PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizel motordan v8 benzinli sesi??

Designer
05-02-2013, 23:13
dOuxdWwChzM

Araç Ankara dan bir abimizin videodada duyduğunuz gibi ses muhteşem..canlı canlı dinlendiğinde kulakla değil ciğerle dinliyorsunuz aracı resmen..sormak istediğim şu..dizel bir motordan bu kadar olmasada benzer şiddette ve bunun kadar gür tok bir ses almak mümkünmü? Bahsettiğim motor 2500cc dizel..bildiğiniz bir örnek varmı bununla ilgili? Kimisi kamyon sesi alırsın dizelden anca diyor ama pekte inanasım gelmiyor düzgün bi egsoz ile yapılabilir mi?

Düşündüğüm egsoz sistemi şu şekilde

http://g1302.hizliresim.com/16/6/jtqwu.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

berkay_aydin
05-02-2013, 23:14
Komple susturucusuz düz boru sesi gibi ?

Designer
05-02-2013, 23:21
2.500cc benzinli defender kullanıyorum düz boru susturucusuz..videodaki aracın sesinin yanına bile yaklaşamıyor..anca rampa aşağı inerken motor freni ile hoş sesler çıkarmaya başlıyor..benim istediğim yukarıdaki gibi bir sesi dizelden almak..bu mümkünmü bunu merak ettim çünkü belli ki v8 harici motorlarda bu ses çıkmıyor..acaba dizelden çıkar mı?

DetailEF
05-02-2013, 23:24
Ses cidden güzelmiş yalnız :)

drago
05-02-2013, 23:30
dizelden ses 2 durumda çıkıyor

1. turbo olmazsa

2. hacim olursa (turbo olur da hacim olursa tok bir ses çıkabiliyor ama yine de bir benzinli gibi değil)

onun dışında j9 sesi çıkması yüksek ihtimal

Designer
05-02-2013, 23:32
hacimdan kasıt mesela? bahsettiğim motor 2500cc hacimli diyebilirmiyiz? 2500cc turbolusuda var turbosuzuda

Anu
06-02-2013, 00:34
Yakın bir ses alırsınız ama motor da önemli burada. Misal videoda e420 cdi düz boru ile güzel gerçekten. Yine de benzinli kadar yırtıcı olmaz. 34. saniyedeki ses tam istediğiniz gibi :)

cWIIIyOwSak

berkay_aydin
06-02-2013, 00:37
bende sadece 60 düz bırakınca böyle patırtılı ve yoğun bir ses alıyorum :) gök gürültüsü gibi ..

drago
06-02-2013, 00:41
hacimdan kasıt mesela? bahsettiğim motor 2500cc hacimli diyebilirmiyiz? 2500cc turbolusuda var turbosuzuda

hacim ne kadar büyük olursa ses de o kadar fazla olur, mesela amerikan dizellerden çok değişik sesler çıkıyor. 2500 cc onlar kadar olmasa da komple düz boru ile ilk videodaki sesi 3 aşağı 5 yukarı yakalar diye tahmin ediyorum. turbosuz dizelden daha çok ses çıkar, diğer türlü turbo olunca susturucu görevi görüyor çünkü egzoz gazı önünde.

ama turbo olursa olabilecek en tok sesin yanında cuv sesi duyman olası videodaki gibi

Audi a3 1.9 tdi 130 exhaust sound - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=nTQ8_aqz68o)

ben hiç iş yaptırmamış olsam da sen istanbuldaki iskender ustaya bir uğra derim, pek methediyorlar çünkü, daha önce 2500cc den ses alan olmuşsa düşünüyorum ki o adam da o sesi çıkartır.

Designer
06-02-2013, 08:31
Yakın bir ses alırsınız ama motor da önemli burada. Misal videoda e420 cdi düz boru ile güzel gerçekten. Yine de benzinli kadar yırtıcı olmaz. 34. saniyedeki ses tam istediğiniz gibi :)

cWIIIyOwSak

işte budur ama buda v8 diesel diye biliyorum..başa "V8" koymadan çıkmıyormu bu ses arkadaş :)

hacim ne kadar büyük olursa ses de o kadar fazla olur, mesela amerikan dizellerden çok değişik sesler çıkıyor. 2500 cc onlar kadar olmasa da komple düz boru ile ilk videodaki sesi 3 aşağı 5 yukarı yakalar diye tahmin ediyorum. turbosuz dizelden daha çok ses çıkar, diğer türlü turbo olunca susturucu görevi görüyor çünkü egzoz gazı önünde.

ama turbo olursa olabilecek en tok sesin yanında cuv sesi duyman olası videodaki gibi

Audi a3 1.9 tdi 130 exhaust sound - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=nTQ8_aqz68o)

ben hiç iş yaptırmamış olsam da sen istanbuldaki iskender ustaya bir uğra derim, pek methediyorlar çünkü, daha önce 2500cc den ses alan olmuşsa düşünüyorum ki o adam da o sesi çıkartır.

Teşekkür ederim yerini öğrenip uğrıycam biara. Peki tüz boru yerine egsozun ordaki susturucu iptal edilip ortadaki susturucunun içi boşaltılsa orta susturucunun içinde ses yankılanıp dışarı çıkmaz mı ozaman daha gür bi ses almazmıyız

ef186
06-02-2013, 09:03
Bu ses isi uzmanlik ister iskender ile konus derim ...

iskender istedigin sese en yakinini cikartir ancak bilmen gereken baziseylervarki V makina sesi dedigin ses V makinanin calisma prensibinden dolayi o sekilde yani sen nekadar zorlarsan zorla 4 silindirden V8 sesini birebir cikartamazsin hele dizel otomobil cok daha zor ...

Designer
06-02-2013, 09:09
Bu ses isi uzmanlik ister iskender ile konus derim ...

iskender istedigin sese en yakinini cikartir ancak bilmen gereken baziseylervarki V makina sesi dedigin ses V makinanin calisma prensibinden dolayi o sekilde yani sen nekadar zorlarsan zorla 4 silindirden V8 sesini birebir cikartamazsin hele dizel otomobil cok daha zor ...

bire bir çıkarmamız çok zor zaten haklısın abide en azından bunun kadar tok bi ses olsa yeter..toktan kastım kamyon sesi gibi değilde işte videodaki gibi şimdi yazarak anlatamıyorum tam olarak :) teşekkür ettim..

Anu
06-02-2013, 09:52
işte budur ama buda v8 diesel diye biliyorum..başa "V8" koymadan çıkmıyormu bu ses arkadaş :)

Maalesef 4 silindir bir motordan bu sese yakın bir ses almanız bile imkansıza yakın. V4 bir motor olsaydı yine homurtusu olabilir derdim ama düz 4 gerçekten zor. Aşağıdaki videolarda düz 4 için ses bence tatminkar.

PJHqRwUzKy0

asNdFWQ86bc