PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Clio RS vs 206 RC

Subaru_STI
18-03-2013, 02:08
şu sıralar bu 2 araçla ciddi olarak ilgileniyorum. clio rs ( 172 hp ) hakkında biraz bilgim var ancak 206 rc'yi fazla araştıramadım.

Aracı günlük olarak kullanıcam, yaklaşık 30 km karma bir kullanımım olacak ( sakin, ufak gazlama, şehir içi ve dışı karışık ). Clio Rs'in gücüne göre şaka gibi yakıt tüketiminden haberim var, ancak 206 RC'de durum nasıl ? aralarında 1-2 litre mi oynuyor yoksa aşırı bir fark mı var ?

Yüzeysel bir araştırma sonucu genelin performans ve yakıt tüketimi bakımından clio'yu önerdiği ortada ama gerek clio'nun yaşı olsun, gerekse de güvenlik ekipmanları yüzünden olsun biraz soğuk bakıyorum.

Roll merakım hiç yok ama aralarındaki performans ilişkisi nasıl ? çok çok fark var mı ? her iki modelin de bakımları, parçaları, kronik arızaların durumu nasıldır ? birbirlerine olan avantajları ve dezavantajları nelerdir ?

bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum bu konuya dair :)

Gry
18-03-2013, 06:50
sana fikir olması açısından buraya biraz göz gezdirebilirsin http://www.techturkey.com/forum/karsilastirmalar/36131-206-rc-05-amp-clio-rs-05-a.html

benimde Rs ler hakkında bilmek istediğim acaba kronik sorunları vs varmı bu aralar pek sardım Rs lere :) yaz sonu bir tane yapıcam kendime gidişat onu gösteriyor.

BerkayKamaci
18-03-2013, 08:06
Pek fazla bir bilgim yok ama RS'in dediğin gibi yakıtı şaka gibi. Arkadaşımın arabasından biliyorum araba türkiyedeki rsler arasında en yüklülerinden ama ilginç bir yakıt tüketimi var.

206 RC Rs'e göre biraz daha modern geliyor bana. İç kısımda koltukları falan özellikle çok iyi ama yakıtı çok diye duymuştum.

APO
18-03-2013, 08:11
konfor, donanım, görsellik içi dışı v.s her bakımdan 206 RC ...hangi aracı alırsan al öncelikle mutlaka düzgün araç olsun...

BthnKrkt
18-03-2013, 08:19
Rc yi 1 yıloldu satalı bazen keşke satmasaydım diyorum halen. Yakıtı sakin kullanımda üzecek gibi deil benim son dönemde hep dipgaz kullanarak şehir içi 13 litre idi yol pc ortalamam

ÜSTÜNERC
18-03-2013, 12:41
clio rs süren arkadaslar kesin yanlıs anlamasında gercekten içi cok bunaltıyor adamı cok basit bir konsolu var.206 RC abimde vardı sürüp kullandım 206 RC kat kat daha konforlu donanımlı ve görünüş olarak bence daha spor ve daha şık.şöylede bir durum var onuda belirteyim RC ler elektronik gaz kelebeği oldugu ıcın clio rs göre 2-3 saniye daha geç gaz yiyor.bence o paralara alınabılecek en iyi spor arac 206 RC diye düşüyorum.Koltuklarına can feda zaten :) orası ayrı bi zevk.clioda alsan benzın yakacak RC de alsan bu devirde benzin pahalı oldugu ıcın her iki araçta benzın konusunda seni üzecektir.ama RC de bizzat test ettim 50 liraya 100 km yol gittim.Bu arada 206 RC alırken mutlaka arka torsiyonlarını kontrol ettir bi sıkıntı olmasın.

akif52
18-03-2013, 18:03
görsellik arıyorsan rc ama hem gitsin hem az yaksın diyorsan rs .....

therev
18-03-2013, 18:28
rc daha dolu ve konforlu ama yakiti uzebilir. butcen ne bilmiyorum ama colt cztde bakabilirsin :)

F4R
18-03-2013, 18:32
hangisinin temizini bulursan onu al. rs alıcam diye kasma. rc de güzel arabadır. önemli olan temiz sorunsuz olsun. yakıt olayını düşünüyorsanız ne rc nede rs alın bu kadar net...

emrehan1453
18-03-2013, 18:54
hangisinin temizini bulursan onu al. rs alıcam diye kasma. rc de güzel arabadır. önemli olan temiz sorunsuz olsun. yakıt olayını düşünüyorsanız ne rc nede rs alın bu kadar net...

aynen dediklerine katiliyorum kardesim

ÜSTÜNERC
18-03-2013, 19:25
görsellik arıyorsan rc ama hem gitsin hem az yaksın diyorsan rs .....

abi rs ile RC nın yakıt konusunda cok bi farkı yok yani.ikiside yakıyor.zaten yakıyor diye dert eden biri hıc almasın böyle araclar ne rs ne rc

mcitir
18-03-2013, 21:23
6 ay kadar kullandım rc güzel keyifli bi arac donanımı müthiş koltuklar ve torpido cok modern

UmutRıza
18-03-2013, 21:30
kesinlikle 206Rc derim.

wekoo
18-03-2013, 21:42
Rc bencede...

Demir
18-03-2013, 21:47
Her ikiside 2004 veya 2005 model olsa Clio RS tercih ederdim....
Lakin belirttiğin şartlar nazarıyla 206 RC daha cazip duruyor...

APO
18-03-2013, 21:51
hayret valla... hala biri çıkıpta vtec al dememiş..:)

ProdriveSTI
18-03-2013, 21:51
Gökhancım rs al rs. Çokta yakışıklı makine.

therev
18-03-2013, 21:52
hayret valla... hala biri çıkıpta vtec al dememiş..:)

millet akillaniyo artik

Schumi
18-03-2013, 22:40
Aralarında ekonomik 2lt bilemedin 3lt yakıtta fark eder. Karma kullanımda bu fark 1-2lt olur. Gazlarsan ikiside aynı yakar. 172 Clio RS 100 kilo daha hafif ve jantları 15'dir. Ayrıca gaz kelebeği tellidir. Buda performans olarak aralarında 2 boy gibi fark yaratık Lastik yanağı farkından Clio çukurlarda tümsekler konforlu sayılabilir. 206 RC daha serttir. Yol tutuş olarak RC bariz üstündür. Donanım olarak gene RC öndedir. Airbag adedi ve ESP farkı mevcuttur. Frenler ikisindede aynıdır ve çok iyidir. RC'nin koltukları güzeldir ama sırtlığı kalın olduğu için arka koltuklara kalan mesafe 206 GTI ve diğer 2 kapılı 206'lardan azdır. RC'de lastik masrafı daha fazladır 17" olmasından dolayı. Hiç indirimin olmasa bile kasko değer listesinde aralarında nerdeyse 10 bin tl fark olmasına rağmen kasko fiyatları aynıdır. 17.000 tl civarı para verip alacağın Clio RS'in kasko değeri 14 bin civarıdır. RS'in parçası pahalıdır. İkisindede kronik sorun yoktur. Clio RS'de sanırım bir gaz kelebeği takılması olayı ile rolanti motoru olayı vardı o kadar.

UmutRıza
18-03-2013, 22:41
Aralarında ekonomik 2lt bilemedin 3lt yakıtta fark eder. Karma kullanımda bu fark 1-2lt olur. Gazlarsan ikiside aynı yakar. 172 Clio RS 100 kilo daha hafif ve jantları 15'dir. Ayrıca gaz kelebeği tellidir. Buda performans olarak aralarında 2 boy gibi fark yaratık Lastik yanağı farkından Clio çukurlarda tümsekler konforlu sayılabilir. 206 RC daha serttir. Yol tutuş olarak RC bariz üstündür. Donanım olarak gene RC öndedir. Airbag adedi ve ESP farkı mevcuttur. Frenler ikisindede aynıdır ve çok iyidir. RC'nin koltukları güzeldir ama sırtlığı kalın olduğu için arka koltuklara kalan mesafe 206 GTI ve diğer 2 kapılı 206'lardan azdır. RC'de lastik masrafı daha fazladır 17" olmasından dolayı. Hiç indirimin olmasa bile kasko değer listesinde aralarında nerdeyse 10 bin tl fark olmasına rağmen kasko fiyatları aynıdır. 17.000 tl civarı para verip alacağın Clio RS'in kasko değeri 14 bin civarıdır. RS'in parçası pahalıdır. İkisindede kronik sorun yoktur. Clio RS'de sanırım bir gaz kelebeği takılması olayı ile rolanti motoru olayı vardı o kadar.

alkışlar üstada :)

Patisever
18-03-2013, 22:48
rs warsa gerisi teferruat

Subaru_STI
18-03-2013, 22:51

valla efsane yorum olmuş, tebrikler üstad :) eğer karma kullanımda 1-2 lt farkediyorsa bence RC almamak için hiç bir neden yok. Bir üyemiz yakıtına bakıyorsan bu araçları almamalısın demiş ama bu tür araçlara da lpg yakışmaz. O yüzden paranın değerini bilen biri olarak fiyat/performans oranında alabileceğimin en iyisini araştırmakta sorgulamakta fayda var. Sonuçta düşündüğüm araçlar ne birer süperspor araç ne de benim cüzdanımın kalınlığı 5 cm ki yakıtını düşünmeden bineyim :icon_tup:

@prodrive

kanka RS'de çok hoşuma gidiyor ama benim ilk aracım da clio idi. o yüzden farklı bir yüz arıyorum :)

Zaman ayırıp cevap öneri veren, daha önemlisi vtec önerisi vermeyen herkese çok teşekkürler :)

peki bu RC hakkında bilgisi olan ya da yorum yapabilecek olan var mı ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-kazasiz-vergileri-odendi-muayene-ve-bakim-yeni-111803284/detay/

CafCaf
19-03-2013, 00:07

işin uzmanı yorumu cakmıs fazla soze ne hacet.

GÖKTÜRK
19-03-2013, 00:23
linkini attığınız araç forumdan bi abinindi ama nickini unuttum konuyu görürse yazar

Schumi
19-03-2013, 00:27
valla efsane yorum olmuş, tebrikler üstad :) eğer karma kullanımda 1-2 lt farkediyorsa bence RC almamak için hiç bir neden yok. Bir üyemiz yakıtına bakıyorsan bu araçları almamalısın demiş ama bu tür araçlara da lpg yakışmaz. O yüzden paranın değerini bilen biri olarak fiyat/performans oranında alabileceğimin en iyisini araştırmakta sorgulamakta fayda var. Sonuçta düşündüğüm araçlar ne birer süperspor araç ne de benim cüzdanımın kalınlığı 5 cm ki yakıtını düşünmeden bineyim :icon_tup:

@prodrive

kanka RS'de çok hoşuma gidiyor ama benim ilk aracım da clio idi. o yüzden farklı bir yüz arıyorum :)

Zaman ayırıp cevap öneri veren, daha önemlisi vtec önerisi vermeyen herkese çok teşekkürler :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-kazasiz-vergileri-odendi-muayene-ve-bakim-yeni-111803284/detay/

Linkteki araç çok güzel bir araçtır. Sahibi detaylı bilgiyi verir. Bu arada ClioRS'in içi kusura bakmayın ama gerçekten çok kötü. 8 sene önce sırf içi kötü diye almadım ClioRS'i. :) Sonuçta en çok içini görüyoruz.

chiefkadir
19-03-2013, 01:20
206RC daha yakışıklı,koltukları hariç kokpiti 206 1.4 den farklımı ?

ysf20
19-03-2013, 08:45
206 rc aşktır :d

mrt_tsn
19-03-2013, 09:08
2. RS imi kullanıyorum cokta memnunum yakıt konusunda ıkısıde aynı yazan arkadaslar olmus kesınlık alakası bıle yoktur, 45 dk aralıksız roll un sonunda aracın 9.9 lt olan yakıt tuketımımı goren arkadaslarım agızları acık kalmıstı, uzun yolunu soylemıyorum bıle hıc. gorsellık konusunda ben RS derım ama zevkler tartısılmaz tabı, RC daha yenı bı araba fakat daha narın kullanılması gereken bı arac dıe dusunuyorum. koltukarı RC nın ewet cok guzel, ama 206 quıcksılver ada RC jantı takında bı farkları kalmıyo bence. RS ole degıl ınsanların gormeye alısık olmadıgı bı aractır, yolda gıderken adının reno olmasından dolayı aman aman ılgı cekmesede gıdısı etkıler ınsanı.
gaz kelebeklerı farklı yukardada yazılmıs, yuruyen aksam saglamlıgı olarak ben RS derım, yol tutus konusunda ben yıne RS dıyorum, pıst derecelerını bılmeyen yoktur heralde. kronık olarak RC de nasıl bı sorun war bılmıyorum ama RS de de ole aman aman bı problem mevcut degıl, cok ısındıgında dınlendırmezsen cırtlar, ben hıc yasamadım ama gaz kelebegı problemı olabılıyor, ıyı bı egsozcunun yoksa 63 ve uzerı olculerde alttan carpma yapabılıyor. parca pahalılıgı konusunda RC nedır yıne cok bı bılgım yok ama RS ın acayıp acayıp parcaları lazım olursa ewet pahalı, yoksa tırgelıymıs kasnagıymıs conta takımı sensorler fılan pahalı degıl.
Ben RS almadan cok arastırmıstım, alırkende aldıktan sonrada saolsun kadir abı, alper hoca ve selcuk cok yardımcı oldular halada oluyorlar. Bilgi sahıbı ınsanlar mevcut en ufak sorun yasamazsın.
Ve benım RS almamdakı en buyuk etken 2000-2001 temız bır 106gt ye 16-18 lıra ıstenırken, vtec lerı hıc solemıyorum bıle kesınlıkle alınacak tek aractır RS.
RS ımle mutluyum, RS ımle huzurluyum:))

iynn-RS
19-03-2013, 09:16
ben olsam 206 almam almadımda .

ılk kasası 2000 lerın basında cıktı sanırım halen aynı kasayı uretıyorlar 206+ flan dıye.

o kasayı gormekten ben bıktım sahsen. yolda 206 rc gorsem farketmem yada şaşırmam.

fakat mk1 rs ı hıc arabadan anlamayan adam bıle merak edıyo abı ne bu flan dıye :)

7 sene dır kullanıyorum hala bıkmadım. içide dısıda bana cok guzel gelıyor :)

mrt_tsn
19-03-2013, 09:22
ben olsam 206 almam almadımda .

ılk kasası 2000 lerın basında cıktı sanırım halen aynı kasayı uretıyorlar 206+ flan dıye.

o kasayı gormekten ben bıktım sahsen. yolda 206 rc gorsem farketmem yada şaşırmam.

fakat mk1 rs ı hıc arabadan anlamayan adam bıle merak edıyo abı ne bu flan dıye :)

7 sene dır kullanıyorum hala bıkmadım. içide dısıda bana cok guzel gelıyor :)

BIRE BIR katılıyorum...

Ertekin
19-03-2013, 09:40
1 seneden fazla rs kullandım 2 ay kadar da rc aracım oldu. ikisinide tercih etmem şahsen şuan ama illa birini alacak olsam rc alırım..rs in içi çok basit bence ayrıca arka camların aralanmaması benim için kötüydü.rc oldukca canlı bir iç mekana sahip ve donanımı tatmin ediyor.rs in iç mekanı sembol ün bikaç küçük rutuş görmüş hali koltuklar hariç..bence fren olarak rs yol tutuş olarak rc önde,performans olarak rs bi çıtır daha iyi ama herşey roll değil bence. rc yi yakıt tüketimi sebebiyle sattım ama benzin çok pahallandı o sebeple birazda.Görünüş olarak iki araçda hoşuma gidiyor ama rc bence daha modern ve dikkat çekici ayrıntılara sahip. Yanlız benim nacizane önerim bu devirde hızlı diesellere yönelmen yönünde.

Patisever
19-03-2013, 09:43
1 seneden fazla rs kullandım 2 ay kadar da rc aracım oldu. ikisinide tercih etmem şahsen şuan ama illa birini alacak olsam rc alırım..rs in içi çok basit bence ayrıca arka camların aralanmaması benim için kötüydü.rc oldukca canlı bir iç mekana sahip ve donanımı tatmin ediyor.rs in iç mekanı sembol ün bikaç küçük rutuş görmüş hali koltuklar hariç..bence fren olarak rs yol tutuş olarak rc önde,performans olarak rs bi çıtır daha iyi ama herşey roll değil bence. rc yi yakıt tüketimi sebebiyle sattım ama benzin çok pahallandı o sebeple birazda.Görünüş olarak iki araçda hoşuma gidiyor ama rc bence daha modern ve dikkat çekici ayrıntılara sahip. Yanlız benim nacizane önerim bu devirde hızlı diesellere yönelmen yönünde.

sen gibi bir rsciden bunları duymak üzücü :)

artı rsde hoş olan millet renault gözüyle bakıyor sonu hüsranla bitiyor o güzel :)

FeaTuRiNG
19-03-2013, 09:51
Kişiye göre değişebilecek bir zevk meselesi bence 2 araç arasında seçim yapmak.. Misal ben 172 RS i; değil 206, 207 RC ye bile değişmem.

Yani "zevkine uyan", temiz hangisinde bulursan onu tercih et.

Ertekin
19-03-2013, 09:51
sen gibi bir rsciden bunları duymak üzücü :)

artı rsde hoş olan millet renault gözüyle bakıyor sonu hüsranla bitiyor o güzel :)

Düşüncelerimi yazdım ayrıca hala altımda bi rs var biliyorsun ama iki araçda bu sınıfın iyi araçlarından ben sadece tecrübeme dahalı görüşümü bildirdim.üzücü bişey yok bence:) dediğim gibi iki araçda beklentileri karşılar maksatları himayesinde.

Schumi
19-03-2013, 10:04
206RC daha yakışıklı,koltukları hariç kokpiti 206 1.4 den farklımı ?

Karbon görünümlü parçalar. Alcantra kapı içeri torpido vs.vs. Kadran üstü deri kaplama. Geri kalan bildiğin siyah 206 içi. Ki 1.4 206 içide bana göre Clio'dan iyidir. Buradaki anahtar nokta "bana göre". :) Kapı pandizotu cam açma düğmeleri güneşlik felan filan bunlara bakınca beğenmiyorum Clio'yu.

AhmetDncr
19-03-2013, 16:59
Clio iç dizayn olarak daha basit Rc'ye göre, bana göre bu bi eksiklik değildir. bi kaç arkadaş söylemiş, bende kullandım yakıt tüketimi Rc'nin nedir bilmiyorum ama Rs gerçekten efsane bana göre bu konuda, aracı Ankara'dan aldım konyaya kadar 90-100 kmh ortalama hız ile 4.5 lt gibi bir tüketimle beni fazlasıyla şaşırttı, şuan aracımı satmış olsam hiç düşünmem bi Rs daha alırım. Tabiki sorunsuz olmak kaydıyla, en az bi 18-19 bin lirayı gözden çıkarmak gerek bana göre güzel bi Rs için.

akif52
19-03-2013, 17:49
şunuda unutma 2001 2002 rs yıllık vergin 600 son zammı blmiyorum 206 rc yıllık bandrolu 1100 diye hatırlıyorum yanılmıyorsam... bu farkıda unutma her 6 ayda bir 550 tl vericeksin :)

F4R
19-03-2013, 19:50
2. RS imi kullanıyorum cokta memnunum yakıt konusunda ıkısıde aynı yazan arkadaslar olmus kesınlık alakası bıle yoktur, 45 dk aralıksız roll un sonunda aracın 9.9 lt olan yakıt tuketımımı goren arkadaslarım agızları acık kalmıstı, uzun yolunu soylemıyorum bıle hıc. gorsellık konusunda ben RS derım ama zevkler tartısılmaz tabı, RC daha yenı bı araba fakat daha narın kullanılması gereken bı arac dıe dusunuyorum. koltukarı RC nın ewet cok guzel, ama 206 quıcksılver ada RC jantı takında bı farkları kalmıyo bence. RS ole degıl ınsanların gormeye alısık olmadıgı bı aractır, yolda gıderken adının reno olmasından dolayı aman aman ılgı cekmesede gıdısı etkıler ınsanı.
gaz kelebeklerı farklı yukardada yazılmıs, yuruyen aksam saglamlıgı olarak ben RS derım, yol tutus konusunda ben yıne RS dıyorum, pıst derecelerını bılmeyen yoktur heralde. kronık olarak RC de nasıl bı sorun war bılmıyorum ama RS de de ole aman aman bı problem mevcut degıl, cok ısındıgında dınlendırmezsen cırtlar, ben hıc yasamadım ama gaz kelebegı problemı olabılıyor, ıyı bı egsozcunun yoksa 63 ve uzerı olculerde alttan carpma yapabılıyor. parca pahalılıgı konusunda RC nedır yıne cok bı bılgım yok ama RS ın acayıp acayıp parcaları lazım olursa ewet pahalı, yoksa tırgelıymıs kasnagıymıs conta takımı sensorler fılan pahalı degıl.
Ben RS almadan cok arastırmıstım, alırkende aldıktan sonrada saolsun kadir abı, alper hoca ve selcuk cok yardımcı oldular halada oluyorlar. Bilgi sahıbı ınsanlar mevcut en ufak sorun yasamazsın.
Ve benım RS almamdakı en buyuk etken 2000-2001 temız bır 106gt ye 16-18 lıra ıstenırken, vtec lerı hıc solemıyorum bıle kesınlıkle alınacak tek aractır RS.
RS ımle mutluyum, RS ımle huzurluyum:))

kesinlikle katılıyorum rs çok ama çok özel hissettiriyor sahibini... RC nin görünüş olarak gti dan aman aman bir farkı yok. evet güzel mi güzel ama çok farklı değil. ama rs ilk bakışta direkt ayırt ediliyor. bu tip arabalardan anlamayan biri bile rs in normal clio lardan farklı durduğunu çok rahat ayırt ediyor. kaldı ki bence de rs in tipi gayet güzel...

benimde aynı şekilde 2. rs im. güya satınca almıcaktım ama dayanamadım gene :)

emrehan1453
19-03-2013, 20:06
rs bos diyorsunuz alin 182 icide dolu disida dolu heryeri dolu

Subaru_STI
19-03-2013, 20:52
çok güzel yorumlar geliyor arkadaşlar, ellerinize sağlık iyice bilgileniyorum bu konuda :)

tekrardan sormak istiyorum,

RC ve RS kullanıcıları ayrı ayrı şehir içi normal, gazlama ve şehir dışı ortalama yaktı değerlerini yazabilir mi acaba ? RC ile ilgili hala bir yakıt verisi göremedim burada, kullanıcısı bayağı da var :)

F4R
19-03-2013, 21:53
full şehir içi 9-9,5 aralığında yakıyorum. gazlamadan kullanıyorum. yazın ise bu değerler baya düşüyor 8-8,5 aralığına iniyor.

şehir dışı ise yük durumuna bağlı olarak 5-5,5 aralığında yakıyorum.

ÜSTÜNERC
19-03-2013, 22:03
çok güzel yorumlar geliyor arkadaşlar, ellerinize sağlık iyice bilgileniyorum bu konuda :)

tekrardan sormak istiyorum,

RC ve RS kullanıcıları ayrı ayrı şehir içi normal, gazlama ve şehir dışı ortalama yaktı değerlerini yazabilir mi acaba ? RC ile ilgili hala bir yakıt verisi göremedim burada, kullanıcısı bayağı da var :)

her iki araçla gazlanınca yakacaktır.RC ile clio rs arasında gercekten öyle bi fark yok yakıt konusunda. RC kullanmıs biri olarak dıyorum 50 liralık benzınle 100-110 km yol yapıyordum.tüp falanda yoktu :) yani bence almısken 206 RC alın derim.ama fikir tabiki size aittir benimkisi sadece benim görüşümdü.

cgnozdmr
19-03-2013, 22:04
Gazlayınca her ikiside aynı yakar ama karma kullanımda RC biraz daha fazla yakar.Bana göre RC daha önde gerek görünüşü gerek donanımı açısından.

Merthan
19-03-2013, 22:15
Bence
Potansiyel açısından kesinlikle ve kesinlikle Clio rs.Motor sesi,hızlanması ve frenleri Rc den biraz daha iyi.
Dikkat çekme,donanım,malzeme kalitesi,koltuklar,döşemeler ve sportiflik yani spor araba hissi açısından da kesinlikle Rc.

SEÇKİN172
19-03-2013, 22:44
Renault sport diorum başka bi yorum yapmıyorum :)

TUGCA
19-03-2013, 23:57
tabiki RC...

Painkiller
20-03-2013, 08:40
Görüldüğü üzere RC kullanan RC, RS kullanan RS diyor, önemli olan senin ne istediğin. Mesela ben de şu an kullandığım aracı almadan önce RS mi yoksa RC mi diye düşündüm. RC alacak bütcem de vardı fakat ben RS'den yana tercihimi kullandım ve de hiç pişman değilim. Geçmiş postlarda bir arkadaş daha demiş, 206ların hepsi aynı diye, RS öyle değil ama, arabadan anlamayan bir adam bile normal Clio'yla arasındaki farkı anlıyor. Mesela al bir RS tak ph2 arka tamponu geç karşısına izle.:)

Kendi aracımdan bir kare;
http://d1303.hizliresim.com/17/b/kxv6c.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

İBRAHİM_MEY_GTİ
20-03-2013, 08:45
beyler neyin aldı verisi bu anlamıs değilim kardeşim senin için hangisini istiyosa onu al kafan göre

Patisever
20-03-2013, 11:54
görüldüğü üzere rc kullanan rc, rs kullanan rs diyor, önemli olan senin ne istediğin. Mesela ben de şu an kullandığım aracı almadan önce rs mi yoksa rc mi diye düşündüm. Rc alacak bütcem de vardı fakat ben rs'den yana tercihimi kullandım ve de hiç pişman değilim. Geçmiş postlarda bir arkadaş daha demiş, 206ların hepsi aynı diye, rs öyle değil ama, arabadan anlamayan bir adam bile normal clio'yla arasındaki farkı anlıyor. Mesela al bir rs tak ph2 arka tamponu geç karşısına izle.:)

kendi aracımdan bir kare;
http://d1303.hizliresim.com/17/b/kxv6c.jpg (http://bit.ly/c25mcx)

ooo fl bebek gibi

__FrK__
17-04-2013, 17:26

@prodrive

araba tanıdık :) kendi çapında bana göre hızlı da gel al git Subarucu kardeşim :) ne yaptın ??

linkini attığınız araç forumdan bi abinindi ama nickini unuttum konuyu görürse yazar
konuya yazmamışım geç olmuş ama hakkını helal et kardeşim :)

Linkteki araç çok güzel bir araçtır. Sahibi detaylı bilgiyi verir. Bu arada ClioRS'in içi kusura bakmayın ama gerçekten çok kötü. 8 sene önce sırf içi kötü diye almadım ClioRS'i. :) Sonuçta en çok içini görüyoruz.
teşekkürler Şuayip alakan için, görüşürüz...