PDA

Orijinalini grmek iin tklaynz : Rusya'da park yasa ve yaya yolu eylemi

omer_yildir
01-03-2013, 22:12
Rusya'da bir grup genc ne pahasna olursa olsun yaya eritlerini tramvay yollarn ve yanl park yapan aralar zorlada olsa kaldryorlar

yi elenceler :)

Стоп Хам в Омске: крики, драки, пистолет (ВИДЕО) - YouTube (http://youtu.be/Qu5Hpt7ud_I)

СтопХам 35 - Аркаша / The fool - YouTube (http://youtu.be/p_QKfjX4N7Q)

Chn53
01-03-2013, 22:15
yanl yere park etti diye bylede yaplmazki :D

omer_yildir
01-03-2013, 22:20
СтопХам 72 Все таксисты делают это - YouTube (http://youtu.be/9ufV86gc2AM)

Bu da guzel

ygtrn
01-03-2013, 22:20
hahah iyi sopa yemiyorlar :D

omer_yildir
01-03-2013, 22:21
Genelde sopa atyorlar. Sopalar silahlar havada ucuyor

mechanic
01-03-2013, 22:30
gel adanada yapsana bunu :D

Seven7
01-03-2013, 22:30
te stanbul'da bunlara ekici verip niforma giydirilmileri var.
Aradaki fark, bunlar halka yarar iin yapyorlar, bizimkiler kendileri iin.

arfy
01-03-2013, 22:36
rusyadakilerde burdaki minibs forleri gibi :) hepsinde kesici delici biey var maallah ...

esimsir
01-03-2013, 22:54
2. video daki 3.30 dakikadakiler kesin trktr :D

ceratoniaorg
01-03-2013, 22:55
Sticker da ne yazyor acaba

SerdarMSC
01-03-2013, 23:06
2. videoda thor var :)

sedat2626
01-03-2013, 23:19
Atarl genlerrr :D

ates
01-03-2013, 23:26
ya polis var kanun var sen kmsn cdden burda yapsalar essek sudan gelene kadar dayak yerler mllet y sabretms

SGTI
01-03-2013, 23:30
Ulan ne kavgac millet bunlar ya selam versen sopayla giricek adam anasn satim

acn90
01-03-2013, 23:43
adamlar bo gezmiyo una bak :D

0zan
01-03-2013, 23:58
Ne amaca hizmet ederse etsin kiisel hak alma hukuksuzdur. Yanl yere park etmi bir ara grrsen ararsn polisi ekiciyi onlarn gereini yapmasn salarsn.

Rusyada enflasyon,rvet,yolsuzluk, madde bamll gibi sorunlar had safhadayken sadece yanl yere aracn park edenler mi zoruna gitti..? Bence tamamen youtube iin yaptklar bir ilginlik; Kamera kaytta deilken bir tane dahi sticker yaptrmamlardr. Bence o stickerleri brakp salam bi harlem shake videosu ekseler daha fazla tatmin olurlar.

doush
01-03-2013, 23:59
ya polis var kanun var sen kmsn cdden burda yapsalar essek sudan gelene kadar dayak yerler mllet y sabretms

Gayet hakllar bence. Ben gremiyorum lkemde ahsen polisi kanunu. Biz 1 saat park yeri aryoruz engelli rampasn kapamasn diye millet at gelip koyuyor. Belki konumalar anlamyoruz ama rica ediyorlar ounda muhtemelen adamlar direk bak sopayla geliyor.

snan1910
02-03-2013, 00:07
Aynen, youtubedeki dier videolarda izlerseniz ilk nce uyaryorlar ok zorda kalmadkada iddet uygulamyolar kendilerini savunuyorlar.
Tranvay yoluna park edenleri, kaldrmdan gidenleri vs uyaryorlar, bence bunlardan bizede lazm, emniyet eridi,park yasa olan yerler iin :)

kickbuttowski
02-03-2013, 00:14
Ne amaca hizmet ederse etsin kiisel hak alma hukuksuzdur. Yanl yere park etmi bir ara grrsen ararsn polisi ekiciyi onlarn gereini yapmasn salarsn.

Rusyada enflasyon,rvet,yolsuzluk, madde bamll gibi sorunlar had safhadayken sadece yanl yere aracn park edenler mi zoruna gitti..? Bence tamamen youtube iin yaptklar bir ilginlik; Kamera kaytta deilken bir tane dahi sticker yaptrmamlardr. Bence o stickerleri brakp salam bi harlem shake videosu ekseler daha fazla tatmin olurlar.

Her sabah o troleybs kullanmak zorunda olduunu dn abi.. Her sabah o yasak yere parkeden arabalar yznden okula ge kaldn hocadan fra yiyip derslikten atldn yada her sabah ie ge kaldn iin atlmak durumunda kaldn..

Bana da bazen denk geliyor ben park etmek iin beklerken adam at diye gelip yerime park ediyor.. Ricayla vazgeiremezsem gidip indiriyorum en az 2 tekerin havasn.
Geen yine ayns oldu adam ''Sen gensin evladm idare ediver'' dedi.. yle insan gibi davransalar canm feda.. Yoksa ne lastik brakrm ne boya nezaket sahibi olmayana acmam!

ates
02-03-2013, 00:17
Abi oldu ozaman herkes kendi kanunu uygulasin guclu olan kazansin polis ne icin var iyi veya kotu varmi var yani kusura bakmayinda ben araci yanlis yere birakicam ki kesinlikle oyle bi is yapmam birisi gelicek sticker yok efendim uyari hadi uyarirsinda bagris cagris grupla gezme kesin tehtid ediyolardir millet niye bicak sopa ciksin

ates
02-03-2013, 00:18
Abi hala diyosunuzki lastik indiriyorum ya adamin hastasi olsa o an o arabayla yetismek zorunda olsa yok boya birakmam dikkat edinde milletin arabasina zarar verirken sahibine denk gelmeyin unutamicaniz zarariniz olur

0zan
02-03-2013, 00:20
Aynen, youtubedeki dier videolarda izlerseniz ilk nce uyaryorlar ok zorda kalmadkada iddet uygulamyolar kendilerini savunuyorlar.
Tranvay yoluna park edenleri, kaldrmdan gidenleri vs uyaryorlar, bence bunlardan bizede lazm, emniyet eridi,park yasa olan yerler iin :)

Ya gelip sk egzozunu yoksa sticker yaptracaz dese ne diyeceksin? ya da sinyal vermeden erit deitirme yoksa sinyallerine sticker yaptrm dese? her sol eritte seyir halinde gidene de yaptrsalar??

Atladnz bir nokta var.. Yukardaki uyarlar ve yaptrmlar sadece yetkili kiiler yapar zira bu konuda az da olsa eitim alrlar ve bu sebeple de yetkilidirler.

En basitinden lllk ilkesi konusunda eitim almayan bir kii nasl bir bakasna kar zor kullanaca zaman bilebilir?

Bu tr sivil hareketlerin sonu yoktur, ki imeyen ienin srtna sticker yaptrr v.b. Byle bir durumda en dorusu yetkililerin iini yapmasn salamaya almaktr

doush
02-03-2013, 00:20
Abi oldu ozaman herkes kendi kanunu uygulasin guclu olan kazansin polis ne icin var iyi veya kotu varmi var yani kusura bakmayinda ben araci yanlis yere birakicam ki kesinlikle oyle bi is yapmam birisi gelicek sticker yok efendim uyari hadi uyarirsinda bagris cagris grupla gezme kesin tehtid ediyolardir millet niye bicak sopa ciksin

deliler mi niye tehtid etsinler durduk yere.. baka videolarna bak kzlar rica ediyor.. bir videoda adam kp kza vurdu.. mantkl davran m ?

2 arabann arasna parkettim bir gn bankaya urayp geldim.. adam benim yanma parketm ve sahibini bulamadm.. 20 dk 3 arabann arasnda bekledim ve derse ge kaldm.. adam zr bile dilemedi.. byleleri var ite tam dayaklk..

ates
02-03-2013, 00:22
deliler mi niye tehtid etsinler durduk yere.. baka videolarna bak kzlar rica ediyor.. bir videoda adam kp kza vurdu.. mantkl davran m ?

2 arabann arasna parkettim bir gn bankaya urayp geldim.. adam benim yanma parketm ve sahibini bulamadm.. 20 dk 3 arabann arasnda bekledim ve derse ge kaldm.. adam zr bile dilemedi.. byleleri var ite tam dayaklk..

ste dedigin gibi adamlar ciden dayaklik ama herkes kendi kanunu dagitsa nolurdu ozan abi cok dogru yazmis

0zan
02-03-2013, 00:24
Her sabah o troleybs kullanmak zorunda olduunu dn abi.. Her sabah o yasak yere parkeden arabalar yznden okula ge kaldn hocadan fra yiyip derslikten atldn yada her sabah ie ge kaldn iin atlmak durumunda kaldn..

Bana da bazen denk geliyor ben park etmek iin beklerken adam at diye gelip yerime park ediyor.. Ricayla vazgeiremezsem gidip indiriyorum en az 2 tekerin havasn.
Geen yine ayns oldu adam ''Sen gensin evladm idare ediver'' dedi.. yle insan gibi davransalar canm feda.. Yoksa ne lastik brakrm ne boya nezaket sahibi olmayana acmam!

Okul kantininde oru tutmuyorsun diye azna sticker yaptrmaya kalksalar ne olacak? Belki o kiiye gre su iliyorsun? bilmem anlatabildim mi?

emir91
02-03-2013, 00:27
Yaptrdklar elemanlarda tandk olmasn bi dvemediler inip inip biniyolar arabalara reklam gibi

c20let
02-03-2013, 00:32
Hahahah :D Rusya'da da kimse bo gezmiyormu bunu anladk :D

kickbuttowski
02-03-2013, 00:34
Okul kantininde oru tutmuyorsun diye azna sticker yaptrmaya kalksalar ne olacak? Belki o kiiye gre su iliyorsun? bilmem anlatabildim mi?

Ben oru tutmuyorum diye bakas a kalyor mu? Sula iyiyle ktyle alakas yok herkesin ahlak anlay adalet anlay kendine.. nsan gibi davranmayana bende insan gibi davranmyorum hastas olan ambulans arsn taksi arsn benim sorunum deil..

te dediim ey bu geen bitanesi o yzden 3 arabay madur etti 45 dakka bekledik adama gelince abi insan arabann gsn bi telefon numaras koyar diyorum adam stme yryor kfr ediyor.
te o arabay gzel bi boydan boya resmetmek gerek benim yaptm gibi.

0zan
02-03-2013, 00:52
Tamam ite herkesin ahlak anlay adalet anlay kendine, yukarda yazdklarmda anlatmaya altm da tam olarak bu.

bhb
02-03-2013, 01:01
Tr'de olsa adamn g.tnden kan alrlar kamil...

KIVAN
02-03-2013, 01:11
Bunlar ok dayak yerler

hakanguclu
02-03-2013, 01:21
youtube'da bir ok video var oguna gz attm bence bunlar salam bir daya hakediyorlar benim genelde grdm savunmas zayf olan sinirlendirdikleri kiilere gayet bildiginiz dalyolar kimsenin ayrdgda yok inallah yanl birine denk gelirde sradan sopa ekerler bunlara polis var kanun var herkes uyacak diye birey yok ama sradan bir vatandanda bukadar karmaya ve sosyal ortamlarda paylasmaya hakk yok bence.

997TT
02-03-2013, 01:24
5. dakkada gelen adam kesn "TURK"

Quantum
02-03-2013, 01:51
sper ok tuttum bu elemanlar.. Helal olsun afferin ocuklara..

Trkiyede de trese keke byle de ehir aylar biraz yaka silkse unlardan.. ama yle kytrk sticker deil.. baya yaptrdnda yle kolay kolay temizlenmeyecek tutkalla yaptrsalar..

fasterhan
02-03-2013, 02:14
sper ok tuttum bu elemanlar.. Helal olsun afferin ocuklara..

Trkiyede de trese keke byle de ehir aylar biraz yaka silkse unlardan.. ama yle kytrk sticker deil.. baya yaptrdnda yle kolay kolay temizlenmeyecek tutkalla yaptrsalar..

zamannda tv de izlemitik adamn arabasna sulu boya srd diye bir kamyon sopa yemiti akacnn biri , bunun tutkalla yapldgn dnemiyorum bile :D :D

Trkiye iin erken bir uygulama bence... Daha insanlar trafikte birbirlerine yol verme gibi sebebleri bile konuarak halledemekleri iin byle stickerl felan sosyal mesajlar iin ok erken... :cool:

Quantum
02-03-2013, 02:41
ne kadar ge, o kadar kt.. kangren olmu her yer zaten.. kkten kes bitsin gitsin..
ok destekliyorum byle eyleri..
ama byle adamn karsna dikilmeyeceksin.
yaptr, git.. onu skmek iin adam sanayiye falan gitsin hatta..

internette byle bir ey grmtm satyorlard hatta ingiltere kaynakl bir site sanyorum.
sticker falan deil ama.. baya pleksi gibi bir ey ama renkli.. 50cm x 50cm llerinde.. yle bir tutkalla yaptryor ki, skemiyor adam.. direkt n cam deitirmek zorunda kalyor..

byle bir eyden bahsediyorum.. kz gibi yolun ortasna arabasn koyup gidenlere bu mstehak..

aTaBeY
02-03-2013, 03:08
Valla bende btn videolar izledim hastas oldum alkanlk yapt :) hakllar aslnda polis vs. diyorsunuzda bazen polisede sylyor adamlar iplemiyor polis bile karmyor ocuklarda kendi adaletini datyor. Ha dayak yerlermi yerler :) o kesin bence hatta bazen yedikleri halde ses etmiyorlar ama bazende bildiin ara sahibine ullanyorlar. Son olarak bunu trkiyede yapmaya kimsenin bz yemez ya Body iiyle ilgilenen 10 kii falan kacak yapacaak ki onlar bile ezecek adam kar bizim trklerden , yada bizde byle eyler hayal :)

TGY
02-03-2013, 06:08
2.video moskova nin en islek caddelerinden kievskaya da alisveris merkezinin onu ciddi kalabalik olan bir yer, park edicek yer yok ama orada yaya akisini engelleyecek bir durumda yok cunku yaninda en az 4 metre daha yurume yolu var tek sikinti karsidan karsiya gecmek isterseniz arabalarin arasindan gecmeniz lazimki yaya yolunun haricinde insan karsiya gecemez 8 serit yolda (yeltenen bile olmaz)...su yaptiklari sacmaliktan baska birsey degil, herseyleri anormal olan ruslar icin hic degil.

ahk
02-03-2013, 10:06
hikimse kendini polis yerine koyamaz eer koyuyorsa su iliyordur. Herkes kafasna gre adaletini keserse dzen diye biey kalmaz. Sadece uyar ksmnda kalsalar ya da kardan tepki geldii an ekilseler daha mantkl olurdu...
ok gzel yapmlar keke burda da organize olsalar zrl park yerlerine park eden beyin zrllere orann bedensel engelliler iin olduunu anlatsalar..... Videolarn bazlarnda ingilizce altyaz mevcut.

Vtec_2
02-03-2013, 10:27
Deli cesareti. 3-5 gnlne gittim fakat arkadas her arac sahbm yannda silah tar. Elemanlarda y g.t varm.

kickbuttowski
03-03-2013, 02:52
Vb-tOPrYsTU

Putin amcaya da gstermi bizimkiler vidyoyu.. Aferin almlar :D

_sinan_
03-03-2013, 03:34
nezamandr aklmda konusunu amak. takipdeyim kendilerini, polis u bu farketmiyo putin'in korumalarna veya silah karmalarna ramen hakeden herkeze yapttryorlar, takdir de ediyorum , neredeyse btn videolar izledim kanalda olmayan videolar var toplamda neredeyse yzlerce.. aradan semece olanlar koyacam buraya ayrca gerekli bi hareket olduunu ve Tkrkiye'de de benzerinin olabiliceini dndm fakat sonradan Trk halknn hereye seyirci kaldn dndm videolar. Hepsini in yarn seip koyacam..

dipnpot olsun , stickerde 'Bana tkrn k ben istediim heryere parkediyorum.' yazyor..

ALPER-VNS
03-03-2013, 04:02
rusya da ne zenginlemi ya, biz de mi bi komunizme geip geri gelsek

Skyhawk34
03-03-2013, 06:45
bu ruslar harbi tehlikeli davay davay diyor ya 2. videoda oras sperdi :D tabi gelemiyorlar elde alet edevat olunca :D

corrado
03-03-2013, 09:07
Road Rage Russians Settle Dispute with a Bat and Hatchet - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=yu2_h7xwCLE)

rusya ve yol kavgalar denince aklma hep bu video gelir.
daha niceleri de ytpte mevcut.

genlerin eylemi de mantkl

ALIKAN
03-03-2013, 09:23
genler bela aryorlar resmen....gzel paylam