PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Köşe Başı Pilavcısı

furkane
10-02-2013, 23:32
Arkadaşlar ***** üniversite öğrencisiyim daha önce ufak tefek iş girişimlerim oldu , şimdide arkadaşım ile birlikte nohut + pilav tarzı bişiler yapmak istiyoruz sabah sandviç - öğleden sonra tavuk pilav olarak düşünüyoruz ayrıca iç mimarlık öğrencisiyiz araçıda biraz tasarımsal farklı bi şekilde yapmak istiyoruz standart araçlara göre , ölümcül nokta ise YER . Yeşilköy - Bakırköy - Şirinevler Üçgeni arasında bi nokta olmalı bu konuda sizden yardım istiyecem siz olsanız nokta olarak nereyi düşünürdünüz ? Tabiki diğer tezgahlarıda düşünmek gerek onlar ile münakaşaya girmek istemem, birde zabıta ile nasıl bir yol izleniyo :soru:

63owen63
10-02-2013, 23:35
Şirinevlerde , metrobüsün orada zaten var.. Tuning dükkanlarrının girişindeki sokakta da var. Yukarıda mahmut bey caddesinde de var. Nereye koyacaksınız burda ?

Biraz daha çıksanız, bahçelievler olabilir, tabi yine metronun orada var. Zabıta olayını bilmem.

Mr.K
10-02-2013, 23:39
bence yol yakınken vazgecin :) ben yıllardır o guzergahlarda yeni türeyen 1insan görmedim :)
her taksinin bir köşesi
her seyyarın bi karo'su vardır.

kısacası :)

onurars
10-02-2013, 23:41
aydın üniversitesi yada arel üniversitesi önü diycemde o kadar dükkan varki sizi bombalarlar :D

MazdaSpeed
10-02-2013, 23:42
O işi yapanların hepsi birbirinin dayısı yeğeni amcası rahat bırakmazlar :D

63owen63
10-02-2013, 23:44
aydın üniversitesi yada arel üniversitesi önü diycemde o kadar dükkan varki sizi bombalarlar :D

Floryada durakların orda var zaten pilavcı, iyide pilavı ha :D

Bahcelievlerde ki Aydın kampüsü önü ise, müsait degil.. Zaten okulun kafe'sinde pilav satılıyor :)

furkane
10-02-2013, 23:44
bence yol yakınken vazgecin :) ben yıllardır o guzergahlarda yeni türeyen 1insan görmedim :)
her taksinin bir köşesi
her seyyarın bi karo'su vardır.

kısacası :)

Muhakkak öyle ama mesajımdada belirttiğim gibi var olan yerlerin dışında bi yer arıyoruz , ne kendimizi ne de onları sıkıntıya sokmuyacak bir yer

Mr.K
10-02-2013, 23:46
seyyarlarla ılk basta muhabbet et,demek istediğimi daha iyi anlarsın.

amcaoğlu
kuzen
yeğen
dayı cocugu
akraba
köylü

bla bla bla

midyeciler özellikle :)

63owen63
10-02-2013, 23:48
midyeciler hep mardinlidir. pilavcılarıda cogu keza..

onurars
10-02-2013, 23:48
ataköy metrosunun merdivenleri

Kakus
10-02-2013, 23:49
Aklınız varsa midyecilerden uzak durun.

MazdaSpeed
10-02-2013, 23:50
Midyeciler en fenası aynen :D

furkane
10-02-2013, 23:54
Yok midyecilerle yakından uzaktan alakamız olmuyacak :) Yaz için konuşmak gerekirse Geceleri Yeşilköy sahil aklıma geliyo özellikle cumartesi - pazar burda sıkıntı cıkcağını sanmıyorum ama ne kazandırır bilmem

MazdaSpeed
10-02-2013, 23:55
Sahil daha mantıklı merkezi işlek yerlere göre.

63owen63
10-02-2013, 23:55
ataköy metrosunun merdivenleri

dolu :) 2 tane var hatta

Emir_b16a
10-02-2013, 23:56
istanbuldaki midyeciler genelde mardinlidir :D

o işler sıkıntılı işler tezgah tutmak heleki istanbulun bi köşesinde başınıza dert olabilir

ruudvan
10-02-2013, 23:57
yaw ne kazandırıcak emeğıne yazık yokmu baska ıs guc.

Mr.K
10-02-2013, 23:57
Yok midyecilerle yakından uzaktan alakamız olmuyacak :) Yaz için konuşmak gerekirse Geceleri Yeşilköy sahil aklıma geliyo özellikle cumartesi - pazar burda sıkıntı cıkcağını sanmıyorum ama ne kazandırır bilmem

valla ya yaştan dolayı yada hiç gidip bakmamışsın.Afedersin ama eli yuzu duzgun adama gökten inceksin vs o tezgahlarda ekmek yedirmezler..

MazdaSpeed
10-02-2013, 23:58
yaw ne kazandırıcak emeğıne yazık yokmu baska ıs guc.

Öyle deme.Merkezi güzel bir yer de günlük rahat 500.Mecidiyeköy de bir pilavcı var tam metronun girişin de yaklaşık 2 senedir adamlar öyle bi tutuldu ki rahat günlük 1000 kazanıyordur.

berkay_aydin
10-02-2013, 23:58
Bizim burda vardı rahat bırakmayınca görevliler dükkana geçtiler, ziyaret edemedik ama yakın olursanız toplanıp geliriz :)

oguzhan999
11-02-2013, 00:00
O is yas size birakmazlar , bence basiniza is almayin derim yok yere

Emir_b16a
11-02-2013, 00:00
Öyle deme.Merkezi güzel bir yer de günlük rahat 500.Mecidiyeköy de bir pilavcı var tam metronun girişin de yaklaşık 2 senedir adamlar öyle bi tutuldu ki rahat günlük 1000 kazanıyordur.

günlük rahat 500 ? :)

aylık 15 000 para yapar bnce sn hayal aleminde yaşıyosun

iç mimari öğrencisisin bnce modelleme işine yönel daha fazla para kazanırsın

furkane
11-02-2013, 00:01
valla ya yaştan dolayı yada hiç gidip bakmamışsın.Afedersin ama eli yuzu duzgun adama gökten inceksin vs o tezgahlarda ekmek yedirmezler..

Yok yeşilköyde oturuyorum zaten artık sahilde oturduğumuz yerde iş çıksın bize.

furkane
11-02-2013, 00:04

Şaka gibi geliyor ama her gün olmasa yoğunluk oldu günlerde o rakamlara çıkıyolar, tam anlamıyla gözükmeyen iş , dikkat ettiyseniz genellikle evli barklı insanlar tezgahlarda hatta bazıları işçi çalıştırıyolar

Emir_b16a
11-02-2013, 00:06
Şaka gibi geliyor ama her gün olmasa yoğunluk oldu günlerde o rakamlara çıkıyolar, tam anlamıyla gözükmeyen iş , dikkat ettiyseniz genellikle evli barklı insanlar tezgahlarda hatta bazıları işçi çalıştırıyolar

iyi güzelde :) o işin bi gideri keşke tezgahla pilav olsa :)

500 kazanıp yaralanma hatta öldürülme riskin var istanbul burası dediğin iş sektör işi değil tamamen kara borsa gibi

adam 3 5 kuruşun peşinde sen gidicen tezgah açıcan adam sana iş yaptırıcak ? istanbulda :) en az 8 kardeş olmak lazım

ruudvan
11-02-2013, 00:08
iş yapıcaksan temiz iş yap.ole yok pılav yaptım bunu satayım la olmaz o işler.
ki seyyar olayı snn gıbı bı unı ogrencısı ıcın cok gereksız.
hadı durumun yoktur evlı barklısındır en son carem bu dersın dene denir ama sen kendine fantazi arıyosun.

B.Battal
11-02-2013, 00:11
Midyecilerin tek bir aileden geldigine dair soylentiler var :)

Riskli is tabi ki bildigin 20 senedir yasadigin semtse ve orada bu islere bakanlarla muhabbetin iyiyse olabilir. Yine de bir sure arkadas grubuyla gec saatlere kadar takilmak lazim.

SErhat.
11-02-2013, 00:17
Şirinevler'de zaten alayı da yığınla. Özellikle geceleri meydan açık bir avm'ye dönüşüyor. Ciğerci, sac tavacı, kokoreççi, köfteci, dürümcü, tantunici, çiğ köfteci, pilavcı, midyeci.. Ne ararsan var. O civarda tutunman çok zor olur.

Antiparantez konu açılmışken hazır; Kokoreççi Ramazan vardır meydanda. Ciddi anlamda güzeldir adamın kokoreci. Kuzu kokoreçtir ve ağızda dağılır gider. Şampiyon vs. halt etmiş derim onun kokorecinin yanında. Zaten bi onda sıra oluyor akşamları.:D

Oradan yolu geçip de, kokoreç sevenlere tavsiye ederim.:)

alihan_27
11-02-2013, 00:24
Valla İstanbul gibi bir yerde bu tarz bir iş, hele olaylardan uzak kalarak... Söylerken bile tezat oluşturuyor.

krm106
11-02-2013, 00:30
Hacı Sen Pilav Yedirirsin Onlarda Helvanı Yedirir Akıllı Ol Bence :D

Yigit-Y
11-02-2013, 00:31
adamın .... kan alırlar diyim parsellenmiş işlek yere tezgah açtığın an bitersin.parsellenmemiş bir yer buldun diyelim iş yap sağlam birisi sen sağlam değilsen eğer yine bitersin.anlıyacağın arkanda sağlam aşiret olucak belediye zabıta polis olursa iş dediğini gibi gunluk 500 temiz yerine göre ;)

GokhanRS
11-02-2013, 00:32
fantazi demeyin belediye ile gidip anlaşıran vergisini ödersen en kalabalık caddede bile satış yapabilirsin ve diğer tezgahlar sana yanaşamaz bile çünkü arabanda belediyenin resmi yetki belgesi olur. aksine sen onları barındırmazsın. yeterki resmi olsun.

seyyar araç izinleride çok ucuz değil belediye ile bir görüşmen gerek. kaçak göçek yapıcaksan çok zor iştir. işte o zaman çevre ve zabıta ile iyi iletişim ve ........ gerekir. resmi yapabilecekmisin bir belediyeye git. ondan sonra yap. gayri resmi olucaksa yapma bulaşma başın belaya girmesin sicilin bozulmasın.

K0213
11-02-2013, 00:39
adaş sirokkonun bagajındamı satacan? e46 nın bagajında mı? ne gerek var iste babandan para yollasın, sende kendiki itle köpekle münakaşaya sokma ;)

arm
11-02-2013, 00:40
bak yeşilköyde yapıcaksan ben yerim :D

E.Bozoglu
11-02-2013, 00:45
Bence hiç fantaziye gerek yok

senna
11-02-2013, 00:50
Midyeciler baska illerde de mardinli denk geldim
Baya bi:)

Diger turlu kagit ustunde evraklarin vs tam olabilir ama dedikleri gibi rahat birakmazlar bence bu isler garip valla :)

Tuner
11-02-2013, 00:51
Arkadaşım hevesini kaçırmıyım ama çok zor işe giriyorsun. o yüzden yol yakınken kendini bitirmeden vaz geç bu sevdağdan.

1. İzin alman çok zor ben daha belediyeden ruhsatlı pilavcı göredim. Çünkü bu tarz olaylar lanet prosedürleri var.
2. Yer durumu bulman kimsenin alanı olması hemde yol geçen bir y r olması.
3. imalat süreci özel birşey yapmak istiyorum diyorsun maliyetli olucaktır normal bir arabaya göre.

Onun harici iki adet seyyar meyve sucu ve büfe kurdum ki meyve sucunun (şaşkınbakkal boynerin kahveci olmadan önceki turuncu yer bilenler vardır belki) ortaklarından biri baş komiserdi o bölgenin oyleyken bile kurulum sırasında belediyesi zabıtası sağlık bakanlığı polisi insanı mahvediyor.

Tuner
11-02-2013, 00:57

hayal değil işleyiş böyle ortalama tavuksuz bir pilavı 1.5 dan hesaplasan 666 tane pilav satman lazımki merkezi işlek bir yerde 600 değil 1000 de satarsın.

furkane
11-02-2013, 01:27
Arkadaşlar yorumlar için Teşekkürler fikir aşamasında bi durum , belediye işi zor tanıdıklar var ama bi sürü prosedur vardır , görünmeyen kazançlar var ve dediğiniz gibi bu yüzden bana göre insanda öldürürler. Benim düşüncemde bakırköy yeşilköy arası kalıyo bu alanda da kimsenin ekmeğine dokunmayacak bi yer varsa hayata geçirebilirim ancak bunun dışında o işlerle uğraşcak birisi değilim . Başka iş yok mu demissinizde sizce var mı ?

Mertİ.
11-02-2013, 02:04
http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-isyeri-devren-ucretsiz-bayilik-105949153/detay/

eve söylüyorum sık sık ve yediğim en güzel pilav özellikle kavurmalı pilavı diğer şubelerinden hiç yemedim bilmiyorum.

konuyu tam okumadım ama bakmanı öneririm.

AEM
11-02-2013, 02:32
Öncelikle bildiğim bi bilgiyi aktarmak istiyorum ben Eyüpsultanlıyım burada bi pilavcı abimiz var onunla daha önce bayağı bi muhabbetimiz olmuştu adam çok tutuluyor ancak sıkıntıları şu; Zabıta abiler yakaladığı zaman arabada ne var ne yok alıyor kırıyor atıyor cezası yok...
Onun zararı sana 1 araba Karaköy'de 500TL onunla beraber, 1 Tüp 20TL, 4 Sandalye 20TL, 1 Ayran Deposu 30TL, İçine akşam için Florasan lambası,30 TL,Pilavı sıcak tutacak tesisat + Zabıtanın döktüğü pilavlar ayranların zararı hep senden gidecek bu bi gerçek ortada sivil gezen zabıtalar çok bi anda üstüne çöküyolar pilav yiyeceğiz ayağına.
Bu işi ruhsatlı yapmak istersen belediye arabalara ruhsat vermiyor, simit,kestane,mısır haricinde.
Ve bu işleri yapanlar çevrede hep birbirini tanıyan insanlar bi yabancı olduğu zaman mutlaka işkillenecekler ve seni ortadan kaldırmaya yer arayacaklar bu ortadan kaldırmadan kastım insan oğlunun ne yapacağı belli olmaz adamına göre değişir,Önce bi tehdit ederler sonra sen kulak asmazsın bi gelip döverler sonra dersin ki size inat yine buradayım bu sefer öldürürler o yüzden bu işler sakat işler tavsiye etmiyorum :) Elimden geldiğince açık anlatmaya çalıştım, yeni işinizde hayırlı işler pilavınızı yemeye geliriz :)

Kakus
11-02-2013, 03:10
Midyecilerin tek bir aileden geldigine dair soylentiler var :)

Midyeciler baska illerde de mardinli denk geldim
Baya bi:)

Abi ne diyorum size... Çok tehlikeliler yemin ediyorum. İsteseler Türkiye'nin en sağlam istihbaratı olurlar; istemiyorlar. Midye satıyorlar.

Berk7767
11-02-2013, 03:13
aklıma maslak sanayinin ordaki pilavcı geldi alt geçidin ilerisindeki öyle tutarsa güzel paralar kazanılabillir ne zaman gitsem dolu

AEM
11-02-2013, 03:23
Unkapanı pilavcısı gibi yeriniz olsun sonra oturun paraları sayın.

YavuzNaz
11-02-2013, 08:21
İstanbulda midyeciler mardinli, pilavcılar konyalıdır, maslak sanayi girişindeki pilavcı ile meşhur unkapanı pilavcısı akrabadır, adamlar pilav arabalarını ford transit ile taşıyorlar istanbulun çeşitli semtlerine, ayrıca diğer pilavcılık yapanlarada toptan satarlar kilo hesabı, pilav işi sıkıntılıdır senin yaptığın pilavı kolay kolay kimse yemez püf noktası vardır evde yapılan gibi değil, ilk başlarda yaptığın pilavın çoğu çöpe gider, pilav arabasını koyacağın yer pilavın lezzeti kadar önemlidir, sürekli gezen pilav arabasından kimse yemez, bunların hepsini nerden biliyorum? pilavcılık yapmak için baya bi mücadele verdim ailem izin vermedi. Pilav işinde çok güzel para var ayrıca bunuda belirteyim günde 10 kg sade pilav (1 tabak 2,5 TL.) satan adam ayda temiz 4-5 bin kazanır. 1 porsiyon 100 gr. Tavuklu pilav, ayran ilave edince hesap kabarıyor.

anılayvaz
11-02-2013, 08:35
Konuyu sonuna kadar okumadım ama Yeşilköy veye Yeşilyurt tren istasyonu çıkışları olabilir sabahları insanlar işe giderken kahvaltısını alabilir gün içinde tren kullananlar pilav yiyebilir işlek bir yer Yeşilyurt tren istasyonu girişinde taksi durağının da bulunması sizin için büyük bir avantaj oluşturur. Fakat şöyle de bir şey var sizi orada barındırırlar mı ***** öğrencisiniz arkanıza alabileceğiniz amca dayı vs. sözü geçen biri olması lazım hem zabıta açısından hemde seyyar satıcılar açısından..

İbrahim33
11-02-2013, 08:58
Seyyar işi zordur...Hadi belgeyi , devlet ile ilgili prosedürleri geçtim...Diyelimki yeride buldun , işlerin iyi , sanada diğer pilavcılarda karışmıyor vs...Herşey o kadar değil elbette , ben sana farklı bir noktadan örnek vereyim , 3-5 serseri geldi dadandı , yiyorlar parayı ödemiyorlar vs...Sonunda haraca bağlamaya çalışıyorlar , ne yapacaksın ? Bıçaklayıp içerimi gireceksin , haracımı vereceksin ? Hiç polis var falan diye düşünme , onlar hikaye , polisin gücü anca senin benim gibi devletini milletini seven mazlum vatandaşa yeter...

huseyinturk
11-02-2013, 09:08
Scirocconun bagajına cam sandık yaptır olmadı, yeni bir nefes getirmiş olursun nohut pilav sektörüne :)

Şaka bir yana dedikleri gibi şirinevlerden yenibosnaya hepsi birbirinin akrabası o pilavcıların. Başlarıda yenibosna iett garajında ufak minübüste satan. Diğerleri şubesi gibi onun.

emp:)
11-02-2013, 09:19
Herkes yazmış zaten, ruhsatlı şekilde simit sat senin için daha hayırlı olur. Pilav işindeki riskleride hesaplarsan hatta aynı bile kazanırsın. Durak vs işlek yerlerde sabah insanlar mutlaka simit alır.

orhan_guney
11-02-2013, 09:22
http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-isyeri-devren-ucretsiz-bayilik-105949153/detay/

bu biraz mantıklı görünuyor benim bile dikkatimi cekti.

PoWDeR!
11-02-2013, 09:22
maslak sanayi giderken alt gecitin oradaki pilavcı muhteşem iş yapıyor.. geçen perşembe o taraftaydım merak ettim girdim sıraya 20dk sonra sıra bana geldi :)

BuRaK_eFe
11-02-2013, 09:23
arkadaşların söylediği gibi bir iş o herkez akraba çok can yandı o işlerde bencede başka bişey düşünün korsan cd filan misal ankarada karanfil sokak var herkezin tezgahı belli ama ucuna arada açanlar oluyor sizde öyle gece işportasının sonlarında bir yere açın bence

baymustang
11-02-2013, 09:30

orası aylardır devren bir türlü devir edemediler :)

simit işinine gir derim çünkü belediye karışmıyor. bölge zabıta amirlerine git dediki böyle böyle bir durum var geçinmem lazım onlarda sana nerede boşluk var söylerler sonrada onlardan izin alırsın.

midye, pilavcılar mardinli

pamuk şekerciler ve mısırcılar siirtli

kısaca bu birgelenek midyecinin altında sadece bu işten para kazanıpta aldığı c180 var ispatlarımda :) midyeyi bagajında taşıyor.

aslında herkesin eline geçiyor c180 parası ama harcamak mevzusu var. mideyeci haftanın 7 günü tezgahta kız arkadaşıyla bile tezgahta aşk yaşıyor :) kısaca para harcamıyor ve arabasını alıyor.

bizde böyle olsak bizde alırız arabamızı.

neyse dediğim gibi zabıta amirliklerine git tabii arabasız :)

BuRaK_eFe
11-02-2013, 09:33
kardeş açıkca belirtiyim bir yer tuttursanda kimsenin olmadığı elbet orayada çöker bu herifler

lncdlt
11-02-2013, 09:36
vallahi ne kadar mantikli bir is pesindesiniz bilemiycem ama degisik tezgah fikri olarak scirocco nun bagajini onerebilirim :D

YavuzNaz
11-02-2013, 09:39

hacı +15.000 içerideki malzemelerime isterim diyor :D 30.000 e boş dükkan veriyor :D

srknzfr
11-02-2013, 10:21
unkapani pilavcısı bayilik verse güzel olur aslında :D

baymustang
11-02-2013, 10:25
unkapani pilavcısı bayilik verse güzel olur aslında :D

kendileri açtılar ama tutmadı :)

orhan_guney
11-02-2013, 10:28
yok ya 30,000 tl herseyı alıyorsun. arac ile takasda olurmuş. benim vtec verem :) acim bir pilavcı :)
hacı +15.000 içerideki malzemelerime isterim diyor :D 30.000 e boş dükkan veriyor :D

emresener
11-02-2013, 10:30
yeşilköyde çınarın önünde satabilirsin..
Ataköy olimpiyat evinin önünde satabilirsin.
Yeşilyurt camii önunde satabilirsin..
Yeşilköy florya arası sahil yolu tarafı olabilir.

Sirkülasyon olan yerler seçilmeli....

e5 kenarlarında ağalar babalar yaptırtmaz ;)

CafCaf
11-02-2013, 10:32
bol kazançlar nohut tavuk mayonez sıkmayı unutmayın. :)