PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracıma arkadan vurup kaçtılar

nostra
26-01-2013, 00:51
Yaklaşık 1-1buçuk saat önce,Bursa yeni otokop civarında,aracıma sağ arkadan vurup kaçtılar.2 araç yarış halindeydi sanırım. bitanesi beni sıyırıp getçi,diğeri kurtaramadı ve vurdu.peşine takıldım ama u dönüşü yapıp uzaklaştı , aracımda basık olduğu için yakalayamadım. polisi aradım geldi. olayı anlattım ve plakasını verdim.bana çarpan araç siyah citroen c5 ama plakadan çıkan gümüş gri bi skoda. plakayıda doğru aldığıma eminim. ck dk yk v.s baktık ama bi sonuç alamadık. bu şekilde de konuyu mahkemeye intikal ettirirsen , plaka yanlış olduğu için mahkeme masraflarınıda sen karşılarsın deyince , memur beyleri gönderdim.plakadan nasıl farklı bir araç çıkabilir ? ben plakayı doğru gördüğüme eminim.bunun mantıklı bir açıklaması olabilir mi ? .aracımın tamponunda ve stopta kırık var. bolca çizikler ve arka panelde ezilme var.çok şükür büyük bişey yok ama olabilirdi de. vurup kaçması içime oturdu.

Uzun lafın kısası , plakadan farklı bir araç çıktığı için polisten bir sonuç alamadık. belki burdan tanıyan gören bilen vardır diye konu açmak istedim.

Citroen C5 siyah renk 16 GK 025

turbo&quattro
26-01-2013, 00:54
Muhtemelen calinti aractir farkli bir palaka takmislardir..

Cok gecmis olsun .

OBAN
26-01-2013, 00:55
Öncelikle gecmis olsun, Sahte plaka olabilir dostum.

denizalpakinci
26-01-2013, 00:56
Geçmiş olsun,sahte plaka ihtimali geldi benim aklıma doğru okuduğunuza bu kadar eminseniz.Çevrede mobese vs yolu gören bi kamera var mı kontrol ettiniz mi?

OBAN
26-01-2013, 00:59
Bulunduğun şehirdeki sanayi esnafiyla çözebilirsin isini illaki hasarını yaptırmak için sanayiye gidecektir. Bayiye uğramanda da fayda var.

Alperen-B
26-01-2013, 00:59
arkadaşında dediği gibi o bölgede mobese varsa bi incelemeniz daha sağlıklı bir sonuca ulaştıracaktır sizi geçmiş olsun.

nostra
26-01-2013, 01:00
sağolun arkadaşlar. polisin de söylediği buydu. plaka sahte olabilir dediler onlarda. kamera yoktur büyük ihtimalle hiç bilmiyorum açıkçası.

denizalpakinci
26-01-2013, 01:02
Bence olayın olduğu yere bi bakının yol boyunca mobese bina,dükkan güvenlik kamerası mutlaka bişi vardır.Plaka olayından emin olursunuz hiç değilse sizi sıyırıp geçen aracın plakasına ulaşıp oradan ilerleyenilirsiniz.

Faruk'S
26-01-2013, 01:03
kamera elbette yakin bi yerde vardir.Mobese sart degil herhangibir dukkan kamerasi felan da olsa is gorebilir..Uzerine dusun bence..

qatrio
26-01-2013, 01:04
Bulunduğun şehirdeki sanayi esnafiyla çözebilirsin isini illaki hasarını yaptırmak için sanayiye gidecektir. Bayiye uğramanda da fayda var.

valla bene katılıyorum eş dost ile servisleri tamirhaneleri inceleyin laf arayın illaki gelicek o liseli :ofk:

nostra
26-01-2013, 01:10
olay çevre yolunda oldu. o civarda işyeri yada bina yok malesef , bomboş yol. sanayi işide çok zor. açıkçası tamamen şans işi çünkü bursanın heryeri oto sanayi. yarın gezicem,bulursam büyük şans.

denizalpakinci
26-01-2013, 01:12
Tekrar geçmiş olsun Allahtan çok büyük birşey yok.Umarım bulabilirsiniz.

2Fast4Me
26-01-2013, 01:21
bahsettiğiniz yerin yakınlarında oldukça fazla mobese var, o saatlerde tahmini geçiş yerlerinde ki kameralar incelenirse bence bulunmaması zor ihtimal, ama bu şekilde ki olayları incelemeye tenezzül etmezlerse o ayrı mevzu.

Alperen-B
26-01-2013, 01:26
o yolun başındaki sonundaki kameraları (illaki vardır) geçtiğiniz saate göre incelerseniz illaki bişey çıkar

nostra
26-01-2013, 01:28
bahsettiğiniz yerin yakınlarında oldukça fazla mobese var, o saatlerde tahmini geçiş yerlerinde ki kameralar incelenirse bence bulunmaması zor ihtimal, ama bu şekilde ki olayları incelemeye tenezzül etmezlerse o ayrı mevzu.

gelen ekip gayet iyi niyetliydi lafım yok fakat pek fazla seçenek sunmadılar.. plaka yanlış çıktı , kamera kayıtlarından bulunabilir v.s demedi. benimde hiç aklıma gelmedi. bide baktı büyük bişey de göremeyince üstünde pek durmamışta olabilirler. sürekli anons geliyodu onlara da. biraz acele ettiler mecburen. bizde teşekkür edip gönderdik.

nostra
26-01-2013, 01:29
o yolun başındaki sonundaki kameraları (illaki vardır) geçtiğiniz saate göre incelerseniz illaki bişey çıkar

kayıtlara bakmak için kime gidicez ?

Tuncer M.
26-01-2013, 01:34
Geçmiş olsun. Kontrolu kaybedip kaza da yapabilirdiniz. Ucuz atlatmışsınız.

tayreep_john
26-01-2013, 01:40
acemlerdeki trafikten denetleniyo sanırım ama her karakolda mobese kontrolü bulunyo. siz yinede olayın tam saatini bulup civardaki mobeselerden baktırmaya çalışın bi şekilde ulaşılır izine . :) geçmiş olsun.

overblack
26-01-2013, 02:02
millet mahallesinde mobese merkezi var.kamera kayıtlarına ordan bakabilirsin.

Saro-Ş
26-01-2013, 05:03
Çok geçmiş olsun,Sahte Plaka Olabilir Çok İnsan Gece Yarısı Birşeyler İçince Gözleri Görmüyo Ne Yaptıklarını Sahte Plakayıda Takıyolar Geçen Pazar Günü Yeşilköyde Makyajlı C180 2 Serseri İçinde çok Sakat Şekilde Yanlayarak gidiyolardı hırsızlık olsa araba yine öyle kullanılmaz o derece neyse en enteresan yanı plaka 34 O-- gibi birşeydi yani O ile başlayan plaka yok ama

RIDVAN
26-01-2013, 08:41
Bulursanız kesinlikle sakin olun , Haklıyken haksız olmayın aynı olay başımıza geldi biz adamlardan özür dilecektik az daha , Tabii daha üste çıkmaya çalışırsada kulağı çekilmeli ama tatlı yoldan halletmek için elinizden geleni yapın geçmiş olsun.

wekoo
26-01-2013, 08:43
geçmiş olsun umarım en kısa sürede çözülür eger plaka o araca iat ise korkmayın bi polis hbr verdiniz sanırım rapor için alkollüdür tahminim

kelalper
26-01-2013, 10:21
polisin sisteme plakayı doğru girdiğine emin misin. Bazen ya uğraşmamak için bazende tanıdıkları korumak adına plakayı yanlış giriyorlar. Bizim başımıza geldi. Annem yazlığa giderken mıcır kamyonunun kapağı açılmış. Annemin yanındaki minibüs devrilmiş. Bizim volvoda komple çizik ve bütün camlar kırık içinde kaldı. Annem ileride yakalamış durdurmuş adamı. Annem polisleri ararken adam yeniden kaçmaya başlamış. Annem takip etmiş adam köy yollarına girmiş polis peşini bırakın cannızı tehlikeye atmayın demiş. Annemde bırakmış. Daha sonra polis ekiplerini bulmak için 1 saat uğraşmış. Adamlar sürekli yer değiştiriyormuş. Annem bulduğunda da teyze amma inatçı çıktın yaa demişler. Sonra da sistemden anneme teyze verdiğiniz plaka yanlış başka araç çıkıo demişler. Zaten kaza yerinde tutanak tutamayız jandarma mıntıkası demişler. Annem haber verdi böyle böyle diye. Jandarmada tanıdıkları devreye soktuk. Annem jandarma karakoluna gitti. Orada plakaya baktılar plaka doğru. Büyük bi inşaat firmasının kamyonu. Orada da sağlam bi inşaatleri var. Ama kaza yeri polis mıntıkası. Jandarma gitti şantiyeden kamyon şöförünü aldı karakola getirdi trafiğide aradı o 1 saatte bulunamayan trafik ekibi 2 dakikaya karakola geldi. Annemi görünce yüzleri düşmüş. Teyze gene mi sen diye. Jandarma karakolunda tutanak tutturduk. Ondan sonra da özür diledi polis beyler kusura bakmayın plakayı yanlış girmişiz diye. Halbuki 2-3 kere girmişler.

nostra
26-01-2013, 10:28
polisin sisteme plakayı doğru girdiğine emin misin. Bazen ya uğraşmamak için bazende tanıdıkları korumak adına plakayı yanlış giriyorlar. Bizim başımıza geldi. Annem yazlığa giderken mıcır kamyonunun kapağı açılmış. Annemin yanındaki minibüs devrilmiş. Bizim volvoda komple çizik ve bütün camlar kırık içinde kaldı. Annem ileride yakalamış durdurmuş adamı. Annem polisleri ararken adam yeniden kaçmaya başlamış. Annem takip etmiş adam köy yollarına girmiş polis peşini bırakın cannızı tehlikeye atmayın demiş. Annemde bırakmış. Daha sonra polis ekiplerini bulmak için 1 saat uğraşmış. Adamlar sürekli yer değiştiriyormuş. Annem bulduğunda da teyze amma inatçı çıktın yaa demişler. Sonra da sistemden anneme teyze verdiğiniz plaka yanlış başka araç çıkıo demişler. Zaten kaza yerinde tutanak tutamayız jandarma mıntıkası demişler. Annem haber verdi böyle böyle diye. Jandarmada tanıdıkları devreye soktuk. Annem jandarma karakoluna gitti. Orada plakaya baktılar plaka doğru. Büyük bi inşaat firmasının kamyonu. Orada da sağlam bi inşaatleri var. Ama kaza yeri polis mıntıkası. Jandarma gitti şantiyeden kamyon şöförünü aldı karakola getirdi trafiğide aradı o 1 saatte bulunamayan trafik ekibi 2 dakikaya karakola geldi. Annemi görünce yüzleri düşmüş. Teyze gene mi sen diye. Jandarma karakolunda tutanak tutturduk. Ondan sonra da özür diledi polis beyler kusura bakmayın plakayı yanlış girmişiz diye. Halbuki 2-3 kere girmişler.

teyzeyi takdir ettim , helal olsun işin peşini bırakmamış.polis plakayı girerken bana göstererek girdi..şuan aracını yaptırıyodur herhalde. yaptığı yanına kar kaldı ama inşallah yolda tekrar denk gelir.

kelalper
26-01-2013, 10:48
yok annem polis olayından sonra geri dönüyordu tekirdağdan buraya patlak camla. ben zorla yolladım jandarmaya. O daha karakola giderken karakolun haberi vardı olaydan. Annemi bekliolardı.

onurc
26-01-2013, 10:54
Ne kadar aciz bi milletiz arkadaş.sorsan polis işte.geçmiş olsun . ben olsam alçaak malçak dinlemem ölesiye takip ederdim heralde.geçmiş olsun tekrar.

oguzhan999
26-01-2013, 10:59
25 liraya çift plaka illegal olarak basılırsa , farklı arac cıkması kuvvetle muhtemel taabiiiii

mrtngn
26-01-2013, 12:49
Geçmiş olsun..Otokoop civarındaysa mutlaka mobeseye vs denk gelmiştir o araç.. Tanıdık,eş dost bi polis varsa olayı hemen çözebilir..Denildiği gibi mobese merkez binası millet mahallesinde ama direk gidip ben bu kayıtlara bakmak istiyom dendiğinde gösterirlermi hiç sanmıyorum :(

Sezgin
26-01-2013, 16:08
Polisin herzamanli hali. Uğraşmamak için üzerinde bile durmamışlar.

Ferhat_V
26-01-2013, 17:45
yakın mesafe benzinliklere bakın kamera kayıtları verirlermi diye sorun..belkide 2 genç kaçırdı aile arabasını makaslıyorlardı öylesine..benzinlikten illaki benzin mazot almışlardır 2 aracıda tarif et benzinlikte ama böyle bi olay için vericeklerini pek zannetmem..

m. ali öz
26-01-2013, 18:25
karakollar size izletmiyor ki mobese kaydını.
aynı olay benim başıma geldi park halindeki aracıma çarpıp kaçtılar. mobesenin önüne parketmiştim. karakol karakol gezdim hiçbiri de izletmedi dava açmadığım için. kendileri baktılar. güya görememişler.

M.degirmen
26-01-2013, 18:29
eğer yeni otokopun önündeki yerden u dönüşü yaptılarsa doğuşun kameraları görüyor orayı.bi peşine düşün birde hurdacılar sitesinin arka tarafında mobese binası var ordanda mobese kayıtlarına bakın

bora1311
26-01-2013, 19:05
gecmis olsun...

nostra
26-01-2013, 19:14
eğer yeni otokopun önündeki yerden u dönüşü yaptılarsa doğuşun kameraları görüyor orayı.bi peşine düşün birde hurdacılar sitesinin arka tarafında mobese binası var ordanda mobese kayıtlarına bakın

aynen yeni otokopun ilerisinden u dönüşü yaptılar. gerçi ben plakadan eminim. kalın harflerle yazılmış yeni bi plakaydı. sahte olması kuvvetle muhtemel. kamerada aracı görsekte bi sonuç alamayız..polisin tam anlamıyla ilgilenmesi için illa ölmek yada yaralanmak lazım..şuan bende keşke peşine takılsaydım diyorum ama plakayı aldığım için çokta zorlamadım.nerden bileyim plakadan başka araç çıkacağını.

İyi dilekleri için herkeze teşşekkür ediyorum.

Firat.M3
26-01-2013, 20:15
çok geçmiş olsun. bazen insan %100 eminim dediği şey de bile yanılabiliyor. plakanın sonunu falan yanlış hatırlıyor olma ihtimaliniz de var. insanız nihayetinde..