PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 08 opel astra sedan enjoy 1.6 benzin otomatik

onurunal
06-03-2013, 16:09
karşılaştırmalar bölümüne açmıştım.. cevap alamadım... rağbet görmesi açısından buraya da açtım özür dileyerek.. gereksiz ya da fazla görülüp silinirse üzülürüm.. kendi detaylı araştırmamı yapacak gerçekten zamanım yok...

08 opel astra sedan enjoy 1.6 benzin otomatik
babama almayı düşünüyoruz daha doğrusu kendisi düşünüyor...
kendisi ehliyete arabaya anca heves etti
ehliyeti halletti sırada araba işi var
ve yukarda özelliklerini yazdığım bir aracı ciddi ciddi almayı düşünüyor..
kendisinin çok fazla bilgisi yok aynı şekilde benimde... sadece biraz çok yakar dedim... yaksın dedi...

araç hakkında iyi kötü yorumlar bekliyorum... alırken kullanırken nelere dikkat edilmeli.. kronikleri var mıdır ? alınır mı binilir mi vs. vs.

tecrübesi olanlar bilenler yorumlarınızı esirgemeyin

teşekkür ederim şimdiden..

saygılar selamlar tech ailesi...

Equinox
06-03-2013, 17:11
Geçen sene aldık bi tane 08 benzinli otomatik babama, o pek beğenmedi binemedi yıllardır düz vites kullanır verdiği garip tepkilerden filan pek hoşlanmadı. 40k km deydi bizdeki onun dışında hiçbi derdi olmaz. yakıt olarak düzüne göre biraz fazla yakar elbet ama sıkıntı yaratmaz.

Babanızın yeni ehliyet almış olduğunu hesaba katarsak bence memnun kalacaktır.

Kronik sorunu yok diyebilirim. Easytronic şanzımana dikkat etmek gerek ama. Çoğu enjoydur ama ben elegance yada bulabilirseniz cosmo öneririm, yarım deri koltuk bazılarında cid(renkli ekran) bile oluyor.

Sormak istediğiniz başka bişey varsa yardımcı olayım.

izmirlicem
06-03-2013, 18:59
2009 enjoy elegance easytronic var bende.94 binde şu an 0 aldım.tüpsüz kullanıyorum. motor ve şanzıman bende sıkıntı çıkarmadı çok gazlarım typer muamelesi fln :) 6500 ü görmediği gün yok neredeyse.sadece motor soğukken hiç zorlamadım.bakımlarını düzenli yaptırdım.tık demedi.baskı balata değişmedi hiç 94 bindir.halada sıkıntı yok.eğer sende çok gazlıosan ilk sahibi temiz kullandıysa sıkıntı çıkarmaz.sadece arkayı atma isteği var biraz, onuda gaza basarak dengeliyosun esp müdahale ediyor ztn. 0-100 denemelerinde 10.9 çıkardım 2 kişi %75 depoda dolu,bagajda yangın tüpü yedek lastik sökük değil vs.1 ile 2 vites güzel yürüyo 3 te artık biraz bitmeye başlıyo ***** 1.6. sport modunda azda olsa vites geçişleri yığılmasına sebeb oluyo yarı otomatik olduğu için. esp off olmuyo ve çekiş kontrölü kapanmıyordu çözümü var tech2 ile.güzel araba sizi üzmez yani kısacası.klimayı açınca yazın performans düşüyo yakıttta artıyo biraz :) yakıta gelince uzun yolda tek kişi 100 km de 4.4 L yakmışlığım var yol bilgisayarına göre 60-70 i geçmeden. uzun yolda 3 kişi bagajda igne gircek yer yok klima full açık 6.2 L 100 km ye 110 km hızla.şehir içi klima kapalı duruma göre 7 L-8 L sakin kullanım. :) sen sor ben söllim başkada eksik varsa aklıma gelmiyo başka :)

c20let
06-03-2013, 19:33
Easytronic şanzımandan şikayetçi olanını çok duyuyoruz. Manuel kullanıcısıyız sıfır aldık 2004 yılında 9. yılı hala bizde. 2008 modellerinde 115hp'lik bizdekine göre daha seri bi motor var (105 hp) Yakıtıda daha düştü yeni motorla birlikte diye biliyorum.

Şehir içi 7.5-8 lt şehir dışı 5.5-6 lt arası yakıt ortalaması var diyebilirim. Sakin kullanımlar için geçerli bu dediğim.

Kronik sıkıntısı 2008 modellerde yok benim bildiğim. Tavsiye ederim ama manuel'ini. Otomatik için cidden çok şikayetçi var eğer illa otomatik düşünülüyorsa başka markalara yönelmenizi tavsiye ederim.

onurunal
06-03-2013, 23:34
ancak bakabildim çok teşekkür ederim yorumlarınız için.. çok sağolun teker teker..
şanzuman biraz canımı sıkmadı değil..

düşündüğümüz 76 binde geçmişi temiz bir araç... sakin kullanılmış..

şanzumanın açabileceği olası masraf miktarı ne olabilir ki ?