PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Linea kullanıcıları tavsiye edermisiniz?

by_BuRoCk
21-02-2013, 21:08
Merhaba arkadaşlar,
Linea 1.3 dizel almayı düşünüyorum. Lineası olan veya kullanan arkadaşlar tavsiye edermisiniz?
yakıt durumu konforu malzeme kalitesi nasıldır ? kronik sorunları varmı ?
Şuan hem iş hemde aile için doblo 3 aracım var hem büyüklüğünden hemde her sene muayene olmasından dolayı degiştirmek istiyorum?
linea yı tavsiye edermisiniz? sıfır veya 2 nci el olarak almayı düşünüyorum

SULTANOGLU
21-02-2013, 21:17
Sirket aracim oldugu icin 7 24 kullabiyorum hixbir sikintisi yok. Yakitida gayet az yakiyor. Sehir icin hic abartmiyorum 800 km yaptim. Ama ciddi sabir iai bu degerler.

Onun disinda lineaya gore iyo bir yol tutusu ve ehhh dedirtecek frenleri var.

Bagaji ici gayet genistie. Tam bir sehir ici kullanimlik essek. Ben memnunum

by_BuRoCk
21-02-2013, 21:22
Sirket aracim oldugu icin 7 24 kullabiyorum hixbir sikintisi yok. Yakitida gayet az yakiyor. Sehir icin hic abartmiyorum 800 km yaptim. Ama ciddi sabir iai bu degerler.

Onun disinda lineaya gore iyo bir yol tutusu ve ehhh dedirtecek frenleri var.

Bagaji ici gayet genistie. Tam bir sehir ici kullanimlik essek. Ben memnunum

bagaj derinliği 1 mt varmıdır kardeşim ? koltuk sırt kısmıyla bagaj kapagının başlangıcı
yol bilgisayarında şehir içi 100 km de kaç lt yakıyor görünüyor ?

omer_yildir
21-02-2013, 21:28
Kesinlikle tavsiye ederim. Ben almadan önce çok on yargılıydım ancak 20000km oldu fikirlerim tamamen değişti. Benim linea 1.6 multijet ve ben remap yaptırdım. Performans olarak 2.0 benzinle bir çok otomobilden hızlı. Uzun yol kullanımı çok rahat sabit 160 170km hız ile gidebiliyorsunuz. Aracın tek sorunu iç kabin malzeme kalitesizliği. 1.6 larda bulunan 6 iler şanzımanla 2500 devirde 130km hızla gidebiliyorsunuz. Aynı zamanda 4 disk önler 284mm fren ile çok başarılı bir fren sistemi var. Direksiyon turu az ve dar alanda fazladan manevra yapmak gerekli. Bagaj çok büyük ve iç hacim ise gayet yeterli. Benim lineanın donanımındaki başka bir araç almak için ekstra 20000tl eklemek gerekli.

Kısacası bakımları çok uygun

Orijinal olarak 5litr yağ yağ filtresi yakıt filtresi polen ve hava filtreleri 170tl tutuyor. Bakım aralığı 20000 km.

Benim araç 90000km de ne alt takımda nede içinde en ufak bir defarmasyon ya da sıkıntı yok.

Fiyatına göre çok iyi otomobil

c20let
21-02-2013, 21:29
Rent a car'da çalışıyordum yazın. 5-6 tane farklı lineamız vardı. 600-700 km lik yollar yapmam gerekiyordu teslimatlar için. Yakıtı gayet az ve kronik sorunu vs yok. Multijet motor zaten kendini kanıtladı artık yıllardır. Bence aile ile şehir içinde kullanmak için ideal bi araç.

StyleALP
21-02-2013, 21:32
Sayısız, bayağı Linea tecrübem oldu. Clio 'dan felan çok yakıyor kasası ağır olduğu için 1.3 motor yakıtta zorluyor ama yakıtı tatminkardır. Bagajı vs geniştir parçası bulunur. Önerilecek bir araç ama tercihim Punto 'dan yana olurdu.

Birkan61
21-02-2013, 21:32
İç hacmi, bagajı oldukça geniş bir araçtır. Multijet zaten kendini kanıtlamış güzel bir motor.

Performans olarak doblodan sonra biraz daha memnun kalırsınız :)

Gayet mantıklı bir seçim olacaktır.

Kronik bir arızasını bugüne kadar duymadım..

O fiyata alınacak en iyi geniş aile be iş arabası olur. Parasına göre modelli km'si az olur.

Onurkk06
21-02-2013, 21:33
bi ara kiralamıştım beğenmediğim tarafı arabanın içi çok kötüydü yakıtı falan sürüşü rahat ama dediğim gibi kabinini hiç beğenmedim

drummer582
21-02-2013, 21:35
Kiralik olarak kullandim abi,gayet cimri bir arac konfor malzeme kalitesi olarakda tatmin edici tavsiye ederim

Birkan61
21-02-2013, 21:35
bi ara kiralamıştım beğenmediğim tarafı arabanın içi çok kötüydü yakıtı falan sürüşü rahat ama dediğim gibi kabinini hiç beğenmedim

1.3 emotion bir nebze iyidir ondan :) full donanımıdır emotion.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-kazasiz-boyasiz-orjinal-2011-linea-1.6-105-hp-dizel-emotion-plus-115632716/detay

gibi..

SULTANOGLU
21-02-2013, 21:37
bagaj derinliği 1 mt varmıdır kardeşim ? koltuk sırt kısmıyla bagaj kapagının başlangıcı
yol bilgisayarında şehir içi 100 km de kaç lt yakıyor görünüyor ?

Sehir ici ortalama 5.5 5.4 yakiyor sakin kullanimda. Bagaji ciddi buyuk. Yalan olmasin ama 1 metre vardir.

Tek kotu yani bence arabada direksiyon turu yok. Bunu soylemeyi unuttum demin

by_BuRoCk
21-02-2013, 21:37
Kesinlikle tavsiye ederim. Ben almadan önce çok on yargılıydım ancak 20000km oldu fikirlerim tamamen değişti. Benim linea 1.6 multijet ve ben remap yaptırdım. Performans olarak 2.0 benzinle bir çok otomobilden hızlı. Uzun yol kullanımı çok rahat sabit 160 170km hız ile gidebiliyorsunuz. Aracın tek sorunu iç kabin malzeme kalitesizliği. 1.6 larda bulunan 6 iler şanzımanla 2500 devirde 130km hızla gidebiliyorsunuz. Aynı zamanda 4 disk önler 284mm fren ile çok başarılı bir fren sistemi var. Direksiyon turu az ve dar alanda fazladan manevra yapmak gerekli. Bagaj çok büyük ve iç hacim ise gayet yeterli. Benim lineanın donanımındaki başka bir araç almak için ekstra 20000tl eklemek gerekli.

Kısacası bakımları çok uygun

Orijinal olarak 5litr yağ yağ filtresi yakıt filtresi polen ve hava filtreleri 170tl tutuyor. Bakım aralığı 20000 km.

Benim araç 90000km de ne alt takımda nede içinde en ufak bir defarmasyon ya da sıkıntı yok.

Fiyatına göre çok iyi otomobil

yazılım yapılması garanti kapsamı dışına çıkarıyormu ? ben doblom için düşünmüştüm servise bakıma gittiğimde orda birine sordum emin olmamakla beraber garantisi bozulur demişti?
bilgilendirme için tşkler

Rent a car'da çalışıyordum yazın. 5-6 tane farklı lineamız vardı. 600-700 km lik yollar yapmam gerekiyordu teslimatlar için. Yakıtı gayet az ve kronik sorunu vs yok. Multijet motor zaten kendini kanıtladı artık yıllardır. Bence aile ile şehir içinde kullanmak için ideal bi araç.

yakıt olarak 100 km de kaç lt görünüyordu hatırlıyormusunuz?
benim doblo şuan kış dolayısıyla 7.8 lt nin altına düşmüyor
linea larda kaçdır acaba ?

Burak E.
21-02-2013, 21:39
linea 1.3 multjeti eski şirketimde vardı 300 km yol yaptım uzun yolda 5.6 lt gösteriyordu şehir içi 6.5 felan oluyordu aldıgınız modele göre donanımda city mod olmasına dikkat edin park ederken cok işe yarıyor kronik sorunu yok motor düzenli bakımını yaptırırsanız uzun km ler cok rahat gider bagajı geniştir aşırı hızlarda arka taraf pek guven vermez gibi görünür ama yolda koparmak cok zor 180-200 km leri görebiliyor frenler ise eh işte gibi bişi umarım yardımcı olmuştur.

c20let
21-02-2013, 21:40
yakıt olarak 100 km de kaç lt görünüyordu hatırlıyormusunuz?
benim doblo şuan kış dolayısıyla 7.8 lt nin altına düşmüyor
linea larda kaçdır acaba ?

Abi şirket arabası ***** :D mazot beleş gece oluyordu yolculuklar çoğunlukla hep tapagaz gidiyordum ama bende merak ettiğimden 1-2 kez anlık tüketimden baktım 90 ile giderken 3.7 - 4 lt gösteriyordu ama hiç 100 km sağlıklı ölçüm yapmadım genelde 7-8 litrelerdeydi ortalaması araçların ama rent a car araçlarının yakıt ortalamasını göz önünde bulundurmamak lazım bence.

linea 1.3 multjeti eski şirketimde vardı 300 km yol yaptım uzun yolda 5.6 lt gösteriyordu şehir içi 6.5 felan oluyordu aldıgınız modele göre donanımda city mod olmasına dikkat edin park ederken cok işe yarıyor kronik sorunu yok motor düzenli bakımını yaptırırsanız uzun km ler cok rahat gider bagajı geniştir aşırı hızlarda arka taraf pek guven vermez gibi görünür ama yolda koparmak cok zor 180-200 km leri görebiliyor frenler ise eh işte gibi bişi umarım yardımcı olmuştur.

Kardeşim çok hakim değilim konuya ama city modu puntolarda var sanırım sadece. Linea'nın en üst donanımlısı da en boş olanı da vardı şirkette yoktu diye hatırlıyorum city mode. Daha bilgili kişiler doğrusunu yazar ama aklımda böyle kalmış.

by_BuRoCk
21-02-2013, 21:41
bilgi veren tüm arkadaşlara tşkler
punto ların yayları line lara oluyormu yada line larında spor yayları varmı ?

Burak E.
21-02-2013, 21:42
bilgi veren tüm arkadaşlara tşkler
punto ların yayları line lara oluyormu yada line larında spor yayları varmı ?

yok uyumlu olmuyorlar farklıydı sanırım dizel puntonunki benzinliye uymuyordu vb. gibi

by_BuRoCk
21-02-2013, 21:42
Abi şirket arabası ***** :D mazot beleş gece oluyordu yolculuklar çoğunlukla hep tapagaz gidiyordum ama bende merak ettiğimden 1-2 kez anlık tüketimden baktım 90 ile giderken 3.7 - 4 lt gösteriyordu ama hiç 100 km sağlıklı ölçüm yapmadım genelde 7-8 litrelerdeydi ortalaması araçların ama rent a car araçlarının yakıt ortalamasını göz önünde bulundurmamak lazım bence.

tapa gazda nasıl yol tutuşu falan :)

Equinox
21-02-2013, 21:43
Linea kullanıyorum bende 1.3 mj,

Yakıt olarak iyi 20-25 kr arası çok trafiğe girmeden,
Uzun yolda oldukça konforlu koltukları filan büyük yormaz pek,
Dönüş açısı hakkaten dar ama alışıyor insan,
Bagaj hacmi oldukça iyi,derinliği 1 mt geçer sanırım,bagaj kapağı amortisörlü,
Frenleri bence başarılı,
Yol tutuşu Megane2 den iyi mesela,
Kullanımı rahattır.

Benim tavsiyem 1.6 mj olur, 1.3 130 dan sonra kesiliyor çünkü.

Burak E.
21-02-2013, 21:44

arka taraf için biraz sekiyor gibi hissediyor ama ön taraf iyi tutunuyor :)

c20let

Yıllardır astra kullanıyorduk ailede. Ondan sonra güven hissi düşük ama astradan uzun ve yumuşak süspansiyonlu bi araca göre gayet başarılıydı. Bi era yada symbol den çok daha iyiydi bana göre.

SULTANOGLU
Bu arada ben hep 90 100 kullaniyorum benim verdigim yakit bilgilerini baz alabilirsiniz. Maks 5.6 100 km de

by_BuRoCk
21-02-2013, 21:49
Bu arada ben hep 90 100 kullaniyorum benim verdigim yakit bilgilerini baz alabilirsiniz. Maks 5.6 100 km de

yakıt bagaj hacmi ve konfor konusunda gayet aklıma yattı tşklr kardeşim
hafta sonu bi kartaşa ugrayalım :)

cagri-35
21-02-2013, 21:58
Yakıtı uygun ancak yüklü kullanımda basarsan yakıtı baya yakıyor benım tecrubem bu yonde. Ancak ıcıde genıstır motoruda iyidir, fiyatına göre guzel arac. Ben yol tutusuna sasırdım. Durdugu yerde dahi arkasını bırakacak gibi duruyor ancak özellikle yüklü konumda yol tutuşu başarılı. Tabi kalkıpta cooper s kadar tutmasını beklemeyın ancak sümbüle göre falan acaip yol tutuyor.

by_BuRoCk
21-02-2013, 22:02
Yakıtı uygun ancak yüklü kullanımda basarsan yakıtı baya yakıyor benım tecrubem bu yonde. Ancak ıcıde genıstır motoruda iyidir, fiyatına göre guzel arac. Ben yol tutusuna sasırdım. Durdugu yerde dahi arkasını bırakacak gibi duruyor ancak özellikle yüklü konumda yol tutuşu başarılı. Tabi kalkıpta cooper s kadar tutmasını beklemeyın ancak sümbüle göre falan acaip yol tutuyor.

görünüşte banada sanki en ufak bir esnemede savuracakmış gibi geliyor :)
dediğiniz gibiyse oda beni rahatlattı
tşkler

BLuEBoY
21-02-2013, 22:11
bende eski şirkette 1senelik bi sürede bazı dönemlerde ve sonrasında süreklı 3ay kadar kullandım.. şirketteki arkadaşlar karışık kullanımda 550km civarında yol yapıyolardı şehir içinde ben ise 490km üstüne çıkamadım :D klima açık ve trafikde kalma üstüne sürekli tapa gaz ötesi diyim :D yol tutuşu gerçekten iyi ama fren bakımları ayarları güzel olması gerek yoksa abs falan hikaye direk kızaklamaya başlayıp benim gibi kaza yapabilirsiniz :D genişlik konfor gidiş olarak tatminkar bi araç. kasa büyüklüğünü sevmesemde yinede iyiydi :)

fdoganb
21-02-2013, 22:26
2011den beri iki farklı linea kullandım. Babamın sirket araçları. Ikisi de sıfır geldi. 105 hp mjet. En sevdiğim yanı frenleri bunların. Fd6 civicten lineaya geciş yaptık frenleri hondadan on kat iyi. Motorlar çok gürültülü yalıtım zayıf sayılır. Performansı fazlasıyla tatminkar. Yakıtı sehir içi tempolu kullanımda 6.5 7den asagı düşmüyor. Farları sık sık bozulur göstergelerde sık sık far arızası ışığı yanar :)
Su an kullandığımız 2012 makyajlının en dolusu. Makyajsız sıfır baz model bir lineayla heryönden daglar kadar fark var yalnız. Bunu da belirtmeliyim. Ancak alırsanız dertsiz tasasız binersiniz. Tavsiye ederim.

Eworen
21-02-2013, 22:32
Zamanında iş için defalarca kez kiraladım özellikle linea seçerdim
Bagajı mükemmel çok çok geniş herşeyi alıyor tuğla,seramik bilumum malzeme yüklemişliğim mevcut :)
Ardından peugeot partner aldım hiç bi işe yaramadı boşuna aldım linea çok daha işlevseldi partner tarzı araçların bagajları bi .oka yaramıyor
İyi seçim olur şahsen tavsiye ederim.

BaybuRtlu69
21-02-2013, 23:12
Abi hiç bulaşma derim, yakıt konusunda da cimri falan değil. Su gibi içiyor sanki.. Aldığım 1 depo benzin, şehiriçinde 5 günü zor görüyor o da fazla bir yol yapmadığım halde.

Şirket araçlarımız var 3 adet linea, her ne zaman denk gelsem kullansam gözüm mazot ibresinde...

Bagajı geniştir bu konuda tamam, frenlerde oldukça sağlam... Fakat yol tutuş berbat + sürerken hiç keyif alamazsın eşşek ölüsü gibidir.

ve bizdeki kontağı kapatınca teybi kapatmıyor kendiliğinden, mecbur elle kapatman gerekiyor. bir gün açık unutup akünün dibini görcem gibi :)

Equinox
21-02-2013, 23:16
Abi hiç bulaşma derim, yakıt konusunda da cimri falan değil. Su gibi içiyor sanki.. Aldığım 1 depo benzin, şehiriçinde 5 günü zor görüyor o da fazla bir yol yapmadığım halde.

Şirket araçlarımız var 3 adet linea, her ne zaman denk gelsem kullansam gözüm mazot ibresinde...

Bagajı geniştir bu konuda tamam, frenlerde oldukça sağlam... Fakat yol tutuş berbat + sürerken hiç keyif alamazsın eşşek ölüsü gibidir.

ve bizdeki kontağı kapatınca teybi kapatmıyor kendiliğinden, mecbur elle kapatman gerekiyor. bir gün açık unutup akünün dibini görcem gibi :)

Depo küçük 45 lt ondan öyle geliyor çabuk bitmesi,

Sürüşü keyif vermez ama onu alacak adam da bunun farkındadır bence,

Teybin menüsünden onun ayarı var, kontağı kapattığın ana kapanır teyp.

Caglar
21-02-2013, 23:23
Babamda var 1.6 mj arada benim aracı alınca kullanıyorum,yakıt 5.8 falan şehir içi,bagaj çok geniş hatta makarasına 2 kişi yan yatmak şartıyla girmiştik :)yol tutuşuda iyi tek kötü tarafı ampül arızası veriyor fazla dayanmıyor nedense :) haricinde bakımları da ucuz,frenleride iyi.İç mekan kalitesi dersen full modellerinin gayet hoş bi iç mekanı var alt modeller biraz boş gözüküyor.Haricinde olumsuz bir yanını hiç görmedim

SULTANOGLU
21-02-2013, 23:24

5 gunde kac km yapiyorsun ? Essek gibi gazlasan bile 600 km yaparsin. Ki burda sirket araci siyorsun kim sirket aracino bilincli kullaniyor ? Bir elin parmagino gecme bu kistas falan degil.

Sehir ici her sabah aksam kopru trafigindeyim minimum 700 km yapiyorum. 40 lt mazot ile

Yol tutusu demisin bir lineadan yoltutusu beklentin nedir bunu aciklarmisin eti ne budu ne arabanin ?

Radyo ykapanmiyorsa ilk olarak kullanma kitapcigina sonrada orada coUmu yoksa servise gidersiniz. Problemi halledersiniz.

BaybuRtlu69
21-02-2013, 23:25
accent blue, clio symbol veyahut accent eralarında depoları 45 LT diye biliyorum,

fakat yazdığm bu araçların hepsi, linea dan daha az yakıyor... Kullanıldı test edildi. Çünkü linea çok ağır kasa kalıyor gibi, aracı yerinden aldırıp az ilerletebilmek için bastıkça basıyorsun açılması için bu da fazla yakıt harcamaya sebep oluyor..

Linea da tek sevdiğim nokta frenler... Daha bugün o frenler sayesinde önümdeki araca girmekten kurtuldum.

Equinox
21-02-2013, 23:30
accent blue, clio symbol veyahut accent eralarında depoları 45 LT diye biliyorum,

fakat yazdığm bu araçların hepsi, linea dan daha az yakıyor... Kullanıldı test edildi. Çünkü linea çok ağır kasa kalıyor gibi, aracı yerinden aldırıp az ilerletebilmek için bastıkça basıyorsun açılması için bu da fazla yakıt harcamaya sebep oluyor..

Linea da tek sevdiğim nokta frenler... Daha bugün o frenler sayesinde önümdeki araca girmekten kurtuldum.

Sizdeki araçta bi sıkıntı vardır belki filtreler filan çok etkiliyor yakıtını çekişini, bir baktır bence.

BaybuRtlu69
21-02-2013, 23:34
5 gunde kac km yapiyorsun ? Essek gibi gazlasan bile 600 km yaparsin. Ki burda sirket araci siyorsun kim sirket aracino bilincli kullaniyor ? Bir elin parmagino gecme bu kistas falan degil.

Sehir ici her sabah aksam kopru trafigindeyim minimum 700 km yapiyorum. 40 lt mazot ile

Yol tutusu demisin bir lineadan yoltutusu beklentin nedir bunu aciklarmisin eti ne budu ne arabanin ?

Radyo ykapanmiyorsa ilk olarak kullanma kitapcigina sonrada orada coUmu yoksa servise gidersiniz. Problemi halledersiniz.

1 hafta üzerinden baz alalım diyelim 70 km yapılsa günde, haftada 490-500 km eder.
Ben zaten, internetten okudğumda linealar hep güya az yakıyordu, bunu kullanmaya başlayınca illallah dedirtti.

Fakat şundan şüpheleniyorum, bakımları aksamış olabilir. O yüzden mi fazla yakıyor diyorum araç, haftaya bi öğrencem. henüz şuan 30.000 kmlerde araç daha yeni..

Yol tutuşu diyincede arabada 3 kişi varken toplamda, 140 kmlere zar zor çıktı ve fena bi titreme alıyor direksiyonu... Tek ikende öyle gerçi 120 yi geçince Allah a emanet gidiosun sankı. Ve dediğim gibi yaktığı mazotun hakkını veremiyor 1.3 motor

Radyo konusunda da bzdeki araçta öyle dedim sadece, halledicem yarın kitapçığa bakıp teşekkrler

BaybuRtlu69
21-02-2013, 23:37
Sizdeki araçta bi sıkıntı vardır belki filtreler filan çok etkiliyor yakıtını çekişini, bir baktır bence.

Aynen arkadaşım, kaç zamandır o aklımda...

Ki inşallah bakım eksikliği yada başka bir sorundan dolayı böyledir, eğer bir problem yoksa ve buna rağmen bu değerlerde yakıyorsa lineaları geri veririz gibi duruyor.

1.6 motorlularını bilmem, fakat 1.3 motor yetmiyor bu kasaya

imprezaWRC
21-02-2013, 23:42
Araç kiraladığımda ağırlıklı Linea denk gelirdi, kronik sorunu ne var bilemem ama yol tutuşu ve frenleri eh işte.
Sabırlı kullanımda cimri olabiliyor ama gitmiyor diye gaz pedalına biraz fazla bastığında yakıt ibresi hızla inmeye başlıyor.
1.3 multijet kalk gidelim dediğinde gitmiyor, 1,6 multijet gidiyor ama çoğu zaman adamı sürekli vitesle oynamaya itiyor. Misal, 6.vitese atıyorsun ekonomi olsun diyorsun yığılıyor, 5.vitese alıyorsun sonrada 6.viteside mi varmış diye aklına geldiğiden yakıt tüketimi kısmında iş işten geçmiş oluyor.

Bir kere Trabzon'dan Artvin'e gitmiştim, tek şerit gidiş-geliş tırmanma etaplarındaki keskin virajlarda her seferinde öndeki gereksiz kelebek camı yüzünden görmediğim noktalar olmuştu. Yani, özellikle öne doğru çapraz görüşü biraz zayıf.

brs852
21-02-2013, 23:43
taksimizde 1.6 dizel full var şuan için çok memnun valla babam :)

Yılmaz Burak
21-02-2013, 23:45
lineaaa ehir içi için değişilmezim 10 binde bir bakımını asatma adamı yaşlandırır o derece :)

BaybuRtlu69
21-02-2013, 23:47
Grande punto veya accent bakın derim

SULTANOGLU
21-02-2013, 23:57
1 hafta üzerinden baz alalım diyelim 70 km yapılsa günde, haftada 490-500 km eder.
Ben zaten, internetten okudğumda linealar hep güya az yakıyordu, bunu kullanmaya başlayınca illallah dedirtti.

Fakat şundan şüpheleniyorum, bakımları aksamış olabilir. O yüzden mi fazla yakıyor diyorum araç, haftaya bi öğrencem. henüz şuan 30.000 kmlerde araç daha yeni..

Yol tutuşu diyincede arabada 3 kişi varken toplamda, 140 kmlere zar zor çıktı ve fena bi titreme alıyor direksiyonu... Tek ikende öyle gerçi 120 yi geçince Allah a emanet gidiosun sankı. Ve dediğim gibi yaktığı mazotun hakkını veremiyor 1.3 motor

Radyo konusunda da bzdeki araçta öyle dedim sadece, halledicem yarın kitapçığa bakıp teşekkrler

500 km yapiyorum dersen ya o arabada bir sorun vardir, yada kullanan kisi benzin nasilsa benden degil diye tapa gaz gidiyordur. 45 litre depodan hesaplarsan 100 km de 9 litremi yakiyor araciniz?

1.3 linea sakin kullanimda o cussesine ragmen az yakiyor. Ayrica arac bir linea unutmayalim 140 km de bu aracin yoltutusu bellidir. Titremede varsa balans ayari yaptirmanizi tavsiye ediyorum.

Benim kullandigim sirket aracimda 19 bin km de hir bir sikinti sorunu yok.

Equinox
22-02-2013, 00:10
Bizdeki 116k km de maşallah hiçbir sıkıntısı yok.

brs852
22-02-2013, 00:15
bir abimizdede linea var 120binde daha bir kere servis kapısından içeri girmemiş bakıma girmemiş yağı değişmemiş hep üstten eklenmiş hesabını sen yap sağlam arabadır :)

cenk
22-02-2013, 08:26
eşimde punto 1,3m.jet var. linea ile aynı motor.
Yakıtı çok iyi şehir içinde 800km yol yapıyor. en son rutin bakımına(120binkm idi) 150TL para verdik.

benim fiat gurunda tek sevmediğim şey koltuklarıdır. onun haricinde tam ş.içi orta gelirli aile arabası

SErhat.
22-02-2013, 08:39
yakıt bagaj hacmi ve konfor konusunda gayet aklıma yattı tşklr kardeşim
hafta sonu bi kartaşa ugrayalım :)

2.el düşünüyorsanız abimin kendi bindiği aracı satılık. 2008 model, beyaz renkli, parça boyalı, Dynamic donanımlı. Sis lambası, 15" 5 kollu jant gibi aksesuarları var orijinalden. 1.3 Multijet 75'lik olandan ve yakıtı kokluyor resmen.

Kendimiz özel Tofaş servisiyiz şu anda ve hâliyle bakımları da düzenli olarak yapılıyor. Nete ilanını koymadı henüz. İsterseniz pm'den numarasını yollarım, arayıp görüşürsünüz.:icon_tup:

gp74
22-02-2013, 08:41
Linea iyi bir alternatif, Performans beklentin yoksa 1.3 motor işini görür. Yoksa 1.6 öneririm.

tunceR
22-02-2013, 09:02
bende her gün kullanıyorum 10 numara araç.

FAGE12
22-02-2013, 09:02
Bır kere uzun yola cıktım adını kara lısteye aldım diyim siz anlayın :)

c.sar
22-02-2013, 09:22
Şirketler için fazlası ile ideal bir araç.

snan1910
22-02-2013, 09:28
:) insanlar genelde ön yargılı ama kullananlar mantıklı ve hoş buluyor,
1,6 ve ikinci el düşünürseniz
2010 model 90000km de var bizde satmayı düşünüyoruz

powERS
22-02-2013, 09:42
Emotion Yada Emiton plus ını alırsan aracı seversin. motor seceneği olarak 1.6 yada 1.3te muhakkak yazılım diyorum ama bence 1.6 al onada yazılım yap :D

1.3 emotion mj vardı bizde bir ara yagmur sensoru far sensoru park sensoru 6hop. dijital klima. ihtiyacın olabilicek herseyi vardı.

bence mantıklı secim.

Fatih
22-02-2013, 09:59
Linea fiyatına göre güzel bir araç ama benim kafamı kurcalayan güvenlik mevzusu.

Punto ile aynı platformu kullanıyor deniliyor ama Linea da Euroncapdan 5 yıldız alabilecek seviyede olsaydı; bu aracı teste sokup aldığı 5 yıldızın reklamı yapılmaz mıydı sizce?

Fluence içinde Megane platformu ile aynı buda 5 yıldızlı denildi.
Fluence ZE teste girdi ve 4 yıldızda kaldı.
Ondan sonra ama bu araç Samsung SM3 platformu denilmeye başlandı.

Aynı durum Renault Symbol ve Dacia modellerinde de var.

Bu zamanda bu teknolojide güvenliğinden emin olmadan 30-35k gibi bir meblaj vermek bana mantıklı gelmiyor açıkçası.

B segmentinin yeni gözdeleri Peugeot 301 ve Citroen C-elysee de henüz çarpışma testine sokulmadı.

Bu araçların da 5 yıldız alabileceğini bir arkadaşımız ıspatlarsa yada açıklarsa diyeyim çok memnun olurum.

Kadyr
22-02-2013, 10:02
1.3 dahami az yakiyor sanki 1.6 niye almiyorsunuz

B.Koçer
22-02-2013, 10:03
Linea alınıcaksa kesinlikle 1.6 alınmalı hem önü daha acık bi motor 1.3 e göre

Bizim 1.3 linea köpek gibi gidiyor massallah diyelim :D

snan1910
22-02-2013, 11:02
CHEVROLET CRUZE vs FIAT LINEA .flv - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=twQU0dvpVfs)

Cruze le yapılmış bir karşılaştırma

Yol tutuş fren mesafesi hakkında bilgi verir

Tjet linea 1,6yla frenleri aynı

c20let
22-02-2013, 11:09
benim fiat gurunda tek sevmediğim şey koltuklarıdır. onun haricinde tam ş.içi orta gelirli aile arabası

Önceki sayfalarda koltukları rahat denmiş ama :D kilolu olduğum için bana rahatsız geliyordur diye düşünüp yazmamıştım ama bence de koltukları iğrenç

powERS
22-02-2013, 11:13
koltuklarında sıkıntı yoktu bence o kadar. ayrıca emotion ve emotion plusta belki bir alt donanımındada vardır bılemıyorum.

elektrıklı bel destek sıstemı vardı surucu koltugunda.

ayrıca mesela arka koltukta oturanlar ıcınde cok rahattır lıneanın dız mesafesı oldukca ıyı. ıcı ferah.

emotion paketin bir artısıda arka tarafa ortadakı havalandırma dısında on koltuk altından da havalandırma olması Klima vs. 1.6 emotion a yeterse imkanlarınız bence iyi seçim olur.

m. ali öz
22-02-2013, 14:28
Bizde de 1.3 multijet 90hp mevcut.
O fiyata alınacak en iyi aile aracıdır.
parçası ucuz, yakıtı düşük ve o fiyattaki araçlara göre daha rahattır.
uzun yolda 95 kmh ile 4 litre yakarsın.
şehir içinde 6 litre civarı olur ortalaman.

omer_yildir
22-02-2013, 18:27
Bugün araca bakım yaptırdım. Hepsi orijinal 5lltre selenia c3 5-30 tam sentetik yağ , yağ filtresii, hava filtresi işçilik dahil 120tl. Bu bakımları beraber 20000km boyunca masrafsız binecegim

Gökhan Bilgin
22-02-2013, 19:23
1.6 multijetini kullandık aile için 1 sene kadar gayet güzel performanslı dizel araba için yakıtta tasarrufluydu hesabını yapmadım ama

okkaliokan
28-02-2013, 16:51
aracım 20.205 km de.
şehiriçi normal kullanımda elde ettiğim değerleri yazıyorum.

5 şubat 2013 36 lt = 150 TL. = 500 km = 0,30 TL/km = 7,20 lt/100 km.
25 ocak 2013 36 lt = 152 TL. = 490 km = 0,31 TL/km = 7,35 lt/100 km.
17 ocak 2013 38,8 lt = 164 TL. = 502 km = 0,326 TL/km = 7,73 lt/100 km.
06 ocak 2013 30 lt = 127 TL. = 430 km = 0,295 TL/km = 6,97 lt/100 km.
30 aralık 2012 36,2 lt = 151 TL. = 377 km = 0,40 TL/km = 9,6 lt/100 km.
23 aralık 2012 37,7 lt = 158 TL. = 520 km = 0,30 TL/km = 7,25 lt/100 km.
11 aralık 2012 38,3 lt = 160 TL. = 426 km = 0,375 TL/km = 9 lt/100 km.

ortalama hız son 3 deponun ortalaması 20 km/sa

aracım ilk bakımına 15 ekim 2012 tarihinde 12465 km. de girdi.

opet' ten yakıt almaktayım. sürekli aynı istasyondan.

bana göre fazla yakıt tüketiyor gibi. kullanan diğer arkadaşlar sizce normal mi?
ecodrive programını arabaya yükledim ama daha sonrasında verileri bilgisiyara yüklemek istediğimde %49 da takılıp kalıyor. yükleme yapmıyor. sizce sebebi ne olabilir ? yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

SULTANOGLU
28-02-2013, 16:56
Bu degerleri nasil elde ettiniz ? Hep trafikmi yoksa tapagazmi gidiyorsunuz ? Ciddi cok yakiyor araciniz

Onur Fatih
28-02-2013, 19:36
600-700 km kullandım 1.3 multijetini.
Tavsiye ederim.. Güzel arabadır. yakıtı gayet iyi basmazsan. Performansıda güzel yazılımla çok keyifli olur rampa aşağı son devirde 210 km hız gördüm yaklaşık 1 dk gittim o şekil. Düz yolda 180-185 görüyor. Virajlarda pek güven vermez onuda geniş taban lastikle çözebilirsiniz.
Genelde 1.3 multijetleri şirketler ve rent a carlar kullanıyor temizini bulmak zor.
Km düşürülüp kullanıcıya satılmış onlarca linea vardır.
Diğer bi seçenek accent era bakabilirsiniz. Bence eralar daha güzel. Lineanın boşuna 22-23 bin vericeksiniz kmside yüksek olur. Ama era hem daha dolu hemde daha düşük kmli olur.
Bir de şu yönüyle kıyaslıyım focus 2 tdci ile uzun yolda sollamalarda vites küçültmeye gerek duymazken lineada her seferinde 4e çekiyordum. şimdi anımsadım. :)
Hayırlısı olsun diyelim. :)

DoganSuper
28-02-2013, 20:24
yakıtı iyi frenler ehh derecede.

Onurkk06
28-02-2013, 20:53
Bu Arada bayburtlu69 un yaşadıklarını birebir ben yaşadım 120 yi geçince araba zamgır zangır titriyordu ve fazla yakıyordu bakımsız diycem araba 2012 model ve 2500 km deydi

İbrahim33
28-02-2013, 20:54
1.6 multijetler yakıyor ama çok iyi gidişi var...

Equinox
28-02-2013, 21:03
Bu Arada bayburtlu69 un yaşadıklarını birebir ben yaşadım 120 yi geçince araba zamgır zangır titriyordu ve fazla yakıyordu bakımsız diycem araba 2012 model ve 2500 km deydi

1.3 zaten 130 dan sonra gitmesi için gaza oturman lazım. Yakıtı baya farkettiriyor bu da, uzun yolda kullanılacaksa 1.6 kesinlikle her açıdann daha rahattır.

Onurkk06
28-02-2013, 22:09
1.3 zaten 130 dan sonra gitmesi için gaza oturman lazım. Yakıtı baya farkettiriyor bu da, uzun yolda kullanılacaksa 1.6 kesinlikle her açıdann daha rahattır.

Yok hocam öyle bi titreme değil bildiğin kasisde gibi zıplıyordu araba

OmR
28-02-2013, 22:58
2012 29bin'de 1.6 Multijet Active Plus var , satıyorum ilgilenirseniz. Sıfır ayarında hata boya kaza degisen yoktur.

Ayrıca performansı da gayet basarılı bi arac.

sword
28-02-2013, 23:06
2 ay kadar kullandım 1.3 active plusdı modeli yakıt sehır ıcı 6,5-7 yaktı ıstanbulda

ılk kalkısı cok sağır tepkı yok gazda et gıbı derler ya..

yakıt alırken kontak anahtarı vermek gerekıyor cok sıkıcı bir durum.

okkaliokan
01-03-2013, 11:47
SULTANOGLU isimli üyeden alıntı.

Bu degerleri nasil elde ettiniz ? Hep trafikmi yoksa tapagazmi gidiyorsunuz ? Ciddi cok yakiyor araciniz.

Hayır normal kullanımda aldığım değerler bunlar. Son üç deponun ortalaması 20 km/sa.

Fiat servisleri (iki farklı servis) konuyla ilgilenmedi. Sanıyorum fiat ın hizmet anlayışı sadece aracı satana kadar.

fatihob
01-03-2013, 12:01
@okkaliokan

Bizde 1.6 Mjet Linea var. Az yakıyor diye hiç dikkatli kullanmayız ama biz bile 7-7.5 yakyoruz en fazla. Hatta ekonomi yapalım dedik 500km ortalamamız 6.5 oldu. Senin değerlerin sakın kullanım için çok yüksek.

okkaliokan
01-03-2013, 12:26
@fatihob

acaba saatteki hız ortalamanız nedir? belki benim 20 km/sa olduğu içindir. bilemiyorum. başka bir servise daha götürmek istiyorum. kışın 9,5 a çıkan tüketim şu sıralar 7,5 larda.

powERS
01-03-2013, 13:25
SULTANOGLU isimli üyeden alıntı.

Fiat servisleri (iki farklı servis) konuyla ilgilenmedi. Sanıyorum fiat ın hizmet anlayışı sadece aracı satana kadar.

Servislerin ilgilenmemsini Fiat a yıkamazsınız. Muhtemelen konuyla ilgili bilgisi olmayan bi çalışana denk gelmişsinizdir. Servisin müdürüne şikayette bulunursunuz gene ilgilenilmezse

Servisleri fiat türkiyeye bildirirsiniz onlar gerekeni yaparlar zaten.

okkaliokan
01-03-2013, 13:56
kimi kime şikayet ediyorsun Allah aşkına ?? benim aracımın yakıt tüketiminden memnun değilim dediğinizde hemen konuyu kestirip atıyorlar. 100 km. de kaç lt. tüketiyor diye sormuyorlar bile. tek söyledikleri normaldir. yahu ben sana bir depo yakıtla kaç kilometre gittiğimi bile söylemedim sen nereden biliyorsun bakmadan normal olduğunu diye kavga bile ettim. bu söylediğim şahıs servis şefiydi. konuyla ilgisi olmayan bir çalışan değildi. ben daha önce farklı marka araç da kullandım. ilk kez fiat ta bunu yaşıyorum. randevu aldığım saatte serviste bulunuyorum. size bu saate mi randevu vermiştik diyor servis şefi. lakayt bir tavırları var. herkese aynı saatte randevu vermişler. bu bahsettiğim rami' deki göker otomotiv. bir daha oraya adımımı dahi atmam. aracı aldığım gürses oto dan da memnun kalmadım. aracı almadan önce aracta olduğu iddia edilen aksesuarlar konusunda bile problem yaşadım. ve fiat a bunu bildirdim. ne oldu? servisten çıktık fiat sizi arayacak aman hakkımızda güzel şeyler söyleyin dediler fiat aramadı bile !! ben nerede kiminle nasıl konuşulması gerektiğini iyi bilen biriyim. bizlerle muhattap olan şahıslar ya da servisler fiatı temsil ediyorlar. bunun için orada buluyorlar. bir şahıs ya da bütünüyle bir servis tabiki de fiat değil. elbette şikayet edilebilir ama söylediğim gibi daha önceki şikayetimden hiçbir sonuç alamadım. ne yazık ki ilgilenilmiyor veyahut ilgisizlikleri bana denk geldi diyelim. fiata bir şahsı yada servisi şikayet edip de sonuç alan biri varsa buraya yazabilir. iyi forumlar.

powERS
01-03-2013, 14:40
İyi abi tamam kızma :)

2 sene önce 2007 1.3 emotion linea almıştık birmottan auto exper den garantiliydi araç. 1.5 ay sonra enjektörlerle ilgili sıkıntı oldu. goturduk tekrar aldıgımız birmota. garanti den yapılsın diye. adamlar yok garantıyle alaksı fılan dedıler. aramıstık fiat ı konusuldu ertesı gun fiattan döndüler geri garantiden yapılcak dediler 2 gün sonrada gittik birmottan aldık arabayı sıkıntısız.

O yüzden demiştim zaten yukarda yazdıklarımı.

Ama tabi sizin sıkıntılarınız olmuş tekrar deneyin şansınızı derim.

okkaliokan
01-03-2013, 15:16
yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim. galiba biraz alındım yazdıklarına yada yanlış anladım. özür dilerim. zamanında moderatörlük yapmama rağmen bir foruma üye olduğumda acaba kim azarlayacak diye çekinerek yapıyorum bu işi. halbuki forumlar insanların bilgi ve tecrübelerini paylaştığı başuçu kitabı gibi oldu günümüzde. olmazsa olmazlarımızdan.
senin yaşadığın olaya benzer bir olay renault da yaşadım. hakkını aramak zorunda bırakıldığında başka çare kalmayınca elbette işe yarıyor bu şikayet olayı. renault arabanın sol kapısı içinde plastik bir parça kırılmış. araba 3 günlük tıkır tıkır ses geliyor kapıdan. servis garanti plastik parçaları kapsamaz dedi. belki siz kırdınız dedi. verdim elemana anahtarı bir hafta içinde kırabilirsen sağ kapının içindeki plastik parçayı tamam hata benim dedim. üzülerek söylüyorum servis içinde sesimi yükseltmek durumunda kalınca servisin sahibi tamam hemen değiştirelim dedi. konuyu açan arkadaş için araba hakkında izlenimime gelince... fabrika yakıt harcama verilerine ulaşmak sanıyorum imkansız. 1.3 motorlar cimri olabilir ama performansları ağır kasa sebebiyle yetersiz kalıyormuş. çoğu kullanıcı bu yüzden arabadan soğumuş..1.6 motorun performansı ise bence harika. gaza basınca altındaki canavar şahlanıyor. gideceğin yere ve ne yazık ki yakıt istasyonuna biran evvel götürüyor. motorun rölantide dahi gürültüsü fazla. servise göre torku yüksekmiş ondan :) ama ben beğenerek ve severek aldım. yakıt tüketimi harici araçtan çok memnunum. 3 bin tl fazla verip 80 bin km. deki s40 ı almadağım için biraz pişman oldum ama yinede benim gibi sıfır araç almak isteyenler için tavsiye edilebilir. ayrıca aracın direksiyonu müthiş ağır geliyor bana. bilmem diğer kullanıcılar içinde durum aynı mıdır ??

By_HaNNibaLL
01-03-2013, 15:33

aracinizda teneke jant mi var çelik alaşimli jant mi fiatin jantlari özellikle tenekeler cok cabuk yamulabiliyor balans ayarina baktirmanizi öneririm o araba bi rot ayarlarida kontrol ettirin sorun düzelecektir

snan1910
01-03-2013, 15:37
@okkaliokan

Megachips yazılımlı 1,6 multijetle şehir içi sakin kullanım 4,6-5lt arasında , bahsettiğiniz 7-7,5lt leri şehir içinde de dışındada hiç görmedim ben yazılım varkende yokkende.
Bence aracınızı servise götürün veya kullanım stilinizle alakalı bir problem var. Veya sürekli sıkışık trafikte dur kalk yapıyorsunuz

okkaliokan
01-03-2013, 15:52
@snan1910

ortalama hız 20 km/sa. belki sebep budur. dur kalk da yapıyorum. park sorunu sebebiyle araba soğukken haftada 8-10 kere arabanın yerini de değiştirdiğim oluyor. yakıt tüketimi fazla olduğu ve fabrika verilerinin çok üzerinde kalması sebebiyle mahkeme yoluyla araçlarını iade edenlerin varlığını duydum. konuyu zincirlikuyu birmot ile de görüşeceğim. inşallah söylediğiniz gibi arabada bir problem vardır, ilgilenirler ve hallederler. yoksa bu durum gerçekten can sıkıcı.

vti burak
01-03-2013, 15:58
4 sene fiat serviste danışman olarak çalıştım eski fiatcıyım bana sorarsan 1.6 dizel al 105 hp hemde daha seridir hemde daha az yakar 2 motorunda sıkıntısı yoktur.

fatihob
01-03-2013, 16:39
@fatihob

acaba saatteki hız ortalamanız nedir? belki benim 20 km/sa olduğu içindir. bilemiyorum. başka bir servise daha götürmek istiyorum. kışın 9,5 a çıkan tüketim şu sıralar 7,5 larda.

Valla ona hiç dikkat etmedim ama 20den aşşagı değildir yol bilgisayarında. Şöyle söyliyeyim dikkat etmeden kullanırsam 7-7,5 dikkat edersem 6,5 falan yakıyorum. Zaten 8-9Ltler abartı birakam. Hep dip gaz falan gitmek lazım. Aynı motor Giuliettalardada var. Arkadaşlarıma sordugumda onlarında ortalaması 6-7lt civarı.

Şikette 4 tane Fiorino var 1.3 M.Jet. Onların ne zaman yol bilgisayarına baksam 6,5lt.

Sebebinin bilmiyorum ama sizin tüketiminiz yüksek.

x20xev
01-03-2013, 17:12
lineayı tavsiye ederim yakıt ve geniş hacim açısından

İbrahim33
01-03-2013, 17:18
@snan1910

ortalama hız 20 km/sa. belki sebep budur. dur kalk da yapıyorum. park sorunu sebebiyle araba soğukken haftada 8-10 kere arabanın yerini de değiştirdiğim oluyor. yakıt tüketimi fazla olduğu ve fabrika verilerinin çok üzerinde kalması sebebiyle mahkeme yoluyla araçlarını iade edenlerin varlığını duydum. konuyu zincirlikuyu birmot ile de görüşeceğim. inşallah söylediğiniz gibi arabada bir problem vardır, ilgilenirler ve hallederler. yoksa bu durum gerçekten can sıkıcı.

Abi sebepleri kendin belirtmişsin zaten. :) Bende , bravo ile soğuk motor kısa mesafede 7-7.5 civarı yakıyordum aynı motorla...Dert edilecek birşey yok yani...Dizellerin geneli motor ısınana kadar yakıyor zaten...Ama multijet birazcık fazla yakıyor :)

okkaliokan
01-03-2013, 17:40
birmot zincirlikuyu ile görüştüm. mekanik uzmanı! 7,5lt/100 km. değerinin normal hatta az olduğunu söyledi. biz o değerleri 1.3 lerde bile yakalayamıyoruz dedi. pazartesi gününe gereksiz bir randevu aldım.

MatraX_07
01-03-2013, 17:45
ben fikrimi söyleyeyim 3takla attım o günden sonra soğudum bedava versen almam o derece yol tutuşu konforu tatminkar edici değil

İbrahim33
01-03-2013, 17:56
ben fikrimi söyleyeyim 3takla attım o günden sonra soğudum bedava versen almam o derece yol tutuşu konforu tatminkar edici değil

Neticede b sınıfı ve ekonomi vaad eden bir araç...Sonuç olarak yol tutuşu beklemek ne kadar doğrudur bilemem...Haa konfor olarak o kadarda kötü değil parasına göre...

cagri-35
02-03-2013, 00:14

Parasına göre o sınıfta bence yol tutusu basarılı yanı karsılastırdıgın zaman en ıyı rakıbı clıo symbol, linea symbol' a göre çok çok daha iyi yol tutuyor. Takla atmışsın geçmiş olsun ama tabi sonuçta bu araçları çok zorlamamak lazım viraj yapılacak araçlar değil. Yüklü konumda benım bekledıgımden cok cok daha iyi yol tutuşu var. Şaşırttı benı sahsen.

sword
02-03-2013, 18:46
Neticede b sınıfı ve ekonomi vaad eden bir araç...Sonuç olarak yol tutuşu beklemek ne kadar doğrudur bilemem...Haa konfor olarak o kadarda kötü değil parasına göre...

albea ne sınıfı oluyor?

Equinox
02-03-2013, 19:09
Evet Linea C sınıfı olması lazım.

İbrahim33
02-03-2013, 19:24
albea ne sınıfı oluyor?

Albea b sınıfı o kesinde , linea boyut olarak az buçuk c sınıfına kaysada dergilerde ve odd'de falan b segmenti olarak geçiyor...

DEJ
02-03-2013, 19:38
Albea b sınıfı o kesinde , linea boyut olarak az buçuk c sınıfına kaysada dergilerde ve odd'de falan b segmenti olarak geçiyor...

Şasi olarak Punto ile aynıymış sanırım, otomobil sitelerinde anketlerde C sınıfı olarak geçiyor genelde

sword
02-03-2013, 21:19
Şasi olarak Punto ile aynıymış sanırım, otomobil sitelerinde anketlerde C sınıfı olarak geçiyor genelde

Punto B mi. Palio ne oluyor?

coders
02-03-2013, 22:23
Punto B mi. Palio ne oluyor?

punto , corsa , fiesta bunlar b ustad palio üretilmiyor suanda :)

okkaliokan
03-03-2013, 00:29
bugün aracımı aralıklı olarak 3 saat kullandım. 5 sefer mola vermek durumunda kaldım. yaklaşık her seferinde 5-8 km. mesafede anca ısındı motor. gaza basmadan araba kullandım diyebilirim. 80 km. sonunda şu değerlere ulaştım. ortalama tüketim 5,6 lt/100 km. ortalama hız 25 km/sa

ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.. iyi forumlar.