PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ayaz/Pitbull/Yuva arıyor/İstanbul

Bayrampaşalı
30-01-2013, 16:04
YUVALANDI

-

,Ayaz'ı hepiniz tanıyorsunuz..

Dogo&Pitbull mix,1 yaşında,erkek,insanlarla arası iyi,köpeklerle ise hepsiyle anlaşamıyor,şımarık,hareketli,enerjik bir hayvan.

Teşhis: Kişilik bozukluğu

Günlerdir,haftalardır hatta aylardır düşünüyoruz bir çözüm bulamadık.
Evde terasta duruyor aldığım günden beri (45 günlüktü) ergenlikten sonra havlama,kemirme,gürültü problemi baş gösterdi.
Çiftleşmek istiyordur dediler bir iki dişiye götürdük hırladı,saldırmak istedi.

En son pimapeni kapının kolu sökükken nasıl olduysa açıp eve girip ne bulduysa parçalayıp dağıtması,evdekilerin ''Yeter artık bu gidecek'' demesine sebep oldu...

Bugün Ataşehir'de bir veterinere götürdüm,pansiyonuna bırakmak için belki orada 1-2 ay benden ayrı kalınca sakinleşir bu hareketlerinden vazgeçer diye..Boxa koyduk kapağını yamulttu 5 dk durmadı içinde açtı.Kullanılmayan boş bir odaya koyduk tahta kapısını kemirmeye başladı açmak için.Veteriner tahtayı yer bu sefer o tahta bağırsağında sağlık problemine yol açar dedi.Bahçesi vardı,ben gündüz burdayım ama gece yokum klinikte,bahçedeki demirlerden atlamaya çalışır başı bir yere sıkışır onun vicdan azabını çekemem dedi ki haklı..

Bir eğitmen önerdi.Köpeği robota çevirirmiş.Temel itaat ve bodyguardlık...
Ciddi kişilik bozukluğu olduğundan 5 ayda ayrı kalsan düzelmez bu şımarıklığı dedi.Hatta ilerleyen yaşlarda daha büyük sıkıntı yaratabilirmiş,o yüzden eğitim şartmış.Eğitim ile kesinlikle robot gibi bir köpek olur o zaman zevkini çıkartırsınız dedi.

Eğitmeni telefondan aradık.1 yaşını doldurduğundan,3 ay eğitim alması gerekiyor ama ''sahibininde bu eğitimlere katılması mecburidir'' dedi.

Benim dükkanım var esnafım o yüzden zamanım eğitimlere katılmak için ne yazıkki yok..
Bu köpeğe bu halde bakmamda artık imkansız..

Çok üzülerekte olsa;
Maddi durumu yerinde,
Zamanı olan,
(Alacak kişinin bu eğitime yollaması şart,yoksa başka türlü bakması çok zor.)
Ya da müstakil bahçesi olan,havlamasından çevreden şikayet gelmeyecek,her türlü yaramazlığını çekecek müsait bir evi,bahçesi olan,köpek bakımından anlayan birine sahiplendirmek istiyorum.

Ücret kesinlikle istemiyorum,arada fotoğraf görmek istiyorum.
Haber almak istiyorum.

Buradan özel mesajla ben Mesut yada kız arkadaşım Merve sizin sorularınıza dönecektir,hangimiz online olursak.

Teşekkürler.

İstanbul/Avrupa Yakası

http://g1301.hizliresim.com/15/y/jk9t1.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://g1301.hizliresim.com/15/y/jk9uv.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

low&slow
30-01-2013, 16:09
Abi yinemi gidiyor haberini okuyoruz ya :( Umarım kıymetını bılecek cocugu gıbı sevecek birine gider...

Sezgin
30-01-2013, 16:15
O kadarda oy yollamıştık , hayırlısı bakalm

SOMEONESPECIAL
30-01-2013, 16:18
Üzüldüm gene (

Bayrampaşalı
30-01-2013, 16:23
Arkadaşlar artık mecbur ayrılıcaz ailede problem çok büyüdü ayaz için babamla konuşmuyorum durum cok ciddi

o yuzden burdan arkadaşlara vermek istiyorumki iyi bakılsın çogunuz biliyosunuz ne kadar düşkün oldugumu

alperkirman
30-01-2013, 16:27
eğitim işi olmasa ben alabilirdim la :(

Bayrampaşalı
30-01-2013, 16:30
eğitim işi olmasa ben alabilirdim la :(

kanka havlama sorunu var benden ayrılmak istemiyo avuc kadardı aldıgımda benden başka kımse ılgılenmedı o yuzden bana çok bağlı ağlıyo benim yanıma gelmek istiyo o yuzden bahcelı evı olan havlasada sıkıntı olmayacak birini vermek istiyorum :(

matthardy
30-01-2013, 16:51
ah mesutum genemi :(
artık olan olmuş yapıcakta bişey yok.
ama sana "sahiplendirme" konusunda 1 - 2 tecrubemi paylaşım.
2 bullterrierim oldu.
2sinide verdim.

1 tanesini eski bir abime ötekini ise kütahyada hiç tanımadığım birine..

ve şunu anladımki gözünün önünde olmaması emin ol daha iyi,kahroluyorsun..

bence bununda dikkate al ..
insallah hayırlı en az senin kadar bakıcak birini bulursun

Bayrampaşalı
30-01-2013, 16:54
ah mesutum genemi :(
artık olan olmuş yapıcakta bişey yok.
ama sana "sahiplendirme" konusunda 1 - 2 tecrubemi paylaşım.
2 bullterrierim oldu.
2sinide verdim.

1 tanesini eski bir abime ötekini ise kütahyada hiç tanımadığım birine..

ve şunu anladımki gözünün önünde olmaması emin ol daha iyi,kahroluyorsun..

bence bununda dikkate al ..
insallah hayırlı en az senin kadar bakıcak birini bulursun

moruk çok büyük sıkıntı acayıp bı durumdayım şuan vermke hiç istemiyorum ama mecburum başka çarem kalmadı inşallah iyi bakan biri alır görmek istemem zaten çok kötü olurum sadece iyi oldugunu biliyim bana yeter :(

TigeR
30-01-2013, 17:43
çok güzel demek bile yetersiz ayaza inşallah iyi biri sahiplenir :(

CGTY
30-01-2013, 17:44
1 yıla yakın French Bulldog'a sahiplik ettim. Küçükken herşey güzeldi, evde arabada cafede orda burda kucağımdan koynumdan gitmezdi. Büyümeye başladıkça hareketlenmeye başladı, götürdüm getirdim, Eray kardeşim de çok yardımcı olmuştur, çare aradım. Bi türlü düzelmedi, evde bakıyordum üstelik, tamam ailem aynı evde yaşamıyordu ama bana bile hayatı zindan etti, 2 adet digiturk kumandası, tivibu kumandası, ps kolu vs. herşeyi kemiriyordu paramparça ediyordu, ortada bırakmıyorduk ama tv ünitesinin üzerine çıkıp yine de alıyordu. Herşeyi kaldırdım, koltukları parçaladı, sehpayı kemirdi, pcyi ısırdı. parkta benim kadar rott'lara pitbullara saldırdı. Ben çok çektim. Tuvalet eğitimini de hiç bi şekilde alıştıramadık. Artık son dönemlerde uyurken gelip kafamı gözümü ısırmaya başlamıştı, eğitim alması gerektiğini söylediler, gönüllü bi arkadaş almak istedi, verdim. Bahsettiğiniz bütün huylar, bütün bozukluklar vardı eğitim aldırmayacak, eğitime gitmeyecek arkadaş bu köpeği almasın bence yazık olur. Bakamayacak arkadaşlar alıp da perişan etmesinler, gerçekten sahiplik edecek birine gider umarım, güzelce eğitimini alır.

Herşeye rağmen insan özlüyor, umarım ara sıra görme şansın olur :)

Bayrampaşalı
30-01-2013, 17:54
1 yıla yakın French Bulldog'a sahiplik ettim. Küçükken herşey güzeldi, evde arabada cafede orda burda kucağımdan koynumdan gitmezdi. Büyümeye başladıkça hareketlenmeye başladı, götürdüm getirdim, Eray kardeşim de çok yardımcı olmuştur, çare aradım. Bi türlü düzelmedi, evde bakıyordum üstelik, tamam ailem aynı evde yaşamıyordu ama bana bile hayatı zindan etti, 2 adet digiturk kumandası, tivibu kumandası, ps kolu vs. herşeyi kemiriyordu paramparça ediyordu, ortada bırakmıyorduk ama tv ünitesinin üzerine çıkıp yine de alıyordu. Herşeyi kaldırdım, koltukları parçaladı, sehpayı kemirdi, pcyi ısırdı. parkta benim kadar rott'lara pitbullara saldırdı. Ben çok çektim. Tuvalet eğitimini de hiç bi şekilde alıştıramadık. Artık son dönemlerde uyurken gelip kafamı gözümü ısırmaya başlamıştı, eğitim alması gerektiğini söylediler, gönüllü bi arkadaş almak istedi, verdim. Bahsettiğiniz bütün huylar, bütün bozukluklar vardı eğitim aldırmayacak, eğitime gitmeyecek arkadaş bu köpeği almasın bence yazık olur. Bakamayacak arkadaşlar alıp da perişan etmesinler, gerçekten sahiplik edecek birine gider umarım, güzelce eğitimini alır.

Herşeye rağmen insan özlüyor, umarım ara sıra görme şansın olur :)

walla insan alışınca kötü oluyo yaptıgı yaramazlıklar benı bıktırmıyo fakat ailem katlanamıyo işte köpek içinde onlarla aramı bozmak istemiyorum arada derede kaldım

zaten bahceli evi olan yada egitim yaptırabılcek bırıne vermek ıstıyorum yoksa baya isteyen arkadaş var....

inşallah güzel bi yuvası olur tek istegim bu

MPower's
30-01-2013, 17:58
Ankara da olsa hemen alma isterdim böyle bi yavruyu. Hem eğitim için vaktim var hemde bahçeli evim var. İyi bakacak ilgilenecek birie verirsiniz inşallah.

Emre12
30-01-2013, 18:01
Merhaba,
Geçen yaz 15 ay baktığım rottweiler cinsi köpeğimi, son derece uysal, sosyal ve özel eğitimli olmasına rağmen, sitede oturduğum için ve bırakın hayvanı insan dahi sevmeyen bi grup cahil gerizekalının, köpeğimin görüntüsünden ürkmesi sonucu toplu bi şekilde şikayet edip mahkeme kararıyla karşıma çıktıkları için evden uzaklaştırmak zorunda kaldım. Bi süre orda burda bakmaya çalıştım ama hayvan heba olacaktı ve çevik kuvvetin K.E.M (köpek eğitim merkezi)' ne verdim.

1 seneden fazladır orda sık sık gidiyorum onu görmeye. Acaip bi eğitim almış ve artık bi polis köpeği. Kesinlikle gözünüz arkada kalmıyo. Çok sağlıklı bi ortamda çok bilinçli eğitmenlerle birlikte oluyolar orda. Kullandıkları mamalar dahi hills.

Bi düşünün derim. Rottweiler, dogo, alman çoban vs. Gibi kaslı ve atak hayvanları alıyolar.
Eğer düşünürseniz yardımcı olmayada çalışırım.

Bayrampaşalı
30-01-2013, 18:07
Merhaba,
Geçen yaz 15 ay baktığım rottweiler cinsi köpeğimi, son derece uysal, sosyal ve özel eğitimli olmasına rağmen, sitede oturduğum için ve bırakın hayvanı insan dahi sevmeyen bi grup cahil gerizekalının, köpeğimin görüntüsünden ürkmesi sonucu toplu bi şekilde şikayet edip mahkeme kararıyla karşıma çıktıkları için evden uzaklaştırmak zorunda kaldım. Bi süre orda burda bakmaya çalıştım ama hayvan heba olacaktı ve çevik kuvvetin K.E.M (köpek eğitim merkezi)' ne verdim.

1 seneden fazladır orda sık sık gidiyorum onu görmeye. Acaip bi eğitim almış ve artık bi polis köpeği. Kesinlikle gözünüz arkada kalmıyo. Çok sağlıklı bi ortamda çok bilinçli eğitmenlerle birlikte oluyolar orda. Kullandıkları mamalar dahi hills.

Bi düşünün derim. Rottweiler, dogo, alman çoban vs. Gibi kaslı ve atak hayvanları alıyolar.

Merhaba kardeşim

ayaz yasaklı bı ırk oldugu ıcın beledıye polis falan alıp barınaga bırakıyo sadece kendileri bakmıyolar malesef..

Göki,ZD
30-01-2013, 18:11
Merhaba,

Bence arkadaşın dediğini değerlendir çok mantıklı bi haraket olur.. Ki kolay kolay istediğin kriterlerde alıcı zor çıkar..

Edit : yasaklı ırk filan deme şansını dene derim

nostra
30-01-2013, 18:45
Bence arkadaşın dediğini değerlendir çok mantıklı bi haraket olur.. Ki kolay kolay istediğin kriterlerde alıcı zor çıkar..

Edit : yasaklı ırk filan deme şansını dene derim

şansını denerken , köpeği elinden alıp barınağa koymasınlar.

Bayrampaşalı
30-01-2013, 18:47
şansını denerken , köpeği elinden alıp barınağa koymasınlar.

işte bu yüzden götüremem direk alabiliyolar çünkü acıkcası güvenmiyorum belediye ve polislere ugraşmak işlerine gelmeyince uyutuyolar köpekleri

Skyhawk34
30-01-2013, 18:48
adamın neler çektiğini az çok tahmin edebiliyorum bizimde başımıza gelmişti ayaz maalesef sımarık ruhlu bir hayvvan yetiştirilmesi o şekilde oldu yani :(

umarım bu sefer zamanı olan birine gider bende bi ohh çekerim gerçekten ayazı ve sahibini bu şekilde gormek uzucu

ufaktanda güncellemiş olduk konuyu :(

bahadı-R
30-01-2013, 19:16
Bende de 8 aylık pug var kendini pitbull zannedio herkese gider yapıyor,napıcam şaşırdım...

Bayrampaşalı
30-01-2013, 20:07
adamın neler çektiğini az çok tahmin edebiliyorum bizimde başımıza gelmişti ayaz maalesef sımarık ruhlu bir hayvvan yetiştirilmesi o şekilde oldu yani :(

umarım bu sefer zamanı olan birine gider bende bi ohh çekerim gerçekten ayazı ve sahibini bu şekilde gormek uzucu

ufaktanda güncellemiş olduk konuyu :(

eywallah furkan bakalım bi arkadaşımız alıcak yarın buyuk ıhtımalle yabancıya gıtmemıs olcak ınsallah :(

Cliosportve
30-01-2013, 20:13
Moruk bir ara beraber çıkartıp gezdirmiştik
O kadarda agresif değildi
Mis gibi geziniyordu
Ayazıda sevmiştim o gün usluydu
Üzüldüm ikiniz adına
Baba işin içine girdiyse büyük sıkıntı :(

Bayrampaşalı
30-01-2013, 20:16
Moruk bir ara beraber çıkartıp gezdirmiştik
O kadarda agresif değildi
Mis gibi geziniyordu
Ayazıda sevmiştim o gün usluydu
Üzüldüm ikiniz adına
Baba işin içine girdiyse büyük sıkıntı :(

moruk saldırganlık yok ınsana karşı asla oyun delisi bi köpek
sadece şımarıklık sorunu var cok yalaka yerınde durmuyo hep oyun ıstıyo
bunun ıcınde benım vaktım yok bılıyosun sabah 6 aksam 12 calısıyorum
dogal olarak havlıyo sıkılıyo buda bende buyuk sıkıntı yarattı :(

kadioglu
30-01-2013, 20:20
Altı ay sonra normale dönmeye başlar bir yıl sonrada pamuk olur.Yaşı gereği yapıyor bunları.Çok uzak olmasaydık alırdım ben.

Enes-x
30-01-2013, 20:20
Ataşehirde hangi veterinere götürdün mesut?

Bayrampaşalı
30-01-2013, 20:21
Ataşehirde hangi veterinere götürdün mesut?

ilker abi var evcil dostum veteriner klinigi g42 sokak örnek mahallesi enes

Cliosportve
30-01-2013, 20:22
moruk saldırganlık yok ınsana karşı asla oyun delisi bi köpek
sadece şımarıklık sorunu var cok yalaka yerınde durmuyo hep oyun ıstıyo
bunun ıcınde benım vaktım yok bılıyosun sabah 6 aksam 12 calısıyorum
dogal olarak havlıyo sıkılıyo buda bende buyuk sıkıntı yarattı :(

Sağlık olsun moruk
Burdan ne dertlere derman bulundu
Gene kulagımız kesik olsun sahiplendirme konusunda

Bayrampaşalı
30-01-2013, 20:25
Sağlık olsun moruk
Burdan ne dertlere derman bulundu
Gene kulagımız kesik olsun sahiplendirme konusunda

eywallah moruk ceco ile konuştuk buyuk ıhtımal alıcak yarın bellı olucak işteo alırsa gözum arkada kalmaz zaten

miniks
30-01-2013, 20:43
Senin köpeği sürekli yanında tutman lazım demekki ilgi alaka istiyor anlaşılan

Kırmalarda bu tip şeyler olur

Elektrikli eğitim tasması ile bu işi çözersin illede vermek zorunda değilsin

Havladıgında vercen şoku kemirdiginde vercen şoku akıllancak sonra bak nasıl uslu bir çocuk olmuş:)

34tb9544
30-01-2013, 20:50
Mesut arkadasimsin kankamsin ama harbi bi si...git aq artık buraya konu aciyosun köpeği birine veriyim diyorum 2 dir rezil oluyorum bence konuyu kapat kardeşim sakayla karışık bi si...git bence köpeğine yer her zaman hazır istedigin zaman bırak dedim

KGüneyli
30-01-2013, 21:12
Ben evdekilerle konusup alabilir, Yazlıga evin bahcesi var kulube vs ayarlayıp bahcede tutarım. Sürekli evde kalan bir akrabamızda var. Ben yokken o ilgilenir. Ama önce pederden bi onay almam gerek. Ayaz cok hosuma giden bi kopek masallah.

mtcvtc
30-01-2013, 22:26
kardeş eğer ciddi düşünürsen ben alıp bakabilirim şimdiye kadar çok baktım bu tarz agresif yapılı hayvanlara ve eğitim yer konusundada sıkıntı yok havlasın istediğini yapsın 1 dönüm arazisi var vermediysen kimseye haberleşelim...

gurkanerkan
30-01-2013, 23:00
Kısırlaştırmanızı tavsiye edebilirim. Biraz daha sakinleşir diye düşünüyorum.

Musti PoweR
30-01-2013, 23:18
valla mesut abi ayazı ne kadar sevdiğimi az çok bilirsin , annemlerden ayrılmasaydım orada terasta bakabilirdim ama suan babamlarda kalıyorum.. yeminle gözlerim doldu konuyu okurken. Hayırlısı olsun abicim senin için..

Bayrampaşalı
31-01-2013, 07:46
Mesut arkadasimsin kankamsin ama harbi bi si...git aq artık buraya konu aciyosun köpeği birine veriyim diyorum 2 dir rezil oluyorum bence konuyu kapat kardeşim sakayla karışık bi si...git bence köpeğine yer her zaman hazır istedigin zaman bırak dedim

lan olum sana burdan küfür edemiyorum cepten basıcam küfürü sana isteyen adam catıda bakıcak dıyosun hayatta durmaz a.q parçalar her yeri buyuk bahcelı olmadıgı surece kımse bakamaz..

Ben evdekilerle konusup alabilir, Yazlıga evin bahcesi var kulube vs ayarlayıp bahcede tutarım. Sürekli evde kalan bir akrabamızda var. Ben yokken o ilgilenir. Ama önce pederden bi onay almam gerek. Ayaz cok hosuma giden bi kopek masallah.

pm den haberleşiriz kardesim bugün bi iki gelicek zaten

kardeş eğer ciddi düşünürsen ben alıp bakabilirim şimdiye kadar çok baktım bu tarz agresif yapılı hayvanlara ve eğitim yer konusundada sıkıntı yok havlasın istediğini yapsın 1 dönüm arazisi var vermediysen kimseye haberleşelim...

kardesim gene burdan bi arkadaşımla konuştuk bügün yarın belli olucak duruma göre pm den bilgi vericem sana

valla mesut abi ayazı ne kadar sevdiğimi az çok bilirsin , annemlerden ayrılmasaydım orada terasta bakabilirdim ama suan babamlarda kalıyorum.. yeminle gözlerim doldu konuyu okurken. Hayırlısı olsun abicim senin için..

kardeşim walla ne zorluklar çekiyorum kimseye anlatamam evlat olmuştu benim için vermek cok zor olucak ama başka çarem kalmadı artık bari dıyorum burdan biri alsında fotolarını görelim iyi oldugunu bilelim yeter :(

FaTiH44
31-01-2013, 09:11
benim köpeğim de bu yaşlarda böyle hiperaktifti,işyerinde hiç durmazdı.Enerjisini atamadığı için ne yapacağını şaşırıyordu.Sonrasında büyük bir bahçeye götürdüm,koşup oynadıkça kendine geldi eski hiperaktifliğinden eser kalmadı.Size tavsiye büyük bir bahçesi olan birine verin rahatça koşup oynasın,yoksa yine sıkıntı olur alacak kişiye de.

Bu ayrılık sizin içinde ayaz için de çok zor olacak ama hayırlısı olsun:(

ceco
31-01-2013, 10:00
Getir bugun dukkana bırak gerısını dusunme... Yeri belli yurdu bellli ;)

mtcvtc
31-01-2013, 10:23
tmm kardesim ceco almazsa ben alirim sikinti yok yer olarakta mutlu ortami var burda:)

Agent
31-01-2013, 10:37
Üstad bende Husky var, en şımarık en zor eğitilen köpeklerin başında geliyor.

2 sene elimi kaldırmadım bi azıma sıçmadığı kaldı, sahip kim köpe kim belli değildi. Taki bigün şalterler attı, sonra anladımki biraz terbiye şart. Ama bunu sadece köpek için Alfa olan yani onun sahibi olarak belirlediği kişi yapmalı. Eğitmende senin katılmanı buyüzden istemiştir mutlaka. Yani nekadar sevsende eğiyim için kızmak bağarmak yeri geldimi vurmak zorundasın. Ayrılık son çare, bilki kimse senden çok sevemicek onu.

Bayrampaşalı
31-01-2013, 11:02
arkadaşlar ayaz ceco nun aksama göturup teslım edıcem mutluyum kankama gıttıgı ıcın cunku ıstedıgım zaman görebilicem ve kocaman bi bahcede salık dolaşıcak mutlu olucak :)

mtcvtc
31-01-2013, 19:28
tüh be güzel hayvandı valla napalım mutlu olsun yeter:)

ALPER-VNS
31-01-2013, 20:18
benim de köpeğim o yaşlarda böyleydi alman kurdu, hala da böyle karaktersiz.. gitti zıplıycam diye ayağını kırdı alçıyla koşmaya çalıştı alçıyı bozdu babamı ısırdı 3 kere, canı da yanmıyo.. şimdi yavaş yavaş iyileşmeye başladı ama hareketler aynı hiç uysallaşma yok 4 yaşında.. çifleştirelim diyoruz dişi köpeğe çemkiriyo.. kabullendik artık böyle.. sizinki içinde hayırlısı olsun valla çok sevmeme rağmen ben de benim gibi bakabileceğinden emin olduğum birini bulsam verirdim.. şimdi vermem tabi ki ayağı iyileştirmek lazım önce (isteyen olur diye yazdım:))