PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza Hakkında Bilgi.(Alkollü Sürücü)

FK.Sub
24-02-2013, 15:32
Arkadaşlar merhaba, önceden BP'ye ait bir otopark mevcuttu sitemizde bu otoparkı okul yapmak için devlete verdi BP. Verdikten sonrada iti, kopuğu, ayyaşı dolmaya başladı. Bende aracımı brandalayıp her zaman buraya park ediyordum kameralar olduğu için. Bu hafta bir takım işlerim olduğundan ve aracım pis olduğu için brandalamadım aracımı da her zaman koyduğum yere bırakmadım 10 metre gerisine bıraktım ama kameranın çekim alanındaydım. Pazartesi gecesi aracımı park ettim evime geldim. Salı sabahı 10:00 gibi çıkıp aracımı kontrol ettim sonra ayrıldım aracımın yanından. Perşembe günü akşamı çamurluk, kapının 5 cmlik bir kısmına, tamponuna sürtüldüğünü gördüm doğal olarak canım çok sıkıldı ki hala sıkkın. Araştırdım, BP'nin kamera kayıtlarını incelemeye başladım ve bugün aradığımı yakaladım. Beyaz panel van bir palio salı günü saat 16:33de otoparka giriş yapıyor benim aracımın yanına park ediyor ve araçtan kimse inmiyor. Aracın içinde içki içiyorlar, 21:36 gibi çıkmaya çalışıyor ama bir ileri bir geri yapmaktan çıkamıyor. En son hamlesinde aracıma sürte sürte çıkıyor ve gidiyor. Ben aracın plakasını göremiyorum kamera çekiminden tam net değil plaka yok ancak sürterek çıktığı bariz belli. Ben nasıl bir yol izlemeliyim elimde görüntü var plaka yok.

Sezgin
24-02-2013, 15:34
çok çok kaskonuzdan yaptırırsınız. Plakasız video kayıdı hıcbır ıse yaramaz. Hanı cok daha cıddı bı hırsızlık veya olumlu bır sonuc olsaydı polıs cevredekı dıger kayıtları ıncelerdı ancak surtme işi için uğraşacaklarını pek sanmıyorum.

FK.Sub
24-02-2013, 15:41
çok çok kaskonuzdan yaptırırsınız. Plakasız video kayıdı hıcbır ıse yaramaz. Hanı cok daha cıddı bı hırsızlık veya olumlu bır sonuc olsaydı polıs cevredekı dıger kayıtları ıncelerdı ancak surtme işi için uğraşacaklarını pek sanmıyorum.

Kaskom yok 98 model subaru aracım boyanmış olsa bu kadar takmazdım ama boyasız araca sahibim zoruma gidende bu böyle adamlar aracın içinde içip içip trafiğe çıkıyor milletin canını yakıyorlar.Yani anlaşılan elde var 0

Time-R
24-02-2013, 15:47
Isin cok zor, ne kadar tatsiz bir durum.

Cok gecmis olsun.

mechanic
24-02-2013, 15:50
Polise verdiniz mi? Onun dışında yapabileceğin tek şey beklemek, adamlar gene gelecektir, içip hareket ettiklerinde alkollü yakalat

Time-R
24-02-2013, 15:52
Bu arada alkol alan kisi donup dolasip yine ayni yere gelecektir, beklemede kalin, izleyin. Benimsedikleri yerden vazgecemiyorlar.

Rawr
24-02-2013, 15:52
aynı güzergah üzerinde mobese kameraları veya sokaga/caddeye bakan herhangi bir işyerinin güvenlik kamerları vardır. Onlara da bakmanızı öneririm plaka için

Sezgin
24-02-2013, 15:53
aynı güzergah üzerinde mobese kameraları veya sokaga/caddeye bakan herhangi bir işyerinin güvenlik kamerları vardır. Onlara da bakmanızı öneririm plaka için

Mobese kayıtları polıs ıznı olmadan ıncelenemıyor bıldıgım kadarıyla :( Ama cevre esnaftan ımkan varsa kayıtlar ıcın yardım alınabılır.

HaKo
24-02-2013, 15:55
olayın hemen akabinde polise ihbar etseydin illaki mobese olan bir yer vardır yakınlarda oradan geçerken plakasınıda alırlardı. Belki hala geç değildir suç duyurusunda bulun bir an önce.

ALERER
24-02-2013, 16:10
Direk polise gidin ve şikayetçi olun. Bizim aracımıza da benzinlikte sürtmüşlerdi. O sırada araçta kimse yoktu. Bende markette kredi kartı kestiriyodum. Gelip gördüğümde ön sol tamponda boya kalkmıştı. Pompacı arkadaşa sordum görmediğini söyledi. Kamera kayıtlarına baktığımda ticari bir taksi sürterken gözüküyodu. Plakasını okumak için zoom yapmasını istedim görevliden zoom özelliği sadece emniyet tarafından bizim kayıtlarımız alınarak yapılıyor dedi. Bizim zoom özelliğimiz yok dedi. Ben uğraşmanızı öneririm. Hatta tanıdığınız polis felan varsa belki süreç daha da hızlanır. Hem alkol alıp trafiğe çıktıkları için de ekstradan cezada alabilirler ki bu da çok çok iyi olur. Sonuçta alkollü sürücülerin kaza yapıpta verdikleri zararlarda maddi ve manevi olarak ortada.

Gökhantr
24-02-2013, 16:15
Aslında trafik polislerine bi danışsanız yardımcı olurlar. Bildigim kadarıyla çarptı kaçtı diye bi konu var bu şekilde tutanak tutuluyor sanırsam. Sigortadan yaptırabiliyorsunuz , Polise danışmakta fayda var.

FK.Sub
24-02-2013, 17:05
Tam köşede diyaliz merkezi ile görüştüm yolu tamamen görebiliyor.Bu gün yetkili kişiler olmadığı için kameralara bakamadım pazartesi günü bakabileceğim.Birde birahanenin önünde aynı araçtan var ve sağ ön tarafında sürme var ki aracı sordurduğumda araç sahibinin birahanede olduğunu hep geldiğini söylediler.Elimde plaka olmadığı içinde üzerine gidemedim sessiz kalmam iyi olacak pazartesi gününe kadar.

trgy
24-02-2013, 17:42
adamın plakasını bulsan bile otopark özel mülkiyete girdiğinden trafik policesi o hasarı kapmaz.ancak kaskonuzdan yararlanabilirsiniz.

ancak otopark dışında yaptı dersen ve polise tutanak tutturup hasarını o şekilde olabilir.tabi bu b şıkkı anca plakayı öğrenince olur.

SmT
24-02-2013, 19:17
Geçmiş olsun,boyasız aracın böyle saçma sapan nedenler yüzünden boyanması insanı çok sinirlendiriyor..Aslında bulmuşsunuz aracı.Sürtme izi var ve aynı model araba diyorsunuz..

MrtYILDIZ
24-02-2013, 19:39
cok qecmis olsun..

RSBurak
24-02-2013, 19:49
çok geçmiş olsun gerçekten sinir bozucu bir durum :( .en güzeli tanıdık bir polisle işi halletmek.

safaks
24-02-2013, 19:59
Acele etme sen. Nasıl olsa geri gelicek. Plakayı alırsın o zaman. Videoyuda alırsın öyle şikayetde bulunursun.

Chn53
24-02-2013, 19:59
adamı bulmuşsunuz zaten %90 o arabadır. o dediğiniz kamera kayıtlarınada bakınca herşey ortaya çıkar zaten.

plaka belli olduktan sonra mahkeme falan uğraşırım diyorsanız hem aracınızın onarım masrafı hemde aracın değer kaybettiği için dava açabilirsiniz. aynısı benim arkadaşımın başına geldi mahkemede değer kaybı için yanlış hatırlamıyosam 5.000 tl para almıştı 1 yıl sürüyormuş dava

FK.Sub
24-02-2013, 23:42
Bu arada alkol alan kisi donup dolasip yine ayni yere gelecektir, beklemede kalin, izleyin. Benimsedikleri yerden vazgecemiyorlar.

Şuan beklemedeyim dediğiniz gibi dönüp dolaşıp aynı yere gelir sanıyorum ki.

Polise verdiniz mi? Onun dışında yapabileceğin tek şey beklemek, adamlar gene gelecektir, içip hareket ettiklerinde alkollü yakalat

Yok polise vermedim plakası belli değil diye.

Diyaliz merkezinin güvenlik kameraları mevcut inş. yarın yardımcı olacaklar.

olayın hemen akabinde polise ihbar etseydin illaki mobese olan bir yer vardır yakınlarda oradan geçerken plakasınıda alırlardı. Belki hala geç değildir suç duyurusunda bulun bir an önce.

Olayın hemen ardından görmedim perşembe günü gördüm ve bp ye gidip perşembe gününe direk yoğunlaştım zaten o günde göremedim orda çarpıldığını pazar günü tamamen neredeyse bütün günlere bakabildim kayıtlardan.Yani bugün gördüm salı günü çarpıldığını yarın inş.alıcam plakasını ve şikayetci olucam araçtan.

Direk polise gidin ve şikayetçi olun. Bizim aracımıza da benzinlikte sürtmüşlerdi. O sırada araçta kimse yoktu. Bende markette kredi kartı kestiriyodum. Gelip gördüğümde ön sol tamponda boya kalkmıştı. Pompacı arkadaşa sordum görmediğini söyledi. Kamera kayıtlarına baktığımda ticari bir taksi sürterken gözüküyodu. Plakasını okumak için zoom yapmasını istedim görevliden zoom özelliği sadece emniyet tarafından bizim kayıtlarımız alınarak yapılıyor dedi. Bizim zoom özelliğimiz yok dedi. Ben uğraşmanızı öneririm. Hatta tanıdığınız polis felan varsa belki süreç daha da hızlanır. Hem alkol alıp trafiğe çıktıkları için de ekstradan cezada alabilirler ki bu da çok çok iyi olur. Sonuçta alkollü sürücülerin kaza yapıpta verdikleri zararlarda maddi ve manevi olarak ortada.

plaka olmağı için polise gitmedim zoom özelliği yoktu ki olsada plaka çıkacağını zannetmiyorum.Sizede geçmiş olsun bu arada.

Aslında trafik polislerine bi danışsanız yardımcı olurlar. Bildigim kadarıyla çarptı kaçtı diye bi konu var bu şekilde tutanak tutuluyor sanırsam. Sigortadan yaptırabiliyorsunuz , Polise danışmakta fayda var.

Yarın karakola gidicem diyaliz merkezine uğradıktan sonra bakalım inş. bir sonuç çıkar.

adamın plakasını bulsan bile otopark özel mülkiyete girdiğinden trafik policesi o hasarı kapmaz.ancak kaskonuzdan yararlanabilirsiniz.

ancak otopark dışında yaptı dersen ve polise tutanak tutturup hasarını o şekilde olabilir.tabi bu b şıkkı anca plakayı öğrenince olur.

Malesef kaskom yok karşılamaz ise zaten kendi cebimden yaptırıcam mecburen.Yapanıda allaha havale edicem başka çaremde kalmıyor zaten.

Geçmiş olsun,boyasız aracın böyle saçma sapan nedenler yüzünden boyanması insanı çok sinirlendiriyor..Aslında bulmuşsunuz aracı.Sürtme izi var ve aynı model araba diyorsunuz..

Teşekkür ederim evet ama emin olamadığım için kimsenin günahını almak istemiyorum plaka elimde olsaydı sen yapmışsın buyrun şöyle bir konuşalım derdim.

cok qecmis olsun..

Teşekkür ederim.

çok geçmiş olsun gerçekten sinir bozucu bir durum :( .en güzeli tanıdık bir polisle işi halletmek.

teşekkür ederim.İşte tanıdık poliste yok malesef.

Acele etme sen. Nasıl olsa geri gelicek. Plakayı alırsın o zaman. Videoyuda alırsın öyle şikayetde bulunursun.

Şuan bekliyorum zaten kameralardan görülmese bile elbet gelicek aynı yere polis çağırıp o şekilde bir işlem başlatmayı düşünüyorum.

adamı bulmuşsunuz zaten %90 o arabadır. o dediğiniz kamera kayıtlarınada bakınca herşey ortaya çıkar zaten.

plaka belli olduktan sonra mahkeme falan uğraşırım diyorsanız hem aracınızın onarım masrafı hemde aracın değer kaybettiği için dava açabilirsiniz. aynısı benim arkadaşımın başına geldi mahkemede değer kaybı için yanlış hatırlamıyosam 5.000 tl para almıştı 1 yıl sürüyormuş dava

%90 o diyemiyorum günahını almış olurum yarın diyalizden görürsem plakayı o zaman %100 o bile derim.

Başlarının canını yakmasın ve ağrıtmaması için elimden geldiği kadar zarar vermeyi düşünüyorum kendisine.

FK.Sub
25-02-2013, 13:46
Diyaliz merkezinden birşey çıkmadı kameralar neredeyse kaldırımı ve giriş kapısını gösteriyor.Trafik ekipleriyle konuştum bizim yapabileceğimiz herhangi birşey yok mahkemeye verirsin ondanda birşey çıkmaz dediler.Yani anlayacağınız arkadaşlar adam yaptığıyla kaldı.Ben yine bu hafta takip edicem ortalığı illa ki aynı yere geleceğini umuyorum.Cevaplarınız için tekrar teşekkür ediyorum hepinize.

SmT
25-02-2013, 14:03
Niye adamın yaptığı yanına kar kalsın ki ? Marka/modeli,çarptığı nokta,rengi,jantı vs. aynıysa çok kurcalamaya gerek yok.. Yapacağınız belli aslında; adamın yanına gidip içkini yudumlarken arabaya çok güzel çarpmışşsın istersen bi konuşalım seninle dersen zaten paçaları tutuşur..

Baktın zıt gidiyor elimde ki videoyu birde polislere izletiyim de,gene paçaları tutuşur..

S.Özeren
25-02-2013, 14:10
benim çektiğim videoyada baktım şimdi harbiden plaka gözükmüyor sıkıntılı iş oldu bu

FK.Sub
25-02-2013, 14:46
Niye adamın yaptığı yanına kar kalsın ki ? Marka/modeli,çarptığı nokta,rengi,jantı vs. aynıysa çok kurcalamaya gerek yok.. Yapacağınız belli aslında; adamın yanına gidip içkini yudumlarken arabaya çok güzel çarpmışşsın istersen bi konuşalım seninle dersen zaten paçaları tutuşur..

Baktın zıt gidiyor elimde ki videoyu birde polislere izletiyim de,gene paçaları tutuşur..

Markası fiat modeli palio van rengi beyaz baktığım araç öyle çarpanın jantları kapaklı adamın tek eksiği kapaklarının olmaması yakalarsam aynı yerde polis ekiplerine haber vericem onlarda ilgilenmezse kendim konuşup aramızda anlaşmaya çalışırım oda olmazsa zaten öyle adamlarla uğraşılmaz insanın başını belaya sokarlar.

benim çektiğim videoyada baktım şimdi harbiden plaka gözükmüyor sıkıntılı iş oldu bu

Sana karşıda mahçup oldum kankacım :) Kameraya yakın arabaların bile plakası çok zor okunuyor kanka nasıl bir kamera var anlamadım.

FK.Sub
10-03-2013, 17:11
Yoğun takip sonucu adamı buldum bugün ve yine içerken yakaladım hıyarı hemen gidip ön tamponuna baktım tabi ki aracımın boyası hala duruyordu.Sinirlerime hakim olup adamla düzgün şekilde konuştum kaçma ihtimaline karşıda aracımı tam arkasına sıfır park ettim.Adam ben orayı fark ettim ama bana çarpmışlar sandım dedi.Arabalara baktı evet abi çarpmışım hata mı kabul ediyorum diyip benim tanıdığım ustam var yaptırırız istersen dedi.Hayır tutanağımızı tutuyoruz gerekli işlemleri yapıyoruz usta musta istemiyorum dedim.Tamam abi nasıl istersen dedi.Tutanağı doldurduk fotokopileri çektim tutanağıda otoparkta değilde kaza sokakta olmuş gibi gösterdim.Numarasını tc kimlik nosunu ev adresini herşeyini her ihtimale karşı yazdım bi kağıda.Zaten adam bu çevrede oturuyor aracımın gerekli hasarını giderdikten sonra birazda zaman geçtikten sonra yine içerken polise ihbar edicem başkalarının canınıda yakmasın şerefsiz.

Birde arkadaşlar tutanağın herşeyini ben yazdım imzayı adam attı sadece bunda bir problem olur mu ?Ehliyet fotokopisinin üzerine tc kimlik nosunu ,altına adını soyadını ve imzasını attırdım herşey garanti olsun diye.

ErenErdem
10-03-2013, 17:37
Sonunda bulmanıza sevindim, geçmiş olsun.

Tutanakta herşeyi sizin yazıp onun imza atmış olması herhangi bir sorun yaratmaz.

FK.Sub
10-03-2013, 17:51
Sonunda bulmanıza sevindim, geçmiş olsun.

Tutanakta herşeyi sizin yazıp onun imza atmış olması herhangi bir sorun yaratmaz.

Teşekkür ederim.Buna sevindim yeni bir tutanak yazmama gerek kalmadı o zaman :)

S.Özeren
10-03-2013, 23:43
kalemi tutamıyorumuydu adam kanka :)

FK.Sub
10-03-2013, 23:53
kalemi tutamıyorumuydu adam kanka :)

Babam olaya dahil olunca biraz eli ayağı titredi tabi :D

trgy
11-03-2013, 07:27
Hadi hayırlısı olsun hocam

Tutanağı sizin doldurmanız da her hangi bir sorun olmaz.olay anı fotoğrafı cekmiz mi?

Bir de size çarpan araç hangi sigortalı ?

FK.Sub
11-03-2013, 15:40
Hadi hayırlısı olsun hocam

Tutanağı sizin doldurmanız da her hangi bir sorun olmaz.olay anı fotoğrafı cekmiz mi?

Bir de size çarpan araç hangi sigortalı ?

Teşekkür ederim :)

Fotoğraf sadece kendi aracımın ki var adamın aracını çekmedim ama çekerim sıkıntı olmaz boya izleri bile duruyor hala.Adamın sigortası sompo japan sigorta inş. bi kıllık yaratmazlar.

trgy
11-03-2013, 16:51
Sampo sorun yaratmaz ama önerim kaza tutanağına fotoğrafı çektiğin tarihi yaz.birde olay gerçekleşmiş gibi bir fotoğraf cek.

Tekrardan gecmiş olsun.

FK.Sub
11-03-2013, 17:13
Sampo sorun yaratmaz ama önerim kaza tutanağına fotoğrafı çektiğin tarihi yaz.birde olay gerçekleşmiş gibi bir fotoğraf cek.

Tekrardan gecmiş olsun.

kaza gerçekleşmiş gibi bir foto çekmek aklımdaydı ama fotokopiydi tutanaktı falan çıkmış aklımdan yarın çekerim adamı çağırıp teşekkür ederim :)