PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : astra gtc 2.0 turbo performans???

UĞUR YUMAK
09-03-2013, 18:48
kuzenime gtc 2.0 turbo almayı düşünüyoruz. bir tanesini test ettik. mevcutta 200hp olarak geçen araba hiç 200hp gibi yürümüyordu. 200hp olarak type r ile kıyasladığımda çok hantaldı. bu gtcler böyle mi oluyor. opelci arkadaşlardan konu ile ilgili yardımlarını bekliyorum.

levent
09-03-2013, 19:10
http://www.techturkey.com/forum/members/456-gorkem.html , Görkem abide var, bir kaç deneme videosu da vardı nasıl gittiği hakkında yardımcı olacaktır :)

hatta edit:

http://www.techturkey.com/forum/videolar/140940-astra-gtc-20t-vs-astra-gtc-20t-roll-ankara.html

OBAN
09-03-2013, 19:26
Typer ile kıyaslaman yanlış, typerin specleri nedir hadi onu geçtim stock bile olsa atmosferik tayyar.

Sert@ç
09-03-2013, 21:52
Astra yerine leon fr bakim ciddi kalite farki var

BravoHGT86
09-03-2013, 23:43
Baktığınız araçta problem olabilir.Standart olarak Typer kadar yurumesede hantal denilecek bir araba degil. Bir kaç degisiklede feh Typer kadar gider.

16EC813
10-03-2013, 00:18
http://www.techturkey.com/forum/videolar/145936-black-gtc-vs-semii-rocco.html
http://www.techturkey.com/forum/karsilastirmalar/129639-gtc-16-t-vs-fn2-type-r.html

kelalper
10-03-2013, 00:19
Type r dan daha agir ama kotu bir araba degil. Intercooler filtre downpipe egzost ve yazilimla cok iyi olur arabanin kondusyonu yerindeyse.

-CGR-
10-03-2013, 00:27
Opelin GTC-OPC leri dahi beklenen kadar yürüyemiyor...
200hp lik bir araç gibi gitmeme nedeni çok büyük ihtimal baktığınız araçtaki bi eksik sorun yada yıpranmadan kaynaklıdır ancak dediğim gibi 200HP bir opel çoğu 200HP selefindeki araçlara geçilebiliyor...

Fiyat Aralığı , Araçtan Beklenti , Zevkiniz Ne Yönde Olduğu Gibi Bilgilere Vakıf Değilim Fakat Kendim 2. Kez Tercih Ettiğim Megane RS lere Yönelebilirsini 30-35bin Civarına Çok Çok İyi Yürüyen Araçlara Sahip Olabilirsiniz ki Yol Tutuş Frenaj vb. Şeylerden Bahsetmeyelim Bile :)

Ama Astra GTC Düşünüyorsanızda İlla ki Dikkatli bir Seçim Yapıp Ufak Dokunuşlar İle Zevkli Hale Getirilebilir Kolay Gelsin :)

Görkem
10-03-2013, 12:34
kuzenime gtc 2.0 turbo almayı düşünüyoruz. bir tanesini test ettik. mevcutta 200hp olarak geçen araba hiç 200hp gibi yürümüyordu. 200hp olarak type r ile kıyasladığımda çok hantaldı. bu gtcler böyle mi oluyor. opelci arkadaşlardan konu ile ilgili yardımlarını bekliyorum.

elimden geldiğince sorularınıza yardımcı olmaya çalışırım tabiki,,yukarda Leventin bahsettiği araç benim

bahsettiğiniz gibi ise bence büyük ihtimal baktığınız arabada bi sıkıntı vardır,,,çünkü tam tersi bence gtc 2.0t ler 200bg den daha güçlü izlenimi uyandırıyor ,,çünkü hem güzel oranlı bir şanzımanı hemde güzel bi tork bandı var ;)

typer hızı daha çok hissettiren bir araba bide üstüne filitre egzoz gibi eklerde mevcut olunca hissiyat bam başka standart sessiz sakin bi turbo arabaya göre tabiki :)

daha aracım çok yeni iken yaptığımız bi kaç denemede bu konuda mevcut ;)

http://www.techturkey.com/forum/videolar/135009-kuk-ibiza-cupra-polo-gti-revo-scircocco-astra-gtc-turbo-mini-jcw.html

Typer ile kıyaslaman yanlış, typerin specleri nedir hadi onu geçtim stock bile olsa atmosferik tayyar.

typer la kıyaslamak neden yanlış ikiside aynı sınıf ve yakın fiyatlı araçlar,,stock bile olsa atmosferik olması sizce bi avantaj mı typer için :soru:

leon fr la astra arasında kalite farkı var evet ama tam tersi astra çok daha kaliteli :)

Baktığınız araçta problem olabilir.Standart olarak Typer kadar yurumesede hantal denilecek bir araba degil. Bir kaç degisiklede feh Typer kadar gider.

dediğim gibi yüksek ihtimal var bi sıkıntısı arkadaşın baktığı aracın ,,,bence standart olarak typer la gtc arasında pek bi fark yok performans olarak :icon_tup:

http://www.techturkey.com/forum/videolar/145936-black-gtc-vs-semii-rocco.html
http://www.techturkey.com/forum/karsilastirmalar/129639-gtc-16-t-vs-fn2-type-r.html

ki bu attığınız linklerdeki araç 1.6 turbo astra,,arkadaş 2.0t için sormuş ...

Type r dan daha agir ama kotu bir araba degil. Intercooler filtre downpipe egzost ve yazilimla cok iyi olur arabanin kondusyonu yerindeyse.

evet kg olarak ağır typerden astra gtc 2.0t 1365kg ;) dediğiniz eklemelerle gerçekten bam başka bi araç olabilir ,,,ama standart turbolarımız ufak gerçektende

Opelin GTC-OPC leri dahi beklenen kadar yürüyemiyor...
200hp lik bir araç gibi gitmeme nedeni çok büyük ihtimal baktığınız araçtaki bi eksik sorun yada yıpranmadan kaynaklıdır ancak dediğim gibi 200HP bir opel çoğu 200HP selefindeki araçlara geçilebiliyor...

Fiyat Aralığı , Araçtan Beklenti , Zevkiniz Ne Yönde Olduğu Gibi Bilgilere Vakıf Değilim Fakat Kendim 2. Kez Tercih Ettiğim Megane RS lere Yönelebilirsini 30-35bin Civarına Çok Çok İyi Yürüyen Araçlara Sahip Olabilirsiniz ki Yol Tutuş Frenaj vb. Şeylerden Bahsetmeyelim Bile :)

Ama Astra GTC Düşünüyorsanızda İlla ki Dikkatli bir Seçim Yapıp Ufak Dokunuşlar İle Zevkli Hale Getirilebilir Kolay Gelsin :)

tam olarak neye göre yorumladın yada kaç tane GTC 2.0 T yada OPC gördün bilmiyorum ama en azından benim aracımın yada benim gördüğüm araçların pek bi yürümeme yada 200bg gibi gitmeme sorunu yok ,,,hatta benimki için fazla fazla gittiğini söleyen pek çok arkadaş mevcut :icon_tup:

hatta buda yakın bir arkadaşımın aracı ben sürüyorum bu denemede de,, yine referans olsun diye ekleyeyim bu videoyuda,,,tamamen filitresine 2 tane katalitiğine kadar standart 100 bin km de bi gtc 2.0t ve yazılım filitre egzozlu a3 1.8t ile denemesi kii köprüden sonra uzunda fark dahada artıyor ;)

7i8mRPGJBXU

evet bi araçtan beklenenler çok farklı olabilir ama aynı sınıf araçlar arasında dağlar kadar fark yok emin ol GTC ninde ki top versiyon OPC nin heleki fren ve yol tutuşu megane rs e çok çok yakın,,, gündelik bi kullanıcının aradaki farkı pek ayırt edebilceğini düşünmüyorum açıkcası ,,,

hatta yanlış anlama gerçekten merak ettiğim için sölüyorum bunuda senin aracın standart ise standart GTC de OPC de mevcut,, uygun olduğumuz bi zaman deneyip farkları görebiliriz :icon_tup:

Vtec_2
10-03-2013, 13:50
Benım aracım 1.6t fakat en azından fıkır olur. ekstra olarak downpıpe ve cut out bulunmaktadır.
Çokta fazla para harcamadan 240 - 250 hp leri görmek zor degıl.

xAziycj-w80

KxlC61Pwz3k

yusufaltintepe
10-03-2013, 14:02
Merakimdan soruyorum arkadaslar polemige yada sidik yarisina donmesin lutfen 2.0 t z20 gtc motoru 2,0 tfsi dan daha saglam ve daha verimli bir motormu ?

Görkem
10-03-2013, 14:16
Merakimdan soruyorum arkadaslar polemige yada sidik yarisina donmesin lutfen 2.0 t z20 gtc motoru 2,0 tfsi dan daha saglam ve daha verimli bir motormu ?

tfsi sonuçta çok çok daha yeni bi teknoloji ,,bence daha verimli bi motor,,,turbo arabada verimlilik turbonun büyüklüğüne görede olduğundan şuda var aslında z20 lex motorlarada ortalama aynı büyüklükte turbolar takıldığında güçler yakın olabiliyor sanırım,ama genede tfsi önde bence,,,,,tfsi nin sağlamlığını bilemiyorum ama daha o kadar çok km yapmış araçlar yok piyasada,,,opelde genelde kapak problemi çıkabiliyor ama bunun dışında bloğun geri kalanı baya sağlam ;)

aslında şuda var şuan yeni astra opc deki motor teknoloji olarak tfsi gibi direk enjeksiyonlu bir motor stock olarak 280bg 400nm tork verimi var :icon_tup:

levent
10-03-2013, 14:44
opel yüksek ısıda çalışmayı seviyor biraz benim bildiğim, o da conta ve dikkat edilmezse kapak içerisinde sıkıntılara sebep olabiliyor.. 2.0 tfsi da ise her bakımda cam fallower değişimi gerekiyor motor sağlığı için deniliyor bu (http://www.techturkey.com/forum/asiri-besleme/144152-tfsi-tsi-20-motorlarda-ileride-cikabilecek-sorunlar-2.html) konuda.. naz olarak karşılaştıracak olursak :)

ikisinin de yeri, keyfi ayrı bence. opel'in sesi daha hırçın ama :)

-CGR-
10-03-2013, 19:25
tam olarak neye göre yorumladın yada kaç tane GTC 2.0 T yada OPC gördün bilmiyorum ama en azından benim aracımın yada benim gördüğüm araçların pek bi yürümeme yada 200bg gibi gitmeme sorunu yok ,,,hatta benimki için fazla fazla gittiğini söleyen pek çok arkadaş mevcut :icon_tup:

hatta buda yakın bir arkadaşımın aracı ben sürüyorum bu denemede de,, yine referans olsun diye ekleyeyim bu videoyuda,,,tamamen filitresine 2 tane katalitiğine kadar standart 100 bin km de bi gtc 2.0t ve yazılım filitre egzozlu a3 1.8t ile denemesi kii köprüden sonra uzunda fark dahada artıyor ;)

evet bi araçtan beklenenler çok farklı olabilir ama aynı sınıf araçlar arasında dağlar kadar fark yok emin ol GTC ninde ki top versiyon OPC nin heleki fren ve yol tutuşu megane rs e çok çok yakın,,, gündelik bi kullanıcının aradaki farkı pek ayırt edebilceğini düşünmüyorum açıkcası ,,,

hatta yanlış anlama gerçekten merak ettiğim için sölüyorum bunuda senin aracın standart ise standart GTC de OPC de mevcut,, uygun olduğumuz bi zaman deneyip farkları görebiliriz :icon_tup:

Benim Aracım Standart Değil ayrıca birçok eksiklerim var şuan için Fakat Standart RS ve dolu RS Var Denemek İstenir İse Konuşup Ayarlamaya Çalışırım , sahipleri okeylerse neden olmasın :)

GTC nin 180 lik versiyonu elimden geçti çok kısa süreliğine 2.0T olanını şahsi olarak kullanmadım ancak binmişliği var , ayrıca sizin aracınızada vakti zamanında yürürüne övgü ile yorum yapmıştım geçmiş postlarda görebilirsiniz :) burada amaç birinin aracını kötülemek vs. değil yanlış anlaşılmayayım lütfen..

Sert@ç
10-03-2013, 23:23
leon fr la astra arasında kalite farkı var evet ama tam tersi astra çok daha kaliteli :)

Astranın leondan daha kaliteli olan 3 yönü sayabilir misiniz ?

Astra opc vs Golf VI Gti DSG - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=4APkfzdzK8c)

cagri-35
10-03-2013, 23:51
Leonun (yenı kasasını demıyorum) bir önceki kasası, fr vs. farklımı bilemem yakın arkadasımda ve sitede üst komsumda var. İç malzeme kalitesinden bile bahsedicek olursak astradan baya geride kalır.

Söz konusu bahsettiğim araç 2009 yada 2010 leon. Astra H a bizzat eski gtc sahibi olarak yorumluyorum. Objektif yorumluyorum.

İki markanında birbirine karşı üstünlüğü olan noktalar vardır mutlaka ancak malzeme kalitesi olarak direkt astra daha kaliteli bunu söyleyebilirim. Astra ile golf karşılaştırması daha mantıklı ve denk bence o kasalarda.

Görkem
12-03-2013, 08:30
Benim Aracım Standart Değil ayrıca birçok eksiklerim var şuan için Fakat Standart RS ve dolu RS Var Denemek İstenir İse Konuşup Ayarlamaya Çalışırım , sahipleri okeylerse neden olmasın :)

GTC nin 180 lik versiyonu elimden geçti çok kısa süreliğine 2.0T olanını şahsi olarak kullanmadım ancak binmişliği var , ayrıca sizin aracınızada vakti zamanında yürürüne övgü ile yorum yapmıştım geçmiş postlarda görebilirsiniz :) burada amaç birinin aracını kötülemek vs. değil yanlış anlaşılmayayım lütfen..

tekrar teşekkürler,, anladım tabiki ben kendi üstüme alındığım için sölemedim bunları sizde beni yanlış anlamayın ama 1365kg 2.0 motor 200bg 265nm tork a sahip bi arabanın gidiceği kadar gidiyor sadece Astra GTC ler demek istediğim bu fazlasını da beklememek lazım ,,,tabi araçlar eskidikce aralarındaki farklar büyük olabiliyor,, yapılan bakımlar,, kullanım tarzları sebebi ile ;)

söz ettiğiniz diğer megane RS ler eğer ulabilceğiniz arkadaşlarınızda ise dediğim gibi havanında güzel olduğu sizede bizlere de uygun bir günde telefonlaşıp ayarlayalım güzel bi deneme olur bence ;)

daha kaliteli derken mazeme ve işcilik konusundan bahsediyorum zaten ,,,leon cupraya da normal leonlarada binmişliğim var,,ki cupra sahibi arkadaşım bunu bizzat kendisi sölüyor astra çok daha kaliteli diye ;)

Astra opc vs Golf VI Gti DSG - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=4APkfzdzK8c)

burda da golf 6 gti hem dsg hem revo yazılımlı imiş aradaki farka normal diyebiliriz sanırım,,,

ben kendi aracımla stock golf 5 gti dsg ile denedim 60-200km arasında 4-5 boya yakın geçmiştim,,,stock olarak bence pek bi üstünlüğü yok 2 aracında birbirine ;)

erh
12-03-2013, 09:10

Astra leon dan cok daha kalitelidir evet. ozellikle arabanın içine bindiginde anlarsın iç mekan kalitesinden ve dizaynından. tfsi motor cok iyi bi motor ama leonun baska hiçbir ozelligi yok. gtc donanım tasarım ozellikle yoltutus kalite anlamında leonla kıyaslanmaz bile.

onur_S
12-03-2013, 09:20

astranın plastik kalitesi leondan iyi.
2.0 tfsi öndedir bence ,standart olarak karsılastırılabilir ama bi cupra turbo degısımı gerekmeden 380-400 hp leri yakalıyor.
f-egz-evc-wg-dv-meth,pompa-yazılım
ama görkem abinin aracı güzel gidiyor ,170 ler pek gitmiyor heralde

-CGR-
13-03-2013, 18:13
tekrar teşekkürler,, anladım tabiki ben kendi üstüme alındığım için sölemedim bunları sizde beni yanlış anlamayın ama 1365kg 2.0 motor 200bg 265nm tork a sahip bi arabanın gidiceği kadar gidiyor sadece Astra GTC ler demek istediğim bu fazlasını da beklememek lazım ,,,tabi araçlar eskidikce aralarındaki farklar büyük olabiliyor,, yapılan bakımlar,, kullanım tarzları sebebi ile ;)

söz ettiğiniz diğer megane RS ler eğer ulabilceğiniz arkadaşlarınızda ise dediğim gibi havanında güzel olduğu sizede bizlere de uygun bir günde telefonlaşıp ayarlayalım güzel bi deneme olur bence ;)

:) anlayışınız için teşekkürler öncelikle :) ulaşabileceğim arkadaşlarım ben konuşup size pm ile dönüş yaparım bende gelirim kendi aracımla eksikleri var ama fark etmez bugun geçilirim yarın geçerim takıldığım şeyler değil araba bu 100liralık bi parçası değişir eşşekken 4 nala koşan at olur :D

Görkem
14-03-2013, 13:10
aynen zaten önemli olan kesinlikle geçme geçilme değil,,,araçlarımızın eksiklerini görmek olanları düzeltmek ,,,hatta en güzel kısmı deneme öncesi ve sonrası sohbet muhabet kısmı orası yoksa zaten keyifi olmaz :)

dediğiniz gibi pm le ulaşabilirsiniz ben tel no muda pm atayım size hatta ;)

-CGR-
15-03-2013, 00:57
aynen zaten önemli olan kesinlikle geçme geçilme değil,,,araçlarımızın eksiklerini görmek olanları düzeltmek ,,,hatta en güzel kısmı deneme öncesi ve sonrası sohbet muhabet kısmı orası yoksa zaten keyifi olmaz :)

:) aynen inşallah en kısa zamanda buluşur görüşürüz.. yaklaşımınızdan dolayı teşekkürler ben dönüş yapıcam size :)

Ertug_T.
15-03-2013, 01:16

O zaman olaya bide mk5 GTİ ekleyelim tam olsun abi :)

yusufaltintepe
15-03-2013, 08:15
Oooo gti rs gtc zevkli bir karsilastirma olacak gibi videolari es gecmeyin arkadaslar luffen ;)

Görkem
15-03-2013, 13:35
O zaman olaya bide mk5 GTİ ekleyelim tam olsun abi :)

tabi tabi Ertuğcum tam takım hot hach buluşması yapalım :)

M3CSL
15-03-2013, 14:21
gtc leondan yol tutus ıc mekan gorsel olarak daha ustun bır arac.
Görkem cogu seyı senınle benzer golf gtı ı gecıosan stok halde maşallah derım:)

tfsı daha verımlı makıne ama o baska..