PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : evimin onune birakilan yawru :)

PoWDeR!
02-03-2013, 19:37
selamlar..

bugun sabah apt onune buzusmus golden yawrumuz oldu..

cevreye baya bir sordum ama kimseden ses cikmadi..

tir tir titriyordu.. ben de kaptigim gibi direkt veterinere goturdum..

max 2-2.5 aylik.. karnesini asilarini falan yaptirdim..

mamasini kaplarini tarak sampuan tasma vs falan herseyini aldim..

simdi buyuk sorun ben buna nasil bakicam :)
kopek bakmak buyuk sorumluluk ister bende o sorumluluk varmi bilemiyorum.. ama dunyalar tatlisi rengi sampanya rengi..

Allah yardimcim olsun diyelim..

http://imageshack.us/a/img401/9072/20130302214323.jpg
http://imageshack.us/a/img405/3193/20130302214315.jpg
http://imageshack.us/a/img688/1756/20130302202359.jpg
http://imageshack.us/a/img850/2492/20130302200019.jpg
http://imageshack.us/a/img845/7573/20130302200012.jpg
http://imageshack.us/a/img542/2492/20130302200019.jpg

2 Dakikalık video cektim

https://www.youtube.com/watch?v=igw3t93csD4

mechanic
02-03-2013, 19:40
amin10krktr

GC8 GT
02-03-2013, 19:41
Bi resim olaydı iyiyd i:)

levent
02-03-2013, 19:44
maşallah diyelim kolay gelsin, bence içten istedikten sonra bakılır zaten temel şeyleri yapmışsınız :)

FuatAyral
02-03-2013, 19:46
Bakmaya başlamışınız bile kolay gelsin mutluluklar :) GC8 GT'ye katılıyorum bi resim fena olmaz :)

PoWDeR!
02-03-2013, 19:47
resimleri bi kac dk sonra yuklicem.

haliyi falan kaldirdim suan yatak yapmaya calisiyorum :)

isim bittikten sonra pcden yuklerim..

bu arada yawrumuz disi ama daga isim dusunmedim :)

onerilere acigim

rekord2000
02-03-2013, 19:48
He ya bi resim olaydi iyiydi hakaten:) o diil tuvalet egitimine baslayin derim ben, zira bi yere verilmeye kiyilmazda onu simdi:)

B.Koçer
02-03-2013, 19:54
İyilik yapmıssınız ne güzel Allah yardımcınız olsun bakamazsanızda buradan sahiplendirin derim :)

akıncı
02-03-2013, 19:57
[QUOTE=FuatAyral;6671720]Bakmaya başlamışınız bile kolay gelsin mutluluklar :) GC8 GT'ye katılıyorum bi resim

fena olmaz

arkadaşa katılıyorum, buyudukce ondan kopamıcaksınız

uqur
02-03-2013, 19:59
allah yardımızcınız olsun bunda da vardır hayır çok tatlı tatlıdır ve akıllıdır golden lar çocuğunuz gibi olacak :D

sasuuke
02-03-2013, 20:12
Çok duyarlı bir hareket yapmışsınız.Köpeğin resimlerini de yüklemenizi bekliyorum

levent
02-03-2013, 20:15
isimler için kaynak olsun, seç beğen tak :D

link (http://www.bilgiara.com/kopek-bakimi/miif-disi-kopek-isimleri.html)

PoWDeR!
02-03-2013, 21:24
2 dakikalık video çektim yükleniyor

GÖKTÜRK
02-03-2013, 21:26
Allah yardımcınız olsun. İsim olarak Olgayı önerebilirim benim k9-rot kırması bi dişim vardı adı olgaydı :D

EREN34
02-03-2013, 21:28
O tatlilikla bence o kendine baktirtir bir sekilde:)

İsmi Doğa olsun bence

MuraTeg
02-03-2013, 21:30
Bırakma bırakma, zaten 1 hafta kalsın senle bırakamazsın :) Golden zor bır kopek degıl, anadolu yakasında ısen yardımcı olurum egıtımınde vs vs :)

PoWDeR!
02-03-2013, 21:34
Bırakma bırakma, zaten 1 hafta kalsın senle bırakamazsın :) Golden zor bır kopek degıl, anadolu yakasında ısen yardımcı olurum egıtımınde vs vs :)

Beşiktaşta oturuyordum evlenince Mecidiyeköy'e taşındım :)

daha bismillah 2 kere kaka yaptı :) 3-4 kere de işedi :) biran önce WC eğitimini vermek gerekiyor :)

Tuncer M.
02-03-2013, 21:36
Çok güzel yahu. :)

5500
02-03-2013, 21:38
bence bakmalısınız :)

tdipower
02-03-2013, 21:40
maşallah çok tatlı :)

PoWDeR!
02-03-2013, 21:41
bence bakmalısınız :)

inanır mısın ben de cok istiyorum ama ama amaaaa :)

eşimde çok beğendi köpeği, o da kalsın diyor ama hep bu boyda kalmıyorlar.. şuanki hala çok tatlı geliyor.. Köpek bakmak büyük sorumluluk ister maddi yönden demiyorum zaman yönünden.. Ben ve eşim bu sorumluluğa şuan için sahip değiliz :D

EmreS13
02-03-2013, 21:42
Eğer evinizde bakma şansınız varsa bence bırakmayın derim.
Bir hayvansever olarak gösterdiğiniz bu özeni ayrıyetten tebrik ederim. :)
İsim olarakta siz bulduğunuz için şanslı olabilir :)

bykral
02-03-2013, 21:49
Çook tatlıymış gerçekten :)

EMRE KAAN
02-03-2013, 21:50
taktir edilicek bi iş yapmışsınız :)

ANIL ERCAN
02-03-2013, 21:52
Hay maaşallah Çok tatlı yavru resimlerden gördgüm kadarıyla Safkan, Eğer safkan'sa Çok para kazandırabilir bu köpek size :) Eğitirseniz Çok iyi dost olur size bizim Mahalede havuç isminde var Safkan golden 2 yasında Sahibi Agzına para verip, Bakkala gazete almaya fırına Ekmek almaya yolluyor yemin ederim :)

PoWDeR!
02-03-2013, 21:56
Hay maaşallah Çok tatlı yavru resimlerden gördgüm kadarıyla Safkan, Eğer safkan'sa Çok para kazandırabilir bu köpek size :) Eğitirseniz Çok iyi dost olur size bizim Mahalede havuç isminde var Safkan golden 2 yasında Sahibi Agzına para verip, Bakkala gazete almaya fırına Ekmek almaya yolluyor yemin ederim :)

zaten bakınca direkt saf olduğu anlaşılıyor ama veterinere üstüne basa basa sordum o da onayladı Kesinlikle safkan dedi.. yalnız ben bu işin ticaretini istemiyorum :) hamd olsun yeteceği kadar para kazanıyoruz. Bakmasına bakarım da zaman olacak mı ? hem ona hem de bize eziyet etmeyelim

ANIL ERCAN
02-03-2013, 22:09
zaten bakınca direkt saf olduğu anlaşılıyor ama veterinere üstüne basa basa sordum o da onayladı Kesinlikle safkan dedi.. yalnız ben bu işin ticaretini istemiyorum :) hamd olsun yeteceği kadar para kazanıyoruz. Bakmasına bakarım da zaman olacak mı ? hem ona hem de bize eziyet etmeyelim

Bi yavrusu nerden baksanız 1 1.5 milyar civarı Bu Golden'ların(Safkansa tabi), Ticarete dökseniz gerçekten Ciddi para kazanırsın Abi :) Ama madem Dökmem Diyorsun Çok kolay egitilebilen Bir köpek, Lakin biraz dominant olman lazım :) Ama egittim mi Evde Çoluk cocuk varsa Kücük sırtına Alıp gezdirir, Ağzına para vererek Bakkala Fırına Alışverişe Yollayabilirsin Akılda Alman kurdu 1 bu 2. :):)

Firat.M3
02-03-2013, 22:09
ben de yeni başladım golden'ımla serüvene. şuanda 4.5 aylık. kesinlikle bakmalısın. evin içinde sinirlenemiyosun bile. ciddi neşe kaynağı. yalnız 4 aydan sonra çok hareketlenip oyun oynamak için can atıyor. :)

bir ömür mutluluklar diliyoruz :D

PoWDeR!
02-03-2013, 22:14
ben de yeni başladım golden'ımla serüvene. şuanda 4.5 aylık. kesinlikle bakmalısın. evin içinde sinirlenemiyosun bile. ciddi neşe kaynağı. yalnız 4 aydan sonra çok hareketlenip oyun oynamak için can atıyor. :)

bir ömür mutluluklar diliyoruz :D

ALLAH ona uzun ömür versin de şimdilik beraberiz :) bir ömür mutluluk dilemeyinnn korkutmayın beniiii :)

BuRaK_eFe
02-03-2013, 22:16
şansa bak ne tatlı bi hayvan :D noel babadan bile şüphelenebilirsin

denizalpakinci
02-03-2013, 22:32
Çok sevimli.Bence de bakmalısınız :):)

kelalper
02-03-2013, 22:38
ben isiririm onu yaaa. cok tatli masallah. ileride yavrusuna talibim.

Mr.K
02-03-2013, 22:42

eşimde çok beğendi köpeği, o da kalsın diyor ama hep bu boyda kalmıyorlar.. şuanki hala çok tatlı geliyor.. Köpek bakmak büyük sorumluluk ister maddi yönden demiyorum zaman yönünden.. Ben ve eşim bu sorumluluğa şuan için sahip değiliz :D

Sen zaten bakıcaksın bu köpeğe hiç ilerisini düşünme :) hanım evde halıları kaldırtcak,sen gidicen tarak oyuncak yem mama vs alcaksın.Şuan aynı evde yaşıcaksınız.Foto cekcen heycanla video cekcen vs.Sonra geçipte büyücek hep bu boy kalmicak vs diceksin:D

Sana birşey söyliyim,aylık foto çek:) Onun harici aynı ortamda kaldıgın sürekli gördüğün için büyüdüğünü farketmiceksin zaten :D Bi bakmışsın dana kadar olmuş(kaba tabirle) :D

kısacası sokaktan alıp eve getirip bu kadar hengameye karşı koyduysan ,internet büyük nimet eğitmen sitelerinde anlatımlı videolar vs var neler yapılması lazım tarzında onları izleyerek başla işe.

sakın el kaldırma,vurma,herhangi bir cisimle korkutma(kin besler,sen yokken parçalar'gazete,terlik,dergi'vs gibi) wc eğitimi sevgiyle olursa cok daha kolay alışır.
Kızma demıyorm tabi ki kızıcaksın ama vurma sakın.

Çokta bişey demeye gerek yok bebek bakıcısısın bundan sonra bilgin olsun .İşte o kadar:D

Adı ' Şans ' olsun.
sana da hayırlı olsun :D

turbo&quattro
02-03-2013, 22:47
Onur'a +1903 olsun :)

4TheReveNqe
02-03-2013, 23:30
daha once golden beslemıs bırı olarak bu cıns gercekten cok duygusal bı varlık.. dusunun mesela kendinizi? cevrenizde var gunde 20-25 kısıyle muhabbet edıyoruz vakıt gecırıyoruz ama o hayvan butun gun aklında sadece sahıbını dusunuyor sadece 1 kısıyı :) ona gereklı ılgıyı gostermezsenız cok cabuk pskolojisi bozulabiliyor bole duygusal trıpcan bı hayvan ıste :) ayrıca mınıkken bu kadar sırın gozuken bu afacanlar ozellıkle 4-5 aylıkken yerınde durmaz sureklı oyunlar kosmak gezmek vs vs ve tek kotu yanı ılerde aşırı derecede tüy dökmesi.. evde alerjık astımlı bırı varsa tavsıye etmıyorum.. tuvalet egitiminede simdiden baslayın yoksa ilerde işiniz cok zor :)

FAGE12
02-03-2013, 23:33
Belkı esınız bu surecte bıraz sınırlenebılır tuvalet ınden dolayı oda zaten zamanla sızı dınleyecektır alısacaktır tuvalete de hadı hayırlı ugurlu olsun dısı mı erkek mı :)

İbrahim33
02-03-2013, 23:43

İnsan evladısın vallahi...Köpekte çok tatlı maşallah...Bağımlılık yapar golden :)

mmtrıza
03-03-2013, 00:23
valla usta sen zaten bulur bulmaz çoğu kimsenin yapamayacağını yapmışsın veteriner alışveriş vs vs çoğu köpek besliyorum diyenler bile yapmıyor bunu siz bırakamazsınız onu biraz eğitim ile ailenizin ferdi olur :D

mmtrıza
03-03-2013, 00:25
Belkı esınız bu surecte bıraz sınırlenebılır tuvalet ınden dolayı oda zaten zamanla sızı dınleyecektır alısacaktır tuvalete de hadı hayırlı ugurlu olsun dısı mı erkek mı :)

dişiymiş...

streetracer_nos
03-03-2013, 00:25
ufaklık yuvasını baya sevmiş gibi gözüküyor:)

overblack
03-03-2013, 00:28
Çok tatlı gerçekten.Ama evde golden bakmak biraz zor.ciddi anlamda tüy dökme sıkıntısı var.yani evdeki bayanlar biraz titizse çok tartışma çıkabilir.yinede kolay gelsin.

exvitermini
03-03-2013, 00:29
maşallah çok tatlıymış bencede bakabilme durumunuz varsa bakın.hep bi dişi golden ım olsun isterdim ismide hazırdı ''SİLVİA'' evin durumundan dolayı alamadım.beğenirseniz silvia olabilir :)

Pug67
03-03-2013, 00:38
cok tatlı masallah... :)

Kutluhan
03-03-2013, 00:46
Tipee bak ya :D çok şanslı köpek geleceği kapıyı iyi biliyormuş :) hayırlı olsun artık aileniz biraz daha büyümüş oldu ne mutlu size:)

ANIL ERCAN
03-03-2013, 00:58
Evde beslencek En ideal Köpeklerden Biri gerçekten Çok sanslısın abi :) Köpek beslemek isteyen Arkadaslara tavsiyem Kesinlikle Evde Sibirya Kurdu beslemeyin, yanlız kaldıgında Çok fena uluyor ve ağlıyor. Yani komsularla Papaz olabilirsiniz..

PoWDeR!
03-03-2013, 07:46
walla zor gözüküyor.. şuan kaldığı yer perişan :)

bir de birşey sormak istiyorum.. Kakasını yaptı 10/1 ini yedi.. yani kucuk bişi attı agzına yetişemedim.. bu ne demek oluyor ? bundan nası vazgecircem ? kakasını göstererek kızdım sert bir şekilde yere yattı öyle kaldı

çok kızdım.. zaten evi mayın tarlasına cevirmiş :D

HondatugraL
03-03-2013, 08:17
Amaaaannnn ne şirinnn. Bakarsın ya bi yerden sonra evlat gibi olur çok guzel bişey yapmışsınız :)

Emre Ekrem
03-03-2013, 08:36
Bakımı zor değil ki, ilgi ister, sevgi ister, sonsuz sadakatle bağlanır hepsi bu :) umarım güzel bir dostluk başlar ve bir daha hayal.kırıklığına uğramaz yavru

PoWDeR!
03-03-2013, 10:33

rekord2000
03-03-2013, 10:43
Yahu cokta sirinmis namussuz:) sampuanini falan alip bi yikasaydiniz hemen, patiler falan baya kirli gorukuyo:) cook guzel kopek yaa:) hadi bakalim aile genisledi bu andan sonra:)

PoWDeR!
03-03-2013, 10:47
Yahu cokta sirinmis namussuz:) sampuanini falan alip bi yikasaydiniz hemen, patiler falan baya kirli gorukuyo:) cook guzel kopek yaa:) hadi bakalim aile genisledi bu andan sonra:)

Şampuanını aldım fakat şimdi yıkamayın dediler bi kaç arkadaşta söyledi yıkama şimdi dedi ben de yıkamıyorum.. patileri kirli evet :D zilli yerinde durmuyor ki :D

PoWDeR!
03-03-2013, 10:49
Bir de abilerim arkadaşlarım sizlere birşey sormak istiyorum..

Bugun sabah kakasını yaptı ve 10/1 ini agzına attı yedi.. bu ne demek oluyor ? nasıl engellerim bunu ? çok kızdım..

bana bi taktik verseniz ?

Veteriner mama kabını hiç boş bırakma dedi yemeği önünde ama o haraketi uyuz etti beni..

Benim bildiğim aç kalınca kendi kakasını yermiş ama ne bileyim uyuz oldum.

wiesmann
03-03-2013, 11:15
gecen senelerde ablamlarda vardı bıtane golden aılevı sebeplerden dolayı vermek zorunda kaldık kopekle gecırdıgım 4 saat acaıp keyıflıydı bırakma sakın cok ararsın emın ol..

Arenimo
03-03-2013, 11:22
Asla vaz gecme asla o sorumlulugu zaten bakarken ediniyosun

MuraTeg
03-03-2013, 11:45
Kakasını yiyebilir genelde yavru köpekler yapıyor. Sebebi ise zamanında aç kalıp ona yönlenebiliyor ve bu alıskanlıgı zor unutuyor. Benım sıpa da yapıyodu arada :)
Veterıner nasıl maması önünde kalsın dedi anlamadım. Mamaya ufaktan süt yada su karıştır yumuşasın öyle yesin. yemediği an kaldır yoksa alışkanlık yapar, elinle falan vermeye calısma. 1 2 ac kalır yer onu dayanamaz. Proplan yada Hills kullan başkasına yönelme suanlık. Extradan 1 yaşına kadar fazla egzama sorunu ortaya cıkmayacagı ıcın haftada bir cıg yumurta verebılırsın kabuklarıyla. Abartmadan ama. kabukların zararı olmaz kalsiyum deposudur. içine yeiş biber domates vs vs katabilirsin yararlı olur. Tüy dökümü için ise sarımsak verebilirsin haftaada bir yada eczaneden balık yağı kapsülü alabilirsin 14 liramı ne. 2 ay gider 2 günde bir verdiğin zaman baya önlüyor. Zaten 1 yaşına kadar baya tüy değişterecek. yeri geldiğinde 2 3 avuc tüy bulacaksın evde :) Bol bol tara günde 2 kere tarasan yeter. Aşıları bitmeden de yıkama. 3. ayın sonunda bitiyor aşıları. Bebekler için kullanılan katkısız ıslak mendıllerle sılebılırsın. Patilerini de pis bırakma daıma kontrol et :)
Tuvalet alışkanlıgını minimum 5-6 aylık oldugunda alısır. Uyandıgında, koşturdugunda cok yoruldugunde yemegını yedıkten hemen sonra yaparlar. Alışana kadar bu dedıgım seylerden sonra cıkarırsan dısarı alısır. Her tuvaletı yaptıgında ödülü ver sev baya :) Buna dikkat etmelisin. şuan kızsanda etsende boş tutamazlar. 6.aya geldıgınde max tutacagı saat 8 dir. 11.aya kadar falan gunde 3 defa cıkarmak zorunda kalabılırsın. yine 1 yaşına kadar arada kaçırabilir dişi sonuçta. vede sana tavsiyem kısırlaştır :) İlk dönemi acaip kanlı oluyor ugrasamazsın ayar olursun. Hele ki evlisin yenge çıldırır evi o halde görürse :)
Eğer ikinizde çalışıyorsanız evde oldugunuz zaman tek odaya bırakın komple gazeteyle kapatın odayı sürekli azaltın. Tek odaya koy diye dedıgım bıyere gıttıgınde eve mısafır geldıgınde dışarı cıkmak ıstemesın havlamasın zırlamasın. Ben öyle yaptım cok rahatım. ilk günler havladı zırladı ama kucuktu fazla duyulmadı alıştı. Şimdi ortama ayak uyduruyor.
Benım kızda 1 yaşında şuan dana resmen. Sözün kısası köpek bakmak zor iştir heleki 1 yaşına kadar ama sonrası cok rahattır. baya baya şey öğrendim sayesinde, eve geldıgınde senı karsılar mutlu eder , masrafı coktur, tatiliini gezmelerini engeller :) ciddi sabır işi. Eğer sormak istedğin birşey olursa özelden mesaj atabilirsin. Şimdilik bunlar yeter sanıyorum. iyi bak ona :)

rekord2000
03-03-2013, 12:41
#56 = duayen:D

cKatmer
03-03-2013, 12:54
Maşallah ya çok tatli benim niye kapimin onune kimse golden birakmiyo arkadaş :D

doush
03-03-2013, 13:01
Kedi iyidir kedi :D

PoWDeR!
03-03-2013, 13:22
Maşallah ya çok tatli benim niye kapimin onune kimse golden birakmiyo arkadaş :D

adres ver hemen kapının önüne bırakabilirim :D

MuraTeg
03-03-2013, 13:33
#56 = duayen:D

hahaha valla zor iş ya sinir eder adamı :D Bana böyle öğüt veren olmamıştı çok iyi anlıyorum onu umarım başa çıkar sabırlıdır :)

|KaAn|
03-03-2013, 13:39
O size çoktan alışmış görünüyor.
Biraz sabır ile evde sıkılcak zamanınız olmayacaktır :)
Allah neşenizi bozmasın Tanrı misafiri ile.

arfy
03-03-2013, 13:46
hayvanlara insanlara baktığımdan daha duygusal bakarım herzaman ... garibim konuşamaz ki derdini anlatsın.. en çok üzüldüğümde ordan oraya savrulmaları .. umarım bakabilirsiniz .. eğer yarın bigün bakamayacaksanız hemen birine teslim edin kesin bakabilicek ... alışmasın size iyice ..

63owen63
03-03-2013, 13:47
Allah muhabbetinizi arttırsın. Yenge zamanla alışır,sevdikce baglanır bırakamaz :)
Şuan yogunluktan dolayı cesaret edemiyorum,içim gidiyor yoksa... Belki de ben de bir yerlerde 'şans' ımı bekliyorumdur.

PoWDeR!
03-03-2013, 13:59
Allah muhabbetinizi arttırsın. Yenge zamanla alışır,sevdikce baglanır bırakamaz :)
Şuan yogunluktan dolayı cesaret edemiyorum,içim gidiyor yoksa... Belki de ben de bir yerlerde 'şans' ımı bekliyorumdur.

zehra ayağa kalkıp bi yere gidecegi zaman paçasını ısrıyor ( oyun amaçlı) ama zehra basıyor çığlığı :D bune ne oldu böyle yaa diyoo ne güzel uslu köpekti açılmaya başladı diyor :D ne kadar oyun oynamaya çalışıyor desemde anlatamıyorum :D

urukain
03-03-2013, 14:53
abi yerim ben bunu ya maşallah kerata, inşallah ömrünün sonuna kadar sizinle kalır, uymazsa en azından hep şimdik gibi şanslı ve sizin gibi iyi insanlarla birlikte olur...:)

Melih-Ö
03-03-2013, 14:56
Bizde de vardı yavrular malesef bakması zor oluyor. Kokusu zaten evi kaplıyor resmen, her yere işiyor sıçıyor falan aldığımız yere geri bırakmıştık uğraşamamıştık. Tatlısına çok tatlı ama bakımı zor bir hayvan golden hayırlısı olsun sizin içinde :)

ahmet3425
03-03-2013, 15:14
Kismen hachiko gibi bir hikaye:) hayvan guzel imkanin varsa bak yok yapamam diyosan hazir yawruyken sahiplendir.

Time-R
03-03-2013, 15:16
Masallah cok guzel bir golden, ben bulsam bakardim kesin

Thracian
03-03-2013, 15:20

Köpek bakmış biri olarak söyleyebileceğim söz, bu yazını okuyunca aklıma gelen ilk düşünce.

Her aile önce köpek bakmalı sonra cocuk yapmalı. Çok öğretici bir deneyim:icon_tup:

PoWDeR!
03-03-2013, 15:33
Kismen hachiko gibi bir hikaye:) hayvan guzel imkanin varsa bak yok yapamam diyosan hazir yawruyken sahiplendir.

ben de onu dusunuyorum ve ciddi bakacak birini ariyorum :)

Masallah cok guzel bir golden, ben bulsam bakardim kesin

sorun degil verebilirim :)

Köpek bakmış biri olarak söyleyebileceğim söz, bu yazını okuyunca aklıma gelen ilk düşünce.

Her aile önce köpek bakmalı sonra cocuk yapmalı. Çok öğretici bir deneyim:icon_tup:

suan icin cocugumuz yok.. yaklasik 1 yil daha dusunmuyoruz..

suan sahiplendirmenin tam aylari.. biraz daha buyurse hem ben ona hem de o bana baglanacak ve alisacak.. ama eziyet etnekten korkuyorum..

bakalim ariyoruz elbet birileri sesimizi duyar..

aldigima ve yaptigim isten hic pisman degilim.. yine olsa aysinini yapaarim.

PoWDeR!
03-03-2013, 22:55
cevrenize bir sorsaniz verebilecegimiz kimse var midir ?

Equinox
03-03-2013, 23:05
Bakamayacağınızı düşünüyorsanız en iyisi zaten sizin kadar iyi birine vermek bu yavruyu, siz zaten maksimum duyarlılığı göstermişsiniz. İçten tebrik ediyorum.

İnşallah forumdan biri alır ve bize nasıl büyüdüğünü gösterir ilerleyen zamanlarda.

Güncel tutalım madem bu konuyu bulunana kadar.

PoWDeR!
03-03-2013, 23:28
Bakamayacağınızı düşünüyorsanız en iyisi zaten sizin kadar iyi birine vermek bu yavruyu, siz zaten maksimum duyarlılığı göstermişsiniz. İçten tebrik ediyorum.

İnşallah forumdan biri alır ve bize nasıl büyüdüğünü gösterir ilerleyen zamanlarda.

Güncel tutalım madem bu konuyu bulunana kadar.

ismine hep candy olarak soyluyordu bi cok arkadasim ama adini sansli olarak karar verdim. ismi sansli..

bugun arabayi yikamak icin asagiya indim 10dk sonra esim (zehra'dan) telefon.. durmuyor bu cok agliyor cok havliyor diye ne yapcam ben dedi ? kucagina al sev dedim dinlemiyo dedi :)
arabayi sabunlu bi sekilde biraktim ciktim yukari aldim kucagima daha 1 kere havlamadi direkt uyudu..

sevimli mi sevimli boyle birsey yok.. asiri seviyorum.. ama ciddi bir zaman ayirmam gerekiyor bunuda ben simdilik yapamiyorum insallah Sanlimiz duzgun birine gider de arada bir goruruz..

cok isteyen varda ciddiler mi baska birsey icin mi istiyorlar tam emin degilim.. ciddi dusunen varsa gelsin evime cayimi, kahvemi icsin kararini versin.. yalniz arada bir gormek istiyorum nasil yasadigini gormek amacli..

dj_batukaan
03-03-2013, 23:47
Şu kadarını söyleyeyim, O hayvancık şuan size bağlanmış durumda taki karşılaştığınız ilk andan itibaren attığınız her adım onun hafızasında ve kendisi için yapılanları biliyor...

yani evet meşakatli olabilir zor süreçleri olabilir ama muhteşem varlıklardır.. eşinizle birlikte biraz gayret göstererek bir çok insandan daha iyi bakabilirsiniz ona
eğer imkanınız varsa eşiniz çok karşı değilse lütfen bırakmayın ve bu süreçi nasıl geçireceğinize eğitimlerini nasıl yapacağınıza bakın

PoWDeR!
04-03-2013, 12:29
20130304_125549.mp4 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=kQq9JnbTv-I)

20130304_125243.mp4 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=jfWBUXwjNmo)

20130303_120226.mp4 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=DK_z6Z3jJ7o)

muratburunce
04-03-2013, 16:26
tatlılığa bakarmısnız walla kendime bakmam ona bakarım :D

Quantum
04-03-2013, 18:54
kaka yeme olayı iki sebepten meydana gelir.
Birincisi vitamin eksikliği.. Kaka yemesini istemiyorsanız veterinerinizle görüşüp uygun vitamin takviyesi yapın.. (eğer böyle bir şeyden bahsetmiyorsa, o veterinere bir daha gitmeyin)

ikinci sebep ise psikolojik.
Yapmaması gereken bir yere kakasını yaparken çok kızdıysanız, kakasını yaptıktan sonra o hatasını ortadan kaldırmak, dolayısıyla azar işitmek istemeyeceği içindir.

Hangi sebepli olduğunu tespit edip ona göre önleminizi alın.

Maddi gücünüz ve en önemlisi zamanınız varsa, köpek bakmanın dilsiz ve yatalak hastadan farkı olmadığının bilincinde iseniz bu çocuğu bir yere vermeyin.. Kendi gelmiş Türk filmi gibi.. :)

Thracian
05-03-2013, 16:37
Yavruyla nasıl gidiyor işler ???

Göki,ZD
05-03-2013, 16:41
Ashley koy isim :D

arfy
05-03-2013, 16:49
4.sayfadaki videoları da izledim .. maşallah çok tatlı ve sakin bir yavruya benziyor .. profesyonel sayılmam ancak bu şekilde tuvalet eğitimi vermeniz zor gibi geldi .. sanırım evin girişi orası .. ve yerde gazeteler kapı arkasında kalıcak şekilde .. tabi yavru için çok az .. zorlanıcaksınız gibi ancak maddi ve zaman olarak vakit ayırırım derseniz bence hiç vermeyin .. muhtemelen şuan en büyük korkusu ya beni gene atarsalar ... ya bu sıcak yuva ve sahibi kaybedersemdir .. ondandır siz araba yıkamaya gittiğinizde huysuzlanması ..

PoWDeR!
05-03-2013, 16:55
Yavruyla nasıl gidiyor işler ???

İsminin ŞANSLI olmasına karar verdim.. Artık kızımızın adı ŞANSLI :)

Şimdilik ALLAH'a şükür iyi gidiyor..

Şanslı'mız uyuyor şuan çok yaramazlık yaptı koştu koştu yoruldu :)

4.sayfadaki videoları da izledim .. maşallah çok tatlı ve sakin bir yavruya benziyor .. profesyonel sayılmam ancak bu şekilde tuvalet eğitimi vermeniz zor gibi geldi .. sanırım evin girişi orası .. ve yerde gazeteler kapı arkasında kalıcak şekilde .. tabi yavru için çok az .. zorlanıcaksınız gibi ancak maddi ve zaman olarak vakit ayırırım derseniz bence hiç vermeyin .. muhtemelen şuan en büyük korkusu ya beni gene atarsalar ... ya bu sıcak yuva ve sahibi kaybedersemdir .. ondandır siz araba yıkamaya gittiğinizde huysuzlanması ..

Öncelikle teşekkür ederim. Tuvale eğitimini ufaktan vermeye çalışıyorum Google amca sagolsun.. :) zor zamanlarını geciriyor evde ben yokken ortalığı yıkıyor beni gördüğü zaman içini çekerek yatagına yatıyor uyuyor.. bazen ben de yatagına oturuyorum hiç sevmiyorum sadece oturuyorum hemen gelip kafasını kucagıma koyuyor zorla sevdiriyor kendini öyle mışıl mışıl uyuyor.. alıyorum telefonumu sigaramı yanında oturuyorum :)

arsenikli
05-03-2013, 17:00
golden çok ilgi alaka ister yanlız kalınca sıkılır uzun süre yanlız kalırsa eve zarar vermeye başlar yastıkları falan parçalar :D

PoWDeR!
05-03-2013, 17:11
Dün abimin yanına gittim ve onun da rott'u var.. İsmi de Rott :)
güzelce oynattık alışsın dedik.. inanılmaz korkuyordu ama şimdi baya baya alıştı.. daha da güzel olacak inşallah..
Saygılar

http://imageshack.us/a/img845/7537/veryseha.jpg
http://imageshack.us/a/img687/9724/dyhaduba.jpg
http://imageshack.us/a/img69/4222/3usytu4e.jpg
http://imageshack.us/a/img259/6060/y4ude6u5.jpg

Equinox
05-03-2013, 17:30
İşlerin iyi gitmesine çok sevindim, yazışınızdan bile ne kadar sevdiğiniz belli oluyor. Verme fikrinizi değiştirmiş gibi hissettim umarım doğru hissetmişimdir :D

Ayrıca size bi film öneriyim vaktiniz olursa izleyin, sonra isteseniz de bırakamazsınız Şans'ı.
Filmin adı Marley&Me

golden çok ilgi alaka ister yanlız kalınca sıkılır uzun süre yanlız kalırsa eve zarar vermeye başlar yastıkları falan parçalar :D

Hocam dur hemen bahsetme öyle şeylerden :)

mert_can 41
05-03-2013, 19:57
abi bencede kimseye vermeyin dediğinize göre size çok alışmış eğer siz de birine verirseniz piskoloji si çökebilir bizde evde terrier baktık 13 yıl tuvalet yerini öğretmiştik oraya yapıyodu sabah evde kimse olmazdı ben okulda annem babam işte olurdu giderken yemek verirdik akşam gelincede veriir dik sorun kalmazdı ortalıkta bir komşu dan bile şikayet getirmemişti yaramaz olmasına rağmen zaten sizde alışmışınız verseniz bile yokluğunu çok çekersiniz geçen yıl rot baktık evde 1 günlüğüne yavru sadece kucağımızda uyuyodu onu verince hala boşluktayız evde :)

kaanpoyrazoglu
05-03-2013, 21:29
Tam bende adı şanslı olsun diyecektimki siz koymuşsunuz zaten :D Maşallah çok şeker , çok zıpır bişey :)