PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıvı Nitroksit ?

-ER-
28-04-2008, 17:30
Arkadaşlar nitroksit nereden bulabilirz yani bildiğimiz yurdum NOS'u :) nereden bulabileceğimizi bilen varmı ?

Berkan
28-04-2008, 17:36
Erel neler çeviriyosun sen :D

STP
28-04-2008, 17:37
topkapıda neydı orası botaşmıydı o tarz bı yerde satıyolar

Tholl-ga
28-04-2008, 17:37
habaş .

STP
28-04-2008, 17:39
aş ını tutturmusum :D

-ER-
28-04-2008, 18:22
Teşekkür ediyorum :)

G_TT_I
28-04-2008, 18:26
sıvı halini anca tupun içinde bulabilirsin:)
sıvı seklinde muhafaza etmen cok zor, cunku nitrozen kullanmamızın sebebi sıvıdan gaza en cabuk gecen madde olması yani.

sıvı halinde bi kapta sakladıgını var sayarsak, kapagını actıgında kaynayıp duman olmakla beraber kutunun yanalrında da dokulur:)

birde eline filan temaz ederse acıtı:) ki sıvı nitorjene elini sokmus biri olarak soyliyim sanise icinde ısırı veriyo.

-ER-
28-04-2008, 18:31
Benim için değil motorcu bi abimiz için sordum. Onlara tembiz ederim zaten onlarda pet şişe ile gitmezler :D Heralde tüp ile giderler peki asıl merak ettiğim o tüpe doldurdukları aleti Benzin dsposuna aktarmaları anında alet gaz halemi gelecek ?

G_TT_I
28-04-2008, 18:37
bu sekilde bi istekle habasa giderlerse vericeklerini sanmam, ama tam olarak kulanım amacını yazarsan belki bi fikir uretilebilir

-ER-
28-04-2008, 18:39
Şİmdi motorcu bi abimiz draglara katılırken motorda benzin yerine Nito kullanacak anladığım kadarı ile o yüzden nitro arıyorlar bende o nedenle sordum. Gitseler vermezlermi öyle ?

G_TT_I
28-04-2008, 18:43
o işte zaten en ufak sorun habasa gidip alamamak olur:)
eskiden habasta dolum yapıyoduk tupleri, hatta en verimli sonucu habasta alıyoduk ama son 1-2 senedir dolum yapmıyolar dı, ama baska yerler var dolum yapan, telefonla gelip tupu alıp adrese getiriyolar

-ER-
28-04-2008, 18:46
Anladım teşekkür ediyorum bilgi için olmadı alsınlar bir tüp :) sistem falan anı işe gelmiyomu zaten. Bu arada imzandaki site yapım aşamasındamı PUG a girdim bişi açılmadı :) onuda arada sorayım bari :)

G_TT_I
28-04-2008, 18:50
ewt, bi arkadas yapıyo siteyi ama bende naptınıgı cozemedim, firefox ta filan goruntulenemiyomus:):):)

-ER-
28-04-2008, 18:53
ewt, bi arkadas yapıyo siteyi ama bende naptınıgı cozemedim, firefox ta filan goruntulenemiyomus:):):)

hemen explorerda denim bari :)

Bu arada araçlarındaki NOS tüpü olan kişilerinde mi tüpleri bu şekilde dolduruluyorlar teslim alıp sonra adrese teslim mi ediyorlar. Bir yerden duymuştum havaalanında da dolum yapıyorlarmış orada anında duyduğuma göre dolduruluyormu ? Doğrumudur

DB533
28-04-2008, 18:56
habaş bayrampaşa ile topkapı arasında kalıyo bence onun yerine bi kapak tiner atın daha iyi :D

G_TT_I
28-04-2008, 18:58
dolum yapan bikac yer var ama mesela habas persembe yada salı gunleri sadece dolum yapıodu sabah verince 1-2 saat sonra ger veriyolardı.
tupun dolum işlemide biraz ilginç, tam sonuc almak için turbu sıkıca baglayıp sogutarak yavas yavas dolduruyolar.

son donemde ayvalık nos cusu 1gün içinde alıp geri getiriyo, numarası durmuyo ama ogrenir pm atarım

-ER-
28-04-2008, 19:00
TEşekkür ediyorum çok sağol

Schumi
28-04-2008, 21:08
Birde bazı tunershopların büyük tüplerden küçük tüplere dolum yaptıklarını basıncın yeterli olmadığını ve tüplerin tam dolmadığını duymuştum.

i_could
28-04-2008, 23:09
Arkadaslar sıvı azot basitce anlatacak olursak eger mekanik deneylerde gevrek kırılma icin metalleri soguttugumuz ve mutlak sıfır noktasına yaklaştırmakta kullanılan en kolay bulunan en kolay kullanılan sıvıdır.Her iki tarafı izole ve vakumlu ozel kaplarda ozel yontemlerle doldurularak muhafaza edilir ve kullanılırken de yine özel kıyafetler ve kalifiye elemanlar ile kullanılır.Sonucta demem o ki eger bir metalle direk temas ettirirsen üzerine uygulayacagın herhangi bir temasta zarar gorebilir ya da metali cam gibi gevrek kırarak zarar verebilirsin...

Bir de sıvı nitro oksiti muhafaza edecegin bir kap yoksa hiçbir kuruluş kalite anlayısı icinde insan hayatını tehlikeye atmamak icin bedelle dahi olsa vermiyor...

Schumi
28-04-2008, 23:22
Arkadaslar sıvı azot basitce anlatacak olursak eger mekanik deneylerde gevrek kırılma icin metalleri soguttugumuz ve mutlak sıfır noktasına yaklaştırmakta kullanılan en kolay bulunan en kolay kullanılan sıvıdır.Her iki tarafı izole ve vakumlu ozel kaplarda ozel yontemlerle doldurularak muhafaza edilir ve kullanılırken de yine özel kıyafetler ve kalifiye elemanlar ile kullanılır.Sonucta demem o ki eger bir metalle direk temas ettirirsen üzerine uygulayacagın herhangi bir temasta zarar gorebilir ya da metali cam gibi gevrek kırarak zarar verebilirsin...

Bir de sıvı nitro oksiti muhafaza edecegin bir kap yoksa hiçbir kuruluş kalite anlayısı icinde insan hayatını tehlikeye atmamak icin bedelle dahi olsa vermiyor...
Sıvı azot inanılmaz soğuk bir maddedir. Biz zamanında ihtiyaç duymuştuk. Edirne'de sıvı azot üreten fabrikaya gitti. Sizin alabileceğiniz en küçük boylu ve en ucuz taşıma kabını burada bulursunuz diye bir telefon ettik. 2000 dolar gibi bir fiyat vermişlerdi. Amacımız Compex bilgisayar fuarında canlı canlı extreme overclock denemesiydi ama yalan oldu tabi amator paralar ile :) Ama nitroda durumun bu kadar önemli olduğunu sanmıyorum.

ef186
29-04-2008, 17:16
ben depoya sıvı olarak bunu koyup nasıl yakıt olarak kullanıcak onu cozemedim onu düşünüyorum . normal tüp içinde nos basan motorcularımız vardı zatende drag amaclı yakıt tankına koyulup sıvı halde yakıt olarak kullanılabilicek bir malzemede deil zaten tek basına yanıcıda deil bu meret :D

Schumi
29-04-2008, 19:26
ben depoya sıvı olarak bunu koyup nasıl yakıt olarak kullanıcak onu cozemedim onu düşünüyorum . normal tüp içinde nos basan motorcularımız vardı zatende drag amaclı yakıt tankına koyulup sıvı halde yakıt olarak kullanılabilicek bir malzemede deil zaten tek basına yanıcıda deil bu meret :D
RC kumandalı araçlar için nitrolu benzin varya. O tarz bi karışımı kendilerini yapıcaklarını düşündüm ben. Direk bunu yakıt deposu olarak kullanıcaklarını sanmıyorum.

ef186
29-04-2008, 19:40
RC kumandalı araçlar için nitrolu benzin varya. O tarz bi karışımı kendilerini yapıcaklarını düşündüm ben. Direk bunu yakıt deposu olarak kullanıcaklarını sanmıyorum.

iide :D o nitro ile bu nitronun alakası yokki :D huehuehuhe

Schumi
29-04-2008, 20:31
iide :D o nitro ile bu nitronun alakası yokki :D huehuehuhe
O tarz dedim zaten yoksa bende farkındayım. Güldürme gazı yada daha doğrusu narkoz ile rc benzini yapılamaz :)

ef186
29-04-2008, 20:34
O tarz dedim zaten yoksa bende farkındayım. Güldürme gazı yada daha doğrusu narkoz ile rc benzini yapılamaz :)

:D uheuhuhe bazen bazı okuz kankalarımızın seneler once autodromda yaptıgı gibi amanın buun battanıye acık kalmıs kanka dur dierini ustune bosaltıp sogutalım mantıgıyla harbi etraftakilere narkoz olabiliyo tabi :D
ismi lazım deil deilmi angel la :D hueuhehueheuheuhe

-ER-
29-04-2008, 20:37
Valaa bende bilmiyom ne için istiyorrlar bana sadece nereden bulabilirz draglarda kulllanacağız diye sordular bende size sorayım dedim :) hiç bir fikrim yok ama tüp almadıklarına göre direk depodan kullanırlar die düşündüm çünkü bazı DRAG araçlarında nitro galiba tam emin değilim öyle bir gaz kullanılıyor onun gibi düşündüm :)

Schumi
29-04-2008, 20:42
:D uheuhuhe bazen bazı okuz kankalarımızın seneler once autodromda yaptıgı gibi amanın buun battanıye acık kalmıs kanka dur dierini ustune bosaltıp sogutalım mantıgıyla harbi etraftakilere narkoz olabiliyo tabi :D
ismi lazım deil deilmi angel la :D hueuhehueheuheuhe
puhahaha bu ne ya.

ef186
29-04-2008, 20:57
puhahaha bu ne ya.

sorma patlamayan bi gazın basınc altında azımıza patlıycak bi tup içindeki halini yasattılardı bizlere baya kacısmıstık sagolsun çiki kaan ve angel cengiz arkadaşlarımız :D

ef186
29-04-2008, 20:58
Valaa bende bilmiyom ne için istiyorrlar bana sadece nereden bulabilirz draglarda kulllanacağız diye sordular bende size sorayım dedim :) hiç bir fikrim yok ama tüp almadıklarına göre direk depodan kullanırlar die düşündüm çünkü bazı DRAG araçlarında nitro galiba tam emin değilim öyle bir gaz kullanılıyor onun gibi düşündüm :)

tam molarak ne maddesi oldugunu orenirsen bence daha ii olur cunku nos denilen seyi soledigin sekilde kullanmaları imkansız :D
sanırsam ethanol gibi draglarda kullanılan bi malzeme kullanabilirler onlarda ...
sen bi sor ne ise yaz gene biliyorsak kaynak yazalım işleri gorulsun dimi :D

insecure
30-04-2008, 02:04
aseton damlatmak en güzel çare :D

dragon07
01-05-2008, 10:06
en güzeli balata spreyi WURTH olursa daha iyi olur:D

Absinthé
01-05-2008, 15:44
Oldu olacak döksünler biraz jack daniel's... Viski iidir motoru açar :D

Tuner
01-05-2008, 18:28
Yüksek oktanlı yarış benzini alısınlar ikizler satıyor

3rk4n
01-05-2008, 20:39
Konu dağınıklı olmadan içerisinde sorayım dedim bu motora nitro kitini nasil bağlıyorlar 150 cc motorumuza bundan bağlayabilirmiyim ebayda kit buldum gösterim hemen http://cgi.ebay.co.uk/33-250cc-POCKET-BIKE-SCOOTER-NOS-KIT-NITROUS-ENGINE_W0QQitemZ330230494620QQihZ014QQcategoryZ113 32QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItem#ebayphotoh osting
kit bu bunu alsam direk olacakmı yani ne dersiniz bu işi bilen kardeşler.

34GUN34
02-05-2008, 00:34
bana özelden ulaşırsan beylikdüzünde sanada çok yakın bir yer var tarif ederim ..