PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda CR-V 2(2002-'06) Hakkında

Faruk'S
27-02-2013, 17:07
Arkadaşlar bu kasa CR-V ler hakkında kullanıcı yorumuna ihtiyacım var.

Kronik sıkıntıları var mıdır ? Parça durumu nasıldır ? Uzun yol sürüşü nasıldır ? Satalım dediğimiz zaman satabilir miyiz ? Yakıt durumu,parça fiyatları vs. genel bilgi,yardım'a ihtiyacım var..

Teşekkürler,Saygılar.

Nightfish
27-02-2013, 18:27
Forumda ararsan 2-3 konu var. Egzantirik kronik sıkıntılı. Kapılardaki cam fitilleri kuruyup dökülüyor mutlaka.

2003 vardı, 1 ay önce sattım egzantrik sorunundan. Sürekli 4 çeker ve otomatik olmasından kaynaklı olarak fazla yakar. Parça fiyatları da yüksek. Ankaradan Didim'e gitmiştim CR-V'yle, pek yorucu olmadı sürüşü konforlu ancak asla performans beklemeyin.

kahramanoğlu
27-02-2013, 19:10
lpg bağlatırsan sıkıntı çıkarır genelde tp sensörü veya map, periyodik bakım çizelgesi dışında salıncak burcları değişir amortisör körükleri zamanla çatlar fren balata takımı pahalı lamda sensörü ve katşlştşk konvertör sıkıntı çıkarır tabi bir yerde kullanımda önemli :)

MBuğra
27-02-2013, 19:20
9 senedir kullanıyoruz. Erçin'in bahsettiği egzantirik sorununu yeni duyuyorum. Ben hiç yaşamadım. Z rotları zamanla ses yapmaya başlar, LPG'yi fazla sevmez, yüksek olmasından dolayı virajlarda biraz yatar, her honda gibi içeriye biraz yol sesi alır, uzun yolda konforu fena değildir.

Yalnız ben sürekli 4 çeker değil diye biliyorum; normalde 2 çeker sadece yol tutuşunun çok azaldığı veya tekerlerden biri patinaja düştüğünde otomatik 4 çekere geçiyor denmişti bana??

immortalboss
27-02-2013, 19:22
Eniştemde var.Tam modelini hatırlamıyorum ama 2005 olması lazım.318 000 km...Daha döşemelerde yıpranma yok ve nasıl kullandığını görseniz ağlarsınız.En son kömür ve tuğla sarıyordu.Uzun yolda lpg ile 140 km civarlarında seyrederek 30 kuruş yaktık.2.0 156 hp sanırım.Sakin kullanımda 24 kuruş yakıyor.Araç lpg takıldığından beri çok sarsılarak kalkıyor.Titremeli bir kalkış.Neredeyse 200 000 km civarından beri tüp takılı ve hiç bir sorun çıkmadı.Ama o titremeyi de çözemedik.Parça olarak biraz pahalı ama Honda...Bundan önceki Crv de bu da gösterge panelindeki ampül sıkıntısından başka sıkıntı görmedi diyebilirim.Hiç aydınlatmıyor nedense...Araç arazi aracı olarak kullanılacak bir araç değil.Zaten suv kategorisinde.5-10 000 liralık Niva bu araçla arazide dalga geçebilir.Benim düşüncelerim bu kadar.Karar sizin.:)

MBuğra
27-02-2013, 19:24
Eniştemde var.Tam modelini hatırlamıyorum ama 2005 olması lazım.318 000 km...Daha döşemelerde yıpranma yok ve nasıl kullandığını görseniz ağlarsınız.En son kömür ve tuğla sarıyordu.Uzun yolda lpg ile 140 km civarlarında seyrederek 30 kuruş yaktık.2.0 156 hp sanırım.Sakin kullanımda 24 kuruş yakıyor.Araç lpg takıldığından beri çok sarsılarak kalkıyor.Titremeli bir kalkış.Neredeyse 200 000 km civarından beri tüp takılı ve hiç bir sorun çıkmadı.Ama o titremeyi de çözemedik.Parça olarak biraz pahalı ama Honda...Bundan önceki Crv de bu da gösterge panelindeki ampül sıkıntısından başka sıkıntı görmedi diyebilirim.Hiç aydınlatmıyor nedense...Araç arazi aracı olarak kullanılacak bir araç değil.Zaten suv kategorisinde.5-10 000 liralık Niva bu araçla arazide dalga geçebilir.Benim düşüncelerim bu kadar.Karar sizin.:)

Bu sorun bizde de var, ne yapsak çözemedik ama bence LPG'ye ayar yapan usta önemli. LPPG'ciye gttiğinde kabloyu bağlayıp program atıyor. Hadi eyvallah deyip bırakıyor. Yolda yapılan güzel bir ayarla çözülebilir gibime geliyor. Ankara'ya gittiğimde forumdaki gurcell abiyi bi ziyaret etmeyi düşünüyorum :)

edit: Crvler 318 bine dayandı mı yav, bizdeki daha 96binde :D

Nightfish
27-02-2013, 19:31
Sübap ayarından beyler o titreme. Egzantirik sorunu o oluyor işte :D

MBuğra
27-02-2013, 19:33

LPGliler 10 binde bir süpap ayarı ister doğrudur. Baktınız artık ışıklarda kalkarken istop ediyorsunuz, süpap ayarı vaktiniz gelmiştir. :)

immortalboss
27-02-2013, 19:36

Hadi yaa.:DBen de eniştenin arabada sorun yok diyordum.:D

immortalboss
27-02-2013, 19:38
Bu sorun bizde de var, ne yapsak çözemedik ama bence LPG'ye ayar yapan usta önemli. LPPG'ciye gttiğinde kabloyu bağlayıp program atıyor. Hadi eyvallah deyip bırakıyor. Yolda yapılan güzel bir ayarla çözülebilir gibime geliyor. Ankara'ya gittiğimde forumdaki gurcell abiyi bi ziyaret etmeyi düşünüyorum :)

edit: Crvler 318 bine dayandı mı yav, bizdeki daha 96binde :D

Vallaha eniştenin araba koşturuyor.:DKöpek gibi sağlam gavur.

kahramanoğlu
27-02-2013, 19:48
lpg sadece cr-v değil tüm Honda'larda sıkıntı 2012 civic lpg uyumlu denildi yavaş yavaş arzalar gelmeye başladı :D

Faruk'S
27-02-2013, 21:53
Hepinize cok tesekkur ederim.pekte sikintili bi arac degil anlattiginiz kadariyla.o zaman almaya karar verdim.yarin bakcam bi araca.neye dikkat etmeliyim sizce

MBuğra
27-02-2013, 22:05
önden far ve tampon ilişkisine dikkatli bak, çoğu usta tekrar orjinalmiş gibi toplayamıyor. Bi yerlerden açık kalıyor.

ön konsolun sağ ve sol bitim yerlerinde boşluk var mı, yoksa tam mı oturuyor ona dikkat.

direksiyonun airbag bölmesinin direksiyona bağlandığı çizgilere dikkat et.

far yükseklik ayarının çalışıp çalışmadığına bak.

bozuk yolda ilerlerken alttan sesleri dinlemeye çalış.

şimdilik aklıma gelen bu kadar :)