PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Iphone JailBreak Önerileriniz?

DB18a2
28-02-2013, 20:26
Iphone 4 kullanıyorum İOS 6.1.2 mevcut pek araştıramadım JailBreak konusunu ve sizlere sormak istedim.

Avantajları, zararları ve önerirmisiniz? Kullanan var mı? Sıkıntı oluyor mu? Bunları öğrenmek istiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim :)

fthdrn
28-02-2013, 20:34
jb ile telefonunu kişiselleştirebilirsin temalar tweekler kurup telefonunu eğlenceli hale getirebilirsin oyunları uygulamaları sistemle ilgili kısayolları telefonuna bedava kurabilirsin
Ben sırf yasadışı olduğu için jb yapıyordum telefonla neler yapıcağına bağlı.
bol bol oyun ve uygulama indiricem para vermek istemiyorum diyorsan jb yapıcaksın
yoksa hiç elleme appstore da ücretsiz güzel uygulamalar var.

DB18a2
28-02-2013, 20:39
jb ile telefonunu kişiselleştirebilirsin temalar tweekler kurup telefonunu eğlenceli hale getirebilirsin oyunları uygulamaları sistemle ilgili kısayolları telefonuna bedava kurabilirsin
Ben sırf yasadışı olduğu için jb yapıyordum telefonla neler yapıcağına bağlı.
bol bol oyun ve uygulama indiricem para vermek istemiyorum diyorsan jb yapıcaksın
yoksa hiç elleme appstore da ücretsiz güzel uygulamalar var.

Peki bu yasal mı? yani appstore da olan ücretli şeyleri burda ücretsiz indirebilirmiyim? Birde sonradan sorun yaşayıp kaldırma şansım var mı? eski haline sorunsuz çevirebilir miyim?

Kadyr
28-02-2013, 20:55
Fenomac yaz google orda Arastirsan daha iyi olur

fthdrn
28-02-2013, 21:04
fenomac da iyidir ondan iyiside var
işlem yasal değil riskli cihazı restore edersen jb gider

DB18a2
28-02-2013, 21:10
riskli derken ne gibi bir sorun olabilir ki? Yüklemeden önce dikkat etmem yapmam gereken bir şey var mı?

Seven7
28-02-2013, 21:12
Risk derken ne gibi?
Telefonu çöp etmezsin, garanti dışı kalmaz.
Yani en kötü sistemini çökertirsin backup'ın varsa da kaybedeceğin tek şey paralı indirdiğin app'ler. Onlar da bir şey değil.
Bence jb'siz iPhone, stock binilen vti gibi. :)

DB18a2
28-02-2013, 21:15
Risk derken ne gibi?
Telefonu çöp etmezsin, garanti dışı kalmaz.
Yani en kötü sistemini çökertirsin backup'ın varsa da kaybedeceğin tek şey paralı indirdiğin app'ler. Onlar da bir şey değil.
Bence jb'siz iPhone, stock binilen vti gibi. :)

Paralı indirdiğim hiç bir app yok whatsapp bile indiremedim ücretli oldugu için :D şimdi bilgisayarıma ıtunes aracılıgı ile yedeklemeye çalışıcam çeşitli sitelerde yedekleyin falan filan yazıyor sonra indirip kurmayı denicem :)

Anti
28-02-2013, 21:27
3 yıldan fazla süredir iphone 3gs kullanıyorum, jailbreak'siz kullandığım gün sayısı 1 max 2'dir :)

Türkçe forumlar ve yol gösterici anlatımlar da mevcut googledan aratırsan çıkar bir sürü kaynak.

Jailbreak yaptıktan sonra Cydia uygulama santrali (jb'li iphone'ların appstore'u gibi bir platform) üzerinden yükleyeceğin Installous isimli uygulama sayesinde appstore'da paralı olarak sunulan oyun veya herhangi bir uygulamanın full versiyonunu ücretsiz olarak edinebilirsin.

DB18a2
28-02-2013, 21:31
Şimdi yedekleme işlemi bitti, bana yardımcı olabilcek bi site linki atarmısınız indirip kurma konusunda eger yasaksa pm atılabilir :)

fthdrn
28-02-2013, 22:02
jailbreakliyken telefonun bozulursa garanti dışı kalıyor her ne sebepden olursa olsun

DB18a2
28-02-2013, 22:06
evasi0n adlı programı yükleyip çalıştırdıgımda şu hatayla karşılaştım, "Sorry, the version of iOS of the attached device is not supported."

EDİT: eski sürümmüş indirdiğim şimdi yenisini indiriyorum.

bozulma olarak en ciddisi çökme mi?

KSE71
28-02-2013, 22:38
Bana da jb li telefona ücretsiz olarak bütün her şeyi kurabilirsin, fakat o kurduğun uygulama veya oyun vs güncellenirse güncell sürümünü indiremessin diye bir şey demişlerdi. Bir de jb yapmadan önce genel deki kilit kodu falan koyduysanız onu devredışı bırakın, ve yedekleme yapmayı unutmayın diyordu bi forumda.

DB18a2
01-03-2013, 17:39
Jailbreak yaptıktan sonra Cydia uygulama santrali (jb'li iphone'ların appstore'u gibi bir platform) üzerinden yükleyeceğin Installous isimli uygulama sayesinde appstore'da paralı olarak sunulan oyun veya herhangi bir uygulamanın full versiyonunu ücretsiz olarak edinebilirsin.

Bu program ile ilgili bi sorunla karşılaştım, şuan yüklü jb ve Cydia'dan Installous adlı programı yükledim ancak girip aratma kısmına geldigimde API ERROR yazısı geliyor çeşitli sitelerde yazanlar cydia.hackulo.us source yi tavsiye ediyolar ancak bu source kaydetmeye çalıştıgımdada şu şekilde bir hata alıyorum "Verification Error, a server with the specified hostname could not be founda." Bu konu hakkında yardım edebilicek var mı ?

PUMA
04-03-2013, 09:18
bu jbyi yaptıktan sonra oyunları programları pcden indirebilceğimiz bi site yokmu acaba ?

omaro
04-03-2013, 09:30
Bu program ile ilgili bi sorunla karşılaştım, şuan yüklü jb ve Cydia'dan Installous adlı programı yükledim ancak girip aratma kısmına geldigimde API ERROR yazısı geliyor çeşitli sitelerde yazanlar cydia.hackulo.us source yi tavsiye ediyolar ancak bu source kaydetmeye çalıştıgımdada şu şekilde bir hata alıyorum "Verification Error, a server with the specified hostname could not be founda." Bu konu hakkında yardım edebilicek var mı ?

Hackulo.us sitesi ve installous programı yasal sebeplerden dolayı kapatıldı. Onun yerine kullanabileceğiniz şu an için geçerli en iyi program zeusmos. İnstallous ile aynı işlevi görüyor. Cydia da şu repoyu ekleyerek zeusmos u yükleyebilirsiniz :)

repo.uhelios.com