PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alfa Giulietta ESP ve DNA sistemi

sansar34
18-02-2013, 23:11
konuyu yanlıs yeremı actım bılmıyorum yanlsı yerse k.bakmayın baktım bıraz ama goremedım formda 105hp Giulietta var bı tanıdıgımda bana esp off mod yok bunlarda dedı dna sıstemı varmıs bnde merak ettım bılen bırılerı vardır dıye dırek geldım yazdım esp off konuma fln alınabılıyormu?

B.Koçer
19-02-2013, 16:07
El freni cekin 10 metre falan gidin bütün sistemler Allaha havale konumuna geliyor en kısa yolu bu :)

Araba arıza yakıcak tabi korkmayın kontagı kapatın 2-3 dakka bekleyin calıstırın duzelicek ama kayda giriyor servise götürdüğünüzde pc den cıkar araç arıza vermiş diye haberiniz olsun .

Ufuk
19-02-2013, 16:24
berkay nasıl bir yöntem öyle lan.Hayır sigortası fişi neyin yok mu onun çeki verin gitsin.

Seven7
19-02-2013, 16:33
El freni cekin 10 metre falan gidin bütün sistemler Allaha havale konumuna geliyor en kısa yolu bu :)

Araba arıza yakıcak tabi korkmayın kontagı kapatın 2-3 dakka bekleyin calıstırın duzelicek ama kayda giriyor servise götürdüğünüzde pc den cıkar araç arıza vermiş diye haberiniz olsun .

Soru şu, bu çözümü nasıl bir fantezi içinde buldunuz? :)

SGTI
19-02-2013, 16:35

Bende diyorum benim poloda niye esp kapanmıyor bi bakmak lazım ama hakketen nasıl keşfettin anlamadım bende :D

Luc
19-02-2013, 16:42
Giulietta ve MiTo benimde aklimda olan araçlar. Geçenlerde araştırmıştım. Kendi aracım G.Punto Tjet Sport. ESP her halükarda devrede oluyor ama ASR kapatabiliyorsun benimkinde. Aynı motor olduğu için aynı olduğunu sanıyordum fakat değilmiş.

Alfa'da Dynamic modda vdc ve asr daha az müdahaleci oluyor. Yani tam kapanmıyor ama Normal modda ya da All Weather modunda ki gibi müdahale etmiyor.

Dynamic Teknik özellikleri şu şekilde:

VDC ve ASR Daha az müdahale;
ÇİFT PİNYON AKTİF DİREKSİYON: Daha fazla sportif kurulum;
DST: İkincil hızlanma ve aşırı direksiyon hareketinin telafisi üzerinde Standart kontrol olan ABS ile koordineli Standart fren kontrolü;
Motor: Daha hızlı tepki – Yakıtta overboost –Özel tork kıvrımı.

Terminoloji:
VDC: Araç Dinamiği Kontrolü
ASR: Anti Patinaj Kontrolü
DST: Dinamik Direksiyon Torku

B.Koçer
20-02-2013, 09:55
berkay nasıl bir yöntem öyle lan.Hayır sigortası fişi neyin yok mu onun çeki verin gitsin.

Sigorta fisle kim ugrascak Ufuk :D

Soru şu, bu çözümü nasıl bir fantezi içinde buldunuz? :)

Dynoya cıkarken buldu Serencebey :)

Bende diyorum benim poloda niye esp kapanmıyor bi bakmak lazım ama hakketen nasıl keşfettin anlamadım bende :D

Dyno nelere kadir yav :D Tek sorunumuz araba herşeyi kapattıgı için basınc kısık oluyo .