PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza sonrasi is gucu kaybina dayanan icra takibi

Gokmen Erbas
13-03-2013, 16:55
Gecen mayis ayinda temde emniyet seridinden gelen kiralik bir arac sagdan bana carpmisti. 100% haksiz oldugunu soylememe gerek bile yok ama 50% hak vermisler. Neyse maddiyati nasilsa kasko ve sigorta hallediyor diyerek ustune dusmedim.

Aradan aylar gecti ve hukuk burosundan arandim bugun. Karsi tarafin is gucu kaybinin yarisini ben odeyecekmisim kusur oranindan dolayi. sigorta sadece masrafi karsilamis. Arac 3 gun serviste kalmis. Yaklasik 800tl. Hemen odemezsem icra takibi baslatacaklarmis.

Benim neden sigortam var peki? Bu konuda fikir ve yardimlarinizi bekliyorum.

YavuzNaz
13-03-2013, 16:59
Aleyküm selam avukata sende aynı şekilde işgücü kaybın olduğunu karşı dava açacağını söyle :D koparmaya çalışıyorlar belli.

mmged_jan
13-03-2013, 17:01
kasko sigorta sözleşme altta kalnın canı çıksın olayıdır baskın çıkın dava açın yada açmakla tehtit edin

Gokmen Erbas
13-03-2013, 18:53
benim de aynı şekilde delillerim fln var ama karşımızdaki şrfszler işi bizden iyi bıliyorlar belli ki.. en son mahkemede görüşürüz dedik birbirimize telefondaki hukuk burosu çalışanıyla.. hayırlısı bakalım girdik bi maceraya.

mechanic
13-03-2013, 18:56
benim de aynı şekilde delillerim fln var ama karşımızdaki şrfszler işi bizden iyi bıliyorlar belli ki.. en son mahkemede görüşürüz dedik birbirimize telefondaki hukuk burosu çalışanıyla.. hayırlısı bakalım girdik bi maceraya.

böyle işlere macera diye başlama bence.
çünkü akıllı olan kazanır.
bir avukatla görüşün. tanıdığınız bir avukat varsa veya arkadaşınızın tanıdığı, o büroyu bir arasın.

wekoo
13-03-2013, 19:06
Bencede bi av. gorusun icra isleri sakaya gelmez

Gokmen Erbas
13-03-2013, 19:12
Pazartesi bizim sirketin hukuk danismaniyla gorusecem bakalim umarim lehime olur. Trafikte binlerce kiralik arac dolasiyor, bu hepinizin basina gelebilir. Konu ornek veya ibret teskil edecek sanirim. Emniyet seridinden gidip bana carpan, yarin kaldirimdaki yayaya da vurunca yapacak mi acaba bunu cok merak ediyorum..

0zan
13-03-2013, 19:45
sigorta ya da kasko poliçeleri kazadan sonra tüm oluşan zararları kapsamaz.

Olayın gelişimini tam bilmediğim için iki ihtimali de yazıyorum;

İcra takibi yapacağız dediği adi takiptir 7 gün itiraz süresi vardır itiraz edersin takip durur.

Ancak bu konuyla ilgili daha önceden dava açılmış ve sen duruşmalara gitmemişsen ve dava da sonuçlanmış ise yapacak bişiy yok. Sonuçlanan davadan sonra yapılan icra takibi ise işin zor.

acn90
13-03-2013, 19:56
gecen senede komsumuzun basına gelmişti benzeri bi olay tam olarak bilmiyorm ama anlatıyodu durmadan ben haklıyım bişey yapamazlar diye sallamıyodu mahkeme kagıtlarını sonra küçükde olsa bir miktr para ödedi :) :)

dj_batukaan
13-03-2013, 21:01
aslında siz başından hata yapmışsınız Tutulan rapor olsun her evrakta haklılığınızı takip etmeniz gerekirdi taki size %50 yani yarı yarıya suçlısunuz beyanı geldiğinde davayı incelmenin tekrarını talep etmeniz gerekirdi artık bu tarz şeyleri para için yapan çok şirket var..

Araçlar zaten kiralık canı çıkmış ya perte ayrılacak yada başka bişey.. Bildiğim ve gördüğüm yola çıkıp çarpacak adam arayanlar var.. canım TR nin kanun açıkları ve Ahbap ilişkileri sayesinde neler dönüyor...

Gokmen Erbas
13-03-2013, 21:17
sigorta ya da kasko poliçeleri kazadan sonra tüm oluşan zararları kapsamaz.

Olayın gelişimini tam bilmediğim için iki ihtimali de yazıyorum;

İcra takibi yapacağız dediği adi takiptir 7 gün itiraz süresi vardır itiraz edersin takip durur.

Ancak bu konuyla ilgili daha önceden dava açılmış ve sen duruşmalara gitmemişsen ve dava da sonuçlanmış ise yapacak bişiy yok. Sonuçlanan davadan sonra yapılan icra takibi ise işin zor.

Tesekkur ederim cevabiniz icin. Yanliz bana ulasan herhangi bir tebligat, bildiri, mail, sms, telefon, mektup yok. Olsa haberim olmaz miydi?

UNAL
14-03-2013, 00:15
Aracınız nedir tam olarak bilemiyorum ama aracınızın şayet ilk kazasıysa buna bağlı olarak aracınızın değer düşümünün tahsilin isteyin. (ilan sitesindeki fiyatların arasındaki uçurumu göz önünde bulundurursanız onlar borçlu çıkacaktır.)
İhtimallerden bir başkası da kiralayan kişiden zaten bu bedeli tahsil etmiş olup sizden bir şeyler koparamaya çalışıyor olabilirler. Tabi bu daha çok küçük çaptaki firmalardan birinin aracıysa söz konusu olabilir.
Edit : 3 gün için 800 tl yi sizden talep ediyorlarsa ki bu %50 si olamalı, bu aracın günlük kiralama bedeli 530 liraya geliyor faiz falan bindirmedilerse. Bu fiyatlara da kiralanan ancak belli araçlar vardır, bunlardan değilse bu adamlar şark kurnazlığı peşinde. Eğer böyle bir durum söz konusuysa göz açtırmamak böylelerine gerek diye düşünüyorum.