PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : elantra 1.8 hakkında. İçeri..

Onur Fatih
19-03-2013, 12:54
11-12 bin bütçeyle böyle bişey düşünüyoruz. Ailecek binmek için. Ufaktan performanslı olsun konforlu olsun istiyorum. Bunlar bu ara baya bir ilgimi çekmeye başladı. dohc 128 hp. Teknik verileri gayet güzel yakıtı 10 lt şehir içi.
Donanım olarakta gayet dolu. Sunroff cruise control klima yeterli geldi :)
Kullanan binen bilgisi olan var mı :) Kronik sorunları var mı veya parça sıkıntısı çeker miyim ?
örnek: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2015-muaneli-atiker-sirali-sistem-lpg-ruhsata-isli-117802806/detay

Şimdiden tşk ediyorum..

VTECizm
19-03-2013, 13:10
Arkadaşımda var. Düşünürsen...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-orjinal-1996-elantra-117932062/detay/

edit: Kendisi gayet memnun. Ölee çıkmacıdan buldugu bi hava filtresiylede kendince gazlıyor, ses gayet hoş geliyor. Zaten motor DOHC. iES'le Roll denedik iES'i geçti. Konforlu geniş araç, komşumdur kendisi her akşam görüşüyoruz. Kendi gözümce araç güzel...

darkmoon
19-03-2013, 13:10
Fiyat + Donanım + Temizlik + Aile eğrisinde bu fiyatlara alabiliceğin en iyi araçlardan biri.. Birazda araç sahibi titrerse aracın üstüne donanımsal açıdan araba kendini aşar..

Onur Fatih
19-03-2013, 14:43
Arkadaşımda var. Düşünürsen...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-orjinal-1996-elantra-117932062/detay/

edit: Kendisi gayet memnun. Ölee çıkmacıdan buldugu bi hava filtresiylede kendince gazlıyor, ses gayet hoş geliyor. Zaten motor DOHC. iES'le Roll denedik iES'i geçti. Konforlu geniş araç, komşumdur kendisi her akşam görüşüyoruz. Kendi gözümce araç güzel...
İlanını verdiğin araç hem boş hem kmsi fazla kardeşim. Fiyatıda bunları göz önünde bulundurarak söylemek gerekirse biraz fazla.
Peki kronik sorunu falan var mı aracın?
bu arada ies i kaç boy ayırdı ies bakımlı mı yoksa dökük falanmıydı?
teşekkür ederim bu arada..

Fiyat + Donanım + Temizlik + Aile eğrisinde bu fiyatlara alabiliceğin en iyi araçlardan biri.. Birazda araç sahibi titrerse aracın üstüne donanımsal açıdan araba kendini aşar..
En uygunu bu abi şimdilik. :) Marealara bakıyordum birde.. Elantra biraz daha hoşuma gidiyor bakalım...
Teşekkür ederim.

b.arica
19-03-2013, 15:36
Ben 2004 elantra kullandım 1 yıl civarı accent'lerden daha konforlu daha kaliteli ve yürürlü olduğunu söyleyebilirim. Temizini bulursan alınıp yapılıp ya da yapılmadan binilebilir.

Onur Fatih
19-03-2013, 16:18
teşekkürler..
upupup

ÜSTÜNERC
19-03-2013, 16:25
bu parayı verecegıne 2001 model 1.3 mpı al daha iyi.2001 accent kullandım 1.8 elantradan daha az yakar hemde model olarak daha yeni.

darkmoon
19-03-2013, 16:30
Accent ile elantra bence karşılaştırmak çok abest biri bana göre ticariye daha yatkın diğeri ise lüksü konforu daha kuvvetli aile ve bireysel kullanıma daha yatkın..

Onur Fatih
19-03-2013, 16:46
Accent düşünmüyorum Elantra tüm beklentilerimi karsılıyor :)

devil_berk22
19-03-2013, 16:55
parçada sıkıntı yaşayabilirsin onun dışında güzel araçtır o yıllarda sıfır km.sine sahiptik biz memnunduk sende pişman olmassın aldığına

Onur Fatih
19-03-2013, 18:00
teşekkürler. :)
Genelde km ler 150 bin ve üstü. Problem olur mu bu da kafamı çok karıştırıyor??

VTECizm
19-03-2013, 18:11
İlanını verdiğin araç hem boş hem kmsi fazla kardeşim. Fiyatıda bunları göz önünde bulundurarak söylemek gerekirse biraz fazla.
Peki kronik sorunu falan var mı aracın?
bu arada ies i kaç boy ayırdı ies bakımlı mı yoksa dökük falanmıydı?
teşekkür ederim bu arada..

En uygunu bu abi şimdilik. :) Marealara bakıyordum birde.. Elantra biraz daha hoşuma gidiyor bakalım...
Teşekkür ederim.

iES'i boy boy ayıramadı. Kafa burun yürüdüler, 5e atınca iES arka kapı hizasına düştü.
Şu ana kadar hiç bi sorunla karşılaşmadı arkadaşım. Aracında yeni parça çok. Balatalar filan degişti yani...

Emir_b16a
19-03-2013, 18:11
o paralara hyundai değmez japonlara yönelin

c20let
19-03-2013, 18:26
Bu elentralar bence 10 bin civarı param olsa birde 3-4 kişik bir ailem varsa tercih ederdim ama 19 yaşındaysam ki çok yaş farkımız yok kesinlikle tercihim olmazdı çok yaşlı arabası gibi geliyor bana kişisel düşüncem

Onur Fatih
19-03-2013, 18:54
jant+yay olacak zaten egsoz filtre olmadan olmaz :D
Japon ruhu görüyorum bu kasa elantralarda :)
Mareada olabilir.
O zaman şöyle diyelim marea mı elantra mı ? :D

mehmetRS
19-03-2013, 18:58
marea & elantra kıyaslamasında kesinlikle tercih elantra olmalı.. 11-12 bin bütçeye alınabilecek en mantıklı arabalardan birisi bence.

Bu paralara zaten ailenizle bineceğiniz, "düzgün" bir honda v.s. bulmak zor sanırım.. e mitsubishi carisma denen modeller var, onlarada bakılabilir aslında..

Elantranın bu kasasının 2000 motorunu kullanmıstım bir süre.. gerçekten konforlu, gücü kuvveti öyle adamı sıkmayan güzel bir arac. Tam ailelik

nosturkye
19-03-2013, 19:12
Eski kasa hyundaileri övmek garip olur ama kullanım amacı önce iyi seçilmeli boy boy ies ayırmaya kullanacaksan o paraya git integra al ayır.
az yaksın ise olay 10 litre şehir içi az değil bir 520 de 11 12 yakar şehir içi.
kullanım amacı aile için ise sadece bir 1.6 araç daha iyidir yada bir laguna beni daha mutlu ederdi.

darkmoon
19-03-2013, 19:15
hyundaiye değmez dedinmi karşılığında karşı argumanınıda koyman lazım sadece değmez yazınca laf anlamsız kalıyor.

11-12 bin tl ye Aileyede gidicek japondan ne alıcak çok merak ediyorum kaldıki temizini bulabilicekmi kaldıki bu kadar donanımlısını bulabilicekmi adam Sunroff cruise control klima diyor Ayrıca abs ve airbagde var arabada sırf abs ve c.c ve airbag için bile o fiyatlarda o donanımda almak için yeterli bir neden..

ben hyundai alsın demiyorum ama bir şey yazıyorsanız karşısına tezinizide sürünkü tamam şundan bundan japon diyor adam haklı olabilir diyelim yada konuyu açan arkadaş desin aksi takdirde yazdığınızında bir anlamı olmuyor o yazı orda öyle sallanıyor...

Marea ya gelince kronik sorunları vardır biraz kendinde araştırırsan görebilirsin sırf benim zamanında gittiğim bir servisde abs ve rolanti sorunları yüzünden içerde olan marealar vardı servis bunlarda kronik demişdi.. mareanında kronik sorunlarından kurtulmuş temizide alınır güzel araçdır ben severim şahsen ama risk işde..

Onur Fatih
19-03-2013, 20:37
marea & elantra kıyaslamasında kesinlikle tercih elantra olmalı.. 11-12 bin bütçeye alınabilecek en mantıklı arabalardan birisi bence.

Bu paralara zaten ailenizle bineceğiniz, "düzgün" bir honda v.s. bulmak zor sanırım.. e mitsubishi carisma denen modeller var, onlarada bakılabilir aslında..

Elantranın bu kasasının 2000 motorunu kullanmıstım bir süre.. gerçekten konforlu, gücü kuvveti öyle adamı sıkmayan güzel bir arac. Tam ailelik
carismalara sıcak bakmıyorum. Dediğiniz gibi honda bulmam imkansız. 98-99 ies lere 18-20 bin fiyat çekiyorlar düşündüğüm elantradan çok bi fazlası olacağını sanmıyorum eksiği bile vardır hatta..
tşk ederim bu arada :)

Eski kasa hyundaileri övmek garip olur ama kullanım amacı önce iyi seçilmeli boy boy ies ayırmaya kullanacaksan o paraya git integra al ayır.
az yaksın ise olay 10 litre şehir içi az değil bir 520 de 11 12 yakar şehir içi.
kullanım amacı aile için ise sadece bir 1.6 araç daha iyidir yada bir laguna beni daha mutlu ederdi.
teg lerin temizide yok bu paralara :D kendimden yaş olarak büyük bir arabaya da binmek istemiyorum açıkcası :)
1.6lar 9-10 litre arası yakıyor zaten. Komşunun astrası 11 lt gösteriyor yol bilgisayarında.. 520 13-14 lt yakar yanlışınız var :)

hyundaiye değmez dedinmi karşılığında karşı argumanınıda koyman lazım sadece değmez yazınca laf anlamsız kalıyor.

11-12 bin tl ye Aileyede gidicek japondan ne alıcak çok merak ediyorum kaldıki temizini bulabilicekmi kaldıki bu kadar donanımlısını bulabilicekmi adam Sunroff cruise control klima diyor Ayrıca abs ve airbagde var arabada sırf abs ve c.c ve airbag için bile o fiyatlarda o donanımda almak için yeterli bir neden..

ben hyundai alsın demiyorum ama bir şey yazıyorsanız karşısına tezinizide sürünkü tamam şundan bundan japon diyor adam haklı olabilir diyelim yada konuyu açan arkadaş desin aksi takdirde yazdığınızında bir anlamı olmuyor o yazı orda öyle sallanıyor...

Marea ya gelince kronik sorunları vardır biraz kendinde araştırırsan görebilirsin sırf benim zamanında gittiğim bir servisde abs ve rolanti sorunları yüzünden içerde olan marealar vardı servis bunlarda kronik demişdi.. mareanında kronik sorunlarından kurtulmuş temizide alınır güzel araçdır ben severim şahsen ama risk işde..

11-12 ye japon 93 corolla belki bulunabilir +200bin km :) Yaşıtım olacak aynı zamanda donanım olarak sıfır. Abs klima yok. Klimalılarada 2 bin lira fazla istiyorlar :)
Elantra donanım olarak yeterli şekli tipide öyle kötü değil :) Fiyatıda uygun diğerlerine göre :)
Mareaya gelecek olursak bende duydum bahsettiğiniz sorunları. Temizini bulmakta zor gibi. Alanlar nasıl biniyorsa artık hepsi dökük arabaların :D temizlerinede 13 bin falan istiyorlar.
11-12 bin liraya başka tavsiyesi olan varsa paylaşabilir. :)
Teşekkür ederim herkese..

c20let
19-03-2013, 20:41
Ben aile ile birlikte kullanılacağını kaçırmışım kusura bakma kardeşim :D aile de varsa işin içinde güzel tercih gibi duruyor ama parça sıkıntısı çekmeyesin

Onur Fatih
19-03-2013, 20:49
Ben aile ile birlikte kullanılacağını kaçırmışım kusura bakma kardeşim :D aile de varsa işin içinde güzel tercih gibi duruyor ama parça sıkıntısı çekmeyesin

önemli değil eyv :)
Bilmiyorum ki parça sıkıntısı çekermiyim. 1.6 ları var piyasada baya bir. 1.8 leri pek yok işte :D

darkmoon
19-03-2013, 20:59
Elantra donanım olarak yeterli şekli tipide öyle kötü değil :) Fiyatıda uygun diğerlerine göre :) ..

11-12 ye klima,abs,sunroof,airbag,cruise control,elektrikli aynalar v.b bu zamanda bile c sınıfında gayet iyi bir donanım pek çok firma comfort (orta) paket donanımlarında bu donanımları koymuyor onu bırak trendline yada basicline gibi isimlerle satılan donanımları bu elantradan daha boş hatta şu elantrada standart olan basit bir kolçak bile bazı c sınıfı araçda opsiyon sunuluyor.. :) yani şu zaman için bile hiç fena değil elantranın donanımı.. biraz sende alırsanız şayet donanım olarak bir şeyler ekleye bilirsin..parksensörü,xenon,far sensörü gibi aracın donanımını dahada yükselte bilirsin...

darkmoon
19-03-2013, 21:04
tek şu kaporta parça sorununu bence bir soruşturun derim onda sıkıntı yoksa sorun yok demekdir..

Onur Fatih
19-03-2013, 21:05
11-12 ye klima,abs,sunroof,airbag,cruise control,elektrikli aynalar v.b bu zamanda bile c sınıfında gayet iyi bir donanım pek çok firma comfort (orta) paket donanımlarında bu donanımları koymuyor onu bırak trendline yada basicline gibi isimlerle satılan donanımları bu elantradan daha boş hatta şu elantrada standart olan basit bir kolçak bile bazı c sınıfı araçda opsiyon sunuluyor.. :) yani şu zaman için bile hiç fena değil elantranın donanımı.. biraz sende alırsanız şayet donanım olarak bir şeyler ekleye bilirsin..parksensörü,xenon,far sensörü gibi aracın donanımını dahada yükselte bilirsin...

Evet dediğiniz gibi olabilir bakınıyorum şu an.. :)
Tek sıkıntım parça meselesi.

onursumer
19-03-2013, 21:06
99 yılında 1.6 otomatik sıfır aldık makyajlı olan kasadan 5 sene kullandık 130bin km kadar hiç sorun yaşatmadı ve ayrıca gerçekten konforlu rahat bir araçtır

hyundaide parça sorunu yaşayacağınızı hiç ama hiç sanmıyorum

Onur Fatih
19-03-2013, 21:09
99 yılında 1.6 otomatik sıfır aldık makyajlı olan kasadan 5 sene kullandık 130bin km kadar hiç sorun yaşatmadı ve ayrıca gerçekten konforlu rahat bir araçtır

hyundaide parça sorunu yaşayacağınızı hiç ama hiç sanmıyorum

1.8 leri pek yok o yüzden sıkıntı yaşanabilir.
sağolun.

darkmoon
19-03-2013, 21:41
üstündeki 1.8 dohc motor öyle özel bir motor değil o dönemlerde başka markalardada kullanıldı 1.8 dohc motor.. mazda toyota ford vw gibi. motordan yana bir sıkıntı olucağını hiç sanmam o yüzden önemli olan kaportadır ondan yana sıkıntı yoksa sorun olucağını sanmıyorum motor parçaları..

Onur Fatih
19-03-2013, 21:44
üstündeki 1.8 dohc motor öyle özel bir motor değil o dönemlerde başka markalardada kullanıldı 1.8 dohc motor.. mazda toyota ford vw gibi. motordan yana bir sıkıntı olucağını hiç sanmam o yüzden önemli olan kaportadır ondan yana sıkıntı yoksa sorun olucağını sanmıyorum motor parçaları..

Abi bende kaportadan yana sıkıntı olacağını düşünmüyorum :)
peki km leri hep 150 bin ve üstü. sıkıntı yaşarmıyım ?

darkmoon
19-03-2013, 21:47
valla o konuda bilgim yok bilen yazar :)

Onur Fatih
19-03-2013, 21:52
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-tasar-otomotiv-den-1990-model-orjinal-honda-civic-yeni-muayeneli-114391409/detay
bu da baya dikkatimi çekti bakınırken :)
sene 1990 motora bak :)
bu motor hakkında bilgisi olan var mı peki :)

onursumer
19-03-2013, 21:53
bakımları zamanında yapılmış düzgün kullanılmış kolay kolay hiçbir motora 150bin km de bişey olmaz

Fatih_
19-03-2013, 21:54
Kim demiş elantra yaşlı arabası diye :D
Aynı kasa değil ama yapınca o da çok güzel olur

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/406148_4215053622204_2060407791_n.jpg

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/549618_4504706743351_1561347613_n.jpg

Otomatik alma tek tavsiyem :)

Onur Fatih
19-03-2013, 22:02
maşallah aracın çok güzel hikayesi baştan sona okudum emeğin var üstünde güle güle bin :)

orkuteren
20-03-2013, 10:40
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-tasar-otomotiv-den-1990-model-orjinal-honda-civic-yeni-muayeneli-114391409/detay
bu da baya dikkatimi çekti bakınırken :)
sene 1990 motora bak :)
bu motor hakkında bilgisi olan var mı peki :)

piyasası hızlı güzel fiyatlar olursa yedek parça konusunda biraz sıkıntı yaşarsın özellikle tampon bulmak biraz zor lpg ile biraz zor ayar tutar benznli kullanman daha avantajlı gibi bnce temizini çürüksüzünü bulursan baya sıkıntısız kullanırısın

Onur Fatih
20-03-2013, 15:15
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-orjinal-marea-118024803/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sahibinden-temiz-sirali-sistem-lpgli-116087927/detay

ikisi arasında seçim yapacak olursanız hangisini seçerdiniz nedenleriyle söylermisiniz kafam çok karışık :) :)

darkmoon
20-03-2013, 16:20
Sorunsuzlukdan elantra bir adım öne geçer , donanımdan sadece sunroof ve cruise control den bile elantra bir adım öne geçer

Onur Fatih
23-03-2013, 14:22
Yukarda ilanını verdiğim mareaya niyetlendik. Aradım adamı 9.500 e anlaştık. Plakayı sorgulattım hasar yok. Şasi istedim adamdan. Şasiyi sorgulatınca 2010 yılında 195bin km de araba muayeneye girmiş. Sene 2013. Aradan 3 yıl geçmiş tahminen bu araba +230 bin km de.
Vazgeçtik. Bakınıyorum hala temiz araba yok. Olanlarda uçmuş hep.
Elantrayı beğeniyorum ben ama babam pek yanaşmıyor :)
12 bin liraya öneri var mı başka :D