PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik Ceza Vergi Dairesi=?

derece43
12-02-2013, 21:47
Yaw arkadaşlar çatlıycam bu gerizekalı sistem ve düzen yüzünden.. 2008 de pert olan aracımdan hala trafik cezası geliyor faiz maiz olmuş 1500 lira yaw o dönem perte çıkmadan tüm ceza vergisini falan ödedim ödettirdi zaten hurda belgesi için anasını satayım ama artık makbuz falan yok tabi hurda aracın belgesinimi saklıycam 10 sene bilmiyom bu anadolu sigorta arşivde tutuyormu bilmiyom bu hurda temiz borç ödendi belgesini napcaz yaw.. 2. aracımıda 2010 da sattık ondan da ceza gelmiş yaw ödedik biz bu cezayıda öyle temiz kağıdı alıp sattık ne bu plerin yaptığı anlamadım.. dilekçe yada mahkeme işimi olacak ? elimde dekontta yokki kahretsin kaç sene olmuş? Yapcak bişey yok mu yoksa tekrar mı ödeyecez?

blow07
12-02-2013, 21:53
adamlar artık olduk olmadık yerden ceza göndermeye başladılar.

EREN34
12-02-2013, 22:01
Valla ilk arabamı 2006 yılının başında aldım. O gün bu gün tüm araçlarımın tüm evraklarını saklıyorum. Aldığım sattığım hurdaya ayırdığım fark etmez.

Trafik şube'den dosyasına ulaşabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Normal vatandaş ile uğraşmazlar da bir takipçi ile en azından aracın hurda belgesinin bir örneği alınabilir. Bu arada fotokopi olmaz. Fotokopi üstüne "aslı gibidir" yazılıp mühür imza şart.

sword
12-02-2013, 22:26
eski cezaları sisteme gırmeye basladılar yanı satarken cıkmıyordu eski cezalar.