PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pert aračla ilgili,kasko sorulari..

Mr.K
28-04-2008, 17:37
1.Perte cikicak buyuk ihtimalle
2.aracin piyasa degerinimi veriolar banaa?(aracim piyasa degeri uzerinden kaskolu degil extralardan dolayi vs. yuksek bi mebladan kaskolu)
3.su perte cikinca kasko benden arabayi alirken aracin ustunden istediklerimi alabiliomuyum?

bilgilendirme yaparsaniz sevinirim..daha + - yazcaklarinizvarsa paylasirsaniz sevinirim.

Ramcho®
28-04-2008, 17:40
aracının kaskosunda ne gibi extralar belirttin onur? benim bildiğim belirttiğin extraların tam ve eksiksiz olması gerekiyor...

birde bizim burda yani TR de kasko araç bedelinin 2.eline göre ödeme yapıyor...

Mr.K
28-04-2008, 17:44
--------------------

Mr.K
28-04-2008, 17:45
aracının kaskosunda ne gibi extralar belirttin onur? benim bildiğim belirttiğin extraların tam ve eksiksiz olması gerekiyor...

birde bizim burda yani TR de kasko araç bedelinin 2.eline göre ödeme yapıyor...

abi aracim orjinal diil boyasi+olarak islendi,jantlastigim išli,farlar išli+bravocamurluk+kaput išli+puntoya ait olanlarda tabi:)+yay amortisorler išli+koltuklar išli+egzoz išli:)+xenonlar išli+farlarim depo(valeo)diye išli..bunlar geliyo suanda aklima

bide aracin uzerinde farkliliklardan dolayi,iščilik maliyeti arttigi icin oda +olarak išli..

Duzeltme:birazdan orjinal puntoyla benim arabayi koyarim saglam olan fotografini,anlarsiniz neler išli aracin orjinal biyani pek kalmadi zaten:)

"bu arada tamponlarim falanda išli onlarda farkli,bagajmduzleme išli aklima gelmio ama arac ustunde n var n yok išli"

Mr.K
28-04-2008, 17:48
orjinalolan parčalar havalandirma izgaralari siyah bide gostergeler orjinal.,aracin icinde n var n yok arac rengine boyandi onlarda išlendi+iščilik boya vs..

CemVteC
28-04-2008, 17:53
abi aracim orjinal diil boyasi+olarak islendi,jantlastigim išli,farlar išli+bravocamurluk+kaput išli+puntoya ait olanlarda tabi:)+yay amortisorler išli+koltuklar išli+egzoz išli:)+xenonlar išli+farlarim depo(valeo)diye išli..bunlar geliyo suanda aklima

bide aracin uzerinde farkliliklardan dolayi,iščilik maliyeti arttigi icin oda +olarak išli..

Duzeltme:birazdan orjinal puntoyla benim arabayi koyarim saglam olan fotografini,anlarsiniz neler išli aracin orjinal biyani pek kalmadi zaten:)

"bu arada tamponlarim falanda išli onlarda farkli,bagajmduzleme išli aklima gelmio ama arac ustunde n var n yok išli"

kardesım oncelıkle gecmıs olsun 1 ay once bnm araba perte ayrıldı ben amotısor yay tesısat,jant lastık hiçbşi islenmemıstı herseyı perte ayrıldığını duyunca 1 saat içinde soktum :) cunku araba alındımı servısten resmını cekıyorlar hiç bi parcayı alamıyosun o yuzden fıltre falan yada işletmedığın bı parca varsa hemen al ama orjınallerını vermen gerekıyo solıyım yoksa fiyattan baya duserler cunku takmadığın parcaları lıste fıyatınan dusuyolarr tekrar gcemıs olsun

Mr.K
28-04-2008, 17:55
kardesım oncelıkle gecmıs olsun 1 ay once bnm araba perte ayrıldı ben amotısor yay tesısat,jant lastık hiçbşi islenmemıstı herseyı perte ayrıldığını duyunca 1 saat içinde soktum :) cunku araba alındımı servısten resmını cekıyorlar hiç bi parcayı alamıyosun o yuzden fıltre falan yada işletmedığın bı parca varsa hemen al ama orjınallerını vermen gerekıyo solıyım yoksa fiyattan baya duserler cunku takmadığın parcaları lıste fıyatınan dusuyolarr tekrar gcemıs olsun

oncelikle tesekkur ederim,sanada gecmis olsun..amortisor yay orjinalleri duruo bende jant lastigim išli orjinalleride elimde verebilirim ustundekileri vs. sokup išletmediim parča egzozum var išlimi emin diilim,sokerim bisekilde ayarlrim ya insallah sokemessemde cokta muhim diil parami karsilasinlar alsinlar bitaraflarina soksunlar sonra!

Mr.K
28-04-2008, 18:15
bu arada benim aracim;

http://i239.photobucket.com/albums/ff306/10ur_K/DSC00409.jpg
http://i239.photobucket.com/albums/ff306/10ur_K/DSC00410.jpg
http://i239.photobucket.com/albums/ff306/10ur_K/DSC00413.jpg
http://i239.photobucket.com/albums/ff306/10ur_K/DSC00418.jpg

Orjinal;

http://www.puntosports.co.uk/photopost/data/500/medium/565000_0532sml.jpg
http://www.puntosports.co.uk/photopost/data/500/medium/565000_0531sml.jpg
http://www.puntosports.co.uk/photopost/data/500/medium/565000_0529sml.jpg
http://www.puntosports.co.uk/photopost/data/500/medium/DSC01568.JPG

arac uzerinde n var n yok butun farkliliklar išli kaskoya..

STeaM
28-04-2008, 21:12
şöyle söliim benm aracımın kasko bedeli 36k idi kaza yaptığımda 29k veriyorlardı amort. payı düşülüyor. bunun hesaplama detayını bilmiyorum ama 3 aşşa 5 yukarı bnm örnnekten yola çıkarsın onur. gerçi bnmki perte ayrılmadı. kaskoda bi madde var. aracın %85i kullanılamaz duruma gelirse yani kasko bedelinin %85 ne ulaşılırsa araç perte ayrılıyor. bu şekilde bi ibare varsa buna dikkat et.

Berk007
28-04-2008, 21:17
şöyle söliim benm aracımın kasko bedeli 36k idi kaza yaptığımda 29k veriyorlardı amort. payı düşülüyor. bunun hesaplama detayını bilmiyorum ama 3 aşşa 5 yukarı bnm örnnekten yola çıkarsın onur. gerçi bnmki perte ayrılmadı. kaskoda bi madde var. aracın %85i kullanılamaz duruma gelirse yani kasko bedelinin %85 ne ulaşılırsa araç perte ayrılıyor. bu şekilde bi ibare varsa buna dikkat et.bildiğim kadarı ile %85 anlaşmana göre değişiyor diye biliyorum, sanırım seninki oyak'tan :D

Mr.K
28-04-2008, 21:57
şöyle söliim benm aracımın kasko bedeli 36k idi kaza yaptığımda 29k veriyorlardı amort. payı düşülüyor. bunun hesaplama detayını bilmiyorum ama 3 aşşa 5 yukarı bnm örnnekten yola çıkarsın onur. gerçi bnmki perte ayrılmadı. kaskoda bi madde var. aracın %85i kullanılamaz duruma gelirse yani kasko bedelinin %85 ne ulaşılırsa araç perte ayrılıyor. bu şekilde bi ibare varsa buna dikkat et.

bende %75i kullanilamaz halde ise pert oluyo.ayrica perte cikmayip masrafimi karsilarlarsa ben daha cok kar edicem zaten benim daha cok isime gelir..:) koltuklari alirim orjinallerini takarim stoplari satarim jant lastigide satarim kiytiriktan 40milyona teneke jant bitik lastik takarim olur biter,neyse bi yarin olsun..allah buyuk..zaten herturlu pederbeyi beklemek zorundayim halletmek icin islemleri..adamcagizin daha haberi bilem yok:(

kobeanil11
29-04-2008, 15:38
abi babam arabasını pert etmişti, anadolu sigorta kaskosu vardı, 20gün içinde parayı beklediğimizin ciddi manada fazlasını verdiler.. ayrıca parayı ödeyene kadarda denk araba tahsis ettiler, ancak banada biri ters yönden gelip vurdu pert etti arabayı, 2 ay bekledim, ve ciddi manada şaka gibi bi para verdiler.. şeker sigortadan..

şimdi öncelikle kasko şirketine ve eksper e bağlı o işler, adamı kafalayabilir, acındırırsan kendini biraz, yazdığı para iyi olur.. ona göre alırsın, ayrıca işlettiğin parçaları almak için, orjiallerini götürmen gerekiyo, yoksa fena halde kırpıyolar paradan... bende tesisatı sökmüştüm, orjinalleri vermem gerektiğni bilmiyodum, adamlar arıza çıkardı, 13 lük 2 kolon artı dandik teyp iççin, 500 ytl kadar para kesiyolardı az kalsın.. :) biraz çirkef olmanı tavsiye ederim.. helede iş arabayı pert haliyle alan adam ve senin arana kalırsa, yandn, o yüzden orjinaller hazırda dursun..

Kaan
29-04-2008, 16:01
koltukları al bari baba yadigarı :D

Mr.K
29-04-2008, 17:05
koltukları al bari baba yadigarı :D

ha ha ha :)

shuttle
29-04-2008, 22:14
Mrb ,

Foruma yabancıyım ama size yardımcı olmak için bir şeyler yazmak istedim.

Experle iyi geçinmeye bakın öncelikle. Siz kendiniz ikili dialoga girerseniz daha iyi olur. Aracın önceki fotoğraflarını ve sizin yaptığınız işlemleri görsün. Kasko policesindeki extra özellikle belirtin ve verdiğiniz extra primi söyleyin.

Hatta ve hatta exper ile samimi olmaya bakın. Bana yardımcı olursanız bende sizi üzmem diye telkinde bulunun. alenen olmasa da üstü kapalı ona bir şeyler ($ manasında) verebileceğinizi belirtin. Bu durum etik açısından doğru olmayabilir ama kaybınız olmaması için bunu yapmak zorundasınız. Yoksa aracınız için size 3-7 milyar arasında bir kesinti olabilir.

Exper raporunu hazırladıktan sonra , bu rapor üst kurula gidiyor. Bu kurul o kadar yoğun ki sizin raporunuzu çok detaylı incelemiyor. Sadece experin yazdığına bakıyor. Genellikle %95 oranda experin raporunu onaylıyorlar. Böylelikle en kısa sürede siz de paranızı alabiliyorsunuz.

Aracınızda extra olan ama kaskoya işli olmayan parçaları sökmeniz sizin açınızdan iyi olur. Kasko firması arabayı gördüğü gibi alır , size daha sonradan hiç bir şey vermez maalesef.

kobeanil11
29-04-2008, 22:50
hah işte bahsettiğim tamamen bu.. :) benden bi 5 bin ytl kesmişlerdi de.. :)