PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 18.000 cıvarı araç önerisi

tylan
11-03-2013, 10:34
öncelıkle selamlar bugun bmw 3.20i mi sattım en zor konuya geldık yenı araç aramaya :D

yaz sonun da corollayı da satıp duzgun bişey alıcagım için bu araca ayıracagım butce en fazla fiyat 18.000 tl olucak ve kesınlıkle dizel olucak konfor kalıte donanım onemlı değil klima olsun yeter deyim yerındeyse eşşek arabası nıyetıne alıcam sizce bu fıyat aralıgındakı araç tavsıyelerınız nelerdir ben bı tane buldum ama sizce nasıl bu fıyata alınır bır araçmı ? cevaplarınız ıcın sımıden tesekkurler :icon_tup:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-aydogan-toyota-plaza-dan-2007-fiat-albea-1.3-m.jet-active-117648640/detay

TameR
11-03-2013, 10:37
albea yerine 1.3 punto önerebilirim en azından daha aldığına değer bir araba ve çok az yaktığının şahidiyim 10 tl mazot ile (lt=3,65) avcılardan selimpaşaya ordanda geri üsküdara döndü

tylan
11-03-2013, 10:41
albea yerine 1.3 punto önerebilirim en azından daha aldığına değer bir araba ve çok az yaktığının şahidiyim 10 tl mazot ile (lt=3,65) avcılardan selimpaşaya ordanda geri üsküdara döndü

punto baktım ama benım butceme göre biraz zor punto olanların da km ler ucmus km takıntım yok ama 120.000 ustune pek bulaşmak ıstemıyorum :o

serqan23
11-03-2013, 10:43

bu mazot pahalılığında bu değerleri yakalayan araç kaldımı daha ya?:soru:

Patisever
11-03-2013, 11:03
aslında clio hatc düşünebilirsiniz dizel kadar az yakıyor 1.2 .1.6 iyide kaçıyorlar

RIDVAN
11-03-2013, 11:05
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-snruflu-111519631/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2000-comfortline-bora-1,6-115711450/detay/

Biraz Daha Çıkarsan Kesinlikle Bunu Öneririm.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-hatasiz-bora-1.6-comfortline-sirali-lpgli-bakta-gor-tertemiz-116789819/detay

10Tane Albea Değer ;)

tylan
11-03-2013, 11:11
aslında clio hatc düşünebilirsiniz dizel kadar az yakıyor 1.2 .1.6 iyide kaçıyorlar

tesekkur ederım de öncelıkle dızel araç arıyorum ama 1.2 clıo yu lısteme ekledım :icon_tup:

tylan
11-03-2013, 11:14
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-snruflu-111519631/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2000-comfortline-bora-1,6-115711450/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-hatasiz-bora-1.6-comfortline-sirali-lpgli-bakta-gor-tertemiz-116789819/detay

10Tane Albea Değer ;)

benım albea tarzı araç isteğim şehir içi kullanıcak olmam yerı gelıcek dağa çıkacam ava gidicem paket servısı için çalısanlara verıcem daha once boramız oldu bu aradıgım krıterlere uygun araç değil malesef yakıt olsun parça olsun bi de yazmayı unutmusum çokta yaşlı araç ıstemıyorum 2005 ustu olsun

KGüneyli
11-03-2013, 11:18

Şirkette bakımları düzenli yapılan 4 tane 1.3 puntomuz var, Ben o dediğin değeri yapabiliceklerini sanmıyorum. senin yanlışın var:)

SbrKync
11-03-2013, 11:24
kesınlıkle dizel olucak konfor kalıte donanım onemlı değil klima olsun yeter deyim yerındeyse eşşek arabası nıyetıne alıcam

Bu yorumunuza göre yazıyorum ki aklınızda Albea almak varsa alın diyorum. Uzun km ler giden nereye girersen gir bana mısın demeyen bir araç resmen. He sık sık arıza da çıkarmıyor tabi bu da ayrı bi güzelliği. Hiç yoktan yüksek model arabaya binmiş olursunuz. Üstelik Dacia Logan, Clio ve Albea arasında kalırsanız Albea derim ben.
Ne olursa olsun hayırlı olsun şimdiden. :)

Patisever
11-03-2013, 11:25
tesekkur ederım de öncelıkle dızel araç arıyorum ama 1.2 clıo yu lısteme ekledım :icon_tup:

sıkıntısıda az olur kaçısıda iyidir ***** renault parçasıda ucuz

_driver_
11-03-2013, 11:26

10Tane Albea Değer ;)

1. linkteki açıklama şaka gibi :)
clio symbol dizel sedanlar içinde favorim şu sıralar

tylan
11-03-2013, 11:29
Bu yorumunuza göre yazıyorum ki aklınızda Albea almak varsa alın diyorum. Uzun km ler giden nereye girersen gir bana mısın demeyen bir araç resmen. He sık sık arıza da çıkarmıyor tabi bu da ayrı bi güzelliği. Hiç yoktan yüksek model arabaya binmiş olursunuz. Üstelik Dacia Logan, Clio ve Albea arasında kalırsanız Albea derim ben.
Ne olursa olsun hayırlı olsun şimdiden. :)

tesekkur ederim 1.3 mtj motorlu aracım olmadı ama sağlamlıgı hakkın da iyi yorumlar duydum bmw sağolsun benı sanayidekılerle kanka yapmıstı artık sanayının yanından bıle gecmek ıstemıyorum :D Bakalım acelecı davranmıycam bu sefer yorumun için teşekkürler :icon_tup:

civelek
11-03-2013, 11:29

bi yanlışın olmasın ortalama 90krşmu yaktın yani :beuj: scuterla bile okadar yakamzsın boşta gitsen

FAGE12
11-03-2013, 11:32
Madem bır daha degıseceksınız pıyasası canlı olan modellerı tercıh etmelısınız bence clıo albea uygun eger denk gelırse era da bakabılırsınız derım

tylan
11-03-2013, 11:37
Madem bır daha degıseceksınız pıyasası canlı olan modellerı tercıh etmelısınız bence clıo albea uygun eger denk gelırse era da bakabılırsınız derım

yok Allah uzun ömür verırse en az bı 10 sene bınıcem buna bu aılenın ıkıncı arabası olucak tum yuku bu cekecek :) clıo ıle albea kafamı karıstıyor ama hayatta era almam 2 defa era ıle kaza yaptım arabanın dengesızlıgı yuzunden. artık kapıma koymam. yorumun ıcın tesekkur ederim :)

tylan
11-03-2013, 11:38

aslın da guzel arabalar ama ben 175 cm boyunda 95 kıloyum :D sedanların ıcı cok dar geliyor bana ama clıo alırsam hb dusunurum onlar daha genıs geldı bana

SbrKync
11-03-2013, 11:53
Şöyle bir karşılaştırma denk geldi forumun birinde. Bir de Albea da karar kılarsanız eğer Dynamic modelini almanızı tavsiye ederim Active yerine. :)

Alıntıdır:
Yaklaşık 3 yıl Symbol kullandıktan sonra artık Albea kullanıcısı oldum. Bu iki araç hakkında edindiğim izlenimleri paylaşmak istiyorum.

Araçlar:
2006 Symbol 1.5 dCi Alize
2005 Albea 1.3 Multijet Active

Motor Karakteri:
Symbol, Albea'ya göre alt devirlerde daha istekli; çünkü turbosu daha sağlam basıyor. 90 km/h ve üstü hızlarda ise Symbolün motor gürültüsünü kabinde duyuyorsunuz oysa Albea 110 km/h hıza kadar motorunun sesini fazla hissettirmiyor. Dolayısıyla uzun yolda Albea ile daha huzurlu bir yolculuk yapıyorsunuz.

Yakıt Tüketimi:
Symbol, daha verimli çalışan turbosunun ve nispeten yüksek silindir hacminin etkisiyle Albea'ya göre daha az yakıt harcıyor.

Konfor:
Albea'nın iç hacmi, özellikle de arka diz ve baş mesafesi yönünden Symbol'den daha ferah. Koltukların rahatlığı olarak da Albea üstün.

Bagaj hacmi Symbol'e göre bir miktar daha fazla olan Albea'nın bagaj yükleme ağzı da daha geniş.

Görüş Açıları:
Symbol, ön ve arka çarpraz görüş açıları yönünden Albea'dan daha iyi. Albea'nın özellikle A sütunu direklerinin kalın olması nedeniyle dönüşlerde ve virajlarda sıkıntı yaşanabiliyor. Albea'da arka kelebek camlarının olmaması nedeniyle geriye doğru parklarda da ufak sıkıntılar yaşanabiliyor.

Kullanım ve Bakım Maliyeti:
Albea, 1.3 motoruyla bir alt vergi diliminde bulunduğu için Symbol'e göre yıllık vergide yarı yarıya daha az vergi ödetiyor.

Yedek parça fiyatları bakımından Albea'nın Symbol'e göre az da olsa avantajlı olduğu kanaati edindim. Örneğin mazot filtresi dCi motor için 45-60 TL arasında değişirken Multijet motorda 10 TL gibi çok daha düşük fiyata edinilebiliyor.

Multjiet motorda zincir kayış kullanıldığından dolayı dCi motor gibi 60 binde değil 120 binde ağır bakıma giriyor.

Yine dikkat çekici bir nokta Smybol'lerde arıza çıkarma olasılığı yüksek olan ve orjinalinin fiyatı 1.300 TL civarında bulunan elektrikli hidrolik direksiyon sistemi varken Albea'da hidrolik direksiyon, motordan doğrudan güç alan daha basit bir sistemle çalışıyor. Dolayısıyla Albea'nın direksiyonu Symbol'e göre daha hafif ve daha sorunsuz çalışıyor.

Yol Tutuş:

Symbol, nispeten sert süspansiyonları sayesinde Albea'ya göre daha iyi yol tutuyor, özellikle uzun yolda daha kararlı bir sürüş karakteri ortaya koyuyor. Bunda nispeteden daha ağır olan direksiyonunun da etkisi var.

Fiyat:
Albea, muadili Symbol'e göre daha uygun bir fiyata sahip.

Sonuç:
Her ikisi de halkımızın beklentilerini tam karşılayan Albea ve Symbol'den özellikle fiyat ve konfor konusundaki artıları nedeniyle Albea'yı tercih ederdim.

Masterpiece
11-03-2013, 12:01
2006 Corsa C 1.3 Cdti var düşünürseniz araç Enjoy paket essentialarla karıştırmayın , düşünürseniz

drago
11-03-2013, 12:10
ben de clio dizel önerenlerdenim, yakmıyor araba

RIDVAN
11-03-2013, 12:32

:)

Araç 1.9 Dizel Boranın Dizeli Tutulmadığı İçin Araç Sahibi Benzinli Olarak Geçmiş Alıcılar Okuyunca Açıklamada Benzinlisi Çok Yakıyor Bu Dizel Bunu Alın Gibisinden Yapmış Uyanıkya :)

cgnozdmr
11-03-2013, 15:18
Albea çok mantıklı tercih motoru olsun parçası olsun üzmez sizi.

tylan
11-03-2013, 17:57
2006 Corsa C 1.3 Cdti var düşünürseniz araç Enjoy paket essentialarla karıştırmayın , düşünürseniz

aracın ılanı var mı ?

tylan
11-03-2013, 19:29
bu arada kıa picanto dizel kullanan ya da tavsıye eden varmı aramız da ?