PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Double din tavsiyesi

TEQUILA
28-01-2013, 22:19
Bu tarz sistemlere biraz uzağım.
Bu nedenle tavsiyenize ihtiyacım var.

2005 ES7 civic kullanıcısıyım. Aracımın üzerinde orjnal cd çalar ve teyp mevcut.

Son zamanlarda uzun yol yaptığımdan ve seyehatlerde aracımı daha keyifli hale getirmek için double din almak istiyorum.

Bütçemi aşırı zorlamadan alabileceğim, aracıma uygun marka model önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

b.ustaoglu
28-01-2013, 22:34
yahu bende diyorum double din filan Allah Allah diyorum ne diyor bu abi tövbe estağfurullah :D sonradan jeton düştü :D

double din tam olarak ne oluyor bilmiyorum ama bende merak ettim, takip :)

TEQUILA
29-01-2013, 07:31
bu cihaz nasıl?

Roadstar Rd-8200N Navigasyonlu Multimedya Tv Görüstü Sistemi - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com (http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=60001687&Productid=otaytrd8200n)

Evrenoz
29-01-2013, 07:43
Aynı aracı kullanıyordum..

JVC KW AVX900 Double Din mevcuttu aracımın üzerinde.. 2013 senesine göre biraz eskidir ama ben son derece memnundum.. İyi de para vermiştim alırken.. Aldığım günden aracımı sattığım güne kadar 1 defa bile boşa para vermişim demedim.. Her kullanışımda iyi ki almışım dedim, ki benim aldığım maldan beklentilerim de ortalamanın biraz üstündedir..

Aynı marka model'in üst versiyonlarına bakabilirsin.

TEQUILA
29-01-2013, 07:51
Cevap için teşekkürler, önerinizi inceleyeceğim.

Bu cihazları konsola oturtmak için ekstra bir çerçeve veya başka bir şeye ihtiyaç duyuluyormu?

Evrenoz
29-01-2013, 07:54
Evet bir çerçeve lazım.. Aksi takdirde orjinal teyp takımı çıkarılıp double din takıldığında ön panel ile arasında boşluk oluyor ki gerçekten çok çirkin bir görüntü..

Her tesisatçıda bulunabilcek normal double din çerçeveleri törpülene törpülene, inceltile inceltile boşluğu kapatacak duruma getirilebilir.. Ben taktığımda sağ-sol ve üst kısımda bir boşluk olmuştu, çerçevenin taban kısmını kesip diğer tarafları da uygun şekilde traşlayarak boşluğu kapatacak duruma getirmiştim.

Bunun dışında montaj için ek bir aparata ihtiyaç yok. Cihazın bağlantı aparatları ve mevcut kızak yuvası kafi..

TEQUILA
29-01-2013, 08:00
Son bir sorum daha olacak.

Bu cihazların ölçüleri standartmıdır? Ben piyasadaki ekran inch leri farklı olan tüm doubleları
standart ölçüde kabul edebilir ve almaya niyetlenebilirmiyim?

Evrenoz
29-01-2013, 08:14
Bildiğim kadarı ile standart.. Ekran boyutu farklı olsa da sağda-solda düğmeler ile toplam boyutu genelde aynı seviyeye getiriyorlar.. Lâkin belirli araçlar / modeller için özel iletilmiş farklı ölçülerde dinlerde olabilir..

Örnek olarak Linkteki cihaz bizim araçlara uyan bir model diye düşünüyorum..

TEQUILA
29-01-2013, 08:26
bilgiler için teşekkür ederim.

VteC_MaNiaC
29-01-2013, 09:02
abi navitech falan alma ... eğer tv falan ihtiyacın varsa test et antenlerle uyum sağlayan bir model al..

hatta benden sana bir tavsiye ipad mini al aracına adapte et çok daha kolay ve kullanışlı olur

TEQUILA
29-01-2013, 10:19
TV çok lazım değil Okan,

Kaliteli müzik dinleyebileyim(sd, usb vs desteklemeli) , divx izleyebileyim, bluetooth , navigasyon benim için yeterli. En baştada belirttiğim gibi çok yüksek maliyetlere çıkmak istemiyorum.

Araba kalsa kalsa en fazla senede daha bende kalır. Eğer tad alırsam bundan sonraki aracımda biraz daha kaliteli bir cihaz ile devam edebilirim.

dirk
29-01-2013, 10:21
Avx 900 Candır.. Bluetooth yoktur fakat ekleniyor diye biliyorum.

SErhat.
29-01-2013, 10:23
Abi ne alırsan al ama ekranı sökülebilen double din almaya bak. Araç içinde direk dikkat çekiyor; başıma da geldi hani. Aracımdaki double din için hırsız girdi; sökemedi ama camı patlattı, konsolu çizdi etti. Yine de zarar verdi.

JVC'nin ekranı sökülebilen double dini var; Doğubank'ta 800-900 arası fiyat çekiyorlar.

Zaten Pioneer ve JVC'den başka ekranı sökülebilen yok piyasada.

Ebay'da filan 250 dolara aynı mal bulunabiliyor ama gelmesi sıkıntı yaratır mı bilmiyorum.

Fakat başıma böyle bir olay geldiği için; aracın içinde dikkat çektiği için paneli ayrılabilen double din al derim nacizane.

dirk
29-01-2013, 10:24
JCV AVX 800 modelinde Ekran cıkuyor Fakat Tv özelliği yok ? sonradan tv alıcısı vs ekleniyor fakat bence 900 al bide alarm taktır :)

wekoo
29-01-2013, 10:35
pıoneerden şaşmayın derim kullanımı çok güzel arıza diye bişiyde soz konusu degil...

TEQUILA
29-01-2013, 10:44
Şehir içi veya dışı iş nedeniyle uzun süreli telefonla görüşüyorum, kulaklıktan bıktım.
İnsanın eline ayağına kablo takılır veya kulakta bir aparat istemiyorum.
Bluetooth olmazsa olmazım.
AVX900'e bakıyorum fakat sıfır fiyatı benim için yüksek.

Eworen
29-01-2013, 10:55
Şehir içi veya dışı iş nedeniyle uzun süreli telefonla görüşüyorum, kulaklıktan bıktım.

Bi önceki aracımda std olarak bluetooth vardı
Teyp üzerinden telefon görüşmesi pek iyi birşey değil en büyük sebebide arabada sadece yalnız iken açabiliyorsunuz bu sebepten ben hiç kullanmamaya başlamıştım bi kaç kez nahoş durum oluşmuştu
Bunun yerine kulağa takılan bluetooth lu kulaklıklar var çok çok daha kullanışlı
Teypde müzik dinlemek için güzel bi özellik, ama bence o kadar..

BAŞAR
29-01-2013, 10:58
pionner almanızı tavsiye ederim 800 1200 tl arası alınır.

c.sar
29-01-2013, 10:59
Direksyondan kontrolü kullanabiliyormuyuz acaba bu cihazlarda?

dirk
29-01-2013, 10:59

nette fiyatlar biraz fahiş yazıyor ben 5 yıl önce sıfır 1100 e almıştım :( internetten bakma bence

vtec powe®
29-01-2013, 11:11
arkadasın fd6 sının konsolunu double için paramparça etti hırsız şerefsizler!
o yuzden kafa cıkmalı modeli öneririm.

ben yıllardır avt ım 926 kullanmıstım, tek kusuru usb girişi yoktu. makine güzeldi bluetoothu filanda vardı, güzel bir özellik ama kullanırken kolonlarda parazit yapıyordu, bir de kullanman için aracta tek kişi olman lazım konusmanı herkes duyuyor.

VteC_MaNiaC
29-01-2013, 11:17
Abi o zaman navitech ve roadstar senin işini fazlasıyla görür ben kullanıyorum fonksiyonel

ENGean
29-01-2013, 12:25
abı benm tavsıyem JVC.. avx 900 bıraz eskı bı kac senelık model, 900 den sonra cıkan avx814 , 816 fılan war bunlara bakmanı kesınlıkle tavsıye ederım.
bunların ekranlarıda govdeden ayrılabılıyo.hem ozellık olarak hemde ses kalıtesı olarak cok guzel cıhaz.sıfırı belkı pahalı gelebılır ama temız 2.el ını bulursan al derım.

TEQUILA
29-01-2013, 13:02
Özellik ve fiyat değerlendirmesi yapabilirseniz sevinirim.

Roadstar Rd-8200N Navigasyonlu Multimedya Tv Görüstü Sistemi - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com (http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=60001687&Productid=otaytrd8200n)

Muadil önerilere açığım :)
Fiyat limitim max.700-750 olarak belirledim.

TEQUILA
29-01-2013, 13:08
Ortak uyarı kafa çıkmalı model olduğu için arayışımı bu modellere yönelttim.

semavi
29-01-2013, 13:24
Kendini ikna edmezsen kafan çok karışırsa al bunu bitir ucuza... kalanına tesisatını alarmını falan yaptırırsın :D

TV ve CD okuma özelliği yok sanırım... kalanı var... usb ve dahili hafıza yeter, buluetooth olsun dersen ucuza bitirebilirsin... Bende seninle aynı durumdayım... bu alet kafamı kurcalıyor. Dasha once mazda3ümde vardı double din... ne tvsini kullandım nede cd okuma özelliğini... navigasyonunu bile çok az kullandım zira telefonumda hepsi var... Bende şuan sıfır olarak bunumu alayım ikinci el olarak navitech 212f mi alayım arasındayım...

Piranha Encore 7,0 inç Navigasyonlu Oto Ses ve Görüntü Sistemi - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com (http://www.hepsiburada.com/liste/piranha-encore-70-inc-navigasyonlu-oto-ses-ve-goruntu-sistemi/productDetails.aspx?productId=otpirencore&categoryId=60001687&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d60001687%2 6fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_maxdisplaynrvalue s_brand%3d-1%26fh_secondid%3dotpirencore%26fh_lister_pos%3d0% 26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f brand%253d%257bpiranha%257d%252fcategories%253c%25 7bcatalog01_2147483631%257d%252fcategories%253c%25 7bcatalog01_2147483631_253575%257d%252fcategories% 253c%257bcatalog01_2147483631_253575_60001687%257d %26fh_refview%3dlister)

ENGean
29-01-2013, 14:05
Özellik ve fiyat değerlendirmesi yapabilirseniz sevinirim.

Muadil önerilere açığım :)
Fiyat limitim max.700-750 olarak belirledim.

abı benım tavsıyem ; böyle roadstar,kamasonıc,prımıer,sunny vs vs bu tarz markaları kesınlıkle dusunmemen.
olurda bı bozulursa bsey olursa bırak tamir ettırmeyı teknık servıs ıcın karsında muhattap bıle zor bulursun.
gerekırse 2.el ama kalıtelı markalar al. pıonner-jvc gibi.

bide örn: bu roadstara gıdersın bakarsın ekranı hosuna gıder ( yanında baska marka urun yoksa) ama yanında bı de aynı anda pıonner ın bı cıhazını karsılastrmk ıcın bakarsan ekran kalıtesını anlarsın..

VteC_MaNiaC
29-01-2013, 15:01
roadstar ı pioneer ın firması getirio serviste sıkıntı olmaz bence

rathje
29-01-2013, 15:18
Zaten Pioneer ve JVC'den başka ekranı sökülebilen yok piyasada.

Xetec te var...
ben Xetec dtm 665 kullanıorum kafa çıkmalı gayet güzel bütün özellikler mevcut. TV navigasyon usb bluetooth radyo vs çokta memnunum...
900 liraya doğubanktan aldım...

SErhat.
29-01-2013, 15:36
Xetec te var...
ben Xetec dtm 665 kullanıorum kafa çıkmalı gayet güzel bütün özellikler mevcut. TV navigasyon usb bluetooth radyo vs çokta memnunum...
900 liraya doğubanktan aldım...

900'e JVC var, 1000-1050 arası da Pioneer var aynı Doğubank'ta. Xetec'i duymuştum ama fiyat pahalı geldi bana göre.

emrekuzdere
29-01-2013, 15:58
Abi eğer para durumun yerindeyse Pioneer AVH serisinden şaşma, 600-700 liraya sıfır kutusunda güzel ürünler var, birde kesinlikle USB okuyor olmasına dikkat et yeter :D

darkmoon
29-01-2013, 15:58
aradığın özellik ve beklenti orantısında bu işler değişir.

1) Eğerki istediğin kalite ise kenwood jvc pionner alpine bunlardan dışarı çıkma ama bunları almaya kalkarsanda bu tip teyplerin donanımı boş olur ve boş donanımlıları bile kapıyı 800-900 tl lerden açarlar.. doluları yani navili tv li bluetootlu v.b li olanları 1500 tl den başlar çıkarda çıkar..

2) Bütün bu özellikleri orta kalitede alabiliceğin markalar var navitech navgo necvox avt türevi bu markalarda full donanım teyp alırsın her şeyi olur sd card girişi,aux girişi,usb girişi,Tv ,bluetooth,navigasyon v.b bunlarıda 600 tl den başlayan fiyatlardan bulursun..

Kararını önce ne tip teyp almaya yoğunlaştırıyorsun ona ver..

Eğer yazdığım ikinci tip teyplerden alıcaksan türkiyede teknik desteği olan geçmişi olan sıkıntılıda olsa türkiyede yıllardır bulunan firmalara yönel bilinmedik abidik gubidik markalara bence yönelme bugün muhattap bulursun yarın bulamassın.. navitech bu mevzuda iyidir necvox avt bu mevzuda iyidir zaten necvox ve avt getirten esse group Lg ninde türkiye distiribütörü..

Bazı özelliklerde alışdınızmı insanın eli ayağı oluyor misal bluetooth hiç bir ayar yapmanıza gerek yok sadece bir kere telefonunuzu teype tanıtın yeterli telefonunuzun bluetoothu açık olduğu sürece arabaya biner binmez teyp algılıyor sizi araya oldumu eğerki telefon rehberiniz teybe yüklemişseniz arayanın ismi falanda çıkıyor teypden arama yapabiliyorsunuz büyük rahatlık..

Tv özelliği bu tamamen montaja bağlı teypler neticede karasal yayını çekiyor ama şehir içinde gayetde verimli çekiyor düşük süratte ve dur kalkda ulusal kanalları gayet net çekiyor ama iş montajla kullanılan antenin kalitesiyle alakalı..

sd card girişine 16gb lık sd card al güzel 6-7 gb lik klipler ekle.. zaten yüzlerce klip eder.. arabanda bir nevi local müzik kanalı olur. bende alışkanlık oldu artık sadece klip izliyorum kuru kuru şarkı dinlemiyorum :)

ama şimdiki aklım olsa teyp almazdım gider 7 inclik ıps retina ekranlı çin malı full donanımlı 3g li falan bir tablet alırdım en kralı 200 tl onu ya teyp yuvasına özel bir çerçeve yaptırtıp oturturdum yada güzel şık bir tutma aparatı alır şu mercedes a serisindeki gibi koyardım. :)

TEQUILA
30-01-2013, 19:05
aradığın özellik ve beklenti orantısında bu işler değişir.

1) Eğerki istediğin kalite ise kenwood ol jvc pionner alpine bunlardan dışarı çıkma ama bunları almaya kalkarsanda bu tip teyplerin donanımı boş olur ve boş donanımlıları bile kapıyı 800-900 tl lerden açarlar.. doluları yani navili tv li bluetootlu v.b li olanları 1500 tl den başlar çıkarda çıkar..

2) Bütün bu özellikleri orta kalitede alabiliceğin markalar var navitech navgo necvox avt türevi bu markalarda full donanım teyp alırsın her şeyi olur sd card girişi,aux girişi,usb girişi,Tv ,bluetooth,navigasyon v.b bunlarıda 600 tl den başlayan fiyatlardan bulursun..

Kararını önce ne tip teyp almaya yoğunlaştırıyorsun ona ver..

Eğer yazdığım ikinci tip teyplerden alıcaksan türkiyede teknik desteği olan geçmişi olan sıkıntılıda olsa türkiyede yıllardır bulunan firmalara yönel bilinmedik abidik gubidik markalara bence yönelme bugün muhattap bulursun yarın bulamassın.. navitech bu mevzuda iyidir necvox avt bu mevzuda iyidir zaten necvox ve avt getirten esse group Lg ninde türkiye distiribütörü..

Bazı özelliklerde alışdınızmı insanın eli ayağı oluyor misal bluetooth hiç bir ayar yapmanıza gerek yok sadece bir kere telefonunuzu teype tanıtın yeterli telefonunuzun bluetoothu açık olduğu sürece arabaya biner binmez teyp algılıyor sizi araya oldumu eğerki telefon rehberiniz teybe yüklemişseniz arayanın ismi falanda çıkıyor teypden arama yapabiliyorsunuz büyük rahatlık..

Tv özelliği bu tamamen montaja bağlı teypler neticede karasal yayını çekiyor ama şehir içinde gayetde verimli çekiyor düşük süratte ve dur kalkda ulusal kanalları gayet net çekiyor ama iş montajla kullanılan antenin kalitesiyle alakalı..

sd card girişine 16gb lık sd card al güzel 6-7 gb lik klipler ekle.. zaten yüzlerce klip eder.. arabanda bir nevi local müzik kanalı olur. bende alışkanlık oldu artık sadece klip izliyorum kuru kuru şarkı dinlemiyorum :)

ama şimdiki aklım olsa teyp almazdım gider 7 inclik ıps retina ekranlı çin malı full donanımlı 3g li falan bir tablet alırdım en kralı 200 tl onu ya teyp yuvasına özel bir çerçeve yaptırtıp oturturdum yada güzel şık bir tutma aparatı alır şu mercedes a serisindeki gibi koyardım. :)

Kriter 2 benjm kosullarimi sagliyor. Arama seceneklerimde daha cok bu yonde. Orada tek endise ucuz etin yahnisinden magdur olmayalim.
Necvox ve avt yi inceleyecegim.

Pionerr avh serisinde benim fiyat kriterimdeki urunler ozellik olarak yetersiz. Sadece tasinabilir kapak cazip.

-CGR-
30-01-2013, 20:39

düşünürseniz ben aracımın üzerindekini satıyorum...
irtibat kurarsınız duruma göre kolay gelsin hayırlısı olur inş.

http://www.techturkey.com/forum/elektronik-parcalar/144220-jvc-avx-900-double-tv-dvd-vsvs.html

gokcell13
30-01-2013, 23:17
Benim tavsiyem 3 yıldır sorunsuz kullandıgım JVC AWX KW-820 ve modelleri olacak.Arastırın sıkıntısız bir sekilde kullandım.Vtec den yeni sokup Type R ıma taktım.Kullanmaya devam :)