyorum.. Saygısızlık yaptıysam kusura bakmayın verimli vs. yazınca yükleme açısından öyle söylüyorsunuz zanneetim, eski corsam'da olan işlemler şuan bu aracımda da var bu daha az yakıyor :) Yine takıldım nesi 5 basıyor ? Görünen kısmı vergi hacimden dolayı vergi avantajı..

freedige
24-01-2013, 19:44
arkadaşım merhaba. ben 1.7 dti kullanmakta olan biri olarak kesinlikle tavsiye ederim. 4 ay kadar oldu sanırım. yağdeğişimi haricinde sanayiye gitmedim çok şükür. aracımı 13000 gibi bir rakama aldım.160k km 2003 model çokta keyifli ve dikkat çeken bir aracım var. görenler birdaha dönüp bakıyor. kesinlikle tavsiye ederim...
http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/142661-corsa-c-17-dti.html
burdanda resimlerine bakabilirsin.

asot
24-01-2013, 19:54
Bende tek kapı 1.3 cdti var, performansı artırmak için yaptırmam gerekenleri biliyorum ama nerde yaptırabileceğimi bilmiyorum ve de ne güç alırım, maliyet ne tutar?

İzmir'de bana yer tavsiye ederseniz sevinirim. Aracın standart gücünü bilmiyorum, 2005 model 1.3 cdti. , 110 hp civarı yapmak ne kadara patlar ?

berkay_aydin
24-01-2013, 19:56
Bende tek kapı 1.3 cdti var, performansı artırmak için yaptırmam gerekenleri biliyorum ama nerde yaptırabileceğimi bilmiyorum ve de ne güç alırım, maliyet ne tutar?

İzmir'de bana yer tavsiye ederseniz sevinirim. Aracın standart gücünü bilmiyorum, 2005 model 1.3 cdti. , 110 hp civarı yapmak ne kadara patlar ?

http://www.techturkey.com/forum/ecufast-amp-drecu/106947-ecufast-izmir-bayimiz-sizlerle.html

Sadece yazılım ve düz boruyla istediğiniz gibi olur galiba :)

asot
24-01-2013, 19:59
http://www.techturkey.com/forum/ecufast-amp-drecu/106947-ecufast-izmir-bayimiz-sizlerle.html

Sadece yazılım ve düz boruyla istediğiniz gibi olur galiba :)

eyvallah bilgi için :) yalnız bir sıkıntım var, araçta cam koltuk ruhsata işletmişler ama vizesi saçma bir şekilde her yıl yapılıyor. Yapılan işlemden sonra vizede sıkıntı olur mu? Düz boru olunca kat iptali vs. olacak çünkü..

berkay_aydin
24-01-2013, 20:09
eyvallah bilgi için :) yalnız bir sıkıntım var, araçta cam koltuk ruhsata işletmişler ama vizesi saçma bir şekilde her yıl yapılıyor. Yapılan işlemden sonra vizede sıkıntı olur mu? Düz boru olunca kat iptali vs. olacak çünkü..

Abi 1.7dti'da kat ortada duruyor kolayca söküp takabiliyoruz, düz boru geçiyor, 1.3cdti'da o zamanki aklımla katı kırdırmıştım, önermiyorum :) sahte katalizör satıyorlar, hem muaynede sıkıntı olmaz hemde cızırtı olmaz, komple düz son susturucu değişik bir ses almıştık 1.3cdti'dan :)

Eray Yümsel
24-01-2013, 20:16
Hayatimda ilk defa aldigim bi araba prim yapti ya la :D

berkay_aydin
24-01-2013, 20:18
Hayatimda ilk defa aldigim bi araba prim yapti ya la :D

O kadar reklam yapıyorsun abi borumu :D :D

Tuning055
24-01-2013, 20:21
bizdeki corsa 125k da ve hususi 2bucuk sene önce aldım valide kullanıyor şuan.. yaz başı gibi satıp model yenilemeyi düşünüyoruz ama şuan değil.. Gerçekten şehir içi için mükemmel bir araç yakıtı kokluyor resmen tamamen orjinal biniyor motorunda oynama yok yetiyor şuan..

Eyup Duygun
24-01-2013, 21:00
Postları okumadan yazıyorum.

Dıstan güzel hos arac Corsa C.Ne kadar tüketir bilemiyorum yazılımla 100hp sehır ıcı gayet tatmınkar olur.Onun dısında cok seslı sarsıntılı calısıyor.Dıreksıyon yükseklık ayarı yok. ( 1.4 comfortlarında var ).Yol sesı cok alıyor.Arka bakalıtlerınde kol dayama yok gene Comfortda var.
Kısacası amac sadece az yakan sehır ıcı ara ıse bence daha komforlu olan Comfort alınmalı.1.3 multıjet demıyecegım cok para o arabalara.

Ahmet Saraçoğlu
24-01-2013, 21:03
abs li 1.7 dti var mı?

berkay_aydin
24-01-2013, 21:04
abs li 1.7 dti var mı?

var abi ..

sinan999
24-01-2013, 22:03
bende hep tedirgindim almadan önce 1.7dti corsayı ama şuan memnunum yakıtı gidişi keyif verici.. iceriye çok ses aldığı bir gerçek yalıtım denilen bişey yok malesef motor sesi 1.3 e gore daha fazla ama alınabılecek bı arac..

typermelih
24-01-2013, 22:17
yani şunu anlıyorum bu araç alınmalı,araçtan çokta birbeklentim yok,zaten 12 bin tllik bir araç komfor nekadar iyi olabilirki 10 yıllık araç,eşiniz dotunuzda varşa lütfen banabilgi verin
teşekkürler...

typermelih
24-01-2013, 22:20
7-8 aydir bende kullaniyorum ve çok memnunum.yakın bi sürede satmak zorundayım , bundan dolayida üzgün değilim desem yalan olur.

doştum aracın adanadamı kaç km de boya durumu uyarşa bakmak işterim

K.O.
24-01-2013, 22:28
pm gönderdim

muratr
25-01-2013, 00:41
faydali bi başlık olmuş teşekküler bende şu aralar 1.7dti-1.4comfort ve 1.3 multijetlere bakıyorum takibe devam :)

Yigit-Y
25-01-2013, 00:50
boyasız 150.000 km de beyaz bir araç var 15.000 TL istenmekte.

3. sahibinden.

tayreep_john
25-01-2013, 01:04
konuyu bende takipteyim bende arıyorm 1.7DTİ arıza çıkartmamış ( ABS ) li olanlardan satmak isteyen olursa ulaşabilirsiniz ..

-CGR-
25-01-2013, 01:31
Ortamdaki herkes huzurlu zaten, yukarıda yazdım ne amaçla kullanacaksınız diye, eşime alıyorum vs. başka bir nedenden dolayı olsaydı tavsiye etmezdim zaten, 1.3cdti uzun süre bindik, 2 yıldır kendi aracım olarak 1.7dti kullanıyorum, temizini bulursanız alın diyorum.. Saygısızlık yaptıysam kusura bakmayın verimli vs. yazınca yükleme açısından öyle söylüyorsunuz zanneetim, eski corsam'da olan işlemler şuan bu aracımda da var bu daha az yakıyor :) Yine takıldım nesi 5 basıyor ? Görünen kısmı vergi hacimden dolayı vergi avantajı..

:) gerek böyle şeylere boşver Kusura bakmadım teşekkür ederim inceliğin için polemik yaratmayalım konuyu baltalamayalım ikiimizde , sen güzel güzel tatlı tatlı bin allahın izniyle 1.7DTI ına kaza bela vermesin allah tamam mı canım kardeşim...

Erdem K.
25-01-2013, 10:59
mazot pompası beyni ve direksiyon kutusu arızası olmayan, melih beyin aradığı fiyatlarda ve temiz 1.7dti varsa ben de pm alabilirim.
Yakıtlarının çok olacağını düşünmüyorum, ş.içi için keyifli hale getirenler mevcut, ben de şuan bir niyet içine girdim açıkcası :)

Eyup Duygun
25-01-2013, 11:46
Bırde beyınlerı unuttuk.Mazot pompsaı beynı ve motor beynı muhtemel kesın bozulacak.Zamanı bellı olmuyor :)

zeipower
25-01-2013, 12:00
Bende uzun suredır kullanıyorum suana kadar yazılan kronık sorunlarıyla karsılasmadım cok sukur.
Mozot pompası ıcın de sureklı dipte kullanmaktan kaynaklandığını söylüyorlar varmıdır bu konuda bilgisi olan?

tolga_55
25-01-2013, 12:49
pompada sorun yok pompa beyninde sorun yaşanıyor.onunda yerini değiştirip sıkıntı çıkarmasını önlüyorsunuz