PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Seat Leon 1.6 TDI hakkında

emretorlak
15-03-2013, 15:22
Seat Leon 1.6 TDI 105 hp Style donanım almayı düşünüyorum. Verilen fiyat 51.000 TL. Yorumlarınız ve önerileriniz nedir? Bütçe 50.000 TL civarı

aybarsdnr
15-03-2013, 15:42
51000 tl lik araçta donanım olarak extra bir şey var mı? en azından bixenon lu almanızı tavsiye ederim.

Oguz.
15-03-2013, 16:39
Ayni butce bizdede var bizde yeni leon dizel dusunduk internet sitesinde 48k yaziyodu bence 50k butce icin iyi bi araba vw yanina yaklasilmiyo fiyatlari cok ucuk yeni leon ekstra olarak sunroof alirsa cok guzel olur bence

emretorlak
15-03-2013, 22:11
51000 tl lik araçta donanım olarak extra bir şey var mı? en azından bixenon lu almanızı tavsiye ederim.

STYLE

DIŞ DONANIM
Alüminyum Alaşımlı Jantlar 16"
Gövde Rengi Kapı Kolları ve Yan Aynalar ( Led sinyal lambaları) S
Elektrikli / Isıtmalı / Katlanabilir Yan Aynalar S/S/S
Krom Kaplı Ön Izgara S
Dönüşe Duyarlı Ön Sis Farları S
İÇ DONANIM
Çift Bölgeli Otomatik Klima S
Arka Orta Havalandırma Kanalı S
Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Elektromekanik Direksiyon S
Yol Bilgisayarı S
Hız Sabitleme Sistemi (Cruise Control) S
Deri Kaplamalı Direksiyon, Vites Topuzu ve El Freni S
Ön Kol dayama S
Elektrikli Ön, Arka Camlar S
5'' dokunmatik renkli ekranlı Radyo, CD, MP3 Çalar ( 6 hoparlör) / Aux-in, Sd Kart ve USB Girişi S
Direksiyondan Kumandalı Ses Sistemi S
Bluetooth S
Eve Geliş Fonksiyonu (Coming Home), Gündüz Sürüş Farı S
Evden Çıkış Fonksiyonu (Leaving Home), Otomatk Yanan Kısa Farlar S
Yağmur Sensörü, Kararan dikiz aynası S
Işıklandırmalı Torpido Gözü ve Bagaj
S
Sürücü ve Yolcu Işıklı makyaj aynaları S
Ambiyans aydınlatması S
Ayak bölümü aydınlatması S
Sürücü / Yolcu Koltuğu Yükseklik Ayarı S/S
Sürücü Koltuğu Bel Destek Ayarı S
Sürücü / Yolcu Koltuğu Arkası Cep S
Sürücü / Yolcu Koltuğu Altı Göz S
Ön / Arka okuma lambaları S/S
1/3 - 2/3 katlanabilir arka koltuklar S
GÜVENLİK
ABS (Anti Blokaj Fren Sistemi) / ASR (Elektronik Patinaj Önleme Sistemi ) S
ESC ( Elektronik Stabilite Kontrolü) / Lastik Basınç Uyarısı / Yokuş Kalkış Sistemi (Hill Hold) / XDS (Elektronik Dinamik Diferansiyel Kilidi) S/S/S/S
MSR (Elektronik Motor Çekiş Kontrolü) S
DSR (Dinamik Direksiyon Önerisi ) S
Sürücü, Yolcu Ön Hava Yastıkları S
Sürücü, Yolcu Yan Hava Yastıkları S
Perde Hava Yastıkları S
Ön Yolcu Hava Yastığı İptali S
Aktif Gergili Ön Emniyet Kemerleri S
Sürücü / Yolcu Emniyet Kemeri Uyarısı S
Arka koltuklarda 2 adet çocuk koltuğu sabitleyici (Isofix) + 2 adet Top Tether S
Ani frenlemede otomatik yanan flaşörler S
Immobilizer S
Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit Sistemi S

Ayni butce bizdede var bizde yeni leon dizel dusunduk internet sitesinde 48k yaziyodu bence 50k butce icin iyi bi araba vw yanina yaklasilmiyo fiyatlari cok ucuk yeni leon ekstra olarak sunroof alirsa cok guzel olur bence

Sunrooflu leon stoklarında yok şu an. Mayıs başı gelecekmiş

emretorlak
15-03-2013, 22:24
Sadece sunrooflu araç yokmuş bir paketle birlikte geliyormuş. hatırlamıyorum şu an içeriğini ama ilgimi çeken birşey değildi. 4.500 tl civarı bir fark vermem gerekiyor gereksiz geldi bana

RsErdi
21-02-2014, 10:54
kullanan varmı yeni leon 1.6 tdı ? görüşlerini alsak

fore
21-02-2014, 11:05
İlk zamanlarda ayazdığım bir yorumdu bu başka bir yerde... Şimdi biraz daha alıştım... Çare kalmadı artık kullanıyorum:) 30bin oldu neredeyse..

1) Dizellerde depo sesi var, 5 çizgi kalana kadar da geliyor. Çözülmeyecekte...
2) Sürücü kapısı camında sorun var sallanıyor ve ses yapıyor ilk bakımı bekliyorum. (Beklediğimle kaldım hala ses var, hatta iç trim sesleri de giderek artıyor)
3) Silecek bende de sorunlu ilk bakımda değişim isteyeceğim.
4) Emniyet kemeri ayarı olmaması gerçekten saçma. (İlginçtir F10 BMW'de de yokmuş)
5) Benim direksiyondaki düğmelerin kafası karıştı sol taraftakilerin. Hepsi "Mute" özelliği olarak çalışıyor, yine ilk bakımı bekliyorum. (Aynen devam bu sorun, başka kullanıcılardan da gelmeye başladı aynı şikayet)
6) Start&Stop son derece başarısız ve geç çalıştırıyor rakiplerine göre. DSG ise, sarsıntılı kalkıyor araç. (Son derece başarısız değil ama başarılı da değil)
7) Koltukların daha konforlu olabileceği konusunda hem fikirim. Golf'le fark var arasında, yok değil.
8) Açıkçası ben alırken 2004 sonrası A3 yol tutuşu bekleyerek aldım, uzaktan yakından alakası yok.
9) Eski kasa Leon'un direksiyon sistemi açık ara daha iyiydi. Çok daha tepkiliydi.
10) Sis farlarının statik dönüş farı olarak çalışmaması saçmalığın daniskası, LED yeteri kadar aydınlatıyormuş öyle dediler!! (Bu sonrada Ender Elektronik tarafından açılınca serviste açmaya başladı)
11) 16" jantları berbat ötesi..
12) Geri viteste aşağı eğilen sağ ayna tam yerine geri gelmiyor... vs.

Bende aldım bu aracı, 1.4tsi manuel deneyebildim sadece 3-4 km, bu fiyata başka da alternetifim olmadığı için aldım.
Açıkçası beklediğimi de bulaladım tüketim hariç. 2 ayda 12bin km'yi geçtim. 5.2 civarı ortalaması.
Aldıktan sonra da boyayla ilgili dünya sorun yaşadım.
Doğuş Oto çözmedi, bende dava açmayı göze alamadım.

Şu anki aklım olsa, üzerine para verip Golf alırdım demeyeceğim. Golf yerine de gider A180'in en boşunu alırım.

Düz yolda maksimum hız 175-180.. Sonrasını gitmiyor..

Altta link verdiim konudaki Leon'u görünce yapılınca güzel oluyormuş dedim.
http://www.techturkey.com/forum/fotograflariniz/175635-honda-accord-amp-new-seat-leon-kayseri.html

Düzce otobanda yokuş filan derken alttaki gibi yapabildim maksimum.
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/62/7trc.jpg

wolkanku
21-02-2014, 11:17
2007-2011 leon kullandım çok çok memnun kalmıştım tüketimi hariç (1.6 8v 102hp) , ardından alfa 159'a geçtim..bu aralar yeni leon hoşuma gidiyordu ancak bu yorumlardan sonra listemden çıkarttım açıkçası...
bir de alfa sorunlu derler, 8 yaşındaki 159'umda ne depo sesi var , ne camı sallanır , ne koltuğu rahatsızdır, ne düğmeleri bozulur-soyulur.. vw, seat'ın kalitesini özellikle mi aşağı çekiyor nedir , kendi satışlarını baltalamaması için?

fore
21-02-2014, 11:28
Artılarını da söyliyim bari çok gömmiyim kendi arabamı da:)

- Bluetooh sistemi çok başarılı, rehberi tanıması vs. Iphone ile uyumu Andoride göre 1 kademe daha iyi.

- Tamamı şehir içi diyebileceğim tüketim dikkatli olunca 1.6TDI DSG 5.6 litre filan çıkar bugüne kadar.

- Hızlanması 105 hp için iyi, tork eğrisi ne diyorsa yapıyor. Gerçi bu Leon'a özgü bir durum değil sadece.

- Frenleri fena değil. Şehir içi manevralarda direksiyon yumuşaklığı güzel.

- Fiyat/Donanım olarak bakınca güzel.

- Klimasını beğendim. Isıtmada da soğutmada da başarılı.

Edit: Bağımsız süspansiyon olmaması handikap ama limitleri çok zorlamıyorsanız virajlarda hafif bir yatma hissi harici bir sorun yaşamadım. Hatta normal sürüşte henüz ESP ışığı görmedim bile..

- Ender Elektronik'e uğrayınca özellikler artıyor.. OPS yoktu mesela. Açıldı iyi oldu.. Amerikan sinyaller VCDS üzerinde yapılabiliyor. Harcanan yakıt miktarını "Ek Yakıt" olarak gösteriyor. Her kilitlemede aynaların kapanması ve sesli uyarı açılabiliyor. İstenirde menü üzerinde iptal edilebiliyor.

İbrahim33
21-02-2014, 11:42
o değilde yazılımlı dp+filtreli mk2 leon 1.6 tdi ile 1.4 tsi denese sonuç ne olur acaba ?

wolkanku
21-02-2014, 11:46
Artılarını da söyliyim bari çok gömmiyim kendi arabamı da:)

- Bluetooh sistemi çok başarılı, rehberi tanıması vs. Iphone ile uyumu Andoride göre 1 kademe daha iyi.

- Tamamı şehir içi diyebileceğim tüketim dikkatli olunca 1.6TDI DSG 5.6 litre filan çıkar bugüne kadar.

- Hızlanması 105 hp için iyi, tork eğrisi ne diyorsa yapıyor. Gerçi bu Leon'a özgü bir durum değil sadece.

- Frenleri fena değil. Şehir içi manevralarda direksiyon yumuşaklığı güzel.

- Fiyat/Donanım olarak bakınca güzel.

- Klimasını beğendim. Isıtmada da soğutmada da başarılı.

Edit: Bağımsız süspansiyon olmaması handikap ama limitleri çok zorlamıyorsanız virajlarda hafif bir yatma hissi harici bir sorun yaşamadım. Hatta normal sürüşte henüz ESP ışığı görmedim bile..

- Ender Elektronik'e uğrayınca özellikler artıyor.. OPS yoktu mesela. Açıldı iyi oldu.. Amerikan sinyaller VCDS üzerinde yapılabiliyor. Harcanan yakıt miktarını "Ek Yakıt" olarak gösteriyor. Her kilitlemede aynaların kapanması ve sesli uyarı açılabiliyor. İstenirde menü üzerinde iptal edilebiliyor.

abi iyi güzel diyorsun da yıl 2014, bluetooth'dur klimadır bunları konuşmaya gerek bile olmamalı.
tüketim değerleri ve hızlanması iyidir mutlaka ama 180'den sonra zor ivmelenmesi sıkıntı..gerçi yazılım ile o baya bir değişir gibi geliyor.

RsErdi
21-02-2014, 11:56
yorumlar için teşekkür ederim. listeden sildim :)

Runo
21-02-2014, 12:47
Ben 1 hafta boyunca 2011 1.6 tdi dsg kullanmıştım, 180'e çıkıldığında hiç güven vermiyordu, durdurmak isteyince durmuyordu :) bana göre sadece dış görüntüsü güzel

alp1903
21-02-2014, 13:01
1) Dizellerde depo sesi var, 5 çizgi kalana kadar da geliyor. Çözülmeyecekte...
2) Sürücü kapısı camında sorun var sallanıyor ve ses yapıyor ilk bakımı bekliyorum. (Beklediğimle kaldım hala ses var, hatta iç trim sesleri de giderek artıyor)
3) Silecek bende de sorunlu ilk bakımda değişim isteyeceğim.
4) Emniyet kemeri ayarı olmaması gerçekten saçma. (İlginçtir F10 BMW'de de yokmuş)
5) Benim direksiyondaki düğmelerin kafası karıştı sol taraftakilerin. Hepsi "Mute" özelliği olarak çalışıyor, yine ilk bakımı bekliyorum. (Aynen devam bu sorun, başka kullanıcılardan da gelmeye başladı aynı şikayet)
6) Start&Stop son derece başarısız ve geç çalıştırıyor rakiplerine göre. DSG ise, sarsıntılı kalkıyor araç. (Son derece başarısız değil ama başarılı da değil)
7) Koltukların daha konforlu olabileceği konusunda hem fikirim. Golf'le fark var arasında, yok değil.
8) Açıkçası ben alırken 2004 sonrası A3 yol tutuşu bekleyerek aldım, uzaktan yakından alakası yok.
9) Eski kasa Leon'un direksiyon sistemi açık ara daha iyiydi. Çok daha tepkiliydi.
10) Sis farlarının statik dönüş farı olarak çalışmaması saçmalığın daniskası, LED yeteri kadar aydınlatıyormuş öyle dediler!! (Bu sonrada Ender Elektronik tarafından açılınca serviste açmaya başladı)
11) 16" jantları berbat ötesi..
12) Geri viteste aşağı eğilen sağ ayna tam yerine geri gelmiyor... vs.

140hp lik versiyonu bizde var, 8bin kmde şuan ortalama 6.2lt şehir içi manuel.

1) Depo sesi malesef geliyor park ederken bagajda su mu var diyenler var :D
2) Benimde camlarımda sıkıntı vardı servise söyledim bütün camlara tekrar bakım yaptılar ses kesildi ama sürücü tarafından cıtırtı geliyo yine bakıma gidince söyliycem genede.
3) Silecekte bi sorunla karşılaşmadım ben daha (ne oldu size?)
4) Kemer sıkıntısı hep var evet.
5) Direksiyonda bi sıkıntı cıkmadı şükür ki :)
6) start stop evet biraz erken davranmak gerekiyor ama genellikle ben kapatıyorum çok şehir içinde
7) Koltuklar konforsuz birtek bel destek işe yarıyo
8) Yol tutuşu kötü belki lastikten olabilir kendim lastik aldıgımda degişebilir.
10) Sis farını servis açmıyoruz dedi bilmiyorum ve ayrıca geri viteste ekranda animasyon olması lazım oda yok.
11) jantları ben begendim çok çubuklu olan.
12) Geri viteste bizim ayna aşagıya inmiyo nasıl oluyo?

RsErdi
21-02-2014, 13:23
Ben 1 hafta boyunca 2011 1.6 tdi dsg kullanmıştım, 180'e çıkıldığında hiç güven vermiyordu, durdurmak isteyince durmuyordu :) bana göre sadece dış görüntüsü güzel

kardeş bahsettigin araba spor bir otomobil degil standart dizel bir aile arabasıç 180 yapması bile iyi birşey dizel az yakmak amaçlı hız için dgl sonuçta cogu arabada ztn 180 200 li hızlarda freni cok iyi dgldir bu klasmandaki.

alp1903
21-02-2014, 13:48
140hp lik olanın performans beni şaşırttı acıkcası, 200üstü rahat görebilir.

Berkan
21-02-2014, 14:09
140hp lik versiyonu bizde var, 8bin kmde şuan ortalama 6.2lt şehir içi manuel.

12) Geri viteste bizim ayna aşagıya inmiyo nasıl oluyo?

bilmiyorum standratmı ama standartsa unutmus olabilecegin tek ihtimal ayna ayarı dügmesini sagda bırakmassan yapmayabilir.bir kaç baska araçta oyleydi

Ahmet Saraçoğlu
21-02-2014, 15:00
eski kasa daha özgün , daha güzeldi bence.Sayılan şikayetlerin hiçbirini yaşamıyorum mk2 1.2tsi da , tek ve en büyük şikayetim çamurluk yalıtımı ve kapı içindaki uzun trimin bağlantı yapısından dolayı dizinizi dayadığınızda berbat çıtırdamalar gelmesi.Ben bunu almasam polo alaibliyordum aynı fiyat aralığında.Onun için alabileceğimin en iyisini aldığımı düşünerek memnunum ama 40 45 lere çıktınmı haram (mk2 için söylüyorum).
Mk2 - Golf 6 arasından 6 yı tercih etmenin büyük sebepleri yok ama mk3 yerine az birazdaha dişi sıkıp Golf7 alınmalı bence.

alp1903
21-02-2014, 15:09
Hmm ayna ayar dügmesini deniyim en güzeli o tarafta dursun. Sagolsın Berkan.

Runo
21-02-2014, 15:11
kardeş bahsettigin araba spor bir otomobil degil standart dizel bir aile arabasıç 180 yapması bile iyi birşey dizel az yakmak amaçlı hız için dgl sonuçta cogu arabada ztn 180 200 li hızlarda freni cok iyi dgldir bu klasmandaki.

Dizel az yakmak için kısmına katılıyorum da hız için değil kısmına katılmıyorum, birçok dizel var top speed yapan :). Ama leonu hız için değil az yakması için diye anlatmak istediyseniz ben yanlış anlamışımdır o zaman, kusura bakmayın

Berkan
21-02-2014, 15:19
Hmm ayna ayar dügmesini deniyim en güzeli o tarafta dursun. Sagolsın Berkan.

valla vwden cok anlamam ihtimal olarak soyledim sadece (bmw ve mondeoda boyleydi enazından :) ) .standart olarak varsa ayarlardan beyinden ıvır zıvır bir yerden acmak gerekmiyosa tabi :D

Aktaş61
21-02-2014, 19:46
depoda dalgalanma sesi astra j lerde de çıkıyo ve servis garanti kapsamında depoya dalgakıran takıp düzeltiyordu.servisinize bi danışın isterseniz

fore
22-02-2014, 11:29
depoda dalgalanma sesi astra j lerde de çıkıyo ve servis garanti kapsamında depoya dalgakıran takıp düzeltiyordu.servisinize bi danışın isterseniz

Bunun için öncelikle Doğuş'a bunun bir sorun olduğunu kabul ettirmek gerekiyor:)

alp1903
04-04-2014, 14:27
Yeni leon kullanıcılarına bir sorum olucak, usb baglantısı ile iphone şarj edebiliyomusunuz yoksa benimkimi çalışmıyor?

B.Koçer
04-04-2014, 15:16

Bizim komsuya güle güle dediler 250 tl de para istediler :D Dalgakırana

alp1903
04-04-2014, 16:02
Doguşa bende söyliycem o depo olanı inşallah ücretsiz şekilde yaparlar. Nasıl itiraz etmek gerekiyor?

Berkan
04-04-2014, 17:19
Yeni leon kullanıcılarına bir sorum olucak, usb baglantısı ile iphone şarj edebiliyomusunuz yoksa benimkimi çalışmıyor?

etmesi lazım alp arkadasımın a1 de kenide bende denedim ediyorm onda i5 bende s3 var

keza benim ceedde ve arkadasımın c4 dede oluyor sarj direk

mesela i30 um zamanında ilk zamanlar pat diye goruyodu sonra sacmaladı takıyodn okuyana kadar sarj ediyo read error diyip sarj etmeyi kesiyodu :D kafasına göre tuning :D

alp1903
04-04-2014, 19:46
O zaman benim USB girişte sıkıntı var. Sagolasın.

MCN21
04-04-2014, 20:02
bende bir süre eski kız arkadasımınkini kullanmıstın , yol tutusu hiç hosuma gitmemisti , motordan yadan sıkıntınız olmasın 1.6 tdi ların gidisi fena degil yazılımla 150 civarı alınıyor ;)

GECE8
31-07-2014, 22:58
Arkadaslar yeni leon 1.6tdilara yazilim var mi ?,bilen soylerse sevinirim.

Boldenon
31-07-2014, 23:01
Arkadaslar yeni leon 1.6tdilara yazilim var mi ?,bilen soylerse sevinirim.

yapılıyor şu an

kunteper
31-07-2014, 23:55
Bulmusken ben soriyim bu typerlar la yuruyen 1.6 tdi larin gunluk kullanimdaki yakit tuketimi ne oluyor peki

Boldenon
01-08-2014, 00:02
3 le 5,5 lt arası değişiyor.