PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Erasmus Hakkında

RSBurak
09-02-2013, 12:27
Turizm işletmeciliği 1.sınıf öğrencisiyim.Bu dönem ortalamamın erasmus için yeterli olduğunu öğrendim biraz geç oldu bu yüzden tam araştırma yapamadan tercih yapmam gerekecek.Bölümüm gereği yurtdışı tecrübesi benim için çok önemli.5 tercih hakkım var.Çok çalışkan bir öğrenci değilim.Bu ortalamayı bir daha yakalamam zor görünüyor.1 haftadır herkes erasmus derdinde ben daha yeni farkettim 13 şubat tercih için son gün.üniversitelerin sitelerine bakıyorum hep aynı şeyler kendilerini öven yazılar.çok iyi bir üniversite olmadığı için aralarında tercih yapmakta zorlanıyorum o yüzden yardımlarınızı bekliyorum.
Anlaşmalı olan üniversiteler.

Bulgaristan-International University College
Almanya-Hochschule Deggendorf-University of Applied Sciences
İspanya-Universidad de Burgos
Portekiz-Universidade dos Açores
Portekiz-Instıtuto Politecnico de Bragança
Slovenya-Univerza V Mariboru
Litvanya-Europos Humanitarinis Universitetas
İspanya-Universidad de Almería
Macaristan-University of Western Hungary
Danimarka-Roskilde Universitetscenter
İtalya-Universita Degli Studi Della Calabria
İrlanda-Institute of Technology Tralee
Letonya-Liepaja University
Portekiz-Instituto Politecnico da Guarda

Siz turizm öğrencisi olsanız hangi ülkeyi ve hangi üniversiteyi seçersiniz şimdiden teşekkürler :)

63owen63
09-02-2013, 12:33
Çok soruyorum ,çok açık yaz :) Beklentin ne erasmus dan ? Ona göre yazacagım :)

RSBurak
09-02-2013, 12:36
Çok soruyorum ,çok açık yaz :) Beklentin ne erasmus dan ? Ona göre yazacagım :)

beklentim çekeceğim gurbete eziyete değsin :) birde zaten zor iş bulunan bir bölümde bir adım önde olmak :)

Canselmo
09-02-2013, 12:40
Bende Turizm İşletmeciliği okuyorum Alanya işletme fakültesinde 2.Sınıf öğrecisiyim ..

Senin üniversite hangisi

RSBurak
09-02-2013, 12:42
Bende Turizm İşletmeciliği okuyorum Alanya işletme fakültesinde 2.Sınıf öğrecisiyim ..

Senin üniversite hangisi

sakarya üniversitesi

63owen63
09-02-2013, 12:43
Bulgaristan-International University College
Almanya-Hochschule Deggendorf-University of Applied Sciences
İspanya-Universidad de Burgos
Portekiz-Universidade dos Açores
Portekiz-Instıtuto Politecnico de Bragança
Slovenya-Univerza V Mariboru
Litvanya-Europos Humanitarinis Universitetas
İspanya-Universidad de Almería
Macaristan-University of Western Hungary
Letonya-Liepaja University
Portekiz-Instituto Politecnico da Guarda

İspanya ,portekiz turizmin geliştigi yerler, eğer yakınsa bu yerler turistik yerlere oralarda pratik tecrübelerde edinebilirsin bir yerlerde calışabilirsin.

Litvanya slovenya letonya vs da turizm degil ama ingilizce öğretmenligi için giden arkadaşlarım bol bol party yaptı sevişti geldi.

İspanya,İtalya farklı hoş kültürler,güzel okullar,güzel insanlar vs herşeyden biraz olan yerler :)

Almanya : Çok türk var, hısım akraba yada arkadaş edinirsen hayal ettigin gibi olmaz hic bir şey .

İrlanda : Çok güzel bir ülke, insanları ingiliz sogukluguna sahip degil. Sosyal sıcak insanlar.

Macaristan ve danimarkada güzel ülkeler ama eğitim olarak yada sosyal olarak bir öndelikleri yok diger yazdıklarım gibi

Canselmo
09-02-2013, 12:45
sakarya üniversitesi

Erasmus da gideceğimiz üniversiteler gercekten seviyesi düşük yerler fakat amac gezmek görmek eğlenmek :D:D ispanya italya portekiz arasında düşünüyorum bende Turizimde gelişmiş bir ülkeyeyi tercih etmeniz daha yararlı olucaktır

Sezgin
09-02-2013, 12:50
Tercihimi ben senın yerınde olsam ispanya veya italya'dan yana kullanırdım. İkiside turizmiyle cok onde olan ulkeler ozellıkle yaz aylarında ispanya. Ancak ispanyanın suankı ekonomık durumu ortada AB uzerınde en sıkıntıda olan ulkelerın basında gelıyor yunanıstandan sonra. bu sebepten oturu ıtalya 1 adım daha onde gıbı, ancak turızm okuyan sızsınız kararda sızın :)

RSBurak
09-02-2013, 12:53
İspanya ,portekiz turizmin geliştigi yerler, eğer yakınsa bu yerler turistik yerlere oralarda pratik tecrübelerde edinebilirsin bir yerlerde calışabilirsin.

Litvanya slovenya letonya vs da turizm degil ama ingilizce öğretmenligi için giden arkadaşlarım bol bol party yaptı sevişti geldi.

İspanya,İtalya farklı hoş kültürler,güzel okullar,güzel insanlar vs herşeyden biraz olan yerler :)

Almanya : Çok türk var, hısım akraba yada arkadaş edinirsen hayal ettigin gibi olmaz hic bir şey .

İrlanda : Çok güzel bir ülke, insanları ingiliz sogukluguna sahip degil. Sosyal sıcak insanlar.

Macaristan ve danimarkada güzel ülkeler ama eğitim olarak yada sosyal olarak bir öndelikleri yok diger yazdıklarım gibi

bana sıcak gelen ülkeler almanya ispanya ve portekizdi ancak ordaki üniversiteler kafamı karıştırdı mesela bulgaristandaki uluslararası bir üniversite.. acaba üniversitenin çok önemi oluyormu ? Litvanya slovenya ve letonya turizm için bir şey ifade etmiyor bana 1 sene yurtdışında kaldım ingilizce öğrendim çok iyi olmasada iyi derecede ingilizcem var.bu yüzden bu ülkeleri yazmak istemiyorum.farklı bir dil öğrensem daha güzel olur hatta.
Almanya'nın gelişmiş bir ülke olması ve en fazla iç turizmin o ülkede olması kafamı çok karıştırıyor ama dediğim gibi üniversitesi hiç bilinmeyen bir üniversite.Burada önemli olan hangisi onu kestiremedim üniversitemi okulmu ?

Erasmus da gideceğimiz üniversiteler gercekten seviyesi düşük yerler fakat amac gezmek görmek eğlenmek :D:D ispanya italya portekiz arasında düşünüyorum bende Turizimde gelişmiş bir ülkeyeyi tercih etmeniz daha yararlı olucaktır

hem gezmek görmek hemde farklı kültürleri tanımak için bizim bölümde yurtdışı tecrübesi şart :) dediğim gibi üniversitemi ülkemi hangisinin gelişmiş olması gerekiyor.

Tercihimi ben senın yerınde olsam ispanya veya italya'dan yana kullanırdım. İkiside turizmiyle cok onde olan ulkeler ozellıkle yaz aylarında ispanya. Ancak ispanyanın suankı ekonomık durumu ortada AB uzerınde en sıkıntıda olan ulkelerın basında gelıyor yunanıstandan sonra. bu sebepten oturu ıtalya 1 adım daha onde gıbı, ancak turızm okuyan sızsınız kararda sızın :)

tabi ispanyadaki ekonomik krizde kafamı karıştırdı.şu an en mantıklı üç ülke almanya portekiz italya :)

devil_berk22
09-02-2013, 13:08
tatil diyince aklıma gelen ülkeler ispanya, italya, portekiz ve avusturya geliyor.

dorukky
09-02-2013, 13:22
letonya litvanya vs oralar arkadaşın dediği gibi parti yeri portekiz ispanya mantıklı italyada olabilir roma turist çok çeken biyer

RSBurak
09-02-2013, 13:27
litvanya letonya gibi yerleri zaten pek düşünmüyordum başka bölümler için güzel olabilir ama bizim bölüm için bir şey ifade etmiyor..

ispanya,italya portekiz ortak görüş.avusturya seçeneklerde olsaydı orayıda düşünebilirdim ama alternatif olarak almanya var orda da turizm gelişmiş baya

bond777
09-02-2013, 17:23

bu 3 okulun iyi olduklarini ve sosyal katkilari disinda egitimine de katkisi olacagini soyleyebilirim, yanliz digerlerini bilemiyorum, ozellikle egitim dili ingilizce olan okulari ya da gelen Erasmus ogrencilerine ingilizce dersler acan bir okulu secmeni tavsiye edebilirim.

Volkann
09-02-2013, 17:27
kardeşim bende sakarya üniversitesindeyim son sınıfım portekiz,litvanya,italya,polonya giden arkadaşlarım oldu hepside her şekilde halinden memnun döndü.İngilizcene güveniyorsan kulağına hoş gelen ülkeye bile gidebilirsin :) bu arada ben daha okula gelmedim okulda havalar nasıl :)

RSBurak
09-02-2013, 21:29

bu 3 okulun iyi olduklarini ve sosyal katkilari disinda egitimine de katkisi olacagini soyleyebilirim, yanliz digerlerini bilemiyorum, ozellikle egitim dili ingilizce olan okulari ya da gelen Erasmus ogrencilerine ingilizce dersler acan bir okulu secmeni tavsiye edebilirim.

italya şu an en mantıklısı calabira'nın konumuna baktımda tam bir turizm şehri gibi duruyor diğer ülkeleri hiç düşünmemiştim.

kardeşim bende sakarya üniversitesindeyim son sınıfım portekiz,litvanya,italya,polonya giden arkadaşlarım oldu hepside her şekilde halinden memnun döndü.İngilizcene güveniyorsan kulağına hoş gelen ülkeye bile gidebilirsin :) bu arada ben daha okula gelmedim okulda havalar nasıl :)

ingilizce var sayılır zaten yurtdışına giden herkes memnun nedense :) okul bu hafta bomboştu şimdi başlar yavaş yavaş hareketlilik :) hangi bölüm

Kutluhan
09-02-2013, 22:20
Giden çevremdeki arkadaşlarımın anlattıklarına göre okul bitmeden bi kere sensation white Amsterdam birde erasmusa gitmek istiyorum ortamı sen düşün ben anlatmıyım :) bizim çocuklar Slovenya'ya gitmişti birde İrlanda anlat anlat bitiremiyorlar , birde denk gelirse Beyoğlu'nda erasmus partileri oluyor bunların varsa çevrenizde gidenler falan onlarla bir kere gitmenizi tavsiye ederim.Facebooktada sayfaları var takip edip bilgi alabilirsin.

Not: Benim arkadaşların amacı eğitim değildi ingilizce pratik,gezme-tozma,party,eğlence,kızlar...vb.

RSBurak
09-02-2013, 22:26
Giden çevremdeki arkadaşlarımın anlattıklarına göre okul bitmeden bi kere sensation white Amsterdam birde erasmusa gitmek istiyorum ortamı sen düşün ben anlatmıyım :) bizim çocuklar Slovenya'ya gitmişti birde İrlanda anlat anlat bitiremiyorlar , birde denk gelirse Beyoğlu'nda erasmus partileri oluyor bunların varsa çevrenizde gidenler falan onlarla bir kere gitmenizi tavsiye ederim.Facebooktada sayfaları var takip edip bilgi alabilirsin.

Not: Benim arkadaşların amacı eğitim değildi ingilizce pratik,gezme-tozma,party,eğlence,kızlar...vb.

benimde o tür şeyler ilgimi çekmiyor benzin ve subarunun ucuz olduğu her ülkeye giderim :D ama öncelikli amaç çektiğim şeylere değmeli bence :) çok fazla öyle şey okudum yatarak dönem geçiliyor filan yazmış herkes ama gidip görmeden ne söylesek boş :)