PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yaşlılık Aylığı?

tremx
25-01-2013, 23:13
Arkadaşlar selam, babamın hizmet dökümünde gözükmeyen günleri için sigortaya dilekçe vermiştik.Bugün sigortanın cevabı elimize ulaştı fakat pek anlayamadım sizlere danışmak istedim.Cevap şu şekilde:
506 sayılı yasanın yaşlılık sigortası yönünden yaşlılık aylığına hak kazandığınız dosyanızın tetkikinden anlaşılmıştır..

Yaşlılık sigortasıyla ilgili genel kriterlere şartlara baktım hiç biri babama uymuyor:S babam 66 doğumlu ve 6000 küsur prim günü var.Emeklilik aylığıyla yaşlılık aylığı aynı şey midir?yaşlılık aylığına hak kazanması emekliliğe hak kazandığı anlamına mı geliyor?:beuj:

uygar
26-01-2013, 01:07
bence Ali Tezel'e sorun net cevap veriyor ve çok bilgili
alitezel.com

driftboy
26-01-2013, 01:38
yaşlılıkla emeklilik farklı şeyler. yarın sgk müdürlüğüne gidin emekli işlerine çözemezseniz pm atın babamdan bi baktırayım ne olmuş ne bitmiş yardımcı olurum

tremx
26-01-2013, 13:51
teşekkürler arkadaşlar.sıkıntı orda işte kardeşım sgk müdürlüğüne gitme durumumuz yok babam yurtdışında şuan 2 hafta sonra gelecek :)

driftboy
26-01-2013, 13:52
teşekkürler arkadaşlar.sıkıntı orda işte kardeşım sgk müdürlüğüne gitme durumumuz yok babam yurtdışında şuan 2 hafta sonra gelecek :)

babanın olmasına gerek yok, kimlik fotokopisi filan varsa sende gidip olayın akışını öğrenebilirsin nedir ne degildir bilgi alabilirsin :)