PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radara yakalandığınızda çekilen resim ne kadar bir zaman sistemde kayıtlı kalmakta?

Mert83
07-02-2013, 16:36
Selam arkadaşlar,
2012 senesinin 5. ayında sözde sürratten 154 tl ceza yemişim dün tessadüfen internetten vergi borçum varmı diye kontrol ederken araç ceza sorgulamaya girdiğimde gördüm.
Haliyle üstüne geçikme faizide bindirmişler.
Bugun Trafiğe gittiğimdeki memura olayı anlatıp resimleri istedim kendisi resimlerin silinmiş olabilileceğini söyledi.

* Asıl konu bu radar resimleri ne kadar zamanda bir siliniyor?

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

nemonomani
07-02-2013, 17:49
ceza 1 hafta içinde elinize ulaşmadıysa ilgili kuruma gidip dilekçe verdiğinizde ceza iptal ediliyor

mrttncr
07-02-2013, 21:05
Yahu ben de şimdi girip baktım 72 lira ceza varmış 5 ay önce yazılmış.Nerde ne için ceza yediğimi nasıl öğrenebilirim ?

Mert83
07-02-2013, 21:39
ceza 1 hafta içinde elinize ulaşmadıysa ilgili kuruma gidip dilekçe verdiğinizde ceza iptal ediliyor

İlgin için sağol dostum.
Ceza elime hiç ulaşmadı. Zaten ana konudada belirtmiş olduğum gibi vergi borcu varmı diye tesadüfen bakarken görmüş oldum.
Dilekçeyle sulh mahkemesine başvurmam gerekecek gibi.

Tabi halen radara yakalanan araçların resimleri nekadar zamanda bir siliniyor onu öğrenemedim. (zaten cezada belirtilmiş olan yerden[yoldan] hiç bir zamanda geçmedim kullandığım güzergahların arasındada yok, yane enterasan bir şey.)

Mert83
07-02-2013, 21:42
Yahu ben de şimdi girip baktım 72 lira ceza varmış 5 ay önce yazılmış.Nerde ne için ceza yediğimi nasıl öğrenebilirim ?

Ben internetten cezayı gördüm, trafiğe gittim ordada ne için yediğimi öğrendim fakat hiç kullanmadığım bir yolda ceza yazılmasıda bir tuhaf.

F4R
07-02-2013, 22:16
Ben internetten cezayı gördüm, trafiğe gittim ordada ne için yediğimi öğrendim fakat hiç kullanmadığım bir yolda ceza yazılmasıda bir tuhaf.

aracı başkası kullanmış olabilir mi? verdiniz mi o tarihlerde başka birine?

Mert83
07-02-2013, 23:08
aracı başkası kullanmış olabilir mi? verdiniz mi o tarihlerde başka birine?

Aracı benden başka kimse kullanmıyor genelde kimseyede teslim etmiyorum. İşin ilginç yanıda hiç kullanmadığım bir güzergah üzerinde ceza yazılmış olması. Ortada anladığım kadarıyla fotoğrafta yok nasıl yazılmış bunu bilemiyorum. Kullandığım bi yol olsa diyicemki evet olabilir.
Hadi her şeyi geçtim elime ceza makbuzuda geçmedi geçse, işi erkeden çözmeye çalışırdım.
Sonuç olarak itiraz edeceğim.

ilginiz için teşekkürler.

luca55
07-02-2013, 23:21
ne saçma bir olay,elime ulaşmayan bilgim olmayan bir cezanın faizini ödemek zorundamıyım? İtiraz etmek için benım bıldıgım bayağı bir süre geçmesi lazım.içimizde itiraz edip sonuc almıs kımse bırısı varmı boyle durumda?

Sert@ç
08-02-2013, 00:33
Banada yazın telefonla konuşmaktan ceza gelmişti ki konuşmadığım halde itiraz ettim elinizde belge fotoğraf varmı diye polisin cevabı senin orda olmadığının ispatı varmı oldu...
ki cam filminden görmeleri imkansız

meLaNchoLic
08-02-2013, 00:50
zamanında pakaya yazılan park cezaları eve gelmişti 2007 de yazılmıs cezalar 2008 de geldi 8 ay falan sonra.. peder gittiğinde faizini almamışlar bide yeni tebliğ edildi diye indirim yapmışlar.. 80küsürlük cezayı 40 küsür ödemişti :)

benim kendi yediğim cezalarda faize biniyo 2 senedir :D ikisinin totali 700 falan olmus hayırlısı artık :D

huseyinturk
08-02-2013, 09:13
İlgin için sağol dostum.
Ceza elime hiç ulaşmadı. Zaten ana konudada belirtmiş olduğum gibi vergi borcu varmı diye tesadüfen bakarken görmüş oldum.
Dilekçeyle sulh mahkemesine başvurmam gerekecek gibi.

Tabi halen radara yakalanan araçların resimleri nekadar zamanda bir siliniyor onu öğrenemedim. (zaten cezada belirtilmiş olan yerden[yoldan] hiç bir zamanda geçmedim kullandığım güzergahların arasındada yok, yane enterasan bir şey.)

Cezanın detayını nasıl öğrendiniz? Bende muayneye girerken 154 lira ceza vardı ne yaptıysam neden yediğimi öğrenemedim.. Hatta aynı ceza babamın doblodada vardı muayne öncesi ikisinide ödedik kuzu kuzu..

SGTI
08-02-2013, 09:41
Banada yazın telefonla konuşmaktan ceza gelmişti ki konuşmadığım halde itiraz ettim elinizde belge fotoğraf varmı diye polisin cevabı senin orda olmadığının ispatı varmı oldu...
ki cam filminden görmeleri imkansız

bu ne kadar embesilce bir cevaptır ya.Suçlamayı yapan oysa ve kanıtla desteklemiyorsa benden niye bir savunma bekliyor?O kanıtı sunsa ,sen desen ben orda değildim yalan söylüyosun o zaman kanıt ister.ohoo o zaman işimiz yaş anasını satim.