PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hannover de nereler gezilir?

TaGo
18-03-2013, 20:34
Fuar nedeniyle 10 gün kadar orda olacağım. Neleryapılır nerelere gidilir? Hiç tech üyesi varmı?

Nightfish
18-03-2013, 20:40
Geçen hafta Cebit için oradaydım abi ben de. Saat 8 diyince her yer kapanıyor. ernst august diye sorarak gidersen büyük bi meydan var, tüm alışveriş merkezleri vs orada zaten. Onun dışında o meydana yakın güzel bi Türk restoranı ve Pub+restoran tarzı çok güzel bi mekan var. Kendi biralarını kendileri damıtıyorlardı amcalar, içmeye doyamadım :D Brauhaus zaten mekanın adı da.

Mutlu KOÇER
18-03-2013, 20:41
Hannoverde fuara yakin guzelbir hayvanat bahcesi var bilmiyorum ilgini cekermi tabi. Birde golu vardi adini hatirlayamadim. Sikilirsan hamburgada gidebilirsin.

TaGo
18-03-2013, 20:41
Bolca bira içicez yani :) gezilcek yer yok

TaGo
18-03-2013, 20:42
Stuttgart ile Berline 600km. Yoksa oralara giderdim

Nightfish
18-03-2013, 20:43
Fuarlar genelde 6da kapanıyor abi zaten, şehir merkezine geçeyim derken tüm mekanlar kapanmış oluyor. Hannover Messe'dir zaten fuar yeri sanırsam.
Kendi standın mı var abi, yoksa gezmeye mi gidiyorsun ? Bizim fuarda kendi standımız vardı, erkenden kapatıp gidemiyorsun da :D

TaGo
18-03-2013, 20:45
Yok misafir katılımcı. Her stant bizim :)

Nightfish
18-03-2013, 20:48
O zaman erkenden kaçıp gezmeye fırsatın olur abi :)

Bu arada, bizim ehliyetler orada da geçerli. Taksi çok pahalı oluyor, otobüs vs de çok bekletiyor. Otelin fuar alanına yakın değilse araba kiralarsan bayağı rahat edersin.

TaGo
18-03-2013, 20:51
Ev tuttum fuara yakın ;) yurt dışında araç kullanmayı tercih etmiyorum. Adamlar çok düzgün biz bozuğuz :)

kellepaca
18-03-2013, 21:22
Şehir merkezinde Ernst August Strasse var. Oralar biraz hareketli nispeten. Bir de o caddede Ernst August Galleria diye alışveriş merkezi var. Geceleyin çok tekin değil, ortalık profesyonel ablalar kaynıyor. (Bazıları da Türkçe biliyor :) ) Geceleri tren istasyonun içindeki marketler açık oluyor bir tek, diğer her yer kapalı. Bir akşam gezince bitiyor zaten, pek bir numarası yok. Yemek için de ana meydanı biraz geçince Öz Urfa kebapçısı var, tek geçerim. Zaten şehirde çok Türk ve lokanta var.

Arabayla 45 dakika mesafede Celle diye ufak bir şehir var, eski ve sakin olduğu için benim hoşuma gitmişti. Vakit olursa Laatzen, Salzgitter gibi yakın şehirlere de gidilebilir.

punto_multijet
19-03-2013, 12:02
Kröpcke tako ;)

turci
19-03-2013, 12:40
hannovere bende hiç gitmedim, Köln olsaydı anlatırdım birşeyler.
dendiği gibi birahaneler dışında saat 8de heryer kapalı, havalarda bozuk zaten pek dışarıda gezilecek gibi değil.
zaten gezecek birşey yok ki :)

Mutu
19-03-2013, 12:50
O zaman erkenden kaçıp gezmeye fırsatın olur abi :)

Bu arada, bizim ehliyetler orada da geçerli. Taksi çok pahalı oluyor, otobüs vs de çok bekletiyor. Otelin fuar alanına yakın değilse araba kiralarsan bayağı rahat edersin.

Ev tuttum fuara yakın ;) yurt dışında araç kullanmayı tercih etmiyorum. Adamlar çok düzgün biz bozuğuz :)

Tam dikkat etmenizi söyleyecektim ki siz farkındaymışsınız durumun. Almanyada yaşayan bi arkadaşım 30 hız sınırı olan yerde 55ile radara girdi. 1 ay ehliyetine el koydular, 300 euroya yakın ceza yazdılar. Çok fena kurallar.
İspanya o kadar sert olmamasına rağmen ben bile ceza yedim 5 günlük kiralama sürecinde. :cool: :D