PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul'da Civic'den anlayan yardım edebilecek...

vezyr
07-03-2013, 18:50
Merhaba arkadaşlar.

Antalya'da yaşıyorum. Kısmetse önümüzdeki hafta içi (salı/çarş. gibi) İstanbul'a 2000 model civarı bir Honda Civic satın almak için geleceğim. Ama hiç kimseyi tanımıyorum ve İstanbul'a daha önce hiç gelmedim. Araç Bahçelievlerde. Yakınlarda bulunan ve Civic'den anlayan, bana aracın durumu ile ilgili yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı? Yani önerebileceğiniz bir servis de olabilir ilgilenebilecek ve yakınlarda bulunan.

Neyse az çok derdimi anlatabildim sanırım. Yardımcı olabilecek kişilere şimdiden teşekkür ediyorum.

PiscocuK
07-03-2013, 19:23
0532 683 77 66 kaportacimda mekanik isleri yapan arkadasimda orada sana yardimci olur.yok yetkili servis dersen honda ceme yonlendiririm seni orada da tanidigim var

PiscocuK
07-03-2013, 19:24
Birde dusunursen arkadasimda bir civic var 98 ilk sahibi ben sayilirim oda ikinci sahibi full guvenlik paketli

vezyr
07-03-2013, 19:32
Aracı görebileceğim bir ilan linki falan varsa yazar mısın ?

PiscocuK
07-03-2013, 19:34
Henuz yok.ama hafta sonu resimlerini cekip ilan acmayi dusunuyor.sanada gonderirim resimeri istersen

vezyr
07-03-2013, 19:58
0532 683 77 66 kaportacimda mekanik isleri yapan arkadasimda orada sana yardimci olur.yok yetkili servis dersen honda ceme yonlendiririm seni orada da tanidigim var

Honda Cem'in yeri Bahçelievler ve Güngören'e yakın mıdır acaba?
Ama kaportacın ve motor ustan yetkili servisi aratmaz diyorsan senin önerine göre tercih edebilirim.

PiscocuK
07-03-2013, 20:17
Ustalarm iyidir yetkili servisi aratmazlar icin rahat olsun tercih senin

otomania
07-03-2013, 20:33
Honda Cem'in yeri Bahçelievler ve Güngören'e yakın mıdır acaba?
Ama kaportacın ve motor ustan yetkili servisi aratmaz diyorsan senin önerine göre tercih edebilirim.

honda cem cevizlibağda güngörene ve bahçelievlere fazla uzak değil yakın sayılır.

ENGean
07-03-2013, 22:19
honda cem expertız yapıyomu ya :S
b.evlere yakın olarak-honda cem ın hemen karsında star honda var. engının vasıtasyla gelıyorum dersen her turlu yardımcı olurlar.

birde begendıgın aracın lınkını atarsan bı bakalım.

anil_kus
07-03-2013, 23:47
b.evlerde tamir servis dükkanımız var kocasinan sanayide kendi yerimiz gelirseniz ilgilenirim eski hondacıyım :)

vezyr
08-03-2013, 17:11
Arkadaşlar yardımlarınız için öncelikle çok teşekkürler.
Bu gün ilanı yayınlanan bir araç bayağı kafama yattı. Ama İstanbul'da;
Şimdi 2 araç arasında kararsız kaldım. Biri 1,4 diğeri 1,6 bu arada :)

2 araca ait telefonda öğrenebildiklerimi aşağıda linklerle beraber yazıyorum.

Önerilere açığım...

İlana direk ulaşmak için ilan numaralarına tıklayabilirsiniz.
------------------------------------------------------------------

Sahibinden.com İlan no 114902427 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-essiz-sedan-114902427/detay/) - 2000 - 185k - Bordo/Kırmızı - 1,4is - ISTANBUL/ BAHÇELİEVLER
HASAR KAYDI: YOK
KLIMA: ÇALIŞIYOR
DEGISEN: YOK
TAVAN VE DIREK BOYASI: 2-3 PARÇADA LOKAL BOYA VAR
DIREK, PANEL VE SASELER: OYNAMA İŞLEM YOK.
MOTOR DURUMU: KM ORJ. MOTOR IYI DURUMDA
YAĞ SU EKSILTME: YOK
ORJ.FILTRE, YAY: ORJ. VAR
ORJ. JANT LASTIK: ORJ. JANTLAR VE KAPAKLAR VERILECEK
KRIKO, STEPNE, YEDEK ANAHTAR: VAR
DÖŞEMELER: SORUNSUZ, TEMIZ
BAGAJ İÇİ: ORJ.
MUZIK SISTEMI: PIONEER TEYP VE PIONEER KOLONLAR
ARAÇ ALTI, ÇÜRÜK, ÇARIK: YOK
BOYADA ÇİZİK, SÜRTÜK, DÖKÜK: YOK
İÇ PANELDE KIRIK, ÇALIŞMAYAN DÜĞME VS.: SAGLAM - ARKA CAM ÇALIŞMIYOR YAPTIRACAK.
LPG (SIRALI?): YOK
MUAYENE: 2012-12

------------------------------------------------------------------

İlan no: 117518350 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-jdm-stayle-farki-117518350/detay/) - 1999 - 138k km - Gri - 1,6ies - IZMIR/ KARŞIYAKA
HASAR KAYDI: YOK
KLIMA: FAAL
DEGISEN: SOFOR TARAFI KAPI SACI, SAĞ KAPI SACINDA DA İŞLEM VAR
TAVAN VE DIREK BOYASI: KOMPLE BOYALI
DIREK, PANEL VE SASELER: OYNAMA YOK.
MOTOR DURUMU: IYI, GIDER
ORJ.FILTRE, YAY: FILTRE VAR, COIL VAR
ORJ. JANT LASTIK: BELLI DEGIL
YAĞ SU EKSILTME: YOK.
KRIKO, STEPNE, YEDEK ANAHTAR: YOK
DÖŞEMELER: TEMIZ
ÇALIŞMAYAN BİR AKSAM (CAMLAR, AYNALAR VS.): YOK
BAGAJ İÇİ: TEMIZ
MUZIK SISTEMI: ALPINE TEYP, PIONEER MID + JBL MID
ARAÇ ALTI, ÇÜRÜK, ÇARIK: YOK
BOYADA ÇİZİK, SÜRTÜK, DÖKÜK: YOK
İÇ PANELDE KIRIK, ÇALIŞMAYAN DÜĞME VS.: YOK
LPG (SIRALI?): SIRALI SISTEM MARKA SORULMADI
MUAYENE: 2014-08

SOMEONESPECIAL
08-03-2013, 17:18
Bordo güzel duruyor. Ama gelmeden aracı bilen birilerinden teyit ettir. Mutlaka tanıyan çıkar forumdan.
Boşu boşuna o kadar yol gelme. Ya da tanıdık varsa senin yerine o götürsün baktırsın. Sonra sen gelirsin.

TameR
08-03-2013, 17:20
arkadaşım güngörendeyim ben ama araç hakkında blgim yok eğer aklımda soru işareti kalmasın diyorsan topkapı star hondaya yada florya radar hondaya götürebilirsin

VtecDream
08-03-2013, 17:27
ies düşünebilirsin bence 1.4 tatmin etmeyebilir :)

mmtrıza
08-03-2013, 17:31
1.4is için çok para bence izmirdekini değerlendirin önce onunda fiyatı uygun geldi gitmeden önce baktırmakta fayda var

PiscocuK
08-03-2013, 18:30
Ne amacla dusunuyorsunuz bilmiyorum ama ilk tercihiniz 1.6 olsun

sasuuke
08-03-2013, 18:35
Hocam fiyatları yüksek geldi ama piyasası da yükseldi baya.
1.4 alacağına 1.6 düşünmelisin.

vezyr
08-03-2013, 21:08
Arkadaşlar şimdi bir tanıdık İzmir'deki 1.6'nın kaput içi fotoğrafında sol taraftaki podyoda (aracın sağı) oynama var gibi dedi. İçime şüphe düşürdü. Fotoğraftan bakarak anlayabilir misiniz? Bu arada sahibiyle anlaştık. Ama gitmeden yorum yazarsanız sevinirim.

devil_berk22
08-03-2013, 21:33
expertiz yaptıracak yer bilmem ancak bu araçlar bu paraları haketmiyor o net belli.

ENGean
08-03-2013, 21:45
borduyu 2 gunde bır goruyorum nerdeyse, dıştan diri ve güzel duruyo. ama tabi tam olarak nedır ne degıldır bılemıyorum.

by_lucky
08-03-2013, 22:24
gene sene honda alacağım zaman bordo olan araca denk gelmiştim , geçen sene maltepe tarafındaydı ilanı vardı eski sahibi honda mutluhandan stock orj vaziyette alıp bu hale getirmişti, honda mutluhana sorabilirsin.

cerkez_kral
08-03-2013, 23:14
ben yerinde olsam bu paraları verdikten sonra beyaz 1.6 ies alırım iki araçta kafama yatmadı

vezyr
09-03-2013, 10:48
ben yerinde olsam bu paraları verdikten sonra beyaz 1.6 ies alırım iki araçta kafama yatmadı

Kafanıza yatmama nedeni renkleri mi?
Ancak bütçem 18.000 ile limitli.
İzmirdeki arkadaş oldukça zorlasa da 18000'e alacağımı düşünüyorum.

Bordo olan 17500 gibi alabilirim sanıyorum. Açıkcası bordo olan 1,4 olduğu için fiyat yüksek gibi. Gri olanda bir sorun yoksa eğer 1,6ies Güv.Paketli olduğu için bana normalmiş gibi geldi. Sonuçta coil, ufak tefek aksesuar falan da var.
Sade alsam ben de biraz para harcamak zorunda kalacağım görsel ekstralar için.
Biraz da öyle değerlendiriyorum. Ama araba alırken pek şansım yaver gitmiyor genelde benim. O yüzden bayağı bir kararsız kaldım şuan.

Çarşamba gününe uçak bileti aldım İzmir'e. Sabah 9 gibi ordayım.
İzmir'den bir kaç ilan daha ekleyip favorilere öyle gideceğim.
Orda olumsuz bir durum olursa şayet arabasız dönmek istemiyorum.

PiscocuK
09-03-2013, 23:00
http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/149589-1998-model-honda-civic-guvenlik-paketli.html

Bahsettigim aracin ilanini burada bulabilirsin

cerkez_kral
09-03-2013, 23:03
Kafanıza yatmama nedeni renkleri mi?
Ancak bütçem 18.000 ile limitli.
İzmirdeki arkadaş oldukça zorlasa da 18000'e alacağımı düşünüyorum.

Bordo olan 17500 gibi alabilirim sanıyorum. Açıkcası bordo olan 1,4 olduğu için fiyat yüksek gibi. Gri olanda bir sorun yoksa eğer 1,6ies Güv.Paketli olduğu için bana normalmiş gibi geldi. Sonuçta coil, ufak tefek aksesuar falan da var.
Sade alsam ben de biraz para harcamak zorunda kalacağım görsel ekstralar için.
Biraz da öyle değerlendiriyorum. Ama araba alırken pek şansım yaver gitmiyor genelde benim. O yüzden bayağı bir kararsız kaldım şuan.

Çarşamba gününe uçak bileti aldım İzmir'e. Sabah 9 gibi ordayım.
İzmir'den bir kaç ilan daha ekleyip favorilere öyle gideceğim.
Orda olumsuz bir durum olursa şayet arabasız dönmek istemiyorum.

araçta coil ve ufak tefek aksesuar var diye piyasanın 2 binlira üstüne arac alacaksan diyecek lafım yok hayırlısı olsun

vezyr
12-03-2013, 10:32
araçta coil ve ufak tefek aksesuar var diye piyasanın 2 binlira üstüne arac alacaksan diyecek lafım yok hayırlısı olsun

Bu noktada merak ediyorum, 15-16.000TL düzgün temiz bir 1,6i ES var mı Güv.Paketli, klimalı vs. bildiğiniz? Onu alalım varsa eğer. Aksesuarları yok sayalım.

Sabah İzmir'e gidiyorum hayırlısıyla. Şimdi yeni bir ilan daha buldum. Eğer İlk araç kafama yatmazsa bunu değerlendireceğim. O komple orijinal bir araç. Güvenlik paket değil. 18500 de fiyat istiyor.

vezyr
12-03-2013, 10:40
http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/149589-1998-model-honda-civic-guvenlik-paketli.html

Bahsettigim aracin ilanini burada bulabilirsin

Teşekkür ederim, ilanınızı inceledim. Güzel araç. Lakin renk olarak çok koyu. Kırmızı bir nebze de bu araçtaki bordo renk, otomatik vites olması ve makyajsız kasa olması nedeniyle model yılı bana biraz uzak duruyor. :(
İyi araba, iyi para ancak fiyatta biraz yüksek gibi :beuj:

PiscocuK
12-03-2013, 10:45
Teşekkür ederim, ilanınızı inceledim. Güzel araç. Lakin renk olarak çok koyu. Kırmızı bir nebze de bu araçtaki bordo renk ve model yılı bana biraz uzak duruyor. Makyajsız kasa olması nedeniyle. :(
İyi araba, iyi para ancak fiyatta biraz yüksek gibi :beuj:

İyi araba diye bir iddamız yok daha iyileride var piyasada ama ilk sahibi teyzem ikinci sahibi ben üçüncü sahibi arkadaşım ki arkadaşımda yaklaşık 2 aydır var..ben orjinal olarak 18.000 tl ye kendisine sattım oda üzerindeki ekstraları koydu bu parayı istiyor.haftasonuna kadar rezerv edildi kısmet tabi