PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bursa Güçmanlar hakk.

Günkut
28-01-2013, 09:59
Herkeze selamlar arkadaşlar.

Yaklaşık 3 ay önce Edirne'ye gelen yeni crximize sunroff almak için arayışa geçti bizim arkadaş.internet alemi,tanıdık vs derken bizim kovalak arkadaş bunlardan parçayı bulmuş 600 tl fiyat vermişler yapma etme alma güzel bişey olsa bugüne kadar biz alırdık vs dedik ama dinletemedim ve arkadaşı tanıyan Ayhan'a (jdmpoint) sorabiliriz ömür törpüsü bir arkadaş.Ben bunun çenesi çekmemek için 490 tl havale ettim bunlara fakat soyadını yanlış yazmışız.Adamı aradım paranı yatırdım fakat soy ismin yanlış yazılmış pazartesi tekrar havale ederim dedim.Paranın geri düşüceği düşüncesine kapıldım ,nerden geldiyse artık anlamadım.3 gün geçti havaleyi yaptığım banka olan halkbanla görüştüm müdüre kadar çıktım paranın onlardan cıktıgını havale yapılan banka olan iş bankasında oldugnunu söylediler.iş bankasına gittim aynı gün içinde paranın hesaba geri döneceğini söylediler. 3 gün daha bekledim yine iş bankasına gittim paranın çekildiği söylendi. Aynı gün içindede arkadaş bu olaydan 2 saat sonra pttye gidip 600tlyi bunlara havale edip parçayı alıyor.

Adamları aradım parayı çekmişssiniz dedim ,zaten size biz 600 yatırdık neden çektiniz vs dedim kem küm kem küm yaptılar iyi niyetime bırakıp yatırırlar dedim geçti 3 ay hala yatırıcaklar bu işin yasak kesimi nedir sadece bende o hesaba gecen paranın saati tarihi var. ve arkadaşım olan 3 şahit ne yapabilirim bıktım yıldım bu tarz insanlardan millet dolandırıcı sahtekar dolmuş avukat abilerden,arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Son olarak elpadre melih abide bu adamlar görüştü cuma yatırıcaz dediler ben bıktım usandım artık bunlardan en az 20 kerede telefon etmişimdir artık hakkımı yasal yoldan aramam gerekiyor diye düşünüyorum.

akbaba78
28-01-2013, 10:53
gucmanlardan bende alisveris yaptim ayni seyi bende yasadim.ama sonunda parayi geri aktardilar hesabima..hergun arayip rahatsiz etmen lazim..

Günkut
28-01-2013, 10:59
gucmanlardan bende alisveris yaptim ayni seyi bende yasadim.ama sonunda parayi geri aktardilar hesabima..hergun arayip rahatsiz etmen lazim..

Arıyorum abi fakat yıldım artık aramaktanda bıktım işten vakit bulamıyorum gidip alıcam ben paramı fakat oraya gidip paramı alamayıp birde haksız duruma düşmekten korkuyorum.

0zan
28-01-2013, 13:52
Yakın bir adliyeden icra takibi başlatabilirsin, masrafı en fazla 50 TL tutar. Adi takip olduğu için delil sunmak zorunda değilsin. Ancak yine de havale dekontunu ekte sunabilirsin.

Tebligatı alan gucmanlar borca ya da icra dairesinin yetkisine itiraz edebilir. Ancak hukuki destek almadıklarına emin olduğum için itiraz gelmeyecektir. Hatta icradan tebligat ellerine geçtiği anda paranı yatıracaklardır. Yüzlerce tecrübe ile sabittir.

Bu arada gucmanların belirli bir adresleri olduğunu varsayarak yazdım aksi halde yapılacak işlemlerin astarı yüzünden pahalıya gelir.

dorukky
28-01-2013, 13:57
güçmanlardan bende çok alışveriş yaptım bugüne kadar hiç sorun yaşamadım çalışanlardan arif çok iyi sürekli yardımcı olmaya çalışan biriydi böle bişey yapması tuhafıma gitti.

Günkut
28-01-2013, 14:00
Yakın bir adliyeden icra takibi başlatabilirsin, masrafı en fazla 50 TL tutar. Adi takip olduğu için delil sunmak zorunda değilsin. Ancak yine de havale dekontunu ekte sunabilirsin.

Tebligatı alan gucmanlar borca ya da icra dairesinin yetkisine itiraz edebilir. Ancak hukuki destek almadıklarına emin olduğum için itiraz gelmeyecektir. Hatta icradan tebligat ellerine geçtiği anda paranı yatıracaklardır. Yüzlerce tecrübe ile sabittir.

Bu arada gucmanların belirli bir adresleri olduğunu varsayarak yazdım aksi halde yapılacak işlemlerin astarı yüzünden pahalıya gelir.

Evet abi belli adresleri var numaralı telefon görüşmelerimizi bile kayıt ettim başıma böyle bir şey gelicek diye bugün yatırıcam yarın yatırıcam 3 ay oldu..

Bu dediklerini yaptığım zaman o zaman ozan abi sonuç alabilirmiyim sence ?

coder
28-01-2013, 14:00
Geçmiş olsun usta, sen böyle bir tongaya nasıl düştün.. Bu adamı sabah 5lere kadar çalıştırırlarsa tabi klavyeye yanlış basar..

dorukky
28-01-2013, 14:02
ben bi arıyım konusım günkut isim soyisim ne senin kardesım

Günkut
28-01-2013, 14:04
Günkut arda

Daha sabah konuştum yatırıcaz dediler bugünde bitti yazık utanıyorum bunları yazarken bu durumua düşüp insanlara hala güvenim kaldığı için..

Günkut
28-01-2013, 14:07
Geçmiş olsun usta, sen böyle bir tongaya nasıl düştün.. Bu adamı sabah 5lere kadar çalıştırırlarsa tabi klavyeye yanlış basar..

Sorma bülo hep yorgunluktan 24 e kalmıştım o günde gözler kapalı zaten .

Tamam ben yazdım sen neden çekiyorsun gönder geriye bu kadar zormu insan olmak.

despe
28-01-2013, 14:13
haftasonuna kadar çözülmezse ben bir uğrarım günkut oraya, hafta içi pek sanmıyorum uğrayabileceğimi.

Günkut
28-01-2013, 14:19
haftasonuna kadar çözülmezse ben bir uğrarım günkut oraya, hafta içi pek sanmıyorum uğrayabileceğimi.

Tamam emre abi cok iyi olur .

Bu olayı çözene &69 peri hadi bakalım :D

"" gürsel abi çözer bunu :D""

Günkut
28-01-2013, 14:51
Al işte şimdi aradım yine rüzgar..

Mivec_4G63
28-01-2013, 14:56
günkut, avukatımla konuştum ihtarname çekip en kısa sürede dava açarak paramı yasal yollarla alacağım. Artık o sizle muhatap olacak, ben elimden geleni yaptım kusura bakmayın gibilerinden birşeyler söyle. Zaten dava açtığında faizdi, vekalet ücretiydi, mahkeme masraflarıydı o para olacak 1500 bırak onu ödesinler akılları başlarına gelsin.

Günkut
28-01-2013, 15:00
günkut, avukatımla konuştum ihtarname çekip en kısa sürede dava açarak paramı yasal yollarla alacağım. Artık o sizle muhatap olacak, ben elimden geleni yaptım kusura bakmayın gibilerinden birşeyler söyle. Zaten dava açtığında faizdi, vekalet ücretiydi, mahkeme masraflarıydı o para olacak 1500 bırak onu ödesinler akılları başlarına gelsin.

Abi çok sağolasın hani korkutmak amaçlı değil gerçekten yapıcam az bi para değil ufak bişey olsa unutucamda 500 lira abi.

Peki yani elimde o ay yatırılmış banka dekontlarımdan başka hiçbirşey yok bunlar yeterlimi ?

Mivec_4G63
28-01-2013, 15:14
Abi çok sağolasın hani korkutmak amaçlı değil gerçekten yapıcam az bi para değil ufak bişey olsa unutucamda 500 lira abi.

Peki yani elimde o ay yatırılmış banka dekontlarımdan başka hiçbirşey yok bunlar yeterlimi ?

pm atıyorum oradan konuşalım

Günkut
28-01-2013, 15:41
Tamamdır abi bugünde bitti hadi bakalım yarına :D

SErhat.
28-01-2013, 16:00
İlamsız icra takibi başlatabilirsin.

İtiraz ederlerse takip durur, etmezlerse parayı verdiğin günden beri yasal faiziyle, masraflarıyla talep edersin.

Herhangi bir yazılı belge olmasına gerek yok ilamsız takip için.